Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2012., 19:35   #841
Quote:
Joško Ž kaže: Pogledaj post
Htio bih uplatiti nekoj obitelji, osobi, bolesniku neka sredstva pomoći na racun ( ili racun humanitarne organizacije ) ali i pokrenuti poznanike i prijatelje u toj mini akciji

Zelim uplatiti za tocno odredjenu osobu, a ne za neku bezlicnu humanitarnu organizaciju jer zelim znati da ce taj novac i dobiti. Stranice su im ocajne i s obzirom na situaciju nikom ne vjerujem, veliki minus za humanitarne organizacije od mene. Stranice im imaju akcije iz 2010, 2011 godine nista aktualno....ma ocaj



U dogledno vrijeme su stizale uplatnice postom koje su bile sa pricom ( i slikom ) kome se donira odnosno za koga je akcija i moram reci da mi je to bilo super, i postojali su posebni racuni za ponaosob

Ako imate kakav link, ili organizaciju koja tako radi molio bi vas, jer ja nemogu to naci nikako. Vjerujem da takvo nesto postoji samo nikako naci.....

hvala
http://www.24sata.hr/news/majka-moj-...roendan-292248

http://www.24sata.hr/tema/24andjeli

iako je ova akcija putem udruge, ipak znate kome pomažete.
macamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 20:22   #842
Quote:
macamala kaže: Pogledaj post
http://www.24sata.hr/news/majka-moj-...roendan-292248

http://www.24sata.hr/tema/24andjeli

iako je ova akcija putem udruge, ipak znate kome pomažete.


Hvala na informacijama. Pronasli smo rjesenje.

Lp
Joško Ž is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 21:02   #843
Quote:
Joško Ž kaže: Pogledaj post
U dogledno vrijeme su stizale uplatnice postom koje su bile sa pricom ( i slikom ) kome se donira odnosno za koga je akcija i moram reci da mi je to bilo super, i postojali su posebni racuni za ponaosob
sto god radili, samo nemojte nikad uplacivati preko tih uplatnica

ljudi s tih uplatnica su u biti iskoristavani od fiktivnih udruga koje postoje samo na papiru.. muljatori registriraju udrugu, nadju par sirotih obitelji s kojima sklope ugovor na neku odredjenu sumu novaca, plate tiskari stampanje uplatnica (ili nadju sponzore na racun humanitarne akcije) i na kraju uzmu sebi gomilu love na racun sirotinje.. njima isplate dogovorenu cifru (koja je naravno ljudima ogromna jer nemaju nista) a ostalo operu na raznorazne nacine i izvuku

to su profesionalci koji eksploatiraju ljudske sudbine, uplacivanjem na takve akcije nesto sitno pomazete ljudima s fotografije ali jako puno pomazete tim "humanitarnim" organizacijama

desavalo se cak da ljudi s fotografije ni ne znaju da netko za njih skuplja novac i nikad nisu nista dobili

obicno na uplatnicama negdje pise koja udruga/organizacija to salje... vecinom su to potpuno nepoznate udruge koje nemaju nikakav program i ne rade nista osim toga
ima jedna takva iz samobora za koju nitko nikad nije cuo a ubacuju uplatnice po cijelom zagrebu

uglavnom.. uvijek prije nego uplacujete potrazite na internetu nesto o toj udruzi, ako izgleda da se bave samo teorijom ili postoje samo imenom, ne uplacujte

p.s. posebne racune za svaku akciju se mora vaditi samo ako organizacija koja provodi akciju nema trajnu dozvolu ministarstva i humanitarne akcije joj nisu primarna djelatnost
sve udruge kojima je glavna djelatnost humanitarna moraju imati trajnu dozvolu ministarstva za prikupljanje humanitarne pomoci i sve ide na isti ziro racun samo pod razlicitim siframa i opisima placanja
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 22:55   #844
Pomozimo ovoj obitelji! Upravo sam vidjela.


http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/58...kav-zasluzuju/
__________________
"Katkad te život tako preoptereti da ne znaš tko si bio na početku.'' ( Ramiz Karaeski )
LoisKent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 14:04   #845
Quote:
LoisKent kaže: Pogledaj post
Pomozimo ovoj obitelji! Upravo sam vidjela.


http://www.rtl.hr/vijesti/novosti/58...kav-zasluzuju/
Mi smo se na poslu organizirali, dobit će za Božić (kolega je iz tog kraja pa će odvesti) svega, od garderobe za djecu i njih, hrane, igračaka, školskog pribora, higijenskih potrebština... I neku svotu novca koju skupimo... Tako da ostali znaju, mada nikad nije dosta ljudima koji ne rade pa neka i drugi prikupljaju, ja sam plakala kad su djeca zapjevala, samo zamislim da si moje poželi struju za Božić... Navodno će im netko i struju platiti tako da će ovo za njih nadam se biti najljepši Božić...
__________________
nan
nanica_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 15:42   #846
Quote:
Joško Ž kaže: Pogledaj post
Htio bih uplatiti nekoj obitelji, osobi, bolesniku neka sredstva pomoći na racun ( ili racun humanitarne organizacije ) ali i pokrenuti poznanike i prijatelje u toj mini akciji

Zelim uplatiti za tocno odredjenu osobu, a ne za neku bezlicnu humanitarnu organizaciju jer zelim znati da ce taj novac i dobiti. Stranice su im ocajne i s obzirom na situaciju nikom ne vjerujem, veliki minus za humanitarne organizacije od mene. Stranice im imaju akcije iz 2010, 2011 godine nista aktualno....ma ocaj



U dogledno vrijeme su stizale uplatnice postom koje su bile sa pricom ( i slikom ) kome se donira odnosno za koga je akcija i moram reci da mi je to bilo super, i postojali su posebni racuni za ponaosob

Ako imate kakav link, ili organizaciju koja tako radi molio bi vas, jer ja nemogu to naci nikako. Vjerujem da takvo nesto postoji samo nikako naci.....

hvala
Ako niste našli obitelj kojoj pomoći mi vam možemo dati podatke jedne obitelji u potrebi u sklopu naše Božićne akcije da pomognete njima direktno.
http://www.zaboljesutra.hr/
BOŽIĆNA AKCIJA!
Početak je 12.mjeseca,pa tako započinje i vrijeme došašća.Vrijeme je pripreme za Božić,a i vrijeme da preispitamo svoju savjest i probudimo svoju milostivost i plemenitost.Neka vam Bog podari u vrijeme ovog došašća blagonaklonost prema onima koji su u potrebi.Danas počinjemo prikupljati živežne namirnice za Božićne pakete.Ukljućiti se možete doniranjem namirnica ili donacijom novčanog iznosa na naš žiro račun od čega će se isto tako kupiti potrebna hrana za potrebite.U Božićne pakete uključeno je 25 siromašnih i potrebitih obitelji,neki su suočeni nezaposlenošću,neki bolešću,podstanari,a većinom su to obitelji sa mld.djecom ,a svaki vaš i najmanji prilog je dobrodošao,bilo u živežnim namirnicama ili novčanim prilogom pa i onim najmanjim.Oni koji se suzdržavaju od pomaganja preko udruge mogu nas kontaktirati te će od nas dobiti adresu jedne obitelji kojoj mogu poslati Božićni paket(s tim da ako se obvežu da će poslati to moraju i učiniti kako obitelj ne bi ostala bez pomoći).Kako god odlučite,veoma je bitno da se uključite i pomognete kako bi i oni najmanji osjetili snagu zajedništva među nama ljudima.Akcija traje do 20.12.2012.
Ovdje je popis namirnica koje prikupljamo i broj žiro računa:
-suhomesnati proizvodi
- povrče i voće u konzervi (npr. grah, grašak, slanutak, kukuruz,
šampinjoni, mahune..)
- trajno mlijeko
- salate u staklenci (npr. kiseli krastavci, cikla i sl)
- tjesteninu, rižu, palentu, gris, brašno, ulje
- tost, prepečeni kruh i sl verzije kruha koje mogu stajati
- paštete, konzerve tunjevine i sl
- juhe u vrečici
- rajčica u tubi ili u tetrapaku
- hranu za djecu (čokolino, corn flakes, rižine pahuljice, piškote,
kekse za bebe i sl)
- pekmez, med, eurokrem...
- cedevita, šumeči vitamini,sokovi i sl.
-bebimil
U stvari sve sto nema kratak rok trajanja,
Skupljamo i higijenske potrepstine:
- kaladont
- Sapun, gel za tuširanje, šampon
- toalet papir i papirnate ručnike, salvete, vatice, pelene, vlažne
maramice za bebe
- detergent za sudje i prašak za veš

BROJ ŽIRO RAČUNA:
PRIVREDNA BANKA ZAGREB
HUMANITARNA UDRUGA "ZA BOLJE SUTRA"
Br.računa: 2340009-1110460936
Za inozemstvo dodati:HR78 2340 00 91 11046093 6,
Privredna banka Zagreb d.d.,
10000 Zagreb,Račkoga 6,Croatia.
SWIFT CODE:PBZGHR2X
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 15:43   #847
Quote:
nanica_27 kaže: Pogledaj post
Mi smo se na poslu organizirali, dobit će za Božić (kolega je iz tog kraja pa će odvesti) svega, od garderobe za djecu i njih, hrane, igračaka, školskog pribora, higijenskih potrebština... I neku svotu novca koju skupimo... Tako da ostali znaju, mada nikad nije dosta ljudima koji ne rade pa neka i drugi prikupljaju, ja sam plakala kad su djeca zapjevala, samo zamislim da si moje poželi struju za Božić... Navodno će im netko i struju platiti tako da će ovo za njih nadam se biti najljepši Božić...
super! dečko i ja smo im poslali nekaj novaca, kao i ovoj obitelji:

http://danas.net.hr/intervju-tjedna/...ra-zlatica-zec
__________________
"Katkad te život tako preoptereti da ne znaš tko si bio na početku.'' ( Ramiz Karaeski )
LoisKent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 17:25   #848
Wink ljudi dobra srca zele pokloniti

lijepo je što postoje divni dobri ljudi koji zele pomoči nama koji smo u nevolji,mene je silno obradovao paket hrane od jedne divne forumašice i što mi se javilo par ljudi da nam ponude malu pomoć,dobro je činiti dobro
__________________
ko se nije rodija s dišpetom u sebi,ne moze zajebati sve zivotne bure i oluje
Samo Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 18:28   #849
HVALA

Hvala svim ljudima koji su se javili i javljaju pomoci mojoj obitelji

Hvala svima da nekog ne izostavim

Ima jos uvijek dobrih ljudi
daa76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 17:31   #850
Quote:
Andeoska krila kaže: Pogledaj post
...
uplatila sam 50 kn
__________________
“They would dare one another to climb higher and higher, jumping off the cliff into the clear salty sea, the sun glinting off blue waves as they swam.”
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 20:33   #851
Smile hvala dobrim ljudima na pomoći i uplatama za struju

zelila bih se zahvaliti par forumaša koji su mi uplatili za struju da mi ne iskopčati,jer če mi ubrzo opet iskopćati,ako ne podmirim dug,i pomoč u hrani koju sam dobila,iako nam je još potrebna pomoć zbog struje,ja bi rado poklonilo hrpu novih u kutijama vhs crtića za mališane da i ja nekome pomognem,ko što i meni dobri ljudi pomazu
__________________
ko se nije rodija s dišpetom u sebi,ne moze zajebati sve zivotne bure i oluje
Samo Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 23:00   #852
pozdrav ja imam sina od 4 god i ćerkicu od 5 mjeseci pa imam i robice i cipelica od malog i za nehodaće šta je malom i maloj malo pa to poklanjam a ima i igračkica edukativnih,didaktićnih,prićica,autića,kamiona,mot ora,šuškalice za bebe,novih avent boca(ne otvorenih) i svašta nešto ljepo pa kome treba nek mi se javi da i mi nekome uljepšamo ovo pred božićno vrijeme!! ako ste u blizini splita možemo dostaviti gdje treba
toni dija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 18:11   #853
Pozdrav svima...
Poklanjam 3 (tri) skafandera za dečka, 2 su tamnoplava a 1 je crveno-crni kao skijaška jakna, svi imaju pripadajuću kapuljaču, veličine 146, od Urban Republic... svi u izvrsnom stanju...

Stvarno mi je ne da bacati u smeće, a koga god pitam od poznanika, ne treba mu

Rijeka i okolica, ako treba šaljem autobusom, poštom... kako god, samo da se riješim toga iz ormara!

Hvala!
__________________
I'm on my way
Out on my own again
Alexina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 07:40   #854
Quote:
shadowgirl kaže: Pogledaj post
uplatila sam 50 kn
Hvala vam,a hvala i svima ostalima koji su se na bilo koji način uključili u akciju
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 08:54   #855
Poklanjam početnu mliječnu hranu za dojenčad Novalac,jedna je od
0/6 mjeseci druga isto tako ali protiv kolika,hrane su samo otvorene jednom
isprobane beba nece navikla na hipovu,ako nekom treba ja sam iz Osijeka,pa
može primopredaja
mikimile is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 11:11   #856
Quote:
Andeoska krila kaže: Pogledaj post
Moli se na poklon namještaj u dobrom stanju za peteročlanu siromašnu obitelj koja je i suočena bolešću,a uselili su u poluprazan stan te nemaju gdje spavati(trenutno spavaju na madracima na podu),jako je hitno,mi organiziramo prijevoz.Traži se:
- za dječju sobu;ormar, krevet i radni stol
-za dnevnu sobu trosjed na razvlačenje sa malo većim ležajem(traži se baš trosjed koji se razvlači u veći ležaj zbog malog prostora) i neka manja komoda za televizor.
Molimo da se jave samo oni sa područja Zagrebačke županije jer nam je drugdje teže organizirati prijevoz.
Hvala!
Zahvaljujući gospođi Idi obesbijedili smo obitelj sa dva kreveta na razvlačenje,jedan za dječju sobu i jedan za dnevnu i radni stol za djecu.Također smo nabavili i komodicu,a obitelj smo obezbijedili i sa dovoljno hrane.

Potreban je samo još ormar za dječju sobu,pa ako netko sa Zagrebačkog područja ima ormar koji ne koristi molimo da ga pokloni za ovu dječicu.Prijevoz je osiguran sa naše strane.Hvala!
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2012., 20:13   #857
https://www.facebook.com/media/set/?...2004893&type=1
Par slika iz provedene akcije,zahvale i izvješće!
__________________
Neču da moji dani proteku mračni,kroz tihu lijuć se rijeku vječnosti.Kuda koračam hoću da bacam snopove zlatne svjetlosti.
Andeoska krila is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 01:00   #858
Poklanjam Seagate 40 Gb HDD i 17" CRT monitor obitelji koja ima djecu.
Poklanjam i znanje/upoznavanje sa kompjuterom djeci.
Zagreb.

Provjeravam prije nego što dajem..jer želim da to što dajem ode u prave ruke.

Btw. imam i dosta odjeće sa kojom ne znam šta ću. Nešto gotovo nisam ni nosio.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 17:02   #859
Molim onog tatu sto je trazio posteljinu da mi se ponovno javi, izgubila sam podatke...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 14:31   #860
Molila bih na poklon za jednog dječaka koji je sam s mamom odjeće i obuće
Mama radi al s plaćom od 1500 kn ne mogu preživjeti, dečko je dosta visok oko180 i nosi obuću 43.
Dajem sve podatke na pp oib , adresu sve što je potrebno da se provjeri istinitost.
Hvala lijepa.
tom traktor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:28.