Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2006., 11:37   #1
Limfni edem

Imam jedan problem, zanima me može li netko dati savjet. Riječ je o oticanju nogu, točnije potkoljenica. Liječnici kažu da je poremećena, tj. jako oslabljena drenaža limfe, pa se ta tekućina skuplja. Noge su mi dosta otečene, sad kad je ljeto i vrućine naročito jako, kad dođem s posla onda najradije više nikamo ni ne idem nego legnem ili sjednem sa lagano podignutim nogama, tako se stanje malo poboljša, ali drugi dan opet isponova. Probao sam sve moguće čajeve, kupke, obloge - ništa. Inače imam 30 godina, nije ništa urođeno, pojavilo se samo od sebe nakon par godina života, nitko u bližoj i daljoj obitelji nema sličan problem. Zanimljivo da je 2 puta to bilo potpuno nestalo, po 10-15 dana je sve bilo OK i mislio sam da sam se konačno riješio oteklina, pa su se vratile. Vjerujem da nije ništa neizlječivo, na neki način treba opet pokrenuti i normalizirati tu cirkulaciju. Ako znate da je netko imao sličan problem i uspio riješiti, molim lijepo da nešto i napišete.
Mr.Oizo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 04:46   #2
http://www.hupt.hr/yesyoucan/yyc-004.html

Pise ti na ovoj stranici ponesto korisno o tome...
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 15:54   #3
Limfedem

Radi se o pacijentu kojem se godinu dana nakon operacije maligne bolesti, u kojoj su uklonjeni neki limfni čvorovi u abdomenu, stvara limfni edem, u obje noge i sada već i u abdomenu.
Da li postoji neko rješenje, barem da mu malo olakšamo, osim diuretika? Fizikalna terapija trenutno nije opcija zbog toga štp trenutno leži nakon operacije, a svakim danom edem je sve veći, što realno i smanjuje šansu oporavka nakon ove epizode, kao i osovljavanje na noge.
Da li netko ima neka saznanja kaj bi mogli napraviti, s čim krenuti, dal postoji neki stroj ili mašina za kućnu uporabu, nešto za mazanje ili bilo što?!
bila bi vam beskrajno zahvalna na bilo kojoj informaciji
Old 04.04.2014., 14:49   #4
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
Radi se o pacijentu kojem se godinu dana nakon operacije maligne bolesti, u kojoj su uklonjeni neki limfni čvorovi u abdomenu, stvara limfni edem, u obje noge i sada već i u abdomenu.
Da li postoji neko rješenje, barem da mu malo olakšamo, osim diuretika? Fizikalna terapija trenutno nije opcija zbog toga štp trenutno leži nakon operacije, a svakim danom edem je sve veći, što realno i smanjuje šansu oporavka nakon ove epizode, kao i osovljavanje na noge.
Da li netko ima neka saznanja kaj bi mogli napraviti, s čim krenuti, dal postoji neki stroj ili mašina za kućnu uporabu, nešto za mazanje ili bilo što?!
bila bi vam beskrajno zahvalna na bilo kojoj informaciji
S obzirom na oticanje trbuha i malignu anamnezu, trebalo bi prvo viditi ne radi li se možda ipak o ascitesu...UZV abdomena bi trebao pokazati pravo stanje.
Old 08.10.2014., 19:16   #5
I ja imam ti dijagnozu..Trebaš redovito nositi čarape za vene,kompresije min.2-3 i bar dva puta godišnje na terapije limfnih drenaža.
Bezimena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:40   #6
limfni endemi

Limfni endem je moj veliki problem...noge (listovi) su mi jaaaako natečeni, znam da ništa ne pomaže. Kad po ljeti odem na more, morska voda izvuče dosta, smanji se na polovicu, ali još uvijek je to veliki problem.
prošlo proljeće sam provela 14 dana u bolnici, ispiškila dosta vode i postala imuna na duaretike. Sve pretrage obavila i nitko mi ništa nije znao konkretno reći. Čujem da se i kirurški može odstraniti...ima li netko iskustva?

Molim da mi se jave ljudi koji imaju sličan problem i znaju kako to riješiti.
benzina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:30.