Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2012., 21:24   #21
:O o Bože... a koji stupanj bolesti ima taj pesek?
malla-tea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 21:35   #22
Quote:
vuckici kaže: Pogledaj post
Pio je kostikosteroide... kostica ...kostica
Bez ljutnje zbog ispravka, ali kortikosteroidi su. Kortići.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 03:02   #23
malla-tea nemoj se obeshrabriti sto ti se pas umara i mnogo spava,to zna biti tako na pocetku terapije jer tablete obaraju tlak jako a treba mu naci i pravu dozu.Moja pudla ih pije vec dvije godine i isto je u pocetku samo spavala,toliko da sam je jedva budila da nesto pojede i obavi sta ima,no sve je brzo doslo na svoje.Ona uz Enap pije i Vetmedin i Edemid i tako vec dvije godine a bila je u teskom stanju toliko da je imala dren i pumpicu da joj izvlaci vodu oko srca...i da mnogo je starija od tvog psa,stoga ne odustaj ima jos nade da prozivite puno dobrih godina,samo hrabro!
Dinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 08:26   #24
Utjesili ste me sada... A koliko kostaju ovi drugi ljekovi ? Pitat cu sutra vetici za ta dva lijeka..
malla-tea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 09:01   #25
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Bez ljutnje zbog ispravka, ali kortikosteroidi su. Kortići.
Ma ja ih zovem kostici, jer ih i sama privatno koristim jako puno, zbog psorijaze....to im je nadimak

nisam razmisljala da bi nekog to budino

Kostaju oko 35 kn ona tabla jedna
__________________
Prvi dan snijega
Novi video
vuckici is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 16:14   #26
Moj westić je već godinu i pol na terapiji 3/4 enapa, 1/2 fursemida (oboje 2x dnevno) i jednom dnevno jedna kapsula teotarda.
Prije tih tableta jedva je disao, hodao..........., a i kad je počeo s terapijom trebalo je neko vrijeme da se odredi prava doza i da počne normalno živjeti.
I danas ima boljih i lošijih dana ali prije tih tableta bilo je samo loših dana.
Bez obzira na nuspojave (kojih sigurno ima), uvijek bih odabrala da ima što bolji i kvalitetniji život i da se ne pati pa makar mu to skratilo život za godinu-dvije, nego da godine što poživi budu u bolovima i patnji. Previše ga volim, a da si mogu dozvoliti sebičnost.
tihaluka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 23:00   #27
Bas cu sutra pitat kad dodem kod veta zasto nije dobio jos neki ljek uz Enap, jer sve di sam pitala, zvala za drugo,trece misljenje, svi uz Enap daju jos nesto...kao za brze izlucivanje tekucine iz organizma...

A sto se tice hrane, malo je predebel , uzela sam mu od Brit Care , Light hranu... Nije pretjerano skupa, pa ono.. Jel to ok il da mu uzmem neku kvalitetniju ? Al da nije preskupa jer nisam zaposlena...
malla-tea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 16:44   #28
Quote:
tihaluka kaže: Pogledaj post
Moj westić je već godinu i pol na terapiji 3/4 enapa, 1/2 fursemida (oboje 2x dnevno) i jednom dnevno jedna kapsula teotarda.
Tihaluka, nemoj ovo shvatiti kao prigovor, jasno je da si imala najbolje namjere. Htjela bih samo druge upozoriti da je navedena terapija (i vrsta lijekova i količina) propisana u točno određenom slučaju i da u nekom drugom može, ali ne mora odgovarati nečijem psu.

Ono, svi smo skloni brzim rješenjima, internet nam je dostupan pa da se ovo ne bi shvatilo kao savjet. Jedini dobar savjet glasi: ako vam je kućni ljubimac bolestan, odvedite ga veterinaru.

Quote:
malla-tea kaže: Pogledaj post
Bas cu sutra pitat kad dodem kod veta zasto nije dobio jos neki ljek uz Enap, jer sve di sam pitala, zvala za drugo,trece misljenje, svi uz Enap daju jos nesto...kao za brze izlucivanje tekucine iz organizma...
Ako inače imaš povjerenja u svojeg veta, zašto bi mu pitanje postavila na taj nač? Umjesto, treba li mu možda još štogod, može li se još nešto napraviti da mu se stanje popravi. Ako nemaš povjerenja, promijeni veta.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 17:22   #29
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Tihaluka, nemoj ovo shvatiti kao prigovor, jasno je da si imala najbolje namjere. Htjela bih samo druge upozoriti da je navedena terapija (i vrsta lijekova i količina) propisana u točno određenom slučaju i da u nekom drugom može, ali ne mora odgovarati nečijem psu.

Ono, svi smo skloni brzim rješenjima, internet nam je dostupan pa da se ovo ne bi shvatilo kao savjet. Jedini dobar savjet glasi: ako vam je kućni ljubimac bolestan, odvedite ga veterinaru.
S obzirom da sam ja dao taj prijedlog da se malo nadovežem.
Nema problema napisati poj pas/mačka/hrčak prima taj i taj lijek za to i to, ali kao što več reče Didi internet je nažalost postao zamjena za sve pa bi se doze mogle zlouporabiti, a tad imamo štetu. Odn. liječenje na vlastitu ruku

Slažem se sa odlaskom veterinaru, forum nije tu da bi se postavljale dijagnoze, ali se nakon pregleda može prodiskutirati o njima
Nema problema, recimo, reči meni je vet dao furosemid i enapril, a kasnije smo prešli i na teofilin. Mada se i to može iskoristiti u kriv svrhe.
Svaki je pacijent jedinka za sebe, pa su i lijekovi i doze ovisni od pacijenta do pacijenta.
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 20:57   #30
Rekla je vetica da nije dobio ništa za izlučivanje tekucine jer mu se nista ne nakuplja... Sa smanjenom dozom mu je bolje, bez problema i poteskoca se krece
I naravno, jede ko veliki
malla-tea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 21:00   #31
Quote:
malla-tea kaže: Pogledaj post
Rekla je vetica da nije dobio ništa za izlučivanje tekucine jer mu se nista ne nakuplja... Sa smanjenom dozom mu je bolje, bez problema i poteskoca se krece
I naravno, jede ko veliki
E, pa tim bolje ako mu se ne nakuplja tekućina.

Morat ćeš paziti na težinu, tim više što je već malčice predebeo, kako kažeš. Vjeruj mi znam ja što je glad i kako je to teško - imam labradoricu.

Ali, trudimo se.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2012., 22:22   #32
Ma pazim ga ko vlastito dijete netrebam Vam pričati o ljubavi prema psu, jer sve Znate
malla-tea is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 10:17   #33
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Tihaluka, nemoj ovo shvatiti kao prigovor, jasno je da si imala najbolje namjere. Htjela bih samo druge upozoriti da je navedena terapija (i vrsta lijekova i količina) propisana u točno određenom slučaju i da u nekom drugom može, ali ne mora odgovarati nečijem psu.

Ono, svi smo skloni brzim rješenjima, internet nam je dostupan pa da se ovo ne bi shvatilo kao savjet. Jedini dobar savjet glasi: ako vam je kućni ljubimac bolestan, odvedite ga veterinaru.

Ako inače imaš povjerenja u svojeg veta, zašto bi mu pitanje postavila na taj nač? Umjesto, treba li mu možda još štogod, može li se još nešto napraviti da mu se stanje popravi. Ako nemaš povjerenja, promijeni veta.
Nisam to shvatila kao prigovor, ali nisam ni napisala svoj post kao preporuku za terapiju, jednostavno sam pisala o tome kako bez obzira na nuspojave moj pas dobija terapiju (i koju terapiju) jer je to za njega (po mom mišljenju) bolje i kvalitetnije nego da živi/bude bez terapije.
Žao mi je ako je itko od vas to shvatio kao pametovanje i uputu za liječenje jer mi to stvarno nije bila namjera.
tihaluka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 12:10   #34
Quote:
tihaluka kaže: Pogledaj post
Žao mi je ako je itko od vas to shvatio kao pametovanje i uputu za liječenje jer mi to stvarno nije bila namjera.
Daleko od toga znam da nisi. Problem je ako netko tko čita tako shvati
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 12:52   #35
Quote:
tihaluka kaže: Pogledaj post
Žao mi je ako je itko od vas to shvatio kao pametovanje i uputu za liječenje jer mi to stvarno nije bila namjera.
Ma ne. Zato sam te i zamolila da ne shvatiš pogrešno. U ovom trenutku svima nam je jasno da si samo napisala svoje iskustvo. Problem je u ovome:
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Daleko od toga znam da nisi. Problem je ako netko tko čita tako shvati
Za mjesec, za godinu netko će guglati i naletjeti na tvoj post, neće dalje razmišljati, nego će se sjetiti da mu baka - gle čuda! - pije upravo takve lijekove pa će ih dati svojem psu, umjesto da ode vetu. Napomenu sam napisala samo radi takvih slučajeva.

Friends again?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 13:09   #36
Mojoj 13-godišnjoj pekici je danas dijagnosticirana mitralna insuficijencija I/IV stupnja. Vet kaže da je to nalaz koji odgovara njezinoj dobi...

Na pretragu smo išli radi toga što bi trebala u narkozu, radi čišćenja zubiju. E sad, vet kaže da ova dijagnoza ne bi trebala biti problem kod narkoze, ali da mi naravno nitko ne može garantirati da će sve proći dobro, ni kod mladog psa, a pogotovo s 13 godina.

I tako, iako je nalaz srca više manje očekivan (iako sam se ja potajno ipak nadala da može imati srce kao pas od 3 godine ), mene je strah te narkoze ne mogu vam to opisati koliko... A za čišćenje zubi je stvarno krajnje vrijeme, već godinu dana to nekako odgađam u glavi, a ona se neće pomladiti. Ajme totalni strah, a moram to obaviti jer u ustima joj mora biti tursko groblje vjerojatno
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 14:19   #37
Quote:
Emma_86 kaže: Pogledaj post
Mojoj 13-godišnjoj pekici je danas dijagnosticirana mitralna insuficijencija I/IV stupnja. Vet kaže da je to nalaz koji odgovara njezinoj dobi...
A jel ima simptome kakve?


Jel ovo post zbog srca ili narkoze?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 16:04   #38
Pa nije imala nikakvih posebnih simptoma u smislu onog kašlja koji ide uz bolesno srce i to... jest da je sporija nego prije, ali ne mogu ni očekivati drugo od psa od 13 godina. Istina da se u većoj šetnji zadiše, ali opet, to je pekinezer pa je tu ta njihova njuška i dišni putevi sami po sebi problematični... Sve u svemu, ne bih rekla da ima neke simptome bolesti srca.
Pretrage su rađene čisto da vidimo ipak stanje, ako se odlučimo za narkozu.

A post, kako misliš o čemu je, o srcu ili o narkozi pa o jednom i drugom, ili evo najtočnije bi bilo, o potencijalnim dodatnim rizicima anestezije kad je u pitanju srce s ovom dijagnozom, tako da mislim da nisam promašila temu

Ali ok daljnje nedoumice ću onda pitati na temi o zubima možda je to najprikladnije
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 20:32   #39
Nisam mislio da si fulala tebu vec me zanima jel zabrinutost proizlazi zbog saznanja o sumu na srcu ili zbog narkoze?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 17:17   #40
Aha mislila sam da sam zabrljala s temom nisam skužila...

Pa recimo to ovako, da pas ima npr. 2, 5 ili čak 8 godina, i ustanovljeno super srce, vjerojatno bih puno manje brinula nego sad kad pas ima već malo slabije srce (dijagnozu koju sam gore navela, 1. stupanj) što nije ni čudno s obzirom na dob, 13 godina.

Dakle, brine me kako će podnijeti anesteziju s obzirom da je srce tako, malo slabije već. Vetovi su rekli, ''ne bi trebalo to predstavljati problem'', no čim oni mene ajmo reć ne nagovaraju nego mi govore da naravno da rizik postoji iako je to plića anestezija i daju injekciju nakon koje se pas budi odmah.... ipak je to dovoljno da mi utjera strah u kosti. Pa se pitam isplati li se riskirati da psu stane srce, radi zubiju (koji mu opet s druge strane, ovakvi kakvi jesu, sigurno smanjuju kvalitetu života).

Dakle dijagnoza sama po sebi me ne brine jer su mi rekli da je to uobičajeno i da eventualno ako primjetim neke nove simptome, tipa zakašljavanje i to, da se onda ponovo javim. Ovako ne treba ni terapija. Ali već kad je narkoza u pitanju, e to je drugi par cipela-ne samo da me brine, nego baš paničarim i ne znam ni sama što da odlučim.
Emma_86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.