Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2011., 17:56   #21
linjaju li se pudlice??
matej7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 23:55   #22
Quote:
matej7 kaže: Pogledaj post
linjaju li se pudlice??
Ne
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 13:36   #23
Pudlice dolaze u tri ili cetiri velicine ?
Helpaj<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 13:43   #24
Četiri... Standard ili kraljevska, srednja, mini i toy.
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 19:58   #25
Quote:
surefire kaže: Pogledaj post
Četiri... Standard ili kraljevska, srednja, mini i toy.
Hmm.. koliko je visoka srednja?? Malo vas gnjavim sa pitanjima
Helpaj<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 20:42   #26
Srednja pudla je u grebenu (tj ramenima) visoka od 35 do 45 cm. Kraljevska viša od 45 pa negdje do 60 cm, minijaturna od 28 do 35 cm, a toy manja od 28 cm.
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 16:40   #27
novosti kod nas https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=1027
__________________
Dum spiro, spero...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 10:33   #28
Quote:
surefire kaže: Pogledaj post
Četiri... Standard ili kraljevska, srednja, mini i toy.
Mini i toy ti je isto...
Pudle dolaze u tri veličine...Kraljevska, srednja i toy pudla...
Pudle se ne linjaju ali zahtjevaju šišanje i redovito češljanje da bi ta dlaka bila uredna i zdrava...(u dlaci koja se ne održava skuplja se zmazanoča, a samim time i bolest)
Pudle su kućni psi...one su veoma privržene obitelji, i svima ih preporučam.
Iako ljudi imaju neke averzije prema pudlama...mačo stavovi...gle pudlica tj. "pizdolizac"....vjerujte mi nema boljeg, pametnijeg (naglašavam pametnijeg) psa, veoma čvrstog karatera,odan, privržen....
I za kraj želi reći da sam bila ponosni vlasnik aprikot pudle Dino kojega sam u 16 godini života dala uspavati radi starosti...vjerujte i dan danas mi srce puca.
pudlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2011., 12:11   #29
po FCI standardu, pudle dolaze u 4 veličine...toy, mini, srednja i kraljevska...ne širiti dezinformacije...

toy je do 28 cm, mini (patuljasta) je 28-35cm ...
__________________
Dum spiro, spero...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 23:03   #30
Mozete mi reci uzgajivacnice toy pudli u Zagrebu i okolici?
Koja im je cijena otprilike?
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 19:44   #31
01/48-46-024 , broj hrvatskog kinološkog saveza, tamo možeš pitati za uzgajivače...a za cijene moraš kontaktirati direktno uzgajivače...
__________________
Dum spiro, spero...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 19:48   #32
mi rastemo

__________________
Dum spiro, spero...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 21:06   #33
@Sapica prekrasna je.
Hvala za info.

Koje uzgajivacnice pudli preporucate? Koje vam nekako uljevaju povjerenje?
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2011., 00:17   #34
U HKS-u su mi rekli za uzgajivacnicu Crveni Mayestoso. Mozete mi reci nesto vise o ovoj uzgajivacnici? Preporuka ili ne? Moze i na PM. Hvala.
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 21:48   #35
Meni osobno najbolja i najlijepša pasmina pasa

Namjeravam kupiti pudlicu do Božića pa mi triba par savijeta.

1. Koje su najčešće bolesti pudlica, imaju li neke genetske predispozicije za bolesti???
2. Postoji li ikakva razlika u ponasanju između velicina pudli (znam da je malo glupo pitanje al zelim bit siguran koja je velicina najbolja)

To bi bilo to za sada od mene
kamiondzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 09:49   #36
Quote:
kamiondzija kaže: Pogledaj post
Meni osobno najbolja i najlijepša pasmina pasa

Namjeravam kupiti pudlicu do Božića pa mi triba par savijeta.

1. Koje su najčešće bolesti pudlica, imaju li neke genetske predispozicije za bolesti???
2. Postoji li ikakva razlika u ponasanju između velicina pudli (znam da je malo glupo pitanje al zelim bit siguran koja je velicina najbolja)

To bi bilo to za sada od mene
Meni su uzgajivači rekli da imaju češće probleme s ušima (upale i sl). Moja često razvije neku upalicu pa se eto pokazalo točnim.

Pas je onakav kakvim ga odgojiš. Imam par pudlica u kvartu (a i sama imam jednu) i sve su različite...od živčanih koje laju na prolaznike do umiljatih i socijaliziranih. Zaključak je da ne postoji razlika u ponašanju između veličina i da ćeš sam morati uložiti trud u socijalizaciju i odgoj psa jer ljudi pogrešno smatraju da su neke pasmine tipa zlatni retriveri po defaultu mirni i odgojeni.

Savjetujem kupnju preko provjerenih uzgajivačnica, nikako preko kojekakvih ljudi iz oglasnika koji prodaju psa iz kućnog legla jer ti se to dugoročno ne isplati, a cijena je tu negdje ako ne želiš psa za izložbu. Sretno s pudlom
Fashion Barbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 11:16   #37
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Meni su uzgajivači rekli da imaju češće probleme s ušima (upale i sl). Moja često razvije neku upalicu pa se eto pokazalo točnim.

Pas je onakav kakvim ga odgojiš. Imam par pudlica u kvartu (a i sama imam jednu) i sve su različite...od živčanih koje laju na prolaznike do umiljatih i socijaliziranih. Zaključak je da ne postoji razlika u ponašanju između veličina i da ćeš sam morati uložiti trud u socijalizaciju i odgoj psa jer ljudi pogrešno smatraju da su neke pasmine tipa zlatni retriveri po defaultu mirni i odgojeni.

Savjetujem kupnju preko provjerenih uzgajivačnica, nikako preko kojekakvih ljudi iz oglasnika koji prodaju psa iz kućnog legla jer ti se to dugoročno ne isplati, a cijena je tu negdje ako ne želiš psa za izložbu. Sretno s pudlom
Hvala na odgovoru.

Nasao sam par provjerenih uzgajivačnica, nadam se da nisu neki prevaranti tako da cu se jos raspitati okolo!

Jos samo jedno pitanje, jeli neke veterinarske ambulatne mozda znaju neke provjerene uzgajivačnice, jeli se isplati ic do neke veterinarske ambulante i pitat za kontakt???
kamiondzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 12:32   #38
Ne vjerujem, bolje je zaobići veterinare i obratiti se Hrvatskom kinološkom savezu.
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 12:40   #39
Quote:
surefire kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem, bolje je zaobići veterinare i obratiti se Hrvatskom kinološkom savezu.
Aha, hvala na odgovoru
kamiondzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 13:09   #40
meni su pudlice slatke u svim veličinama, ali definitivno mi je favorit kraljevska poudla, izgleda mi nekako veličanstveno
zna li netko postoji li uzgajivačnica kraljevskih pudli u hrvatskoj i otprilike kako se kreću cijene ?
inače naletjela sam na dosta živčanih malih pudlica ali smatram da je to više stvar odgoja nego karaktera psa jer ljudi često zanemaruju odgoj i dresuru kad su mali psi u pitanju.

a o šišanju pudla, mišljenja sam da su sve te frizure, i one sportske i one izložbene u redu dokle god ne onemogučavaju životinjama normalan život i kretanje, ali također neki idu u krajnosti pa su mi primjerice ovakve stvari pri kraju ovog linka (http://www.bijoupoodles.com/Grooming.html) poput bojenja dlake ili "robot frizure" apsurdne i poremečene
__________________
*My soul is painted like the wings of butterflies, fairy tales of yesterday, will grow but never die. I can fly, my friends!*
Dorchy:) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.