Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2004., 17:00   #21
pa, ja bih kupila od provjerene firme koja gradi zgradu, ne bih se upuštala u poslove s ljudima ili firmama koji grade tek prvu, drugu zgradu, pa da izgrade jednu zgradu i nestanu... ili ju izgrade do pola

dakle, ozbiljne, provjerene firme dolaze u obzir. koje već imaju izgrađene zgrade iza sebe i koje su pouzdane.

a koje su to?

čula sam da je "nivogradnja" dobra. koja još?

a kako saznati gdje postoje takvi planovi za izgradnju i kako sve to izvesti?
dreamer~dreams is offline  
Old 10.12.2004., 17:30   #22
VMD (al oni sad nemaju stanova u ponudi), Tehnika, kažu da Degrad nije loš.

Uglavnom pratiš oglase po novinama, zna biti gdje, tko i što gradi, po netu i usmene preporuke su ti dosta važne u tome.

sretno!
Hannah is offline  
Old 11.12.2004., 00:08   #23
Re: novogradnja (zgb)

gradi se par zgrada u blizini pivnice Kaltenberg na jarunu, otprilike na sredini veslacke staze (mislim, po duzini )...
isto tako, prije par tjedana je pocela gradnja zgrade kraj jarunskog placa, tvrtka Dubi-tonžetić ako se ne varam... cijena je malo visoka, mislim da je 1680 EUR/kvadratu, ali nisam siguran... potrazi agenciju na googleu...

cijena je neto niza na pocetku gradnje, jer obicno investitoru treba nesto love da izgura gradnju... u principu mislim da to uglavnom prolazi dosta dobro, ali ja bi na tvom mjestu izabrao nekog poznatijeg investitora... puno pomaze ako investitor ima ugovor sa nekom bankom za povoljnije kredite jer je to ipak nekakva garancija da ce zgrada ipak biti zavrsena....
i ja cu nadam se uskoro u takav pothvat, samo ja pocinjem od nule

sretno...


Quote:
dreamer~of~dreams kaže:
gdje je sve ima? gdje ima gradnje ili tek planova iste?

i jos nesto... koliko sam gledala cijene, dalo se naslutiti da je cijena po kvadratu niza kada je novogradnja tek u planu, dakle, kada radovi jos nisu ni poceli ili su tek poceli; a kada je zgrada gotova, cijena je puno veca (5-10 000 Eura za stan).
ili se to meni samo čini?

e, sad... ja bih htjela naci jednu takvu novogradnju koja se tek planira...
siljo is offline  
Old 16.12.2004., 23:53   #24
pa ako je 1650 Eura/m2 koliko vidim na Netu da košta novogradnja koja je tek u fazi postavljanja temelja (Knežija), onda koliko će koštati kasnije?

ne mogu niš naći ni saznati... pomognite, ako itko zna! i beg you

samo sam našla ovu gore cijenu...

dreamer~dreams is offline  
Old 17.12.2004., 18:32   #25
e, da to na Kneziji je firma Degrad
dreamer~dreams is offline  
Old 22.12.2004., 14:53   #26
ja imam samo jako pozitivno iskustvo s firmom zabat (www.zabat.hr). Uskoro će početi gradnju u Dubravi, pa ako te zanim apotraži ih.
ja sam kupio stan od njih i sve je bilo više nego dobro - odlično!
__________________
jozo
jozodz is offline  
Old 22.12.2004., 15:16   #27
na stanicama jos nema nis, samo zgrada u Hermanovoj ulici, naselje Trokut, Novi Zagreb. jesi ti mozda tamo kupio stan?
koliko je kostalo po kvadratu?

hvala ti na informaciji!
dreamer~dreams is offline  
Old 23.12.2004., 05:45   #28
Da li se da kupiti negdje mala garsonijerica, od cca 25-30m2 a da nije u potkrovlju?
Recimo Savica ili taj dio grada (krug 6km)
 
Old 28.12.2004., 22:55   #29
Quote:
jozodz kaže:
ja imam samo jako pozitivno iskustvo s firmom zabat (www.zabat.hr). Uskoro će početi gradnju u Dubravi, pa ako te zanim apotraži ih.
ja sam kupio stan od njih i sve je bilo više nego dobro - odlično!
jozodz?
dreamer~dreams is offline  
Old 28.12.2004., 23:11   #30
Quote:
jozodz kaže:
ja imam samo jako pozitivno iskustvo s firmom zabat (www.zabat.hr). Uskoro će početi gradnju u Dubravi, pa ako te zanim apotraži ih.
ja sam kupio stan od njih i sve je bilo više nego dobro - odlično!
Koliko kvadrata?
 
Old 22.01.2005., 00:29   #31
evo još novogradnji:

Rudeš - Jezerska 32 a,b

www.graditelj-grad.hr

Jarun /Staglišće/ - Pakoštanska

www.dubi-tonzetic.hr

molim još informacija
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Old 23.01.2005., 12:43   #32
evo još, u svetoj nedjelji
http://www.top-home.net/

ima i u dugavama, neke urbane vile; te u španskom... ali sam zaboravila tko gradi. zna li tko. tamo blizu m. divkovića?
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Old 24.01.2005., 17:54   #34
Quote:
dreamer~of~dreams kaže:
pa, ja bih kupila od provjerene firme koja gradi zgradu, ne bih se upuštala u poslove s ljudima ili firmama koji grade tek prvu, drugu zgradu, pa da izgrade jednu zgradu i nestanu... ili ju izgrade do pola

dakle, ozbiljne, provjerene firme dolaze u obzir. koje već imaju izgrađene zgrade iza sebe i koje su pouzdane.

a koje su to?

čula sam da je "nivogradnja" dobra. koja još?

a kako saznati gdje postoje takvi planovi za izgradnju i kako sve to izvesti?
evo ja bih ti preporučila zagrebgradnju...mi smo od njih kupili stan...i ne moraš imati hipoteku sa strane, već se dogovoriš sa njima da ćeš uzeti stan na kredit a tek kad će provesti etažiranje, što znači napraviš predugovor i čekaš etažiranje...
uglavnom dosta su korektni, možeš sudjelovati u izgradnji a nisu ni tako skupi...oni ti rade stanove na vrbanima, tamo kod bivšeg okretišta...

nivogradnja svakako za preporučiti, ali stvarno ne znam koji su im stanovi i lokacije u planu..moja svekrva kupila od njih stan i prezadovoljna je ....

eto nadam se da sam pomogla
vanna is offline  
Old 24.01.2005., 18:11   #35
Quote:
dreamer~of~dreams kaže:
pa, ja bih kupila od provjerene firme koja gradi zgradu, ne bih se upuštala u poslove s ljudima ili firmama koji grade tek prvu, drugu zgradu, pa da izgrade jednu zgradu i nestanu... ili ju izgrade do pola

dakle, ozbiljne, provjerene firme dolaze u obzir. koje već imaju izgrađene zgrade iza sebe i koje su pouzdane.

a koje su to?

čula sam da je "nivogradnja" dobra. koja još?

a kako saznati gdje postoje takvi planovi za izgradnju i kako sve to izvesti?
nivogradnja
definitivno su za preporuciti - postuju rokove, kvalitetna je gradnja, ukoliko imas kakvih reklamacija ili kvarova u garantnom roku (2 godine) bez problema rjesavaju - ne moras se natezati s njima danima/tjednima
sad zavrsavaju 4 zgrade u trnajnskoj (3 stambene i 1 poslovna) pa ne znam da li ima jos koji neprodani stan
i kod njih mi se svidja da kad formiraju cijenu stana - prije pocetka gradnje - ta cijena ostaje ista do kraja (trnjanska je recimo cca 1550 eura/m2 - tu cijenu su postavili prije godinu dana, i danas je ista iako bi na toj lokaciji danas vjerojatno mogli traziti i vise)
zlocestoca is offline  
Old 24.01.2005., 18:13   #36
vanna,
a sta sada gradi zagrebgradnja? zgradu u vrbanima III? jel ima jos stanova? nemaju nista na web stranici... mislim, nemaju cijenu.
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Old 25.01.2005., 10:05   #37
molit ću
ako netko zna, ili prodaje:
stan do 40 kvadrata
nije bitno jel novogradnja ili šta već
kvartovi uz savsku (knežija, cvjetno, trešnjevka isl) ili uz vukovarsku

eto
hvala
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 25.01.2005., 10:17   #38
Quote:
vaci kaže:
molit ću
ako netko zna, ili prodaje:
stan do 40 kvadrata
nije bitno jel novogradnja ili šta već
kvartovi uz savsku (knežija, cvjetno, trešnjevka isl) ili uz vukovarsku

eto
hvala
hm, na kneziji ti gradi prigorka http://www.prigorka-stanogradnja.hr/ (i uglavnom su manji stanovi) i degrad www.degrad.hr (grade 2 zgrade, jedna je vec gotova - pred useljenjem)
zlocestoca is offline  
Old 25.01.2005., 10:47   #39
Quote:
zlocestoca kaže:
hm, na kneziji ti gradi prigorka http://www.prigorka-stanogradnja.hr/ (i uglavnom su manji stanovi) i degrad www.degrad.hr (grade 2 zgrade, jedna je vec gotova - pred useljenjem)
Hhvala puno!
za degrad sam znala, to je rasprodano, al ovo za prigorku ti je pun pogodak.
doduše ne piše ni kad bi bilo useljenje ni cijena, al saznat ću
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 25.01.2005., 10:48   #40
Quote:
vaci kaže:
Hhvala puno!
za degrad sam znala, to je rasprodano, al ovo za prigorku ti je pun pogodak.
doduše ne piše ni kad bi bilo useljenje ni cijena, al saznat ću
mislim da je useljenje negdje 4, 5. mjesec a cijena 1500 ili 1550 eura/m2
zlocestoca is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.