Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2010., 17:51   #21
Mislim da konačno treba postaviti podatke koliko u Hrvatskoj treba inženjera prometa i to po smjerovima.
Tako da ako npr. za željeznički smjer godišnje postoji potreba u struci za otprilike 5-10 inženjera, pa bi studenti mogli steći dojam kada se na predavanju osvrnu oko sebe i vide da je npr. više od 50 ljudi upisalo taj smjer da će morati biti najbolji u svojoj generaciji da uspiju dobiti željeno mjesto npr. u HŽ-u.
Dok ostali ili preko debele veze ili raditi izvan struke.
talični tom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:43   #22
Quote:
BRAB-STON kaže: Pogledaj post
mislim da nisi u pravu...tijekom studiranja (po bolonji) većina fakulteta traži obavezno odlaženje na predavanja i vježbe..kako bi netko mogo uopće radit? rad preko ljeta? sve oke...al kojoj će firmi bit važno dal si ti radio u restoranu preko ljeta,prodavao sladolede ili konobraio? to nema veze sa strukom...jedino će imat možda utjecaja u popunjavanju životopisa što bi moglo dat "radnu" sliku o tebi...al sumnjam da bi konkretno bilo koji posao-preko-ljeta trebao bit presudan u dobivanju pravog posla

Ja uopce ne govorim o radu preko ljeta, to je nista..govorim o radu uz faks, studiram redovno i imam posao..i to ti moze jako puno pomoci, upoznavanje ljudi, dokazivanje na poslu, ambicioznost koja moze i ne mora dobro proci kod sefova, ali nista ne gubis, mozes samo profitirati..
Meni nitko ne moze reci da mi posao kroz studrianje moze odmoci, meni je vec sada puno pomogao, trenutno jesam tu gdje jesam upravo zbog toga sto sam radio na 2-3 mjesta..
I svakako ti moze dobro doci u zivotopisu upravo jer se nece gledati gdje si radi nego sta si radio i sta si mogao kroz taj posao nauciti..a to je danas bitno onome tko te zaposljava..
iLuka019 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 20:41   #23
Quote:
talični tom kaže: Pogledaj post
Mislim da konačno treba postaviti podatke koliko u Hrvatskoj treba inženjera prometa i to po smjerovima.
Tako da ako npr. za željeznički smjer godišnje postoji potreba u struci za otprilike 5-10 inženjera, pa bi studenti mogli steći dojam kada se na predavanju osvrnu oko sebe i vide da je npr. više od 50 ljudi upisalo taj smjer da će morati biti najbolji u svojoj generaciji da uspiju dobiti željeno mjesto npr. u HŽ-u.
Dok ostali ili preko debele veze ili raditi izvan struke.
Slažem se, pošalji prijedlog novom dekanu FPZ-a. Isti su problemi i na drugim fakultetima, čini mi se da je na burzi najviše diplomiranih ekonomista.
spacelab4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 09:46   #24
Quote:
talični tom kaže: Pogledaj post
Mislim da konačno treba postaviti podatke koliko u Hrvatskoj treba inženjera prometa i to po smjerovima.
Tako da ako npr. za željeznički smjer godišnje postoji potreba u struci za otprilike 5-10 inženjera, pa bi studenti mogli steći dojam kada se na predavanju osvrnu oko sebe i vide da je npr. više od 50 ljudi upisalo taj smjer da će morati biti najbolji u svojoj generaciji da uspiju dobiti željeno mjesto npr. u HŽ-u.
Dok ostali ili preko debele veze ili raditi izvan struke.
Iz iskustva znam da biti najbolji u svojoj generaciji ne znači dobiti priliku na HŽ-u. Nažalost i najbolji moraju tražiti debele veze, a uglavnom preko onih s kupljenom diplomom (paradoks). I moraju prikrivati da nešto znaju jer ih se hrpa ufoteljenih + nesposobnih direktora i šefova raznoraznih službi pribojava zbog svoga neznanja.
__________________
nuki
nuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 14:36   #25
Pozdrav svima.

Diplomirao sam na Prometu prije 4.mjeseca po starom-VII stupanj(9 semestara)cestovni smjer.Mogućnost zaposlenja tj.izbor radnih mjesta u mom smjeru je velik-osiguranja,stanice za tehnički pregled,hac,hak,zet autobusni kolodvor,holding,ministarstvo prometa....i tako dalje.Recite mi sad tko je glavni u većini ovih firmi?He He ako uzmete u obzir da sam iz Zagreba kakve su mi šanse da dobim tamo posao?jednake nuli.Pokušao sam u stanicu za tehnički pregled za nadzornika ali treba licenca za koju bih trebao položiti još 11 ispita u školi za cest. promet-apsurd nakon položenih 40-ak ispita na faksu još toliko,plus kaj to školovanje traje 5 mjeseci i nitko ti ne jamči da buš radio nakon tog(košta 5600 kuna).Za ostale manje firme svi traže nekakvo iskustvo a di da ga stekneš kad nitko ne prima pripravnike.Ja imam 8 godina radnog iskustva kao konobar što baš i ne pomaže pri zaposlenju.Je da je zafrknuta situacija ali da ti nitko ne odgovori na 120 poslanih zamolbi...Ništa ne preostaje nego tacnu u ruke i konobari bar bu tu bilo uvijek posla u nas hrvata.
totač is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 19:42   #26
Nije samo kod tebe takvo stanje. Tako je trenutno i sa fakultetima koji su prije lako dobijali poslove, pa čak i birali.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 22:10   #27
završio sam to 2002. dijelim potpuno iste stavove kao i talicni tom. ali puno sam o tome pisao i elaborirao, doživljavao uvrede, bivao baniran, tako da mi se zaista više ne da. u biti moje mišljenje je o tome ostalo isto! draže mi je i da me netko uvrijedi, nego da mi plasira kvazi informacije o potrebnoj suradnji sa profesorima i projektima na prometnom fakultetu i ostali bullshit. nažalost u mom slučaju ostaje frustracija za cijeli život što se tiče prometa!
https://www.forum.hr/showthread.php?t=339506&page=4
__________________
arte e labore!
skkare is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 22:29   #28
Ono što je prometni fakultet u tehničkom, to je fakultet političkih znanosti u društvenom području! A to je jednako - nezaposlenost i gubljenje vremena. Ja sam na novinarstvu, 4 godina. Žalosno je što se tim područjem može baviti ljudi sa osnovnom školom, a zapravo se zaboravlja da se fax ipak nije baš tako jako lagan (naravno nije niti težak), a uz to treba gubit 5 godina koliko fax i traje. A da se vratim na prometni fakultet. Iskreno, žalim ljude koji se trude na tom faxu , koji nisu kupili nijedan ispit. A ja znam 2 ljudi minimalno koji su kupili diplomu ,a da nisu vidjeli fax. Još uz to neki su na visokom položaju ,s a dobrim plaćama (al ne rade u struci), i još mi se hvale na neki način kako su kupili diplome. Kažu, pa znaš tada se moglo ,a meni je to sada super došlo! Jadno!!!!!!!!!!!! Jebem ti Republiku Hrvatsku!!!!!!!!!
hrc1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 09:00   #29
Radi takvih koji su kupili diplomu taj fax je došao na loš glas. Vjerujem da ima ljudi koji se stvarno trude, ali kako imati volju pokraj ovih što su kupili dilpomu. Opet je uprava fakulteta kriva za sve. Dozvole takvu korupciju i onda se čude kako im fa ništa ne vrijedi.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 16:52   #30
Pozdrav svima!!!Diplomirala prije 6 godina na cestovnom-nezaposlena,radila godinu dana kao trgovac...Užasno me živcira što je taj fax došao na takav glas zbog potkupljivih profesora i studenata koji to mogu platiti.Svi koji smo završili taj fax svojim trudom znamo da ni nije baš najlakši fax na svijetu.Najviše mi je žao kad me netko pita šta sam završila pa kad kažem-promet-nailazim na podsmijeh-kao da sam taj fax dobila na poklon u kinderjajetu a što je najgore i mene je već bed kad me netko pita.Uglavnom,fax koji ne služi ničemu,kad sam čitala brošuru pa to je bio cijeli niz poslova....na kojima odreda,barem u mojoj sredini rade nekvalificirani ljudi s nekakvom trogodišnjom školom.
29v is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 21:45   #31
nije sve tako crno, tu je snaga nove generacije:

http://www.youtube.com/watch?v=nO5-N9wZNjk


btw. promidžbeni spot Vlade RH
spacelab4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 14:58   #32
wooow,video je dojmljiv,ali na pitanje "gdje si ti" ma sad bi ti rekla gdje sam....
29v is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 12:51   #33
sry na offtopicu
ali me interesira jedna informacija

u jednosmjernoj ulici je postavljen znak zabrane zaustavljanja i parkiranja
za taj znak pise ovako:
B39 ZABRANA ZAUSTAVLJANJA I PARKIRANJA
Označuje stranu ceste na kojoj je zabranjeno zaustavljanje i parkiranje vozila.
sad moje pitanje:
da li jednosmjerna ulica ima dvije strane i ako je taj znak postavljen u jednosmjernoj ulici odnosi li se on na jednu i drugu stranu te ulice u kojoj je postavljen
pitajte nekog profesora ako niste sigurni
puno hvala na info
YuriOrlov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 14:38   #34
Bježite od FPZ-a k'o vrag od tamjana. Jedino ako volite visiti na burzi rada s razlogom, onda je to savršen životni izbor za vas.
uran101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 17:42   #35
Quote:
uran101 kaže: Pogledaj post
Bježite od FPZ-a k'o vrag od tamjana. Jedino ako volite visiti na burzi rada s razlogom, onda je to savršen životni izbor za vas.
ja sam se zaposlio 2 mjeseca prije obrane diplomskog
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2011., 18:45   #36
Quote:
0 plus kaže: Pogledaj post
ja sam se zaposlio 2 mjeseca prije obrane diplomskog
Svi na FPZ!!!
uran101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 21:13   #37
Quote:
uran101 kaže: Pogledaj post
Svi na FPZ!!!
svi koje zanima
0 plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2011., 03:41   #38
Quote:
talični tom kaže: Pogledaj post
Prije 3 godine postavio sam pitanje gdje inženjer prometa (željeznički smjer) može naći posao u struci.
Tvoja prava struka je jedino i samo HŽ, ništa drugo. Ti si usko specijaliziran za tehnologiju željezničkog prometa, no kako vidim iz tvojih poruka ti toga nisi svjestan ( vjerojatno nisi zadnjih godina niti išao na predavanja ), jer ne znam kako bi inače postavio ovakvo totalno laičko pitanje. Priče o ukidanju Prometa i o tome kako je nepotreban su priče na razini djece iz vrtića, pa ih neću niti komentirati. Svaka država ovog svijeta ima svoj FPZ, a samo bi ga pametni Hrvati ukidali.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 11:54   #39
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Svaka država ovog svijeta ima svoj FPZ, a samo bi ga pametni Hrvati ukidali.
Može koji link, a da nije iz nekog od sveučilišta iz zemalja bivše Jugoslavije?
mirabelo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 23:45   #40
Pozdrav ekipo ....

evo da se i ja malo uključim u raspravu.... Također sam završio Fakultet prometnih zananosti sredinom 2008 godine (nakon 5.godina), po starom sistemu. Iako ne radim vezano za smjer koji sam završio (pošta i telekomunikacije) zaposlen sam skoro od prvog dana na području Logistike (koordinator logističkih procesa u jednom njemačkom trgovačkom lancu za hrvatsko tržište). Naravno da nakon fakulteta nisam stao, poslovni engleski, njemački i postdiplomski spec studij na Ekonomskom fakultetu u ZG - MBA ... Samo Vam htjedoh poručiti da je sve na vama. Trgnite se, učite, radite i rezultati neće izostati. A fakultet koji sam završio ne bih mjenjao za ništa. Ako imate bilo kakvih pitanja vrlo rado ću vam odgovoriti,

lijep pozdrav
MLADI LAV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:06.