Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2010., 12:53   #1
CNC programer

Zanima me da li ima neka ustanova u Zagrebu koja radi osposobljavanje za ovo zanimanje?Učio sam to davno u srednjoj školi pa bih malo obnovio znanje i polako tražio posao u tome s obzirom da sam odnedavno bez posla, a jedino što sam našao na netu je osposobljavanje u Varaždinu.
__________________
Only the strong survive.
mgy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 17:20   #2
Koja firma u Varazdinu?

Prije par godina, kada sam ja zavrsavao skolovanje, jedna firma iz Velike Gorice je nudila osposobljavanje ,ali se ne mogu sjetiti imena. Pogledat cu po ladicama, mozda imam njihovu ponudu jos.

Inace, ja sam igrom slucaja u svojoj firmi poceo raditi na cnc glodalici. Dosta sam unaprijedio znanje iz srednje, a i koristit ce mi ukoliko ne upadnem na fax ove godine.
Moze se cak i jeftino preko e-baya kupiti uredaj pa u kucnoj radinosti sve to raditi.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 18:26   #3
Nije firma nego nekakav institut cijeloživotnog učenja i obrazovanja evo link:
http://www.icu-vz.com/index.php?opti...117&Itemid=261 (ako mod misli da je reklama nek' briše).
Ovdje traje 120 sati i dođe 5.000 kuna.Mene zanima i kakva je šansa s tim naći posao u ovo vrijeme?
__________________
Only the strong survive.
mgy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 13:03   #4
ja sam završio prije godinu i 2 mjeseca tečaj za cnc operatera, preko HZZ. nudili su kao tečajeve za deficitarna zanimanja. još nitko od nekoliko grupa po 9 polaznika nije ni pozvan na razgovor za posao. radi jedan klinac koji je znao za radno mjesto prije nego se upisao. možda je u ZG bolje. ja sam završio u tehničkoj školi u tehničkoj školi u slavonskom brodu
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 17:19   #5
Je...em ti onda HZZZ kad šalju ekipu na prekvalifikacije za deficitarno zanimanje, a kad završe to ne mogu se zaposliti.Ako si iz SB zar nisi mogao u Đuri Đ. naći posao?
__________________
Only the strong survive.
mgy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 19:56   #6
Quote:
mgy kaže: Pogledaj post
Je...em ti onda HZZZ kad šalju ekipu na prekvalifikacije za deficitarno zanimanje, a kad završe to ne mogu se zaposliti.Ako si iz SB zar nisi mogao u Đuri Đ. naći posao?
veliki broj radnika gubi posao, a ostalima"traže posla" po drugim firmama
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 19:58   #7
Pozdrav CnC-aši i ašice

Kakva je situacija sada?

Ja sam recimo, kad sam 2010. pologao za Autocad specijalista isto je kao preko zavoda bilo se pričalo da u TIOŠ-u (Čakovečka srednja) moš polagat al ne da košta jebemti ko godina faksa. 5000 kuna su veliki novci, pogotovo sad.

Zna li tko dal ima da se kao što je bilo u Tiošu daju ispiti za razliku predmeta i plaćaš svaki ispit ili su baš stavili to kao tečaj i da košta 5000 kuna. Rađe se vraćam na Foi neg da dam tolke pare za tečaj gdje možda ni posao ne bi mogao naći, a kamoli da mi išta onda i znači još jedno zanimanje u radnoj knjižici.

Jer kad se pričalo WEB DIZAJN je zakon to se traži, traži - pregršt web dizajnera bez posla.
Onda Autocad - opet ista stvar.

Ako mi ko može reć dal je u Tiošu ili u kojoj školi polaganje predmeta da se plaćaju ispiti samo, molim javite se ili me PM. Isto tako ak je ko baš dao tih 5000.

Svako dobro.

Zadnje uređivanje shootbootleg : 21.08.2011. at 20:09.
shootbootleg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 11:45   #8
Pozdrav, da dignem temu iz prašine. Zanima me kako stoje CNC programeri? Završio sam FER računarstvo, ali me privlači ovaj posao i zanima me da li ima gdje kakav tečaj ili uzimaju ljude bilo koje struke da se uče raditi sa CNC strojem.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 10:51   #9
To i mene zanima dali ima tko da uzima ljude da se uće raditi sa cnc strojem
mojca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 15:36   #10
Trulež je izgleda ovdje, Mojca.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 15:48   #11
prevelika trulež
mojca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 11:10   #12
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da dignem temu iz prašine. Zanima me kako stoje CNC programeri? Završio sam FER računarstvo, ali me privlači ovaj posao i zanima me da li ima gdje kakav tečaj ili uzimaju ljude bilo koje struke da se uče raditi sa CNC strojem.
potrazi u googlu riječ sinumerik 840d
a onda razmisli da naučiš postavljat pločice
spsplc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 14:14   #13
Quote:
spsplc kaže: Pogledaj post
potrazi u googlu riječ sinumerik 840d
a onda razmisli da naučiš postavljat pločice
Oh pa ovo mi izgleda kao mješavina automatike i CNC-a, zakon. Kakvo postavljanje pločica?
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 16:12   #14
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Oh pa ovo mi izgleda kao mješavina automatike i CNC-a, zakon. Kakvo postavljanje pločica?
pa di su ti cnc strojevi u rh, zato ti bolje počet postavljat pločice ili da odes u deutsch reich i tamo krenes kao električar slažeš sinumerik, i gledas kako se programer znoji, pomalo naučiš plc i cnc i zakljucis da ti je bolje kao električaru
spsplc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 16:14   #15
Quote:
spsplc kaže: Pogledaj post
pa di su ti cnc strojevi u rh, zato ti bolje počet postavljat pločice ili da odes u deutsch reich i tamo krenes kao električar slažeš sinumerik, i gledas kako se programer znoji, pomalo naučiš plc i cnc i zakljucis da ti je bolje kao električaru
a evo ti pomoć

http://www.automation.siemens.com/do...10_E&scope=all


aa za koju godinu me nemoj proklinjati
spsplc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 16:21   #16
Quote:
spsplc kaže: Pogledaj post
a evo ti pomoć

http://www.automation.siemens.com/do...10_E&scope=all


aa za koju godinu me nemoj proklinjati
molim admina da mi nebriše url jer sa 100% sigurnošću mogu reći da niti jedan profa u rh nezna ovu stranicu, a kamo da ju je ikad otvorio pa iz te točke gledišta ti valjda jasno zasto ti spominjem slaganje pločica
spsplc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 16:33   #17
U biti CNC programer bi ti išao pod plc programera, a ako misliš na bavljenje samo cnc-om onda ti je to tehnolog dakle, čovjek koji pozna tokarenje,glodanje,bušenje, materijale, alate,autocad (u biti vise strojar) a pisanjem cnc-a i to da se iskoristi ferovac, ti spada pod plc programera, jer kod puštanja strojeva plc mora pripremit cnc da bi mogao funkcionirati, središ plc,hidruliku,osi,pripremiš stroj za izvođenje nc programa i napišeš neke programčiće u cnc-u pokrenes masinicu i gotovo na novu štelu
spsplc is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 17:11   #18
Quote:
spsplc kaže: Pogledaj post
molim admina da mi nebriše url...
Neće se brisati, bez brige.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 17:36   #19
Quote:
spsplc kaže: Pogledaj post
U biti CNC programer bi ti išao pod plc programera, a ako misliš na bavljenje samo cnc-om onda ti je to tehnolog dakle, čovjek koji pozna tokarenje,glodanje,bušenje, materijale, alate,autocad (u biti vise strojar) a pisanjem cnc-a i to da se iskoristi ferovac, ti spada pod plc programera, jer kod puštanja strojeva plc mora pripremit cnc da bi mogao funkcionirati, središ plc,hidruliku,osi,pripremiš stroj za izvođenje nc programa i napišeš neke programčiće u cnc-u pokrenes masinicu i gotovo na novu štelu
Sto se tiče strojara. Po SSS struci sam strojarski tehničar i imam iskustva u izradi tehničkih nacrta dok sam radio u škveru. Poznato mi je i glodanje i tokarenje mada ne u praksi bas previše jer nisam tokar. Imao sam solidan broj predmeta vezanih za to. PLC mi je poznat jer sam imao nešto kolegija i iz toga. Sada učim G-code za CNC. Što misliš ima li to smisla u Europi?
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2012., 17:47   #20
Quote:
spsplc kaže: Pogledaj post
a evo ti pomoć

http://www.automation.siemens.com/do...10_E&scope=all


aa za koju godinu me nemoj proklinjati
Zašto bih te proklinjao? Više proklinjem sebe što sam slušao konje kad sam bio mlađi, popušio propagandu i maknuo se iz industrije. Da sam znao kakve glupe poslove ovdje rade inženjeri računarstva u vidu razvoja "kreativnih" aplikacija upitne inteligencije za mobilne telefone da bi neki maloljetnici time svako jutro jebali ljude u mozak tulavim melodijama i spamom, ne bih niti upisao taj smjer. Sada ispravljam štetu.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.