Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2008., 18:58   #1
Kvaliteta goriva u Hrvatskoj

Imam nekoliko opcija.
INA
OMW
Petrol-slovenija
Privatnici

Prvenstvno sam vozio na OMW i Petrol.
debeliz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 19:26   #2
hahaha glavno daje pokraj petrola- oznaka slovenija haha
dakle to bojkotiramo
SomebodySomeone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 20:07   #3
Nisu auto i gorivo krivi sto su Slovenci p....!
debeliz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 20:08   #4
...INA
 
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 20:11   #5
Quote:
Narco kaže: Pogledaj post
...INA
Slovenci ili Madjari,pitanje je sad,po meni je to sve isto,ma sve je to iz istog dovoda a drzava je tu da nam garantira kvalitetu
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 20:33   #6
mene zanima dali država recimo petrolu,OMV-u forsira određene namete pa gorivo kupuju od INE i prodaju ili uvoze baš slovensko odnosno austrijsko?
Porucnik31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 11:00   #7
OMV Super 100 je nakvalitetniji benzin na tržištu HR

Ja tankam na OMV (jednom mjesečno jer imam auto na plin) i to "OMV Surer 100" jer znam da je to gorivo uvezeno mislim iz Austrije i nema veze sa ininom proizvodnjom i tvrdim da je najkvalitetniji benzin na našem tržištu.. Isto se odnosi i na ovaj novi PREMIUM DISEL... Inače vozim auto na plin i to tankam u Proplinu... Na mom autu se itekako osjeti razkila prilikom hladnog starta motora, između OMV Super 100 i bilo kojeg ininog benzina..
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 11:21   #8
U Sloveniji,evo čak i Sanader poziva da se ne bojkotira.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 11:32   #9
Tifon?
gecmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 11:37   #10
Tifona nemam u blizini.

Što je s oktanskom vrjednošću, prepuruča se 95 ili 98, da li ima potencijalinh problema ako se tanka 100-oktanski?

Znam da nema veze s snagom.
debeliz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 11:51   #11
Quote:
debeliz kaže: Pogledaj post
Što je s oktanskom vrjednošću, prepuruča se 95 ili 98, da li ima potencijalinh problema ako se tanka 100-oktanski?
.
Nema.
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 15:40   #12
Sa tim gorivom bi se moglo kemijati,da se naprimjer rekne,da se na auto cestama smanji cijena za 5% bilo bi duplo bolje,vise vozila i vise prodanog goriva,tek koliko ce veceras vozila krenuti iz CH za HR,svi ce gorivo kupit u SLO,iako u HR nije nsto skuplje,a radi se o 200 km ili nekih 20tak litara.
Svicar is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 16:25   #13
Quote:
debeliz kaže: Pogledaj post
Nisu auto i gorivo krivi sto su Slovenci p....!
Ma nisu auti ni gorivo krivi. Nisu previše ni obićni gradani. Kriva je njihova vlada, pa tako treba bojkotirati sve što na bilo koji naćin puni taj proraćun koji plaća te bolesne politićare. Dakle NE Petrol.
karlom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 16:45   #14
Quote:
karlom kaže: Pogledaj post
Ma nisu auti ni gorivo krivi. Nisu previše ni obićni gradani. Kriva je njihova vlada, pa tako treba bojkotirati sve što na bilo koji naćin puni taj proraćun koji plaća te bolesne politićare. Dakle NE Petrol.
a tko je izabrao tu njihovu vladu? Senegalci? Rusi? Novozelanđani?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 18:05   #15
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
a tko je izabrao tu njihovu vladu? Senegalci? Rusi? Novozelanđani?
Rekao sam da nisu previše krivi,a ne ništa.
karlom is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 18:16   #16
Quote:
karlom kaže: Pogledaj post
Ma nisu auti ni gorivo krivi. Nisu previše ni obićni gradani. Kriva je njihova vlada, pa tako treba bojkotirati sve što na bilo koji naćin puni taj proraćun koji plaća te bolesne politićare. Dakle NE Petrol.
APSOLUTNO PODRŽAVAM!

Da se petrolu ne isplati tu trgovati, ne bi to radio. Hoćeš nećeš, paše to slovenskoj firmi.

Na koncu, kad će u sloveniji biti Konzum, Ina itd ?????

Niti ću ići niti sam išao u slo trgovine, a još manje kupovao neki njihov proizvod, kome je matična firma u slo
galijotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 20:28   #17
Najbolje je ići u slovenske trgovine po hrvatsku robu,koja je u sloveniji jeftinija.E to je posao.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 00:06   #18
Kvaliteta goriva ovisi o dobavljaču

Nekada sam tankao na INA-i pa dolaskom OMV-a na njemu.

Dosta dugo sam bio bez auta i kako sam ga kupio nedavno, svi me savjetovali Tifon i samo Tifon.

ja tankao na Tifonu do prije mjesec dana sa dolaskom "class" goriva i na INA-u pa računajući da je to sve jedna velika šarada sa nazivima odem u debelu rezervu i tankam puni tank na OMV.

Nisam mijenjao način vožnje i relacije, putno računalo prije pokazivalo 6,4 l na 100km dok sada pokazuje 6,1 l na 100km.

Isto tako pola tanka (30l) izgleda da ću dospijeti na 500km prijeđenih, to prije nije bilo tako.

Jel postoji neko tijelo koje stvarno može neovisno usporediti goriva na tržištu ?

Inače radi se o najskupljem dieselu u ponudi Tifonna i OMV-a koje sam koristio.

DODATAK:
Nije da je ovo neka potpuno objektivna usporedba, na Tifonu sam tankao 5 ili 6 puta na Ljubljanskoj aveniji, dok sam na OMV-u tankao samo jednom preko puta Merkatora na Zagrebačkoj av.

Zadnje uređivanje Dingo_HR : 24.01.2011. at 00:15.
Dingo_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 00:30   #19
Razlika je u nijansama. Najvažnija stvar na koju treba paziti je da se ipak koriste benzinske s većim protokom vozila. Da li češ izbjegavati privatnike to ovisi o tebi, ima ih svakakvih.
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 06:01   #20
Ujak mi radi 40-ak tisuća kilometara godišnje i kaže da je OMV najbolji. sve je probao, ali mu je OMV najbolji i na drugim bp toči samo da može doći do OMV-a.

o dizelu je riječ
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.