Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2009., 10:51   #21
joj, ferrero torta
najbolja coko torta ikad
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 11:34   #22
Quote:
Leona81 kaže: Pogledaj post
znači ok je Hole?
ja kupujem Dukat pa kad se skupi količina bome je i cijena johoho


mislim da sam se nagovorila da i ja radim tortu ovih dana, jesam karakter
Hole nije nikakava "zamjena" nego sasvim različit proizvod.
Sintetički dobijena vrhnjasta smjesa iz biljnih ulja.Puno aditiva,punila,zgušnjača...
Otprilike isto kao margarin u odnosu na maslac.
Ako ne i gore.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 11:40   #23
pa tako je meni vrhnje za slag i vrhnje za kuhanje u odnosu na slatko bez dodataka...
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 11:48   #24
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
pa tako je meni vrhnje za slag i vrhnje za kuhanje u odnosu na slatko bez dodataka...
Ja koristim isključivo slatko vrhnje u čašicama,ali dug je put od vrhnja za šlag koje sadrži slatko vrhnje i zgušnjivač do biljnih zamjena koje su gotovo pa čista kemija.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:41   #25
Pridružujem se raspravi o vrhnju i također smatram da je najbolje slatko vrhnje. Jednom sam od prijateljice (koja je u to vrijeme radila u firmi sve za sladoled) dobila to neko hopla ili hola/hula biljno vrhnje. Napravila sam rigojanči s tim vrhnjem i srećom imala prasce u to vrijeme koji su kolač pojeli. Nikad više biljno vrhnje u moj kolač. Katastrofa, užas, živa kemija
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 12:41   #26
Nisam bila par dana i vidim da ste se stvarno potrudili! Puno vam hvala!

Iskreno, najviše volim kada ima 2 biskvita, pa izmedu čokolada (najradije bi iskombinirala crnu i bijelu, i jos uvalila marcipan izmedu), i onda samo jos na vrhu preljev od cokolade. Mozda nesto malo dekoracije i to je to...

Ta ferrero torta mi se isto cini mmmm, nadam se da nema previse ljesnjaka (ili sta vec ide unutra), jbga, alergicna sam....

Sto se tice recepata-bring it on! zelim isprobati sve!
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:11   #27
aaaaa jjjjjjjoooooooooj, poanta ferero torte je baš u tim komadićima prženih lješnjaka

Evo recept i slika pa sama odluči

recept

slika
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:18   #28
Hvala! A u biti volim ih, ali kada pojedem valjda cijeli 1 dobijem alergijsku reakciju,a to mi bas i nije napeto za rodendan...
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:21   #29
Quote:
daphne149 kaže: Pogledaj post
Hvala! A u biti volim ih, ali kada pojedem valjda cijeli 1 dobijem alergijsku reakciju,a to mi bas i nije napeto za rodendan...
Imaš pm.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:21   #30
ne smiješ ništa orašasto ili su samo lješnjaci problem?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 13:36   #31
Prava čokoladna torta


BISKVIT: 8 jaja i 15dkg cukara izbatit. Dodat 5 velikih ožica brašna i 1 prašak za pecivo. Rastopit 25dkg masla (ili margarina) i 20 dkg čokolade i dodat u prvu smjesu .
Biskvit peć na 160 stupnjeva, malo ga pred kraj probockat da spadne, i kad se malo prohladi prelit ga mlijekom (2dcl).

KREMA: Rastopit 40dkg čokolade u litri šlaga ( dukat slatko vrhnje za šlag provjereno dobro) i pazit da ne provri.
Ovako tekuću kremu, toplu, prelit polagano preko biskvita( da biskvit ne popuca). Stavit u frižider, gdje mora ostat najmanje 24h.

Lijepo je servirat sa malo šlaga ili uz neko voće.


Bourbon čoko-kolač


Ugrijati peć na 175°C. Pobrašniti i namastiti kalup za tortu (ili staviti papir za pećenje, ali kalup nek je manji – promjera 20cm).
Otopi 315g gorke čokolade na pari. 185g omekšalog masla miksati sa 1 kikarom cukara, pa dodavati jedno po jedno od 4 žuta, zatim 1/3 kikare bourbona, lagano ugrijanog i 1 ožicu vanilija ekstrakta. Umiješajte otopljenu čokoladu i miješajte dok se smjesa na izjednači. Umiješajte 1-1/4 kikare brašna pomiješanog sa 1 ožičicom sode.
Napravite snijeg od 4 bjelanjaka i u njega lagano umiješajte 1/4 kikare cukara. Pomiješajte bjelanjke sa smjesom, pa prelijte u kalup i stavite peći oko sat vremena. (Isjecite komad kartona veličine kalupa za tortu, obložite ga folijom i time poklopite kolač dok se peče kako se ne bi nepravilno napuhao!).
Pečeni kolač pustiti da se ohladi u kalupu pa ga tek onda izvadite i režite. Služite ga uz šlag ili sladoled.

Čoko-kolač


5 žumanjaka, 120g cukara i vanilin šećer pjenasto izmiješajte.
Umiješajte 50g brašna pomiješanih s praškom za pecivo i 40g kakaa, 150ml mlijeka. Na kraju lagano umiješajte snijeg od 5 bjelanjaka.
Od pripremljene smjese ispecite tri biskvitne kore (vel. 23x32 cm) u limu obloženom papirom za pečenje. Svaku biskvitnu koru pecite u pećnici zagrijanoj na 180˚C osam minuta.
(Ili da ide brže: uzmite najveći pleh - onaj širine špahera, pa sve odjednom ispecite, pa prerežite na 3 jednaka lista!)
U međuvremenu napravite kremu: uzavrite 400ml slatkog vrhnja, u njega izlomite 200g čokolade za kuhanje i miješajte dok se čokolada ne otopi u glatku smjesu. Ohlađenoj čokoladi dodajte sok i koricu od 1 veće naranče, 4 ožice ruma i miješajte dok ne dobijete glatku kremu. Filujte kolač, a na vrh razmažite glazuru od 200g čokolade rastopljene sa 100g masla.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 17:12   #32
ček ček sad..ja sam zbunjena..malko

Hole i Dukat vrhnje za šlag su u tetrapaku..znači to ne valja..a valja slatko vrhnje u čašicama?

jer ja koristim Dukat vrhnje za šlag..u biti koliko vidim po policama u dućanu ista stvar drugo pakovanje, tak da Hole nisam probala jer sam uvijek "brijala" kao jeftinije pa ne valja, a za ovaj recept meni je bilo odlično sa već navedenim Dukatom..tak da sam sad u dilemi...jer slatkog vrhnja ide samo malo, ostalo je navedeno vrhnje za šlag

ajme komplikacija
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 17:36   #33
znam da svaki cigo svoga konja hvali..ali..evo The ultimate chocolate cake recepta:

200g tamne čokolade s narančom
200g maslaca
1 žlica instant kave
85 g oštrog brašna
85g brašna za dizana tijesta
pola žličice sode bikarbone
100g šećera u prahu
100g tamnog muscovado šećera
25g kakaa u prahu
3 jaja
5 žlica što masnijeg jogurta ili buttermilka, ako imate di nabaviti
100g čokolade za kuhanje
100 g mliječne čokolade
250 ml vrhnja za šlag
strugotine čokolade za ukras

postupak: maslac, čokoladu s narančom, kavu otopljenu u 100ml vode otopite na pari ili u mikrovalki
pjenasto umutite brašna, sodu bik., jaja i jogurt
sve skupa umiješati, uliti u kalup obložen papirom
peći na 160 stupnjeva cca 1 h, sve dok čačkllicom ne probodete sredinu i ona bude suha

ohladiti tijesto, prerezati uzdužno na 2 ili 3 žnite, namazati filom (vrhnje + obje čokolade otopljene), i istom smjesom namazati cijelu tortu, ukrasiti strugotinama.

torta je MRAK!!!

i da, hole je biljno vrhnje za šlag, a dukatovo i vinidijino mliječno
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 18:00   #34
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
COKOLADNA TORTA

4 jaja sobne temperature
5 zlica secera
2 vanilin secera, ja koristim burbon
2 velike zlice brasna

miksati jaja sa secerom dok se ne utrostruce, na kraju umiksat brasno

200 gr mlijecne cokolade
250 gr tamne cokolade
250 gr maslaca sobne temperature nascjeckan na komade

otopiti cokoladu na pari, i na kraju umiksati maslac.
pomijesati obje smjese obiracem, izliti u kalup i peci oko 40 min na 160 C.

evo jos jedna, i ta je odlicna
ova od vali je super isto, imam i ja jednu takvu samo ide slatko vrhnje i cokolada u malo manjem
omjeru i kad se u frizideru ohladi, ta smjesa se izmiksa..
inace, ova u koju ide puno maslaca mi je obicno puno laksa za jesti, nego ova s brdo slatkog vrhnja.
problem s cokotijestom je meni obicno sto su ta tijesta, osim brownie tijesta pre suha...
meni jučer bilo dosadno, pa sam napravila ovu torticu, super je!
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 20:18   #35
Quote:
Leona81 kaže: Pogledaj post
ček ček sad..ja sam zbunjena..malko

Hole i Dukat vrhnje za šlag su u tetrapaku..znači to ne valja..a valja slatko vrhnje u čašicama?
slatko vrhnje imas i u casicama ali ga ima i u tetrapaku. naziv je bas slatko vrhnje. vrhnje za slag i hola, hopla su ti biljnog sastava
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 20:24   #36
dukatovo vrhnje za šlag = slatko vrhnje
ne znam kako sa tim nazivima stoje ostali proizvođači

slatko vrhnjo u čašici sam zadnje vidjela slovensko
ne znam da li ga tako pakira neka domaća mljekara
meni je dukat OK
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 20:30   #37
pogledaj ovaj recept
vrlo jednostavno, zgodnog izgleda i fino
meni je bolje sa orasima u tijestu i kad se dobro nasafta rumom
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 20:36   #38
Ne smijem nista orasasto, ma ne bi smjela ni mlijecno, ni psenicno,ni...bolje da ne nabrajam. Ali cokolade se ne odricem! ) jedem ju malo ali kvalitetno

Jos jednom svima hvala hvala od srca! Sada bi vas najradije sve zvala na degustaciju...

Uf, ovo sve tako dobro izgleda, moje sigurno nece ali nadam se da ce biti ukusno.. javim sljedeci tjedan kako je proslo a ako ne bude prevelika blamaza mozda nabacim i koju fotku...
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 21:09   #39
hvala cure, znači ostajem pri Dukatu naučih nešto novo

slatko vrhnje kupim u čaši, sad čije je zbilja nisam doživljela..samo rok trajanja pratim
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 12:07   #40
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
dukatovo vrhnje za šlag = slatko vrhnje
ne znam kako sa tim nazivima stoje ostali proizvođači

slatko vrhnjo u čašici sam zadnje vidjela slovensko
ne znam da li ga tako pakira neka domaća mljekara
meni je dukat OK
slatko vrhnje u casici imaju meggle, bayernland i tonka, to je neko rijecko
mislim. nazalost, dukat sa zlatnim poklopcem je nestao, kao i šimun milk
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.