Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2012., 10:30   #1
Nova Škoda Rapid / Seat Toledo

Pozz ekipa,

gledao sam neke recenzije online, u magazinima i na TV o novoj Škodi Rapid i mogu reći da mi se jako sviđa, ...baš je po mjeri HR prosjeka za 4 članu obitelj sa prosječnim primanjima...!!!

Prvi čas sam mislio da se radi o 4 vratnom sedanu, ...ali kad sam vidio da mu se dižu 5. vrata zajedno sa staklom i ispod leži ogroman prtljažnik od nekih 550 litara, ostao sam paf...!!!

Dobre su i najave za početni model od 100t kuna, ...no mene više interesira onaj dizel 1.6 sa 105 konja i DSG mjenjačem, ...jel zna netko kada će biti objavljene cijene kod nas i započeti prodaja, te koliko bi mogao biti taj 1.6 TDi DSG sa nekom baznom opremom, klima i to...???

Svi komentari su dobrodošli...!!!

TEST:http://translate.google.hr/translate...-67798&act=url












Zadnje uređivanje STINGer : 04.09.2012. at 11:04.
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 10:43   #2
Samo nekako mi ova kvaliteta plastike nije obecavajuca, pogotova ako znamo da je Seat blizanac. Svi znamo kakvi su Seati iznutra...
amlap is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 10:50   #3
Dodajem i Toledo u naslov, auti su isti, pa nema potrebe za dvije teme...


Seat Toledo










Seat Toledo VIDEO


http://www.youtube.com/watch?v=9WtWT...layer_embedded
__________________
OFF DUTY

Zadnje uređivanje STINGer : 04.09.2012. at 11:07.
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 10:51   #4
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Pozz ekipa,

gledao sam neke recenzije online, u magazinima i na TV o novoj Škodi Rapid i mogu reći da mi se jako sviđa, ...baš je po mjeri HR prosjeka za 4 članu obitelj sa prosječnim primanjima...!!!

Prvi čas sam mislio da se radi o 4 vratnom sedanu, ...ali kad sam vidio da mu se dižu 5. vrata zajedno sa staklom i ispod leži ogroman prtljažnik od nekih 550 litara, ostao sam paf...!!!

Dobre su i najave za početni model od 100t kuna, ...no mene više interesira onaj dizel 1.6 sa 105 konja i DSG mjenjačem, ...jel zna netko kada će biti objavljene cijene kod nas i započeti prodaja, te koliko bi mogao biti taj 1.6 TDi DSG sa nekom baznom opremom, klima i to...???

Svi komentari su dobrodošli...!!!
Izvana O.K izgleda, a bogati, ovo unutra.... Nekom će se i ubutra sviđat!
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 10:57   #5
Nažalost mislim da će ga pokopati cijena.
Pošto je Fabija skuplja od Pola mislim da će ovo koštati preblizu Golfu.
Dizel sigurno neće biti manje od 125000 kuna a TSI manje od 115000 kuna
Možda sam i preskroman u vezi cijena.
Trocilindarski 1,2 će možda i biti 100000 kuna ali tko to želi kupiti
__________________
Mr. BAD GUY

Zadnje uređivanje Beco : 04.09.2012. at 11:29.
Beco is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:02   #6
Ma znam da je ova unutrašnjost za indijsko tržište, ...ali nije bilo niti jedne evropske sa DSG ručicom mjenjača, pa sam stavio te...!!!

Edit: ...ah evo maknute su OK...!!!

Inače evropske su manje više sve u sivom tonu, ali sam dizajn je isti...!!!


Btw., ...meni se baš ove višebojne armature sviđaju, ...onako su mi više classy, ...dok je ovo za evropljane dosadno sivilo, ali svatko ima svoje favorite, pa nek izvoli...!!!

A evo i Toleda, ...stvarno su slični:


Zadnje uređivanje supervox : 04.09.2012. at 11:27.
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:04   #7
Skoro sam poratio kad sam vidio ovu prvu sliku interijera. Ni ova europska nije neka sreća, ali izgleda solidno, ali opet klasično dosadno.

I ja se bojim da će cijene biti prevelike. Možda nešto manje nego za Octaviu, a Octavia nije baš jeftin auto.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:04   #8
Editirao sam prvi post i stavio prave slike Rapida... idem naći Toledo pa i to uvalim
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:23   #9
E super si slike našao Stinger, ...puno bolja unutrašnjost...., samo još da mi je vidjeti izgled konzole za evropsko tržište sa DSG ručicom mjenjača, bilo bi super...!!!

A stvarno ima opaki prtljažnik za jednog praktički kompakta...!!!

Nego, ...jel i Toledo ima 5. vrata...???

Čak mi se više sviđa interijer Toleda, samo bojim se da će biti znatno skuplji od Škode, a i ova 5. vrata su mi za sad teška nepoznanica kod Toleda...???

Edit: OK..., ima i Toledo 5. vrata, ...sad sam pregledao video, ...to bi ja sa DSG-om, ...mljac...!!!

Zadnje uređivanje supervox : 04.09.2012. at 11:31.
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:24   #10
A eno vidiš na toledu (samo drugačije boje...)

Toledo i Rapid su isti auti, pa i on ima 5 vrata.

Toledo skuplji od Škode? Nema šanse... možda isto, ali sumnjam i to
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:33   #11
Škoda je u Hrvatskoj skuplja od VW-a tako da nema šanse da Toledo bude skuplji od Rapida a i kvaliteta Seata je za stepenicu niža od Škode pogotovo u materijalima unutrašnjosti i završnoj obradi
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:34   #12
VIDEO TEST Skoda Rapid (AutoWeek) <- klik na link

Pritiskom na CC imate titlove na engleskom
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:34   #13
slike unutrašnjosti su za najopremljeniju verziju. Rapid od 100.000 kn s trocilindrašem sumnjam da je i blizu tih slika. Pokušavam zamisliti tu grozotu s rupom umjesto velikog ekrana i bez komandi automatske klime, brrrrr
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:44   #14
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
slike unutrašnjosti su za najopremljeniju verziju. Rapid od 100.000 kn s trocilindrašem sumnjam da je i blizu tih slika. Pokušavam zamisliti tu grozotu s rupom umjesto velikog ekrana i bez komandi automatske klime, brrrrr
A isti kuki ko i polo, ima manji radio 210 sa rupom za stvari ispod ili 310 koji je opet veličine ko i ovo... ovaj auto i nije napravljen da bude ljepotan, već jeftin (njima za proizvesti), prostran i praktičan. Imati će svoj krug kupaca... big deal


btw... ovaj tip u videu je stvarno mrcina
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:54   #15
Auto mi se u globalu sviđa, dosta mjesta pozadi, praktičan otvor prtljažnika-skrivena 5-a vrata... Hm, ali pazi uštede, vozač nema komande zadnjih električnih prozora Dakle treba se zaustaviti za ih zatvoriti ako nema nikog pozadi
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:55   #16
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Škoda je u Hrvatskoj skuplja od VW-a tako da nema šanse da Toledo bude skuplji od Rapida a i kvaliteta Seata je za stepenicu niža od Škode pogotovo u materijalima unutrašnjosti i završnoj obradi
Alo, na čemu si ti jutros? Škoda skuplja od VW-a?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 11:59   #17
Unutrašnjost mi se sviđa kod Rapida jer je klasična kockasta kao kod starih Mercedesa i BMW-a i izgleda kvalitetno.

Nije svemirska kao kod Hyundaia ili Forda
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 12:01   #18
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Alo, na čemu si ti jutros? Škoda skuplja od VW-a?
Pogledaj cijene Fabije i Octavije pa usporedi s Golfom i Polom
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 12:23   #19
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Auto mi se u globalu sviđa, dosta mjesta pozadi, praktičan otvor prtljažnika-skrivena 5-a vrata... Hm, ali pazi uštede, vozač nema komande zadnjih električnih prozora Dakle treba se zaustaviti za ih zatvoriti ako nema nikog pozadi
To ni meni nije jasno... tim više što se gore na slikama vidi da ima sva četiri podizača kod vozača
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 12:43   #20
možda to ide samo u najboljim verzijama
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.