Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2013., 11:57   #221
Ova prva varijanta sa kosom crtom mi se čini najlogičnija.I na vizitki bi tako bilo napisano.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 17:34   #222
Hrvoje Hrvatić, dipl.ing.stroj.,prof.
__________________
..jebe mi se za nacionalnu,vjersku i rasnu pripadnost....ja sam čovjek i to je to....
dr-klas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 13:49   #223
Pisanje akademske titule - konkretan problem

Molim vas za pomoć kod jednog konkretnog problema. Naime, završio sam FER i stekao naziv dipl. ing. elektrotehnike.
Nakon toga završio sam znanstveni magisterij na FOI-u u VŽ (Menadžment poslovnih sustava) te mi u toj diplomi piše Magistar društvenih znanosti.
S obzirom da se radi o dvije vrste studija, a ja se nikako ne bih htio odreći FER-a, da li je u redu da se piše mr. sc. IME PREZIME, dipl. ing. el.

Osim toga, kako bi bila ispravno napisana titula na engleskom.
tdr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 15:45   #224
Tako se i piše, mr. sc. i dr. sc. idu ispred imena, ostalo iza. Na engleskome ćeš uglavnom pisati M.Sc. iza imena i to je to. U anglosaksonskom svijetu ne stavlja se cijeli niz titula kao što je običaj u austrijsko-njemačkom kulturnom krugu (s time da u Austriji slobodno ostavi našu titulu).

Ovdje je jedan primjer za arhitekte, ali dobro objašnjeno: http://hdka.hr/2011/09/titule-stupnj...ngleski-jezik/
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 21:40   #225
Imam jedno pitanje..

Osoba je završila jezičnu gimnaziju, nakon toga je gimnazijalac.

Osoba je odlučila ne ići na faks igrom slučaja, ali i ne ostati gimnazijalac.

Upisuje Poslovno učilište Experta u Zagrebu (četrnaest programa jednogodišnjih stručnih usavršavanja odobrenih od Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa Republike Hrvatske.), sluša predavanja, polaže ispit i na kraju piše diplomski, te brani diplomski.

Dobiva diplomu i odlazi na upis u radnu knjižicu.

U radnu knjižicu dobiva žig i UVJERENJE o usavršavanju Poslovnog učilišta Experta za menadžera marketinga.

Dolazi na burzu sa radnom knjižicom i na burzi ga upisuju kao gimnazijalca i nude mu poslove "koje obavljaju" gimnazijalci (komercijalisti,referenti) uz objašnjenje da nemaju u programu na kompu zvanje menadžer marketinga i ne mogu mu nuditi poslove u kojem bi eventualno kao neki asistent učio posao koji ga interesira?pa makar i za 1600 kn.

Po Vama što je dotična osoba po zanimanju....?

Hvala
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 22:20   #226
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Po Vama što je dotična osoba po zanimanju....?

Hvala
Maturant gimnazije, doslovno.

Stručno usavršavanje će staviti u CV.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 10:01   #227
Prijavljen s krivom stručnom spremom, kako promjeniti to?

Dakle prijavljen sam natrenutnom poslu kao NKV a ustvari sam VŠS(uskoro VSS), sama kriva prijava je rezultat greške ne namjere poslodavca(radim kod privatnika, uredno imam neto plaću iznad 5500kn i plaćene doprinose), kako to najjednostavnije promjeniti?

Mphoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 11:36   #228
Quote:
Mphoenix kaže: Pogledaj post
Dakle prijavljen sam natrenutnom poslu kao NKV a ustvari sam VŠS(uskoro VSS), sama kriva prijava je rezultat greške ne namjere poslodavca(radim kod privatnika, uredno imam neto plaću iznad 5500kn i plaćene doprinose), kako to najjednostavnije promjeniti?

Ako su ti zahtjevi posla NKV ,onda te se prijavljuje na NKV,ako su SSS onda se prijavljuje na SSS,pa taman ti činjenično bio VSS i za posao NKV radnika dobijao 7000 kuna plaću.
Što si ti ne igra ulogu,već je bitno što točno radiš,a posebno u privatnom sektoru.
Može čovjek imati doktorat,radit ko prodavač za 6000 hiljada kuna i bit će prijavljen na SSS ,jer je to obrazovni status zanimanja prodavača.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 11:57   #229
Quote:
Lyte-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Ako su ti zahtjevi posla NKV ,onda te se prijavljuje na NKV,ako su SSS onda se prijavljuje na SSS,pa taman ti činjenično bio VSS i za posao NKV radnika dobijao 7000 kuna plaću.
Što si ti ne igra ulogu,već je bitno što točno radiš,a posebno u privatnom sektoru.
Može čovjek imati doktorat,radit ko prodavač za 6000 hiljada kuna i bit će prijavljen na SSS ,jer je to obrazovni status zanimanja prodavača.
Radim kao programer, to nije NKV posao.
Mphoenix is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2013., 15:40   #230
Quote:
Mphoenix kaže: Pogledaj post
Radim kao programer, to nije NKV posao.
Hmm. S obzirom da si za takve vrste poslova "kvalificiran"(po HZZ-u) i nakon tečaja za programera ne znam u koju oni obrazovnu skupinu to stavljaju. Ali sve što traje po 3 mjeseca ne može biti visoko pozicionirano.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 16:42   #231
Pozdrav!

Ako se završi preddiplomski studij npr. računarstva (univ. bacc. ing. comp), a zatim diplomski studij u području elektrotehnike (mag. ing. el), piše li se ta titula ovako: Ana Anić, mag. ing. el., univ. bacc. ing. comp. ili?

Hvala
Explorer_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 12:29   #232
Pozdrav!

Imam pitanje u svezi titula, naime kako se pišu titule s dvopredmetnog studija na FF? Na diplomskoj razini završila sam dva smjera, s tim da jedan nije isti kao na preddiplomskoj razini.
Skraćenice su: mag. philol. slav. merid i mag.informatol. te univ. bacc. philol. dacorom. s preddiplomskog.

Znam da idu iza prezimena, ali ima li kakav kraći način za označavanje svega toga i kojim znakom se odvajaju?

Hvala
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 15:55   #233
Jednostavno čitam i ne vjerujem da netko može doći do neke titule i ne znat ju napisat.
Slučajno sam ovo otvorila tražeći nešto skroz drugo i fino se nasmijala.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 08:39   #234
kako prevesti sljedeće kratice na engleski jezik:
univ. bacc. ing. el. techn. inf.
Sveučilišni prvostupnik (baccalaureus) inženjer elektrotehnike i informacijske tehnologije

mag. ing. el. techn. inf.
Magistar inženjer elektrotehnike i informacijske tehnologije
SEYOboy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.