Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jesmo li (Hrvati) glup narod?
Ne 46 20.44%
Da 162 72.00%
Ne znam 17 7.56%
Glasovatelji: 225. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2010., 17:18   #21
Dio naroda smatram jako glupim, to su oni koji su vjerovali da je Tito bog na zemlji, vjerojatno su takvim odgojem nanijeli nepopravljivu štetu i svojoj djeci. Učili su ih da će im sve probleme riješiti država i da im je najbolje sve novce prepustiti Partiji koja zna što njima stvarno treba.
Kad ne moraš misliti, tada inteligencija teško strada, i počinje degradacija društva.
Kanzas is offline  
Old 09.05.2010., 17:19   #22
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Možda bi najbolje bilo da svako ovdje iznese svoj kvocijent inteligencije ( ali da ne laže ). Pa ćemo onda zaključiti.

Ja sam uradio IQ test, ali se ne usuđujem provjeriti. Da se ne bi razočarao.

Ja nikad nisam padao na MENSA pomodarstvo i nikada se nisam išao testirati. Ali su me testirali u nekoliko navrata stručnjaci (biro za zapošljavanje, jedna firma u kojoj sam prošao psiho test, i još u par navrata) i rezultat je više nego odličan. No meni nevažan. Jer, čovjek može imati latentne sposobnosti, ali ako se ne razvija, zakržlja. Zato vjerujem samo u ono što radim i čime se bavim, a sve te eugeničke spike o inteligentnom šmokljanu koji je sa 9 godina dobio na poklon od bogatih roditelja SHARP-ov kalkulator...kačim mačku o rep. Dapače, svi ti FRP-RPG debili meni se osobno gade.
PoliJones is offline  
Old 09.05.2010., 17:25   #23
Quote:
PoliJones kaže: Pogledaj post
Ja nikad nisam padao na MENSA pomodarstvo i nikada se nisam išao testirati. Ali su me testirali u nekoliko navrata stručnjaci (biro za zapošljavanje, jedna firma u kojoj sam prošao psiho test, i još u par navrata) i rezultat je više nego odličan. No meni nevažan. Jer, čovjek može imati latentne sposobnosti, ali ako se ne razvija, zakržlja. Zato vjerujem samo u ono što radim i čime se bavim, a sve te eugeničke spike o inteligentnom šmokljanu koji je sa 9 godina dobio na poklon od bogatih roditelja SHARP-ov kalkulator...kačim mačku o rep. Dapače, svi ti FRP-RPG debili meni se osobno gade.
šalio sam se

Inače, smatram da se ne može jedan cijeli narod/ nacija nazvati glupim. U svakom narodu ima genijalaca, visoko inteligentnih, prosječno inteligentnih, ali i ne toliko pametnih, a nećemo sada reći glupih.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Old 09.05.2010., 18:02   #24
Prvo i najvažnije - biti glup nema veze s inteligencijom.

Nastojte to sebi utuviti u glavu, da se thread ne pretvori u rat oko toga. Inteligencija se može koliko toliko mjeriti i na kraju dobijete kvocijent koji se, gledano statistički, zaista mijenja ovisno o prehrani skupine. Kvocijenti inteligencije raznih plemena u zabitima pustinjskih predjela, koji su se generacijama loše hranili, značajnije su niži nego u predjelima planeta gdje je bilo dovoljno dobre hrane. Ne, to nije nikakav rasizam.

O kvocijentima inteligencije Hrvata ne bih, jer ne znam što su u tom ispitivanju bili "Hrvati". Mislim da vam je jasno koliki problemi tu nastaju.


Što se tiče pameti i gluposti, to je već druga stvar. To se odnosi na akumulirano, stečeno znanje. Za IQ test znanje nije potrebno jer se radi o apstrakcijama. Znanje je nešto drugo.
No ni po tome nisam siguran jesmo li glupi.


Postoji izvedenica, a to je društvena glupost. Mislim da tu spadamo poprilično blizu taloga. Ponašamo se kao mentalno zaostali pojedinac iz nekog psihološkog pokusa koji ne može, niti nakon pet puta što stisne tipku i tresne ga struja, naučiti da tipku nije dobro stiskati.
Ali zato ćemo jako dobro naučiti kako se kopa nos, gledajući u drugog ispitanika, bio on snalažljiv i mudar ili još gori od nas.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 09.05.2010., 18:08   #25
Da, naravno da jesmo.. koji narod bi još imao na vlasti HDZ nakon što su nas osiromašili i pokrali?
Dita von Luna is offline  
Old 09.05.2010., 18:14   #26
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Ja mislim da nama nedostaje prije svega jedno- samopouzdanje. Uvijek mislimo da su drugi bolji od nas, uspješniji, pametniji, i sposobniji, kako nam kažu kakvi smo, to prihvaćamo.
Zanimljivo! Moje mišljenje je sasvim suprotno: previše samopouzdanja, bahatosti, razmetanja na svim razinama... Znam toliko ljudi koji su se prihvatili poslova kojima nisu dorasli.

Ne mislim da smo prirodno neinteligentni, strano mi je bilo koji narod proglašavati glupim ili pametnim. Ali mislim da većina život provodi u ispraznim, reklo bi se "glupim" aktivnostima, umjesto da svoj unutrašnji potencijal usmjere na istinske vrijednosti. Rezultat toga je sve veća zatupljenost i ovisnost o onim rijetkim pojedincima koji se bave "pametnim" stvarima, na žalost, redovito u svom osobnom interesu.
saurus is offline  
Old 09.05.2010., 18:36   #27
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Ne bih ja rekao da su Hrvati glup narod. Više bih rekao da su poprilično lijen narod i tomu je najviše pridonjeo socijalizam. Sad će me napast ekipa s jedne druge teme .

Mislim da je to više zbog načina odrastanja - mi smo oduvijek odgajani da se nama vlada odnekud, da je vlast neupitna i da će se za sve netko drugi pobrinuti. Dakle, mi smo ovce, a dobri pastiri s povišenog mjesta su naši čuvari koji će nam reći što i kako ćemo misliti i kada. Nijemci i Britanci potječu iz potpuno drugog svjetonazora i okrenuti su pojedincu kojeg se odmalena uči samostalnošću i osobnom probitku. Uspoređivati nas i njih je podosta neodgovorno i besmisleno. Mi smo tek sad počeli eksperimentirati s individualnošću i tek trebamo "odrasti" u smislu imanja i upravljanja državom. Imamo mi ljude koji mogu, hoće i znaju, samo što još nismo dosegli razinu gdje ćemo i takve birati na vode državu. Primijetite razliku, smatram da se moramo riješiti filozofije da nam netko treba da nas vodi - treba nam netko tko će nam omogućiti da svatko sebe vodi u smjeru kojem hoće, a da pri tom imamo jasan opći cilj.

Cika Strile
__________________
Krenuo sam u život bez plana i stigao sam tamo gdje sam sanjao
bodulo is offline  
Old 09.05.2010., 18:51   #28
Quote:
Dita von Luna kaže: Pogledaj post
Da, naravno da jesmo.. koji narod bi još imao na vlasti HDZ nakon što su nas osiromašili i pokrali?
Osvrni se oko sebe i pogledaj neke diskutante. Osobito na temi o Gojku Šušku.
PoliJones is offline  
Old 09.05.2010., 19:12   #29
prije bi rekao da smo lijeni i pokvareni nego glupi.
VISA SILA is offline  
Old 09.05.2010., 20:10   #30
Quote:
Cika Strile kaže: Pogledaj post
Ne bih ja rekao da su Hrvati glup narod. Više bih rekao da su poprilično lijen narod i tomu je najviše pridonjeo socijalizam. Sad će me napast ekipa s jedne druge teme .

Mislim da je to više zbog načina odrastanja - mi smo oduvijek odgajani da se nama vlada odnekud, da je vlast neupitna i da će se za sve netko drugi pobrinuti. Dakle, mi smo ovce, a dobri pastiri s povišenog mjesta su naši čuvari koji će nam reći što i kako ćemo misliti i kada. Nijemci i Britanci potječu iz potpuno drugog svjetonazora i okrenuti su pojedincu kojeg se odmalena uči samostalnošću i osobnom probitku. Uspoređivati nas i njih je podosta neodgovorno i besmisleno. Mi smo tek sad počeli eksperimentirati s individualnošću i tek trebamo "odrasti" u smislu imanja i upravljanja državom. Imamo mi ljude koji mogu, hoće i znaju, samo što još nismo dosegli razinu gdje ćemo i takve birati na vode državu. Primijetite razliku, smatram da se moramo riješiti filozofije da nam netko treba da nas vodi - treba nam netko tko će nam omogućiti da svatko sebe vodi u smjeru kojem hoće, a da pri tom imamo jasan opći cilj.

Cika Strile
Ma osim što smo lijeni i inertni bogami i glup smo narod Svakim danom imam sve više dokaza za to.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Old 09.05.2010., 20:41   #31
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Potaknut medijskim natpisima, praćenjem "poznatih" tipa:
http://videoteka.novatv.hr/multimedi...a-playboy.html

i stvaranje percepcije da je glavno biti neka "faca", gledanjem tu nekih postova, mišljenja, od političkih, navijačkih, "pravnih", "automobilskih", stvarno počinjem sumnjati u generalnu inteligenciju nacije. U isto vrijeme se vrti "Nedeljom u 2" i tamo je prikazan isječak iz jedne emisije gdje npr. se na anketi "Jel se u socijalizmu živjelo bolje?" glasalo sa 90% da je. I onda se pitam o kratkoći naše pameti, jer ja se sjećam kao dijete da mi je bio praznik kad sam dobio Kinder jaje, a sad kad bi to odnio klincu na poklon, najvjerojatnije bi domaćini imali loše mišljenje o meni. Isto tako sam sanjao banane, loptu i neke stvari kojima današnja djeca niti ne razmišljaju (samo da naglasim da mi je oboje roditelja radilo i da nismo nikada imali nešto puno, ali hrpu stvari si nismo mogli priuštiti). I ono što ću napisati dolje o tome kako je socijalizam zatupio naciju (što je iznjeto u istraživanju).

Onda sam nabasao na ovaj članak:
http://dalje.com/hr-hrvatska/jesu-li...p-narod/272516

iz kojeg bih izdvojio:
I kad tako impresije samo jednog hrvatskog ponedjeljka, 27. srpnja stavimo pod povećalo i upitamo se što smo skrivili da imamo takvu vlast i političku elitu, sjetimo se da je to argument koji bi mogao potvrditi tezu prof. Richarda Lynna o tome da su Hrvati glup narod.

Njegovo prošle godine objavljeno istraživanje o tome da su Nijemci s prosjekom kvocijenta inteligencije (IQ) od 107 najinteligentniji narod u Europi, dok su na dnu ljestvice Hrvati s prosjekom IQ-a 90 i Srbi s IQ-om 89, tada smo bahato dočekali na nož sumnjajući u njegove znanstvene reference i metodologiju.

Britanski se profesor potrudio u intervjuu jednom hrvatskom tjedniku detaljnije pojasniti da nam je za taj značajan gubitak pameti kriv socijalizam i loša prehrana, a to se može popraviti. Preporučio je više ribe na jelovniku kako bismo pojačali 'sive stanice', a vjerojatno je mislio da nam treba i manje socijalizma.


Tu sam boldao par stvari:
IQ - jer bih molio da na anketi glasaju samo Hrvati iz razloga što sam googlajući naišao na Fejs grupu koju su osnovali Srbi, pa pošto po istraživanu ispada da su oni još i gluplji, ne bi stvarno bilo smisla da glasaju na anketi, a samim time se gubi i objektivnost ankete.
socijalizam (i loša hrana) - o tome smo raspravljali na temi o 65 godina "oslobođenja" Zagreba gdje se povukla i tema o tome da su zbog pogubljivanja intelektualaca (od svih strana) za vrijeme i poslije WWII značajno oslabili "genetski bazen".
Britanski - da zanemarimo možda na kratko Britance kao "neprijatelje".
To ti moja nona razjasni u jednoj rečenici,prije smo imali novca a nismo imali ništa ,a sada imamo sve a nemamo novca.
Poanta je da je novca bilo i da se mogao potrošiti u Italiji,Mađraskoj,Austriji...
I svi su radili (nećemo sad o tome koliko su stvarno radili) ali bili su zaposleni i primali su plaću i posao je bio siguran (ako ne burkaš vodu,ali kažem u pravilu ako si bio normalan kao danas da ne pričaš protiv vlasti imao si siguran posao)
luka lik is offline  
Old 09.05.2010., 20:56   #32
Naš problem je šta nevolimo radit i lako vjerujemo ljudima ka šta su kriminalac Josipović.Vjerujemo svemu šta čujemo
__________________
Hajduk je najbolji

Ujedinjeni Pravaši-----MOJ IZBOR
KonzervativacHR is offline  
Old 09.05.2010., 21:04   #33
nismo mi glupi. mi smo mahnit narod. patimo od generalnog kompleksa važnosti i svi se u sve razumiju i pametuju.

al mahnitost ludost i kratkoročno razmišljanje nam je prvo.
Mishko Pishko is offline  
Old 09.05.2010., 21:06   #34
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Britanski se profesor potrudio u intervjuu jednom hrvatskom tjedniku detaljnije pojasniti da nam je za taj značajan gubitak pameti kriv socijalizam i loša prehrana, a to se može popraviti. Preporučio je više ribe na jelovniku kako bismo pojačali 'sive stanice', a vjerojatno je mislio da nam treba i manje socijalizma. [/I]
Komunizam. Rekao je "komunizam i loša prehrana".
I naravno, bio je u pravu, posljedice vidimo...
marasovac is offline  
Old 09.05.2010., 21:08   #35
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Poanta je da je novca bilo i da se mogao potrošiti u Italiji,Mađraskoj,Austriji...
I svi su radili (nećemo sad o tome koliko su stvarno radili) ali bili su zaposleni i primali su plaću i posao je bio siguran (ako ne burkaš vodu,ali kažem u pravilu ako si bio normalan kao danas da ne pričaš protiv vlasti imao si siguran posao)
Ovo jednostavno nije istina.
marasovac is offline  
Old 09.05.2010., 21:13   #36
Zapravo, je li to glupost ili nije, Hrvati vole da ih se laže. Hrvati ne vole da im se istina skreše u facu, baz obzira na to kakva ona bila. Hrvati se ne vole suočavati sa vlastitim zabludama, radije ostaju živjeti u istima.
E sad, znači li to biti glup ili ne prosudite sami, mislim da tu nije samo glupost u pitanju...
marasovac is offline  
Old 09.05.2010., 21:15   #37
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Komunizam. Rekao je "komunizam i loša prehrana".
I naravno, bio je u pravu, posljedice vidimo...
samo naša spiza ima okus po spizi a njihova po plastici,inače postoji nešto što se zove kreativna inteligencija,inteligencija koja ti dopušta prilagođavanje nametnutim uvjetima a tu su ljudi sa balkana daleko najači,po čemu su to britanci bolji od nas,druga je stvar što se ove nove generacije sve više odgajaju u njihovom britanskom duhu špa budemo izgubili tu našu prednost da se prilagođavamo.

Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Zapravo, je li to glupost ili nije, Hrvati vole da ih se laže. Hrvati ne vole da im se istina skreše u facu, baz obzira na to kakva ona bila. Hrvati se ne vole suočavati sa vlastitim zabludama, radije ostaju živjeti u istima.
E sad, znači li to biti glup ili ne prosudite sami, mislim da tu nije samo glupost u pitanju...

A šta američamni nisu glupi kad su uzimali kredite za koje su znali da ih nemogu vratiti ili oni koji su poradi svojih bonusa davali svima kredite pa i ovima koji nemogu vratiti a najgore zar oni koji su izmislili bonuse nisu mogli zamisliti da bi moglo doći do zlouporabe.

NIJE problem u pojedincima nego u masama jer što je veća masa manje je pameti a više gluposti.
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.

Zadnje uređivanje Cika Strile : 09.05.2010. at 21:21.
JAWS is offline  
Received Infraction
Old 09.05.2010., 21:40   #38
Quote:
marasovac kaže: Pogledaj post
Ovo jednostavno nije istina.
A gle ja čujem drugačije,moja stara je mogla otići i Trst i priušiti se nešto što je htijela...
Radilo se je (opet kažem nije bitno koliko se zaista rasdilo) ali činjenica je je da su ljudi (ne svi ali veeeelika većina) bili zaposleni i da su primali plaću tj imali dohodak.Puno manje je bilo rada a da se ne plaća,puno manje još nekih drugih stvari.Činjneica je da Juga bila odlična u financijskom smislu ali je ga kada nije bilo tržišta
luka lik is offline  
Old 09.05.2010., 21:43   #39
Quote:
saribo kaže: Pogledaj post
Gdje je to u HR danas socializam?
Što se ribe tiče ima je na svakoj tržnici pa nek ljudi kupuju, u ribi ima fosfora, moćda će se stvoriti novi Tesla.
Nema to veze danas, imaš nekoliko generacija koje su živjele, zaposlile se i radile u socijalizmu i još su živi. Prenjeli su svoja iskustva na djecu (ne svu, hvala Bogu) i sad kukaju, pate za socijalizmom i slično.
I to se vuće još i danas. Svi su radili nešto makar nisu stvarno nešto zarađivali. Uvijek se gledalo i još gledaju kako gdje koga zavaljat... firmu, kolegu, poslodavca.
Evo, neki dan mi priča frend kako je njegov poznanik požalio se kako zbog ugrađenih GPS-a na aute više nemre u 14 doma nego mora "rastegnuti" svojih 6 naloga. I sad bi svaki normalni zapadnjak pitao, pa ako završi 6 naloga do 14, zašto ne napravi još dodatna 2 u tom danu.
Tako da mislim da je socijalizam još u jako puno ljudi ostao, bez obzira što ga nema već 20 godina.
fulcrum is offline  
Old 09.05.2010., 21:44   #40
Hm, znači postojala je komunistička zavjera da se Hrvati planski oglupe lošom prehranom. Ne znam da li je baš tako bilo, ali ova tema definitivno ide u prilog toj tezi.
zokster is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:40.