Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2016., 08:08   #61
Znate dečki ima dosta firmi u HR koje rade stvaro hi-tech proizvode a za koje se nezna ... neke sa čak 400-500 zaposlenih, privatne firme, znam se poprilično iznenadit kad dođem u kontakt s takvima, nikad nebi rekao da se kod nas netko time bavi (recimo jeste li znali da je naša firma radila djelove doking komora za ISS?).
Samo ti rade i ne seruckaju po medijima, a mediji s druge strane jedva čekaju takvo "lapedalo" da mu daju prostora. I onda jedno vodi drugom - mediji vole Rimca, interesantan im je, on voli medije, dobri su mu za PR no onda ga očito malo zanese pa izvali koješta ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 08:47   #62
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Ne mislim da si glup, nego da se praviš pametan - to je karakterna osobina. Kad svi govore jedno, postoje ljudi koji će pošto-poto govoriti drukčije, makar to bilo i potpuno besmisleno. Tako i vas par, silno se trudite "razotkriti" najveću prevaru u novijoj hrvatskoj povijesti.
Nitko nije rekao da je prevara. Uostalom u čemu je problem dati automobil na testiranje? Biti malo detaljniji o njemu?

Quote:
Jel toliko nevjerojatno da je prije 3 godine malo lutao, imao sklepan nekakav auto (nešto je muljao, više radi PR-a), skoro bankrotirao pa prodao nekakav "auto" pošto-poto, a da je u međuvremenu stekao određeni know-how, sklopio određene poslove i da trenutno raste?
Malo lutao? Prije tri godine se na forumu raspitivao o tome što je okretni moment..Kako snaga utječe na brzinu i slične stvari. Imaš na Gospodarstvu u temi o Rimcu (forumaš HalloEffect je postavio link).

Čovjek koji sklapa auto i nema pojma o osnovama je sad nekakav genije za automobilizam? Puno puta se i sam zapleo da nije znao objasniti neke stvari vezane uz automobil. I dobro, on je direktor tvrtke, niti ne mora. Ima hrpu studenata i inženjera koji to odrade za njega. To je u redu. Ali nemoj onda ni prodavati pamet.

Quote:
Najbolje da tebi da jedan primjerak da rastaviš i vidiš točno šta je to.
Ovo je valjda najjadniji pokušaj trollanja na koji sam naletio.

Ako netko u intervjuu od 50 minuta, 5 minuta provede objašnjavajući kako je auto samo pozadina a da rade na novom infotainment sustavu, onda me zanima kakav je to sustav? Da li je na Android bazi, što je sve integrirao u njega, jel ugrađen u centralnu konzolu itd.

Zašto ne bi smio znati o čemu se radi? Pa koji kurac se reklamira ako je sve obavijeno velom tajne.

Jel ti shvaćaš koliko je to glupo? Sad ja sazovem pressicu i kažem kako sam nastavio Teslin rad o bežičnom prijenosu energije i da to radi. I kad me netko traži da pokaže - ja kažem ne može i doviđenja. Rekli bi da sam šarlatan i prevarant. Rimac to radi unazad 3 godine i svima je to pohvalno?

Quote:
Ne sumnjam da je zakazao, vjerojatno još uvijek ne radi kako treba. Ali ti čak sa promotivnog videa vidiš da je sustav zakazao? Šta, zato što kotač proklizuje? Daj, uozbilji se. Inače to je dosta komplicirana tehnologija (prvenstveno s pozicije automatske regulacije), ali nije nevjerojatno da se takvo nešto razvije ovdje.
Proveo sam jako puno godina u struci i bavio se stabilnošću i upravljivošću (doduše zrakoplova). Znaš, vrlo lako je prepoznat kada vozilo nema kontrolu, kada se zanosi, gubi putanju a kotači se vrte u prazno. Svrha sustava je da drži broj okretaja kotača na razini koja će osigurati trakciju i kretanje u određenom smjeru. U tom slučaju nema zanošenja i zabacivanja (ako je sustav efikasan).

Sad si i sam okrenuo priču na to da tehnologija nije usavršena. Sve pet, ali onda je reklamiraš kao razvojnu ideju koja mora proći testiranja a ne kao gotov proizvod. Kao i sve ostalo što reklamira kao gotovo.


Quote:
Krivo. Ovakav torque vectoring nema nitko. Ne postoji "proizvođač sustava". Torque vectoring je regulator koji upravlja postojećim pogonom, kakav god da je, ovdje se radi o električnom pogonu pri čemu sustav posebno kontrolira svaki kotač, jer je na svakom po jedan elektromotor. Drugi električni automobili uglavnom imaju 2 elektromotora, odnosno 1 po osovini. Konvencionalni torque vectoring sustavi uglavnom rade na temelju kočenja određenih kotača ili blokade diferencijala. Električni motor daje i suprotnu mogućnost - apliciranja momenta na pojedini kotač.

The advanced AWD system with Instant Traction™ has an electronic management system that constantly monitors the speed of the wheels, the throttle, engine torque, engine speed and the brakes. As driving conditions change, wheels with the best grip get the most power. When a tire loses traction, power is reduced to that wheel and instantly transferred to the more sure-footed wheels.

Radi se o tehnologiji na kojoj Volvo radi zadnje 4 godine. Pojavljuje se prvi puta kod T8 motora.

Dakle tehnologija nadzora brzine kotača, kočenje pojedinog kotača, smanjenje broja okretaja itd. Tehnologija je razvijana u suradnju sa Kraljevskim institutom za tehnologiju a dio tehnologije su uzeli od SAAB-ova XWD-a.

Znači Rimac nije Nikola Tesla. Dodao je samo elektromotor na svaki kotač. I drugi proizvođači imaju sustav za nadzor stabilnosti utjecanjem na brzinu rotacije kotača. Samo Rimac ima elektromotor na svakom kotaču i nalijepio je svoje ime na to.

Međutim Rimčev izum je nemoguće testirati jer osim par laboratorijskih simulacija, u praksi ga još nismo vidjeli.
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 08:48   #63
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Znate dečki ima dosta firmi u HR koje rade stvaro hi-tech proizvode a za koje se nezna ... neke sa čak 400-500 zaposlenih, privatne firme, znam se poprilično iznenadit kad dođem u kontakt s takvima, nikad nebi rekao da se kod nas netko time bavi (recimo jeste li znali da je naša firma radila djelove doking komora za ISS?).
Samo ti rade i ne seruckaju po medijima, a mediji s druge strane jedva čekaju takvo "lapedalo" da mu daju prostora. I onda jedno vodi drugom - mediji vole Rimca, interesantan im je, on voli medije, dobri su mu za PR no onda ga očito malo zanese pa izvali koješta ...
U toj sam branši i za ovo boldano nisam imao pojma. O kome se radi?
Rendolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 08:49   #64
Stvarno mi se neda čitati ujutro dvije stranice rasprave.

Čovjek je pokrenuo stvar i gura ju, drži rekorde, jurilica radi, nije da ima prototip koji šlepa naokolo a da ne radi. Na koncu i da ima, neka sere i Steve Jobs je tako srao pa vidi vraga, nakraju stvorio firmu i brend! Istina prvo je imao precijenjeno smeće koje ne radi ali je skupio fanove, prodao priču da bi dobio pare i na kraju je ostvario viziju i napravio sve što je zamislio da to radi.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 08:53   #65
Malo offtopic, ali tiče se električne energije i što se događa sa energetikom općenito, prvenstveno za one koji smatraju da je potrebo paliti naftu i ugljen za dobivanje el. energije kroz sljedeće desetljeće+

svježi članak:
http://www.jutarnji.hr/zagrebacka-tv...u-eu-/1530053/
Rokas666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 09:03   #66
Quote:
oss kaže: Pogledaj post
Stvarno mi se neda čitati ujutro dvije stranice rasprave.

Čovjek je pokrenuo stvar i gura ju, drži rekorde, jurilica radi, nije da ima prototip koji šlepa naokolo a da ne radi. Na koncu i da ima, neka sere i Steve Jobs je tako srao pa vidi vraga, nakraju stvorio firmu i brend! Istina prvo je imao precijenjeno smeće koje ne radi ali je skupio fanove, prodao priču da bi dobio pare i na kraju je ostvario viziju i napravio sve što je zamislio da to radi.
Steve Jobs je za mene bio nula od čovijeka,samo je fantazirao ,nije pojma imao o ničemu,on nije nikakav inžinjer,nikad on nije ništa sklopio,projektirao,izumio,ekipu koja je napravila posao je slabo plačao i razjurivao....on je bio samo manager i išao preko mrtvih do svojih ideja tj zarade....

takvih je vizionara bilo na stotine ili tisuče ,samo nisu uspjeli....ovaj je bio poznat samo zato jer je uspio....a njemu je bilo isto voditi coca colu ili kompjutersku industriju...

a najbolja mi je ona njegova vizija kompjuera ,treba biti malo,brzo i u boji pa sad vi gospodo inžinjeri se ubijte od posla
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 09:05   #67
Quote:
Rendolf kaže: Pogledaj post
U toj sam branši i za ovo boldano nisam imao pojma. O kome se radi?

Mogu ti samo reći da su iz Rijeke i da se bave preciznim CNC-om.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 09:14   #68
@CDRW - imaju li možda jednu njemačku riječ u nazivu?
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 09:18   #69
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Ne mislim da si glup, nego da se praviš pametan - to je karakterna osobina. Kad svi govore jedno, postoje ljudi koji će pošto-poto govoriti drukčije, makar to bilo i potpuno besmisleno. Tako i vas par, silno se trudite "razotkriti" najveću prevaru u novijoj hrvatskoj povijesti.
Citam sto pise, pronalazim nelogicnosti... iznosim ih... i dobivam... JAL, JAL, JAL, pravis se pametan... i to je to... jel problem pobiti teze nekoga tko se ''pravi pameta'' i drobi glupoti?

Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Tebi će reći koji su klijenti? Evo jedan od njih koji je poznat je Koenigsegg, u novoj Regeri je električni pogon od Rimca. Šta misliš koliko je to naplaćeno, 50.000kn?
Ne znam... ali recimo da sklop vrijedi... 100 000 Eura? Jel to Ok? Plus jos milijun eura za razvoj...

Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Tražit ćemo da pokaže točno na čemu koja osoba radi, kako su složeni u timove, koji su "razvojni timovi", točno koji su novi projekti, za koga i zašto.
Pa evo reci mi ti kako bi to slozio... ja sam radio na razvoju... dugo... godina... zajebano je to vrlo... a nismo razvijali ne znam kako urnebesno kompleksne susve... i to traje....a ovdje mi imamo situaciju, gde tim raste 5 puta u niti dvije godine, i pritom su vec uhodani, razvijaju nove proizvode, koji u roku od godinnu dana uspjevaju biti ugovoreni, razvijeni i prodani... i ne smijes se znati nista o njima... i tebi je to nije cudno...

Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Odlično, svakako možeš biti ponosan na to što si otkrio da tip kenja i prodaje maglu.
Postoji puno stvari na koje sam ponosan, ali gore izneseno definitivno ne spada u ite...iznosim misljenje na temu... nista drugo...


Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Jel toliko nevjerojatno da je prije 3 godine malo lutao, imao sklepan nekakav auto (nešto je muljao, više radi PR-a), skoro bankrotirao pa prodao nekakav "auto" pošto-poto, a da je u međuvremenu stekao određeni know-how, sklopio određene poslove i da trenutno raste?
Naravno da nije... sve je to sasvim normalno... bori se... ja samo tvrdim da mu je prica suplja... i da laze i prodaje maglu... Pa i receno ti je u prilogu, Koeninsegg, koji je uber zvucno ime, i koji posluje 20 godina, bavi se samo, jedino i iskljucivo superautomobilim, i to klasicnim.... i stigao je do 80 zaposlenih... u 20 godina... i proizvodi vec ozbiljne serije... tipa, Regera ce ici u 80 komada... po dva milijuna eura.. nije to malo... ni pizdarija... Rimac eto u godinu i po, od 30 do 150 ljudi... uz godisni promet od milijun i po Eura za 2014, 200 prodanih bicikli (150K Eura) barem tri prdana Concept Onea u 2015 (po njegovoj prici) i 5 milijna Eura prihoda od prodaje tajnih biznis to biznis rjesenja... I tebo ti nije cudno... to ti je normalno? A mi se pravimo pametni, jalni smo ili sta vec ide uz to?


Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Sve je vlastito - pogon, baterije, šasija, ovjes, karoserija, kočnice, upravljačka elektronika, infotainment elektronika. Pardon, koristili su tuđe procesore i memoriju, i sam baterijski hardver...
Koja je tocno razlika izmedju baterija i baterijskog hardwarea? Baterije ne radi on, nego A123... dakle on uzima gotove clanke i slaze ih... moze raditi elektroniku za punjenje... i to je to.. i nije to mala stvar...


Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Krivo. Ovakav torque vectoring nema nitko. Ne postoji "proizvođač sustava". Torque vectoring je regulator koji upravlja postojećim pogonom, kakav god da je, ovdje se radi o električnom pogonu pri čemu sustav posebno kontrolira svaki kotač, jer je na svakom po jedan elektromotor. Drugi električni automobili uglavnom imaju 2 elektromotora, odnosno 1 po osovini. Konvencionalni torque vectoring sustavi uglavnom rade na temelju kočenja određenih kotača ili blokade diferencijala. Električni motor daje i suprotnu mogućnost - apliciranja momenta na pojedini kotač.
Nope... u krivu si... torque vectoring nije nista drugo nego vektorsko upravljanje elektromotorima... nesto sto se radi u svakom frekventnom pretvaracu... kakvih je na stotine... samo ABB i Siemens imaju tesetke tisuca inzenjera koji rade samo na razvoju ovakvi sustava... ono sto radi sustav gordo nazvan Rimac All Wheel Torque Vectoring jeste upravlja i sinkronizira rad cetiri elektromotora... odradjuje ono sto radi prijenos, spera, diferencijali i kocnice na klasicnim pogonima, prenosi snagu na podlogu i trudi se odrati auto na pravcu kretanja... Jedini razlog zasto ''ovo nema nitko na svijetu'' je zato sto to nitko nije ni pokusao. Ondosno ja i ti mozemo posloziti Fifth Wheel All Wheel Torque Vectoring koji ce biti najbolji na svijetu... i to napravimo u pet minuta... on moze ne raditi uopce... ali ce biti najbolji... jer je jedini... kako tocno radi R - AWTW, nemam pojma.... niti bacam kamen... to je uzasno zahtjevna zadaca, koja pita ozbljne novce, stotine i tisuce sati testiranja i fine tunanja... cak i da ne radi kako treba... ne zamjeram mu...

Doduse, s obzirom da to uber reklamira vac godinama, vjerujem da se na tome stvarno ozbiljno radi... i cak mi je ok da to koliko toliko funkcionira... medjutim kada cujem price da se 80% prihoda (ponavljam, barem 5 milijuna eura u 2015) ostvaruje biznis to biznis rjesenjima, kojiu oglseni, prodani, razvijeni i isporeuceni klijentu od strane friskog razvojnog tima bez iskustva, i sve to u godinu dana... mogu se samo nasmijati...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 09:35   #70
Dobra prica ovog vremena...i dobro ju prodaju!Nitko ne osporava Rimčeve proizvode.No cijelo pumpanje po medijima i njegov jebeni uspijeh sveden na njegovu "snalazljivost" i rad od jutra do sutra je smijesno.Ko i svi,pa tak i ja...posto sam isao u tom smijeru sreli smo dosta mladih ljudi virtuoza i ispred većine-svih i na kraju zapeli u nekoj rutini,jer nisu imali kn da si kupe bicikl a kamoli da sastavljaju BMW 3 i godinama ju vozaju po trkama i pokusavaju.Rimac ima viziju,zelje...al da bi se to pokrenilo trebalo je puuuno vise od znanja u danasnje vrijeme.Sve u svemu nek rasturi u Zenevi,al i nek prestanu ga pumpat po medijima kao da mu netko nesto duguje ili nema sluha za to tj drzava.Ak su istiniti svi natpisi...godinama smo svi imali sluha za njegovog starog i sve poduzetnicke afere.
Esseker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 09:41   #71
mislim da je on dobio neki poticaj od države,a to je vjerojatno bilo uvjetovano povečanim zapošljavanjem...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 10:00   #72
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Naveo je greyp kao potencijalno vecu stvar od Rimac Automobila, i to je OK... ali prosle godine, je nastancao 200 komada, dakle to je prihod od 150 000 eura... dakle prihod.. ne zarada... a za ovu najavljuje 300 - 600 ,evo recimo nek bude 400, sto i sam navodi. to je 300 000 Eura prihoda... niti 5% od predvidjenoga...
Ako već ideš izvoditi zaključke i to potkrijepljuješ brojevima pa se nakon toga još i referiraš na izračun onda bi stvarno mogao malo obratiti pažnju na matematiku. Ovako to ispadne nekakvo bezveze pljuvanje zbog nekakvog animoziteta.... Gdje je greška? Pa ako proizvodi Limex bicikle u boljoj verziji pa je na njih odlučio staviti Shimano Deore opremu onda otprilike štima matematika....

Ja bi uzeo 5-6 tih Greypa ako ih imaš po 700 EUR:klap::klap:
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 10:06   #73
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Znate dečki ima dosta firmi u HR koje rade stvaro hi-tech proizvode a za koje se nezna ... neke sa čak 400-500 zaposlenih, privatne firme, znam se poprilično iznenadit kad dođem u kontakt s takvima, nikad nebi rekao da se kod nas netko time bavi (recimo jeste li znali da je naša firma radila djelove doking komora za ISS?).
Samo ti rade i ne seruckaju po medijima, a mediji s druge strane jedva čekaju takvo "lapedalo" da mu daju prostora. I onda jedno vodi drugom - mediji vole Rimca, interesantan im je, on voli medije, dobri su mu za PR no onda ga očito malo zanese pa izvali koješta ...
znam ja jednu koja projektira alate za njemacku autoindustriju za gomilu modela koje vidimo po cesti, nikad nisu spomenuti nigdje. isto stalno zaposljavaju, rastu i imaju posla da svejedno ne stizu napraviti.
joghurt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 10:31   #74
Nebih htio kvariti zabavu ali novi ZET-ovi (ili bolje reći Končar-Gredeljevi) tamvaji imaju torque-vectoring. Ne zajebavam se - dva motora, dvije getribe i dva upravljačka sustava koji osiguravaju da se u zavojima obje strane vrte pravom brzinom a ne da se jedni kotači "vuku" po šinama. Ni taj ne radi baš 100%. Ali smanjuje trošenje kotača i šina, to nije upitno.

A svi smo vidjeli kako je ConceptOne završio na Mičevcu u pokušaju da stigne Ferrari.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 10:32   #75
Quote:
Ako već ideš izvoditi zaključke i to potkrijepljuješ brojevima pa se nakon toga još i referiraš na izračun onda bi stvarno mogao malo obratiti pažnju na matematiku.
Fakat... pobjegla mi nula... desi se... evo... drasticna promjena... ne mora opravdati manjak od 5 milijuna eura... samo manjak od 3,7 miijuna eura u biznis to biznis rjesenjima...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 10:36   #76
Malo da se nadovežem na temu zaposlenika u Rimca.

Čovjek je održao predavanje u firmi u kojoj još radim prošle godine. Pričao je o sebi i kako je sve počelo. Koji su problemi i priča mu je ista nisam u drugim intervjuima primjetio da okreće.

Nadalje (neda mise pisati dugi komentar) Mate je spomenuo da traži kadrove, teško ih je naći jer mu trebaju često ljudi s iskustvom koji mogu odmah krenuti s radom ili su jako dobri pa se mogu brzo uhodati. Problem je da u regiji nema stručnjaka u auto industriji, a naiš fakulteti ne daju dovoljno praktičnog znanja. Uglavnom je zaposlio nešto odlikaša s Fera i one koji su se sami dokazali, našao je par programera i zaposlio nešto ljudi iz vana. Uglavnom sve mladi. Čak je rekao da mu je diploma nebitna ako pokažeš znanje.

Sad ako imaš kapitala, možeš u pola godine do godinu zaposliti 150 ljudi bez problema ako posla ima. A ima!

Tako da mi nije jasno to vaše kritiziranje, pusti medije, ne prate ga svaki dan koliko ima zaposlenih i je li zaposlio. Ali tko imalo prati oglase za posao zna da je Rimac Automobili imao dosta natječaja. Navodno su zatrpani prijavama.

Svi se žalimo na nezaposlenost, čovjek zapošljava i onda ga se napada? Da ga boli imalo K za takve komentare odavno bi odustao. Sva sreća ne diraju ga.

Rekao je da su doslovce preživljavali i računi dolaze na naplatu, dva puta je bio ako blizu da sve preseli ali ne želi. Želi da Hrvatska proizvodi, da Hrvati rade i uče znanje.

Ok razumijem skeptičnost, ali neke stvari su poslovna tajna. Sram bilo one koji bez veze pljuju. Oni koji čisto jer nemaju cijelu sliku ajde ok.

Ja sam siguran da će uspjeti, već je do sad uspio puno.

To što se po medijima žali je jedini način da dođeš do naših političara na vrhu kad birokracija i uhljebi ne rade kako spada. Sva sreća Rimac to zna.
__________________
Sorry for typos.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 10:47   #77
naravno da tesko nalazi zaposlenike kad ih placa 3700kn. barem je to legalni dio.
joghurt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 10:50   #78
https://www.youtube.com/watch?v=18IJ...ature=youtu.be
Rimac Concept_S. A Chiron beater? | evo MOTOR SHOWS
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 11:02   #79
@OSS

Daj molim te ne baljezgaj - u godinu dana 5 PUTA povećat broj zaposlenih i odma sredit da sve štima, da svi odnosi valjaju, da tim(ovi) odma rade ko švicarski sat, .... daj me ne jebi, tu očito u životu nisi radio a kamoli nešto integrirao.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 11:03   #80
Quote:
joghurt kaže: Pogledaj post
naravno da tesko nalazi zaposlenike kad ih placa 3700kn. barem je to legalni dio.

Ditto!
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.