Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2008., 23:02   #201
Meni je rečeno da je prvi trudnički pregled kod njega 700kn, a svi kasniji 600kn. Možda je to u posljednjih par mjeseci promijenjeno..
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 10:37   #202
ja nisam čitala sve, samo bi svoje mišljenje o 3d i 4d uzv.Nije dokazano da nisu štetni, a koristi je malo. Ja nebi-hvala. Osobito ne zbog banalnih razloga tipa slatko mi je i oću vidit spol
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 11:20   #203
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
ja nisam čitala sve, samo bi svoje mišljenje o 3d i 4d uzv.Nije dokazano da nisu štetni, a koristi je malo. Ja nebi-hvala. Osobito ne zbog banalnih razloga tipa slatko mi je i oću vidit spol
draga nije samo zbog toga..

Pravilni protoci se samo npr Color doplerom vide..znaš...

i ničim drugim

razni su to razlozi....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 11:33   #204
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
draga nije samo zbog toga..

Pravilni protoci se samo npr Color doplerom vide..znaš...

i ničim drugim

razni su to razlozi....
upravo tako
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 11:42   #205
Ja sam bila na 3D u 20 tjednu u Viliju i platila 550 kn. Rečeno mi je kontrola u 34. tjednu. Zanima me čemu služi taj pregled u 34. tjednu? Budući da sam bila na običnom ultrazvuku prije par dana u 32. tjednu i sve je bilo ok, ne znam ima li potrebe plaćati dodatno 550 kn.
..donata.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 11:45   #206
Quote:
..donata.. kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na 3D u 20 tjednu u Viliju i platila 550 kn. Rečeno mi je kontrola u 34. tjednu. Zanima me čemu služi taj pregled u 34. tjednu? Budući da sam bila na običnom ultrazvuku prije par dana u 32. tjednu i sve je bilo ok, ne znam ima li potrebe plaćati dodatno 550 kn.
treba...tada se vide sve anomalije koje postoje ako postoje, npr da li ima u mozgu podljeva, nekih proširenih komora...., zatim da li je srce zaista ok itd itd.

dva najbitnija su UZV u cijeloj trudnoći onaj u 20 tj i onaj u 34 tjednu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 16:53   #207
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
draga nije samo zbog toga..

Pravilni protoci se samo npr Color doplerom vide..znaš...

i ničim drugim

razni su to razlozi....
tvoji JESU Ispravni-očito, jednako koliko drugi obično imaju ove koje sam nabrojala
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 13:45   #208
3D/4D Na Kvarneru?

Molim vas, preporuku za kvalitetan ultrazvuk negdje na ovom području jer ne mogu putovati do ZG.
HVALA
spuzva bob is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 16:32   #209
Ja sam od 6 tjedna trudnoće išla svaki mjesec na ultrazvuk u Polikliniku Podobnik...imam milion slika i svaki put 1 DVD...i baš listam tu svoju knjigu i primjetila sam super sliku, bila sam trudna 34+2 i curka sisa kažiprst i baš je prekrasna slika (čista slika na kojoj se vide oči, nosić,usta,jedan prst u ustima i palac sa strane) pa ne razumijem kakve su to priče da se nakon 25 tjedna ne isplati na taj UZV jer se ne vidi lice ...a tek slikica od 38+4 (profil, puna usta,mali nosić )
Lea1805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 16:34   #210
Podobnik je sad pojeftinio...tako za tih 500 kuna zaista se isplati ići njemu....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 23:28   #211
Ja sam jučer bila na 4 D ultrazvuku, inače sada sam u 20 tjednu i ginekolog mi je savjetovao da je svakako najbolje to odraditi u 20 tjednu osim toga rekao mi je za još neki tjedan ali nisam sigurna kada.
Nažalost nije mi napravio snimku zato jer je beba bila u totalno nepovoljnom položaju, glavica je bila u zdjelici i apsolutno se ništa nije vidjelo i zapravo je izgledalo kao da želi van.Spol isto nije vidio, uglavnom su se vidjela leđa, srce mi je pokazao i malo smo poslušali.Budući da je pregled 600 kuna, inače ja sam iz Osijeka i pregled je kod dr. Rosso (kaže da je jedini koji ima 4 D u Osijeku), rekao mi je da dođem ponovno u subotu.Savjetovao mi je da mirujem jer ovaj položaj nije uobičajen.Malo me i uplašio ali uglavnom mi svi govore da to ne mora ništa značiti i da se dijete okreče i vjerovatno kada dođem sljedeći put da će biti u nekom drugom položaju.
lidijaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 10:04   #212
lidijaM malo mi je čudno da se uz 4D UZV ne vidi spol u 20 tjednu ....pa to je totalno drugačija tehnologija, nije to soc UZV pa doktor traži visuljak među nogama.....

Izgleda da neki privatnici imaju tehniku ali se ne služe njome baš najbolje (ovo je iz osobnog iskustva )
Lea1805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 11:50   #213
Očekivala sam da će se vidjeti spol, baš ga je i moj muž pitao da li se barem spol vidi ako se ne vidi glavica i ako ne može ništa napraviti dok se ne okrene.Ali gledao je i kaže ništa , očito da je bio takav položaj, mislim da je samo guzu vidio i onaj dio od leđa.Meni je to prva trudnoća i prvi 4 D tako da ni ja nisam sigurna kako nije vidio.Pokušavao je s svih mogućih strana ali mislim da čim je vidio taj položaj da dalje ni nije htio gledati.Uglavnom moram ići ponovno jer ipak pregled dosta plačaš a ne bi dobila nikakvu snimku a ni on nije mogao izmjeriti glavu i sve što inače radi.
lidijaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 13:38   #214
Medicina mi nije struka ali...mogu shvatiti da od 10 slika koje napravi jedna ispadne dobro jer se beba vrti, zabije lice, pokrije sa rukom.....ali da ti ne može izmjeriti glavu, ruke i ostale parametre, vidjeti protoke uz takvu tehnologiju, e to ne vjerujem moje mišljenje je da vam samo pokušava izvuči novce...možda netko kome je medicina struka se ne bi složio samnom
Lea1805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 10:07   #215
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
tvoji JESU Ispravni-očito, jednako koliko drugi obično imaju ove koje sam nabrojala
i sebi dokazala postovima nakon tvoga, snimanje DVDa, gledanje ručica, nožica i lišca...itd.
Uzv-čenje djeteta.Bez veze. Zbog takvih razloga tipa snimanje DVDa????
Nije dokazano da je štetno-okej-ALI nije dokazano ni da nije. I rengen "nije bio štetan" godinama...
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 10:52   #216
Quote:
spuzva bob kaže: Pogledaj post
Molim vas, preporuku za kvalitetan ultrazvuk negdje na ovom području jer ne mogu putovati do ZG.
HVALA
.. ja sam bila u poliklinici Medico - Rijeka, super je!
Ivana_1104 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 10:55   #217
Quote:
lidijaM kaže: Pogledaj post
Očekivala sam da će se vidjeti spol, baš ga je i moj muž pitao da li se barem spol vidi ako se ne vidi glavica i ako ne može ništa napraviti dok se ne okrene.Ali gledao je i kaže ništa , očito da je bio takav položaj, mislim da je samo guzu vidio i onaj dio od leđa.Meni je to prva trudnoća i prvi 4 D tako da ni ja nisam sigurna kako nije vidio.Pokušavao je s svih mogućih strana ali mislim da čim je vidio taj položaj da dalje ni nije htio gledati.Uglavnom moram ići ponovno jer ipak pregled dosta plačaš a ne bi dobila nikakvu snimku a ni on nije mogao izmjeriti glavu i sve što inače radi.
.. tako ti i meni nisu rekli, jest da je bio 16 tjedan ali inace sam na 2d i prvi put sam otisla na 3d/4d pa mi je rekla da dodjem opet samo da pare uzme, ali no way vidjeli smo da je sa bebicom sve ok i mozemo nastaviti redovnu kontrolu kod nekoga kome nije cilj samo uzeti lovu inace i meni je beba par puta bila okrenuta naopako i nije to nista strasno, normalno je da se okrece svakako. A na 3d je bila okrenuta kako treba, okretala se i sirila noge a nije htjela pogledati spol namjerno!! Vidjeli smo cak i prstice na nogama, a od 10 slika, sve su ispale savrseno. Sta ces, najbitnije je da je ona nama sve na ekranu pokazala, protok krvi, organe, kosti, izmjerila glavicu, sirinu nosa, trup i ostalo, jer na tom se ultrazvuku ipak puno bolje vidi ako nesto nije u redu........

Zadnje uređivanje Ivana_1104 : 12.12.2008. at 11:00.
Ivana_1104 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 22:25   #218
evo pozdrav svim sadašnjim i budućim majkama...nova sam na forumu i prijavih se upravo zbog svih ovih topica o bebicama, trudnoći, porodu...sad sam u 21+5 tjednu trudnoće i jučer sam bila na 3D ultrazvuku, poliklinika Harni, kod doktorice Maje Gudelj i imam samo riječi pohvale i toplo preporučam svima vama da si, ako možete, priuštite to...
pregled je trajao nešto više od sat vremena, muž je bio unutra i na plazma ekranu smo gledali sve što se tamo unutra događa...doktorica mi je pregledala trudničku knjižicu, čisto da vidi dijagnozu, utvrdila mi točan termin poroda (nakon što je moj socijalni upisao dva različita termina...), i onda smo prešli na ultrazvuk...prvo mi je napravila vaginalni da se vidi da je s posteljicom sve ok,budući da me moj socijalac i s tim zaplašio...rekao je da mi je kao spuštena posteljica, a na kraju se ispostavilo da uopće nije,nego je samo smještena na prednjem zidu...

dakle,odmah nam je rekla da imamo malu CURICU,super se sve vidjelo,valjda je bila taman okrenuta...nije se prestala ritati,nešto neviđeno što je ta naša bebica radila s nogicama i ručicama...pregledala je detaljno sve organe, izmjerila da se uvjeri da je sve ok razvijeno i smješteno, slušali smo otkucaje srca i baš se trudila da natjeramo bebicu da nam pokaže lice, budući da je stalno ludovala s rukama i pokrivala obraze...
uglavnom, bilo je to najbolje uloženih 500 kuna, dobili smo slikice i DVD koji treba stići poštom svakog dana... ne moram ni reći da ne mogu dočekat...

u svakom slučaju za Harni i dr. Gudelj
Aries1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 20:51   #219

evo vam mog ljepotana
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 13:19   #220
Drage buduće mame i bebe, prvi put sam na forumu pa prvo pozdravi od mene i moje bebe u buši. Trudna sam 18. tjedana.
A sada prelazim na temu 3D i 4D ultrazvuci. Budući da i ja zelim pobliže "upoznati" svoju bebu naručila sam za 4D UZV u poliklinici podobnik kod dr. gabauer (već sam bila kod nje u početku trudnoće, super je). Cijena je 700 kn! I ljubazna teta na telefonu mi je rekla da ako želim na 4D samo iz znatiželje i zbog slikica da to mogu obaviti pred kraj trudnoće (nije spominjala da 4D ne rade nakon određenog tjedna trudnoće), a ako želim ići kako bi bila sigurna da nema nikakvih anomalija da mogu već sada. I tako me naručila za 16.2. bilo je slobodnih termina i ranije ali meni nisu odgovarali. u pravilu se treba naručiti 2 tjedna ranije.
Jedva čekam!
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:46.