Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 12:46   #1901
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Ako se ti pali lampica onda je to nemoguće.
U teoriji je moguće - no to onda može značiti i neispravan ECU. A kod Cruze-a je bilo i toga (neispravnih ECU-a). Ja bih počeo od manjih/jeftinijih stvari.

@Dario: nađi u blizini neki otpad koji ima razbijeni Cruze pa probaj staviti novi termostat za probu (imaš u Labinu jedan, doduše 1.6 91kw pa ne znam je li termostat isti kao i na 83kw modelu )
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:56   #1902
Quote:
hrvoje091 kaže: Pogledaj post
U teoriji je moguće - no to onda može značiti i neispravan ECU. A kod Cruze-a je bilo i toga (neispravnih ECU-a). Ja bih počeo od manjih/jeftinijih stvari. Na kraju krajeva, ne znam(o) koji je motor u pitanju?
Benzinac 1.6 iz 2010 godine (mogu i pogledati detaljnije info o motoru). Zaključak ovlaštenog servisa je : ne valja vam ECU, kupite drugi na vlastiti trošak.
Nisam stručnjak, ali oni nisu sigurni u to što govore. ECU si mi skinuli sa auta i poslali u Zg na ispitivanje. E sada dolazi zanimljivi dio: tvrde da je ECU hardverski ispravan, ali da ga ne mogu skroz izbrisati pa nanovo učitati. Nešto kao jesu brisali, ali valjda tu imaju ograničene mogućnosti. Nakon Autowilla dijagnostiku je obavio PSC Primorje - ni oni nisu našli ništa sumnjivo u ECU - normalno mu pristupaju i ne vide da neki drugi modul ima problema u komuniciranju sa ECU-om...
Napominjem problem se javio čim su zamijenili ekspanzionu posudu (ne vidim kako zamjena posude može zeznuti bilo što..a kamoli ECU)
DarioPula is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:19   #1903
To je sad već stara fora, kad ne znaju šta napravit, kriv je kompjuter. Da, naravno, baš. A da im doneseš novi, još uvijek ništa ne bi znali, ali to znaju da nećeš napraviti.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:30   #1904
Quote:
hrvoje091 kaže: Pogledaj post
U teoriji je moguće - no to onda može značiti i neispravan ECU. A kod Cruze-a je bilo i toga (neispravnih ECU-a). Ja bih počeo od manjih/jeftinijih stvari. Na kraju krajeva, ne znam(o) koji je motor u pitanju?
Benzinac 1.6 iz 2010 godine (mogu i pogledati detaljnije info o motoru). Zaključak ovlaštenog servisa je : ne valja vam ECU, kupite drugi na vlastiti trošak.
Nisam stručnjak, ali oni nisu sigurni u to što govore. ECU si mi skinuli sa auta i poslali u Zg na ispitivanje. E sada dolazi zanimljivi dio: tvrde da je ECU hardverski ispravan, ali da ga ne mogu skroz izbrisati pa nanovo učitati. Nešto kao jesu brisali, ali valjda tu imaju ograničene mogućnosti. Nakon Autowilla dijagnostiku je obavio PSC Primorje - ni oni nisu našli ništa sumnjivo u ECU - normalno mu pristupaju i ne vide da neki drugi modul ima problema u komuniciranju sa ECU-om...
Napominjem problem se javio čim su zamijenili ekspanzionu posudu (ne vidim kako zamjena posude može zeznuti bilo što..a kamoli ECU)

Mišljenje servisa:
Attached Files
File Type: txt cruze.txt‎ (2.1 KB, 69 views)
DarioPula is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:32   #1905
Ma slažem se da ni sami ne znaju što bi moglo biti, pa odmah daju najskuplju "dijagnozu". Ono što je problematično je to da nema kako ispitati je li ECU problem na način da tek tako ubaci drugi s otpada. Jer informacije po netu su "šarolike" - neki kažu da ECU s "donora" treba prvo resetirati u starom vozilu da bi se uopće moglo programirati, neki su uspjeli automobil upaliti samo s prebačenim ECU-om, neki su uvjereni da bi prebacivanje određenih čipova sa starog ECU-a (u kojima su spremljene postavke modula) na novi bilo dovoljno.. Ono što je svima zajedničko je da nigdje nisam našao da je netko točno opisao što je napravio da bi uspješno prebacio ECU s jednog EU Cruze-a na drugi (koliko sam čitao, amerikanci na svojim modelima to rade već neko vrijeme).
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:41   #1906
Zanimljivo je njihovo obrazloženje - ECU je defektan uslijed pucanja posude rashladne tekućine. A to što je ECU normalno radio dok oni nisu obavili zamjenu, nikome ništa Ono što meni pada na pamet u ovom trenutku je da su prilikom demontaže/montaže posude nešto zabrljali. Budući da je posuda za rashladnu tekućinu vrlo blizu ECU-a, zaključak se nameće sam od sebe..
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:05   #1907
Cijeli postupak njihove dijagnostike mi je sumnjiv. Dosta se oslanjaju na kompjuter. Nakon pregledavanja foruma na internetu predložio sam im da provjere senzore temperature.Nisu mi odgovorili: "Ali to smo prvo napravili" - nego: "Da, da dovezite auto pa ćemo pogledati". Zar nije glupo da ja kao kupac (koji se baš i ne razumije u aute)predlažem akcije?
Službeni odgovor koji je dao njihov direktor postprodaje je takav da vrijeđa inteligenciju svakog sa barem prosječnim IQ-em.I što sad? Kome se žaliti?Pokušavam naći neki kontakt na nivou evrope ili šire pa da probam tamo. Samo čisto sumnjam da ih briga za nekoga iz male Hrvatske.
DarioPula is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:26   #1908
U biti su napisali da je zbog premalo antifriza došlo do grijanja kompjutera i da je taj krepao. Što je glupost od gluposti. A ne da je krepao jer su ga polili antifrizom.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:49   #1909
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
U biti su napisali da je zbog premalo antifriza došlo do grijanja kompjutera i da je taj krepao. Što je glupost od gluposti. A ne da je krepao jer su ga polili antifrizom.
Ne piše što je to točno "visoka temperatura rashladnog sustava" , koliko je to stupnjeva ni zašto to nije detektirao sustav kontrole temperature rashladne tekućine?
Ne piše kojim se mehanizmom visoka temperatura rashladnog sustava prenijela na kompjuter?
Kako to da ništa drugo nije oštećeno visokom temperaturom rashladnog sustava?
Pojma nemaju što je uzrok problema (nisu valjda tako ludi da zaliju ECU antifrizom) i onda lupaju.
Ufffff
DarioPula is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 16:02   #1910
Kratko i jasno - mala je vjerojatnost da je ECU krepao od topline ukoliko je radio bez problema i nije bacao grešku prije njihovog zahvata. Već sam napisao, budući da je posuda rashladne tekućine vrlo blizu ECU-a, moguće je svašta, pa tako da su ga i oni zalili prilikom (de)montaže posude. Osobno automobil ne bih ni podignuo sa servisa ukoliko bih uočio da lampica svijetli dokle god ne otklone kvar i vrate automobil u prvobitno stanje. No što je tu je, sad, možda bi se pravnim putem nešto i moglo postići budući da su u dopisu i sami priznali da se lampica upalila nakon njihovog "servisa".
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 16:53   #1911
Quote:
sharky0606 kaže: Pogledaj post
Ovu treću opciju (skidanje DPF-a) sam pokušao ali nisam mogao naći nikoga tko bi mi riješio i softverski dio tako da samo skidanjem DPF-a bez reprogramiranja ne dobivam ništa. Dal je uopće moguće čišćenje DPF-a i kako?
Postoji možda mogućnost da je EGR začepljen i kako se čisti?
Možda je samo greška prilikom regeneracije ne mora biti da je zapunjen. Naravno da treba i nova mapa i to ti ne vrijedi tražit kod običnih radionica nego onih koje naglašavaju da se tim bave. Moguče je čišćenje na razne načine. Najbolji je spaljivanjem u peći namjenjenoj za to zatim skidanjem i ispiranjem u raznim otapalima ili prisilna regeneracija pokrenuta preko servisnog softvera.
Tko to radi neznam ali znam da su skidali i sa cruza pa pokušaj na netu pronaći.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 22:44   #1912
Pozdrav. Gledam za kupit cruzea. 2010-a g, 1.6 83kw 110000km
Koliku potrosnju da ocekujem po gradu?
Na koliko km bi trebao bit iduci servis i koji?
Na sto bih trebao pripazit prilikom pregleda?
Hvala
android-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 13:43   #1913
Po gradu računaj na 4 litre benzina
.
.
.
.
.
na 40 km, ili 10 litara preračunato na 100km. Cruze je limuzina, treba to pogoniti,
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:31   #1914
a chevrolet cruze 1.8 automatik... koliko to "cudo" trosi?! i ciji je mjenjac, koliko brzina?...
sokak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 20:47   #1915
Kladim se da gledaš onog bijelog s njuške Prema Wikipediji svi AT modeli su sa 6 brzina, e sad je li to 100% točno, ne znam. U tom slučaju se kod nas u Europi najvjerojatnije prodavao model sa 6T40 mjenjačem kakav je išao i u Epicu. Što se tiče potrošnje, vjerujem da 1.8 sa cca 140ks i AT u gradu ne ide ispod 9-10 litara. No u tom slučaju se stavi plin i riješen problem.
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 21:08   #1916
Pozdrav,

Imam Chevrolet Cruze 1.6 iz 2009. godine i u zadnjih godinu dana su mi se počeli dešavati kvarovi.

Da li mi možete reći da li su vam se dogodili ovi kvarovi i na koji način ste ih riješili:

- na redovnom servisu kod ovlaštenog servisera su mi rekli da su našli malo ulja u antifrizu i da bi mi trebali promijeniti sustav hlađenja koji se nalazi ispod motora. Za ovo su mi rekli da za sada nije hitno ali da bi trebao promjeniti ili će mi se napuhati cijevi za odvodnju topline zbog prisutnosti ulja. Cijenu tog popravka s materijalom su mi procjenili na 3000 kn

- prije par mjeseci dok sam okretao kotačić za toplo/hladno čini mi se da je nešto krcnulo u sustavu za regulaciju topline i od onda mi regulacija slabo radila. Naknadno sam skužio da mi problem radi samo vozačka strana ventilacije, dok ona sa suvozačke strane radi ok. Na servisu su mi rekli da vjerojatno motor radi slabije iako sam im rekao da provjere ali eto nisu a auto mi je trebao..... Konkretno ako sada upalim auto i nakon što se zagrijem odvrtim na grijanje lijeva strana puše hladno, a desna toplo i tek nakon 20-ak minuta počne i lijeva strana puhati toplo... ako nakon toga prebacim na hladno onda lijeva strana počne puhati hladno za nekih minutu dok to desna strana napravi odmah.... i sad opet ako okrenem na vruće treba mu 20-ak minuta da počne puhati toplo.... Da li je tko imao problema s tim i da li znate koje je rješenje

- ponekad kada upalim auto radio mi se čuje, ali se ne upali ekran. Ako stisnem tipku za paljenje radija prvo mi se upalio ekran i radio je nastavio raditi, ali sam u zadnje vrijeme primijetio da u 50-ak % slučajevi ugasi radio i naravno ekran ostane ugašen, a u ostalih 50-ak % se samo uključi ekran i sve radi normalno

- ponekad dok vozim npr. 50 km i onda ugasim auto i nakon minutu dvije upalim na iza brzinomjera na desnoj strani se smanji intenzitet svjetla pa se čini kao da je pozadinsko svjetlo od 0-140 km, a iza dijela koji je iza 140 km kado da nema svjetla

- na prtljažniku mi ne radi tipka za otvaranje pa otvaram isključivo preko tipke na ključu, a to znači da ne mogu otvarati prtljažnik dok mi je auto upaljen. Već sam prije imao ovaj problem pa su mi promijenili tipku zajedno sa svjetlima za kočenje, ali se i ta nova tipka pokvarila. Da li se isplati to još jednom mijenjati s originalnom ili bi se ta postojeća na neki način mogla popraviti i ojačati npr. sa ugradnjom debljih žica ili nećeg?

- prestao mi je raditi lijevi brisać jer je se izgleda potrošio zglob s kojim je metlica brisaća spojena s mehanizmom motora brisaća. Ovo sam riješio tako da sam samo izlolirao taj spoj i sada radi bez problema dvije godine, s tim da planiram ako mi ovo popusti probušiti taj spoj i provući žicu, jer inaće moram mijranjti cijeli mehanizam uključujući i motor za brisaće (bar prema ostalim forumima), a opet mi to nije garancija da taj zglob opet neće popustiti jer po po pričama na internetu to je dobro poznati problem. Naravno ako neko ima neki bolji prijedlog za popravak brisača slobodno me podučite...

Sad kad sam sve popisao čini mi se da vozim šrot auto, ali opet s druge strane nikad s tim autom nisam imao problema tipa da nije palio ili da kod vožnje osječam neke katastrofalne probleme. Jedino ove iritirajuće "sitnice" + naravno ovaj sustav odvodnje topline s motora koji mislim da bi trebao što prije riješiti da se ne bi proširilo.


Hvala,
Robotex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 21:23   #1917
ako ti auto nije pod kreditom, mijenjaj ga!
tvrda stina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 21:39   #1918
Quote:
Robotex kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imam Chevrolet Cruze 1.6 iz 2009. godine i u zadnjih godinu dana su mi se počeli dešavati kvarovi.

Da li mi možete reći da li su vam se dogodili ovi kvarovi i na koji način ste ih riješili:

- na redovnom servisu kod ovlaštenog servisera su mi rekli da su našli malo ulja u antifrizu i da bi mi trebali promijeniti sustav hlađenja koji se nalazi ispod motora. Za ovo su mi rekli da za sada nije hitno ali da bi trebao promjeniti ili će mi se napuhati cijevi za odvodnju topline zbog prisutnosti ulja. Cijenu tog popravka s materijalom su mi procjenili na 3000 kn
Ovo obično znači da treba mijenjati brtvu glave motora ili hladnjak ulja. Cifra od 3000kn mi se čini malo previsoka, iskreno bih tražio mišljenje nekog kvalitetnog neovlaštenog servisa.

Quote:
Robotex kaže: Pogledaj post
- prije par mjeseci dok sam okretao kotačić za toplo/hladno čini mi se da je nešto krcnulo u sustavu za regulaciju topline i od onda mi regulacija slabo radila. Naknadno sam skužio da mi problem radi samo vozačka strana ventilacije, dok ona sa suvozačke strane radi ok. Na servisu su mi rekli da vjerojatno motor radi slabije iako sam im rekao da provjere ali eto nisu a auto mi je trebao..... Konkretno ako sada upalim auto i nakon što se zagrijem odvrtim na grijanje lijeva strana puše hladno, a desna toplo i tek nakon 20-ak minuta počne i lijeva strana puhati toplo... ako nakon toga prebacim na hladno onda lijeva strana počne puhati hladno za nekih minutu dok to desna strana napravi odmah.... i sad opet ako okrenem na vruće treba mu 20-ak minuta da počne puhati toplo.... Da li je tko imao problema s tim i da li znate koje je rješenje
Znam da su pojedinci imali problema s ventilacijom na Cruze-u, uzrok je bila promjena regulacije upuhivanja zraka dok je ventilacija uključena na 3. ili 4. brzini što je dovodilo do pucanja zaklopki u sustavu ventilacije. Rješenje je bilo raskopati prednju armaturu i promijeniti polomljene dijelove.

Quote:
Robotex kaže: Pogledaj post
- na prtljažniku mi ne radi tipka za otvaranje pa otvaram isključivo preko tipke na ključu, a to znači da ne mogu otvarati prtljažnik dok mi je auto upaljen. Već sam prije imao ovaj problem pa su mi promijenili tipku zajedno sa svjetlima za kočenje, ali se i ta nova tipka pokvarila. Da li se isplati to još jednom mijenjati s originalnom ili bi se ta postojeća na neki način mogla popraviti i ojačati npr. sa ugradnjom debljih žica ili nećeg?
Ne mijenjati s originalnom ni pod razno - cifra s materijalom i rukama je 900kn u ovlaštenom servisu. Rješenje - kupi s Aliexpressa novu bravu/tipku za 10€ i promijeni sam. Imaš cca pola sata - sat posla, govorim iz prve ruke. Svoju tipku sam promijenio prije godinu dana i još uvijek radi bez greške (da, ta za 10€ )

Quote:
Robotex kaže: Pogledaj post
Sad kad sam sve popisao čini mi se da vozim šrot auto, ali opet s druge strane nikad s tim autom nisam imao problema tipa da nije palio ili da kod vožnje osječam neke katastrofalne probleme. Jedino ove iritirajuće "sitnice" + naravno ovaj sustav odvodnje topline s motora koji mislim da bi trebao što prije riješiti da se ne bi proširilo.


Hvala,
Slažem se, većinom su prilično iritantne sitnice izuzev problema s toplinom i ventilacijom koji vjerojatno iziskuju malo više vremena i novca. Ono što bih ja još pogledao je akumulator i alternator, budući da si spomenuo onaj problem s tablom (ne znam jel tako "polovično" svijetli samo prvih par sekundi ili cijelo vrijeme) i radijom.
hrvoje091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 21:44   #1919
Što se tiće servisa promjeni ga jer im nevjerujem ni riječi to što su ti rekli, kakav sustav hlađenja, kakav motorić slabiji na ventilaciji, koje su im to dijagnoze. Prekidać naruči sa ebeya i nek ti neki majstor zamjeni.
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 23:14   #1920
Čao
Evo vidim uvijek su do sad bile samo "sitnice" za kvarove pa ajmo.riješit još jednu )


Danas sjednem u auto.. dam kontakt, radio radi, lampice se upale i ugase.. i ja kresnem kad ono: ćorak .. kresnem još jednom: ćorak... čuje se triput "trrk trrk trrk" i to je to.. ne zavergla uopče.. u trenutku "kresanja" sve se ugasi, radio, svjetla, tabla... prije nego ga odšlepam kod majstora fantača šta da radim/probam? Da izvadim akumulator iz drugog auta i probam preko njega?


P.S. - kad treba mjenjati zupčasti? Na 120 000 ili 160 000km? Po onoj knjizi ne mogu dokučiti koji dio se odnosi na zupčasti remen jer ga " knjiga ne zove tako"
darek5cro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:49.