Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Da li podrzavate ideju lakog dostupnosti oruzja?
Da, gradjani imaju pravo na samoobranu. 56 76.71%
Ne, obrana je u domeni policije i vojske. 17 23.29%
Glasovatelji: 73. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2016., 11:22   #61
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
hoće hoće jer misli da ima veći kalibar.
Neće jer svaki pogodak boli. Pogotovo od malog kalibra u trbušnoj šupljini. Veće je zlo je ono malo olovno govno .22 lr i njegovi magnum pandani koje ti se zaglavi u crijevima, želucu ili nedaj Bože da probije žučnu vrećicu, nego čist hitac velikog kalibra s izlaznom ranom.

Jasno zaustavna moć im je nikakva ali kiruški su izazov i teško je vaditi ta mala raspadajuća zrna iz trbuha. Infekcije su zajamčene i ako te ne sredi krvarenje, sepsa sigurno hoće. A umirati od sepse i gangrene nije lijepo.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 12:05   #62
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
hoće hoće jer misli da ima veći kalibar.
ti si ono profesionalac??
znas li ti uopce kakav put sebi napravi .22??

ah da, ti si profesionalac
tebi je sad smijesno i sprdnja, jer ti eto imas i dozvolu i oruzje i ovlasti
ha-ha, tko vas jebe, gnjide civilne, nek vas se ganja i pljacka i jebe, ha-ha
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 13:40   #63
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Neće jer svaki pogodak boli. Pogotovo od malog kalibra u trbušnoj šupljini. Veće je zlo je ono malo olovno govno .22 lr i njegovi magnum pandani koje ti se zaglavi u crijevima, želucu ili nedaj Bože da probije žučnu vrećicu, nego čist hitac velikog kalibra s izlaznom ranom.

Jasno zaustavna moć im je nikakva ali kiruški su izazov i teško je vaditi ta mala raspadajuća zrna iz trbuha. Infekcije su zajamčene i ako te ne sredi krvarenje, sepsa sigurno hoće. A umirati od sepse i gangrene nije lijepo..
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
znas li ti uopce kakav put sebi napravi .22??
prvo uopće niste shvatili ništa.Šema je ista kao i kod ekipe "imam veći auto i imam prednost" i poslije bude kriv za nezgodu.

22 se ne raspada ako ne udari u tvrdo (kao ni svaki drugi metak).morate malo u školicu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 13:50   #64
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
prvo uopće niste shvatili ništa.Šema je ista kao i kod ekipe "imam veći auto i imam prednost" i poslije bude kriv za nezgodu.

22 se ne raspada ako ne udari u tvrdo (kao ni svaki drugi metak).morate malo u školicu.
Itekako se raspadaju pogotovo HP bez košuljice i to bez da udare u kost. Češto korisnici namjerno narežu rubove da olakšaju raspadanje. I to je još benigno čime se bave. Znaju i puniti rupice HP metaka svakakvim govnarijama.

http://www.leverguns.com/store/images/Image6.gif
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 14:02   #65
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
prvo uopće niste shvatili ništa.Šema je ista kao i kod ekipe "imam veći auto i imam prednost" i poslije bude kriv za nezgodu.

22 se ne raspada ako ne udari u tvrdo (kao ni svaki drugi metak).morate malo u školicu.
ne, nije shema ni priblizna, a kamoli ista
jednako kvaltetno pogines od revolvera s 2" cijevi, kao i od onoga s 8"
a sto se .22 tice, ja konkretno nisam ni spominjao raspadanje zrna, nego kako izgleda njegov put u tijelu

nece te zaustaviti, nece te mozda ni ubiti taj isti dan, ima ljudi koji nisu ni skuzili da su pogodeni
ali da ce napraviti gadnu stetu u odnosu na svoju velicinu i masu - to skoro sigurno hoce

sad vidim kaj ti je saurs pisao, da, veliki kalibar je najbolji kad cisto prode kroz meso, napravi najmanje stete
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 14:03   #66
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Neće jer svaki pogodak boli. Pogotovo od malog kalibra u trbušnoj šupljini. Veće je zlo je ono malo olovno govno .22 lr i njegovi magnum pandani koje ti se zaglavi u crijevima, želucu ili nedaj Bože da probije žučnu vrećicu, nego čist hitac velikog kalibra s izlaznom ranom.

Jasno zaustavna moć im je nikakva ali kiruški su izazov i teško je vaditi ta mala raspadajuća zrna iz trbuha. Infekcije su zajamčene i ako te ne sredi krvarenje, sepsa sigurno hoće. A umirati od sepse i gangrene nije lijepo.
Sad ćemo još uvalit da je napravio rupu u zrnu i stavio kap žive unutra
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 08.08.2016. at 14:13.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 14:12   #67
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
da, veliki kalibar je najbolji kad cisto prode kroz meso, napravi najmanje stete
svaki kalibar napravi najmanje štete kad prolazi kroz meso.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 14:15   #68
to si citao shakala ili si gledao film?

zasto bi u danasnje vrijeme radio rupu, kad si uredno mozes vecinu kalibara kupiti u hollow point izvedbi??
jos i biras hoces li punu kosuljicu, polukosuljicu, ili golo olovo

no tema je o samoobrani, pa hajdemo odgovoriti na pitanje tko to smatra i zasto da se gradani ne smiju braniti?
i povezano uz isto, zasto taj koji gradanima brani samoobranu, tj. mogucnost da se osiguraju i brane svoje, onda ne pokriva stetu koja im bude nanesena?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 14:18   #69
....
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes

Zadnje uređivanje Baphomet : 08.08.2016. at 14:19. Reason: greška
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 14:21   #70
To sam samo onako spomenuo jer se počelo šta ako uzme ovaj metak,šta ako ga nareže/zareže,pa bi onda mogli i ako oturpija vrh košuljice i sve ostale zanimljive i nezanimljive šeme.

Nađite lovca jer je to najmanji problem pa njega upitajte šta metak radi kad pogodi ovo ili ono.

Tko kaže da se ne smiju branit.kad si sam napadnut braniše se ako su drugi napadnuti brani ih policija.Jednostavno,kratko,točno,sigurno,zakonski i kraj priče.

Pljačkaša banke koji puca zaustavlja policija a ne građani (ako nisu direktno napadnuti).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 14:22   #71
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Sad ćemo još uvalit da je napravio rupu u zrnu i stavio kap žive unutra
Rupe u zrnu se prave tvornički i to su hollow point zrna, varijante sa košuljicom su jacketed hollow point zrna i i košuljica se stavlja kako bi se spriječilo raspadanje pošto je olovo samo po sebi mekano i sklono raspadanju. Također se i od olovnog punog zrna može napraviti da se raspadnu. Ali to je druga tema.

Također, .22 zrno bez košuljice se toliko deformira da je forenzički nemoguće utvrditi niti iz koje je cijevi ispaljeno. Također, izrazito je lagan za prigušiti pogotovo ako se koriste subsonični meci, pištolji koji ga koriste su izrazito mali i lako se skrivaju, trzaj zanemariv.
Meci .22lr svih varijanti su jeftini za proizvodnju i svugdje dostupni. Što ga čini jednim od najpopularnijih kalibara za zločine. Mafijaši i tajne službe su upravo tim kalibrom smaknjivali ljude. "2 in back of the head" odnosno 2 u potiljak je standardna parola za .22 lr.

Inače ne bih to vjerovao niti sam pogotovo jer sam došao u doticaj sa tim kalibrom. To je toliko smiješan mali metak da je pravo nevjerojatno da je toliko opasan.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 14:26   #72
ovi kaj seru po .22 kalibru ocito nisu nikad malo googlali i istrazivali zapravo koliko je efektivan i na kojoj udaljenosti ustvari moze ubiti covjeka, jest da je mali metak al ubit ce te bez problema, to podcjenjivanje .22 kalibra rade samo neuki kauboji
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 14:33   #73
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
ovi kaj seru po .22 kalibru ocito nisu nikad malo googlali i istrazivali zapravo koliko je efektivan i na kojoj udaljenosti ustvari moze ubiti covjeka, jest da je mali metak al ubit ce te bez problema, to podcjenjivanje .22 kalibra rade samo neuki kauboji
Pa prije Europljani. Amerikanci su što se vatrenog oružja tiče u prosjeku puno obrazovaniji i stručniji nego mi. Tamo se svašta koristi pa su i iskustva puno bogatija na svim razinama. U tome su iz tog razloga jasno ispred nas.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 14:38   #74
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Rupe u zrnu se prave tvornički i to su hollow point zrna, varijante sa košuljicom su jacketed hollow point zrna i i košuljica se stavlja kako bi se spriječilo raspadanje pošto je olovo samo po sebi mekano i sklono raspadanju. Također se i od olovnog punog zrna može napraviti da se raspadnu. Ali to je druga tema.

Također, .22 zrno bez košuljice se toliko deformira da je forenzički nemoguće utvrditi niti iz koje je cijevi ispaljeno. Također, izrazito je lagan za prigušiti pogotovo ako se koriste subsonični meci, pištolji koji ga koriste su izrazito mali i lako se skrivaju, trzaj zanemariv.
Meci .22lr svih varijanti su jeftini za proizvodnju i svugdje dostupni. Što ga čini jednim od najpopularnijih kalibara za zločine. Mafijaši i tajne službe su upravo tim kalibrom smaknjivali ljude. "2 in back of the head" odnosno 2 u potiljak je standardna parola za .22 lr.

Inače ne bih to vjerovao niti sam pogotovo jer sam došao u doticaj sa tim kalibrom. To je toliko smiješan mali metak da je pravo nevjerojatno da je toliko opasan.
Normalno da je druga tema a ja sam te stvari radio i u praksi jer se prije nije moglo kupit ništa osim pune košuljice.danas imaš i plastičnih zrna.

sad ćemu i forenziku ubacivat.Ako ne dodirne kost nema se od čega ni deformirat.kad se već baviš forenzikom onda bar pročitaj sve.

Eto objasnio si zašto se koriste,a pucaju u glavu.

Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
ovi kaj seru po .22 kalibru ocito nisu nikad malo googlali i istrazivali zapravo koliko je efektivan i na kojoj udaljenosti ustvari moze ubiti covjeka, jest da je mali metak al ubit ce te bez problema, to podcjenjivanje .22 kalibra rade samo neuki kauboji
manje googla a više stvarne prakse ne škodi.

22 lr ima jednu od najvećih konetičkih energija što se tiče streljiva i kalibara
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 15:07   #75
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Normalno da je druga tema a ja sam te stvari radio i u praksi jer se prije nije moglo kupit ništa osim pune košuljice.danas imaš i plastičnih zrna.

sad ćemu i forenziku ubacivat.Ako ne dodirne kost nema se od čega ni deformirat.kad se već baviš forenzikom onda bar pročitaj sve.

Eto objasnio si zašto se koriste,a pucaju u glavu.
Ima totalnu deformaciju hp zrno .22lr , pogotovo potpuno olovno zrno od samog udarca u odjeću i prodiranja u tijelo jednostavno je premekano i prelagano zrno koje putuje nadzvučnom brzinom. Nemaš od njega ništa. Ta rupica je i napravljena zato da se počne deformirati što prije i nema košuljice koja bi barem pomogla da se zrno praktično ne rasipa na komade prilikom samog pogotka. Zrno je baš duboko probušeno i samim pogotkom već puca popola. Ne mora udariti u kost. .22lr ti je skroz desno.

http://cartridgecollectors.org/image...ing/22sllr.jpg

Pucao sam puno zrno olovno u papir pa sam ga vadio iz zemlje iza. Totalno neprepoznatljivo zrno. Zalijepi se kao palačinka i otisak cijevi se ne vidi. Doduše nisam iz kratke cijevi pa ne znam da li bi ostalo više ali nekako čisto sumnjam.

Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
manje googla a više stvarne prakse ne škodi.

22 lr ima jednu od najvećih konetičkih energija što se tiče streljiva i kalibara
Hoćeš reći, najmanju.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 16:55   #76
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post

Pucao sam puno zrno olovno u papir pa sam ga vadio iz zemlje iza.

Hoćeš reći, najmanju.
Dobro jutro.

Normalno da je najmanja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 16:55   #77
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
manje googla a više stvarne prakse ne škodi.

22 lr ima jednu od najvećih konetičkih energija što se tiče streljiva i kalibara
rado al ne zivim u americi pa do prakse skoro da ni ne mogu doci, eto to je bit problema u ovoj temi
a zakoni fizike i teorija se mogu proucavati i bez prakse, sve se da izracunati sto se tice oruzja

otkad to .22 ima najvecu kineticku energiju, to u nekom drugom svemiru mozda osim ak nije sarkazam
a moja poanta je bila da ljudi cesto podcijene tu malu kineticku energiju i misle da je taj kalibar skroz neefektivan i tesko moze nekog ubit
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 18:01   #78
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Dobro jutro.

Normalno da je najmanja.
Na krivo si mjesto došao trolati.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 18:20   #79
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
rado al ne zivim u americi pa do prakse skoro da ni ne mogu doci, eto to je bit problema u ovoj temi
a zakoni fizike i teorija se mogu proucavati i bez prakse, sve se da izracunati sto se tice oruzja

otkad to .22 ima najvecu kineticku energiju, to u nekom drugom svemiru mozda osim ak nije sarkazam
a moja poanta je bila da ljudi cesto podcijene tu malu kineticku energiju i misle da je taj kalibar skroz neefektivan i tesko moze nekog ubit
Zaustaviti neće nikoga osim ako ga ne skineš direkt u čelo iz kratke cijevi i to sa manje udaljenosti i pod pravim kutem jer zna zaglaviti u sinusima pošto je čeoni dio lubanje najtvrđi. Ali rane koje stvori pogocima u druge dijelove tijela su opake i umreš kasnije od gadnog ranjavanja. Metak zbog svoje male mase i velike brzine za svoju masu gubi putanju i sav se deformira pogotovo varijante bez zaštitne košuljice koja sprječava raspadanje. Vrlo ružne unutrašnje rane pravi.

http://shootingthebull.net/blog/wp-c...t-turn-gel.jpg

Municija je jeftina i u Hrvatskoj i dobavljiva. Na streljanama uglavnom pucaju najviše taj .22lr jer smo socijalna država u svakom pogledu.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 19:16   #80
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Zaustaviti neće nikoga osim ako ga ne skineš direkt u čelo iz kratke cijevi i to sa manje udaljenosti i pod pravim kutem jer zna zaglaviti u sinusima pošto je čeoni dio lubanje najtvrđi. Ali rane koje stvori pogocima u druge dijelove tijela su opake i umreš kasnije od gadnog ranjavanja. Metak zbog svoje male mase i velike brzine za svoju masu gubi putanju i sav se deformira pogotovo varijante bez zaštitne košuljice koja sprječava raspadanje. Vrlo ružne unutrašnje rane pravi.

http://shootingthebull.net/blog/wp-c...t-turn-gel.jpg

Municija je jeftina i u Hrvatskoj i dobavljiva. Na streljanama uglavnom pucaju najviše taj .22lr jer smo socijalna država u svakom pogledu.
ma kuzim ja to, al mislio sam trebam proc kroz trnje i kamenje da bi uopce smio pucati i posjedovati oruzje kod nas, to je i bit ove teme
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.