Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2012., 00:44   #301
Tele2 ima 20 GB za 100 kn (uz ugovor na 2 godine). Samo pazi, kod tele2 se prekoračenje dodatno naplaćuje, a kod Vipa ne (samo se spušta brzina).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 02:24   #302
I to se naplaćuje 100kn za svaku gigu preko 20GB, pa da se ne bi zaigrali puno preko 20GB eto ti računa.... pa samo 1GB preko nije više račun 100kn nego 200kn ovako na t-mobile-u i vip-u padne nakon paketa na 64kbps nikakva brzina ali ne možeš/ne mogu nabiti račun...

kod vip-a se mogu dokupiti gige ako treba nakon pada brzine kada se izađe iz paketa ako se želi ili treba puna brzina, 1GB je 29kn i postoji poseban brojač prometa za tu opciju na data.vipnet.hr


s telcims dosta često ni ne radi provjera stanja paketa preko poruka, kasni ... pa ljudi često prelaze 20GB, naravno telcima to paše

nego daj ti prvo provjeri sa kim si tamo dobro pokriven to volim uvijek napomenuti dakle makar ako nemaš kartice od sva 3 operatera imaju možda frendovi, susjedi, zamoli pa makar mobitelom vidi koji i kakav je signal od koga to ti je osnova, nemoj se bazirati na cijenu koje je jeftinije jer ako nećeš moći normalno koristiti zbog lošeg pokrivanja, male brzine badava ti je niža cijena
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 20:27   #303
UMTS

Ako mi netko može pobliže napisati što se njemu čini što bi moglo biti!

Ovako Vip-ov sam pretplatnik od 2007.g. i cijelo to vrijeme sam na istoj adresi uredno korisitito UMTS, ako bi išlo nešto sporije prebacivao bi HSDPA, međutim zadnja tri dana mi je dostupan samo GPRS, koji sam koristio ovih godina samo na onim područjima gdje nije bila drugačija pokrivenost.

Radi se o lokaciju u Osijeku nekih 300-tinjak metara od "katedrale", i obraćao sam se vip službu, tamo mi je priopćila kako se UMTS jako rijetko gubi, samo sam ja upitao da li ima veze što su u blizini gradilišta na podzemnoj infrastrukturi, a i fiksni telefon je prije nekih 10 dana isto "zaspao" (t-com) na par sati, kao i uz povremene nestanke vode. Da li ima šanse da je to povezano s signalom?

Uopće mi na "upravljanje vezama" niti neomogućava otvaranje prozora gdje se to može mijenjati, sve je svijetlo sivo i nereagira na klik! Ako može bilo kakva informacija i mišljenje o tome, bio bih vrlo zahvalan!
__________________
Samo Cibalia!
javašluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 21:53   #304
I meni je zadnje vrijeme u vmc-u gprs signal iako sam spojen uredno na hspa+ i naravno svijetli plava lampica.... isto ne mogu promjeniti u izborniku zasivljeno je
inače ti tamnoplavo svijetli kada veza miruje to je osnova umts a svijetloplavo kada je veza u DL ili UL tj. hsdpa

ali nije ni bitno što mi piše bitno je da imam brzinu...

jedino ako ti i imaš gprs brzine to onda je već problem, a gradilište? teoretski do bazne ide optički kabl ispod zemlje ili već neki moguće da ga mogu zakačiti kao i svaki drugi

dakle ako imaš brzinu nije bitno što piše gprs, nemam pojma možda ima i veze s tim što rade lte mrežu pa im se pošeremetilo pa krivo prepoznaje vrstu signala
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 22:29   #305
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
I meni je zadnje vrijeme u vmc-u gprs signal iako sam spojen uredno na hspa+ i naravno svijetli plava lampica.... isto ne mogu promjeniti u izborniku zasivljeno je
inače ti tamnoplavo svijetli kada veza miruje to je osnova umts a svijetloplavo kada je veza u DL ili UL tj. hsdpa

ali nije ni bitno što mi piše bitno je da imam brzinu... jedino ako ti i imaš gprs brzine to onda je već problem, a gradilište? teoretski do bazne ide optički kabl ispod zemlje ili već neki moguće da ga mogu zakačiti kao i svaki drugi

dakle ako imaš brzinu nije bitno što piše gprs, nemam pojma možda ima i veze s tim što rade lte mrežu pa im se pošeremetilo pa krivo prepoznaje vrstu signala
Ma kakvi, b od brzine nema!
Ovo je i meni palo na pamet, ovo što izvode Ite mrežu.
Sredinom prošlog tjedna je počelo zezat, ali je nekako išlo.
Ova u vip-u mi ništa nije znala reći, po osječkim forumima ništa nisam našao, tako da eto pitam tehničke mogućnosti, ali brzina ništa, dobro da mailove mogu slati....

Kad je ono na fixnoj bilo, tada sam prijavio kvar, ali nakn dva sata me nazvao iz t-coma i rekao mi da im zbog radova na gradilištu i oni moraju izlaziti na teren.
__________________
Samo Cibalia!
javašluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2012., 23:03   #306
http://www.easilysharing.com/images/...5960834070.png

Vidiš?

daj skini ovdje MDMA programčić, current verziju naravno, pa u njemu stavi u padajućem izborniku 3G only pa Apply ako neće dok je vmc podignut, napiše da je com port zauzet ugasi vmc pa onda uđi u MDMA i napravi to pa se onda spoji sa vmc ili preko modemske veze dolje kod sata pa vidi brzinu a i da li lampica svijetli plavo

http://www.easilysharing.com/images/...3532155316.png

ajde pa javi
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 21:44   #307
A uspio sam prebaciti, a nije dao bilo kakvo premještanje sve dok je bio spojen, tek kad sam otkrio da moram raskinuti vezu, sam mogao dobiti da mi ponudi mogućnost UMTS/HSDPA kliknuo i vozi!

Sad za dalje.....?
I danas sam u vip-u uzeo flat 12mbit/s uz fiksni telefon na 24 mjeseca za 196kn. E sad što li će ispast iz toga, pomoz bog......
__________________
Samo Cibalia!
javašluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 22:00   #308
Meni ne da ni kada sam spojen niti kad nisam... ali uz MDMA se šaltam između signala i dok sam spojen

a to što piše u Vmc-u uopće nije važno ionako se spajam preko modemske veze

ajde sad će biti bolje valjda sa tim fixnim netom
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2012., 23:26   #309
Ja sam ovako s Vip-om zadovoljan! Korektna usluga za dan novac!
I neuporedivo uljudniji personal po poslovnicama od t-coma, uz dužno poštovanje iznimkama! U t-comu vole kad im dođeš komunicirat na takav način kao da poziva na odgovornost nekog sedmogodišnjaka, tako samnom nisu niti rođeni otac i majka razgovarali kad sam bio balavac u prvom osnovne! Kad ja dođem tamo s bilo kojim problemeom, njegovo je samo da mi prenese kako se to može riješiti, nema on šta meni na nos nataknut što li ja jesam ili nisam propustio, nisu oni pa makar bili i t-com nikakvi odgojitelji.
__________________
Samo Cibalia!
javašluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 15:36   #310
ovako. imam vip mobile stick i ugovor na 12mjeseci + sto idem preko karneta, od 12 mjeseca do 2mjeseca 2012 racun uredno 99,50lipa (nnijednom mi se nije desilo da sam prekoracio nit su mi smanjivali brzinu)
dodje mi sad racuna za 3mj/2012 150,95?!?? kako je to moguce, ne saljem poruke sa stika, nisam prekoracio sigurno taj mjesec, a i da jesam trebaju mi smanjit samo brzinu a ne povecat racun. imam15gb mjesecno...
nisam u mogucnosti trenutno u vip otic al u petak idem pa da znm s cim se suocavam :S jel moja greska negdje ili su oni nesto promjenili :S
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 15:42   #311
Što piše na specifikaciji?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 15:46   #312
nemam racun kod sebe, to mi je tata reko, i ja njemu kazem kao nemoguce... i sad mi je na stick dosla poruka od vipa

Naziv:
Broj: 7700
Sadržaj:
Podsjecamo Vas da je 17.04. dospijece racuna za 03/12.Iznos od 150.95 kn mozete uplatiti na racun 2330003-1100205901,poziv na br: 01 0000300001-042012-0.Vip
Vrijeme: 16.4.2012. 14:38:41
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 15:59   #313
nista sredjeno... troskovi opomene za 1 i 2. mjesec.. samo neznm zasto su sad naplaceni u 3mjesecu al doro.. vjerojatno stari zaboravio platit
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 18:18   #314
VIP je bezobrazno skup što se tiče slanja opomena(jel to normalno?25 kn ),to je već odavno poznato.Zato sam ja sebe osigurao preko trajnog naloga.
Sorry na malom OT.
ConanZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 18:25   #315
Jel zna tko kakav način da otključam VIPov ZTE k3565-z modem? Jel ga tko uspio otključati dosad?
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...
vedizzle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 21:51   #316
Jesam i njega i k4505-z

1) Run DC Unlocker. Enable diagnostic mode. Make sure another 'locked' SIM is in the modem. Once it goes into diagnostic mode, quite DC Unlocker.
2) Run DC Crap. Use the autodetect mode. It will list the ZTE as unknown model but it's fine.
3) Click the unlock tab on the right. It unlocks in second. Nice!

http://www.easilysharing.com/images/...0189112558.png

prvo nađi gore boldane programe
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 13:23   #317
Hvala, car si

Jedino imam nekakav problem, čini se da mi vodafone mobile connect ne da da se spojim na tele2 mrežu, iako sam u apn stavio mobileinternet.tele2.hr. Ne znam treba li mi još kakva postavka?
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...
vedizzle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 14:48   #318
Nabavi soft od telaca, uvijek ili operaterov ili tvornički, ubij VMC na start up-u da se sam ne pokreće ali nemoj deinstalirati zbog drivera jer neće raditi nikako,

ili nađi ze-te-eov program zte join air pa u njemu napravi novi profil tele2 pa u njega unesi apn i ostalo pa primjeni, za VMC i tu vrijedi isto ostavi ga instaliranog zbog drivera ali ga makni sa start up-a, ne koristi ga osim na vipu
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 15:18   #319
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Nabavi soft od telaca, uvijek ili operaterov ili tvornički, ubij VMC na start up-u da se sam ne pokreće ali nemoj deinstalirati zbog drivera jer neće raditi nikako,

ili nađi ze-te-eov program zte join air pa u njemu napravi novi profil tele2 pa u njega unesi apn i ostalo pa primjeni, za VMC i tu vrijedi isto ostavi ga instaliranog zbog drivera ali ga makni sa start up-a, ne koristi ga osim na vipu
Da, već sam bio naletio na Mobile Partner software, koji koristi tele2, ali mi iz nekog razloga ne očitava stick... Inače, promijenio sam dashboard na sticku, našao zte Join air i instalirao, i preko tog programa mi radi odlično VMC sam uninstalirao prije nego sam ovo pročitao, no riješeno je to putem ZTE join air Nažalost, iz nepoznatog razloga ne mogu koristiti tele2 software koji imam (device is disconnected or unavailable), bilo bi mi lakše pratiti potrošnju... Ali ipak, nije loše i ovako Hvala na pomoći
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...
vedizzle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 15:32   #320
Quote:
vedizzle kaže: Pogledaj post
Da, već sam bio naletio na Mobile Partner software, koji koristi tele2, ali mi iz nekog razloga ne očitava stick... Inače, promijenio sam dashboard na sticku, našao zte Join air i instalirao, i preko tog programa mi radi odlično VMC sam uninstalirao prije nego sam ovo pročitao, no riješeno je to putem ZTE join air Nažalost, iz nepoznatog razloga ne mogu koristiti tele2 software koji imam (device is disconnected or unavailable), bilo bi mi lakše pratiti potrošnju... Ali ipak, nije loše i ovako Hvala na pomoći
Nije, glavno da radi imaš čini mi se i logove u zte join air-u za potrošnju... davno sam koristio (prije godinu dana otprilike prije najnovijih vip tarifa i noćne) pa sam već i zaboravio
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.