Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2011., 15:06   #3821
pa naravno da gledaju vlastiti interes


a vi se ekipa kad ste vec tako nezadovoljni i kad znate sto i kako treba , organizirajte i osnujte udrugu potrosaca unp-a i borite se za dobrobit onih koji unp kupuju i trose
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 15:15   #3822
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
pa naravno da gledaju vlastiti interes


a vi se ekipa kad ste vec tako nezadovoljni i kad znate sto i kako treba , organizirajte i osnujte udrugu potrosaca unp-a i borite se za dobrobit onih koji unp kupuju i trose
Hoćemo pogađati od čije bi strane bilo najviše opstrukcije takve udruge?
justic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 15:23   #3823
Quote:
justic kaže: Pogledaj post
Zadnji događaji te debelo demantiraju, a neki od članova ugruge neće prodavati jeftiniji plin te tako vozačima pomoći, iako imaju tehničke uvjete za to ali oni prvenstveno gledaju vlastiti interes.
a gdje si bio kad je miro pisal da mu je proplin obustavio isporuku plina kao "nagradu" za organiziranje prosvjeda?

nije baš da sam neki jaki frend s njime, ali je on u principu normalan čovjek.
za tebe, ili kod njega ili kod PCZ-a ćemo ti organizirati obilazak točionice kad se plaćaju mjesečni računi.

po zadnjim informacijama (koje su meni dostupne) svaki tko prodaje plin vozačima, ima oko 60 lipa zarade po litri plina. bez prodaje od barem 40 000 litara mjesečno, ja se nebi upuštal u taj posao, ili bi zatvorio postojeći jer proizvodi gubitke. pitaš se zašto?
zato jer je plin poskupio, sve manje ljudi ga kupuje, nemaš prometno mjesto, treba držat pumpu otvorenu 18 sati na dan (dvije smjene), vikendom (pa treba i dodatno platiti ljude), INI se plin mora plaćati odmah a naplaćuje se preko kartica sa odmakom, najam spremnika košta, stuja se troši, davanja se plaćaju....a ti o tome nemaš pojma.
ti hoćeš doći na pumpu u 10 sati navečer i natočiti plin.

ili, kad misliš da je tak jednostavno i da je to dobar posao, napravi sam svoju točionicu. pa gledaj kak ćeš privući barem 40 auta svaki dan da kod tebe toče plin.
a usput možeš i sniziti cijenu plina i napraviti uslugu svim plinašima sa foruma.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 15:35   #3824
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
za tebe, ili kod njega ili kod PCZ-a ćemo ti organizirati obilazak točionice kad se plaćaju mjesečni računi.

po zadnjim informacijama (koje su meni dostupne) svaki tko prodaje plin vozačima, ima oko 60 lipa zarade po litri plina. bez prodaje od barem 40 000 litara mjesečno, ja se nebi upuštal u taj posao, ili bi zatvorio postojeći jer proizvodi gubitke. pitaš se zašto?
zato jer je plin poskupio, sve manje ljudi ga kupuje, nemaš prometno mjesto, treba držat pumpu otvorenu 18 sati na dan (dvije smjene), vikendom (pa treba i dodatno platiti ljude), INI se plin mora plaćati odmah a naplaćuje se preko kartica sa odmakom, najam spremnika košta, stuja se troši, davanja se plaćaju....a ti o tome nemaš pojma.
ti hoćeš doći na pumpu u 10 sati navečer i natočiti plin.
Evo dođe mi da plačem nad teškom sudbinom onih koji se svako malo izblamiraju najavama o nižim cjenama a onda ispadne ćorak.
I sad su pokvareni oni koji kažu istinu da se tip blamira ako ne drži do svoje riječi i najava. Ako je takvo rezoniranje normalno i logično ja se i
justic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 15:38   #3825
Wonderu što se uopće raspravljaš s nekim tko samo provocira forumaše?
amile109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 16:37   #3826
Poslije bitke svi su generali pametni.
Dok smo hodali po sastancima u INA-i pa u ministarstvu gospodarstva i pokušavali pronaći riješenja kako da barem autoplin stavimo sa cijenom u neke prihvatljive okvire vi ste čačkali nos i čekali što će od toga biti.
Ja vam osobno nisam niti dužan davati neke informacije o tome jer ovo nije službena stranica HUNP-a već obićan forum na kojem se raspravlja o svemu i svačemu.Moja dobra volja a nadasve i dobronamjerano izvještavanje o događanjima vezano uz pregovore sa min.gospodarstva i INA-om moja je odluka i sad vidim da neki nisu zaslužili da ih se uopće izvještava jer već u samom startu tvrde kako ne radimo dobro i kako do sada nismo postigli ništa.
No malo bih vas podsjetio na to da smo i prvi i drugi puta uspjeli spriječiti poskupljenje a od ovog zadnjeg profitirali su svi koji koriste plinske boce za kuhanje i rezervoare za grijanje sa UNP-om jer je za njih UNP ipak pojeftinio osjetno upravo zbog korekcije formule za izračun cijene UNP-a.
Na žalost autoplin je pojeftinio samo 5 lipa po litri umjesto da je poskupio cca 7 % pa bi danas autoplin koštao 5,70-5,80kn.
To što ministarstvo gospodarstva nije uvažilo naše zahtjeve za vezanjem cijene autoplina na 50% od cijene benzina to stavljam na dušu g. Horvata koji je očito ponovno pogodovao INA-i i Proplinu jer je obećao da će tako biti(točnije rečeno obećao je da će autoplin biti između 50-53% od cijene benzina).Ponovno su po tko zna kojim okolnostima donesene druge odluke jer nas nakon prvog sastanka u ministarstvu gospodarstva više nitko nije zvao iako je bilo rečeno da ćemo se sastati nakon podnošenja pismenih predloški što se nije dogodilo već je bez suglasnosti ljudi iz radne skupine donesena odluka koja je eto danas po hitnom postupku i na snazi.
Mogu samo reći da sam vas izvještavao isključivo na bazi trenutnih najnovijih informacija i moj tekst o pojeftinjenju autoplina tada je bio plod takvih informacija.
U tom momentu nisam raspolagao informacijom koliko će autoplin poskupiti što se i odrazilo na cjelokupni rezultat.
No htjeli vi to priznati ili ne neki su u svemu dobro prošli a nekima se grdno piše.Naime najavljeno je skidanje marži kod maloprodaje autoplina pa se individualno skidanje cijene po mojoj procjeni teško može i očekivati jer je ostalo malo prostora za smanjenje cijene autoplina na punionicama.
Justic očito zaboravlja da sam ja na svojoj punionici uvijek imao za nekoliko desetaka lipa manju cijenu autoplina od ostalih pa ne stoji njegova tvrdnja da nisam ništa učinio za smanjenje cijene autoplina.To što ne mogu pokrenuti prodaju ponovno proizlazi iz činjenice da nemam dovoljno slobodnih sredstava za zatvaranje ciklusa plačanja jer svi vi kupujete autoplin kreditnim karticama i dok meni banka plati ja sam već prodao tri četri puta više plina kojega moram platiti i prije nego mi kreditne kartice budu naplačene i tu je priči kraj.
Ako pak uspijem pokrenuti prodaju autoplina onako kako treba budite sigurni da ću uvijek imati autoplin jeftinije od bilo koga u okruženju.Eto uspijem li se sa Bubićem dogovoriti da preuzme pumpu imati ćete najjeftiniji plin i u Zagrebu ,a ne samo u Splitu.
Da ne zamaram sa formulom a da bi i prosječan korisnik autoplina shvatio o čemu se tu radi samo ću navesti što se korekcijom formule dobilo ili izgubilo.
Kao prvo za male spremnike za grijanje UNP je pojeftinio sa 816kn po toni na 732kn po toni.UNP u kuhinjskim bocama sa 3478kn po toni smanjeno je na
3081kn po toni.I na kraju autoplin je sa 2040kn po toni pojeftinio na 1514kn po toni.Sva ta pojeftinjenja rezultat su korekcije u formuli za formiranje cijene UNP -a u Hrvatskoj a na konto smanjenja sekundarnih troškova koji participiraju u formuli.Nažalost jedan od naših prijedloga da se iznivelira cijena između te tri "vrste" UNP-a, očito nije prošao iako znamo da je to sve jedan te isti UNP u najmanju ruku upitne kvalitete za auto pogon.Dozvoljavam da postoji neka mala razlika u cijeni UNP-a u kućanskim bocama i malim spremnicima jer postoje neki troškovi periodičnih pregleda boca i ventila ,ali smatram da je onda za autoplin prevelika razlika u cijeni u odnosu na to da za tu ne postoje nikakvi troškovi za distributera UNP-a jer svi troškovi održavanja spremnika padaju na vlasnika punionice. Naročito ova razlika između UNP-a za grijanje i autoplina ne bi trebala biti takva razlika.
Kao što vidite sav naš trud pojelo je novo poskupljenje UNP-a na mediteranskom tržištu za koje se INA drži ko pijan plota a ministarstvo gospodarstva sa Horvatom na čelu nije se u stanju suprotstaviti INA-i i Proplinu (a možda su i u dogovoru jer kako onda drugačije protumačiti potpuno drugi stav g. Horvata od onog nama obečanog)tako da će se dogoditi snižavanjem marži na prodaji uništiti i prodajna mjesta i distributere UNP-a dok će INA i Proplin i dalje imati monopol nad tim energentom ma što god mi pokušali napraviti.
Nećete mi vjerovati ali ovaj forum čitaju svi distributeri i proizvođači UNP-a kao i svi koji se na bilo koji način poslovno povezuju uz UNP, onda nije ništa čudno da ima ubačenih provokatora koji na ovaj ili onaj način omalovažavaju rad udruge a da ne znaju (možda i znaju) da postoje dvije UNP udruge u Hrvatskoj koje su dijametralno potpuno suprotne jedna od druge.Jedu udrugu osnovao je Proplin sa svim svojim distributerskim satelitima (oni to nazivaju velikim poslovnim tvrtkama u tom segmentu privređivanja) dok je drugu udrugu osnovala skupina
uvoznika plinskih instalacija,ovlaštenih servisera i svih ostalih potrošača UNP-a što udruzi donosi i predznak strukovna udruga.Razlika između jedne i druge udruge je ogromna iako imaju sličan naziv.Naime samo ova druga udruga bori se za manju cijenu UNP-a dok ova osnovana od Proplina upravo podržava povećanje cijene UNP-a jer tu udrugu financira INA i Proplin dok se ova naša udruga servisera isključivo financira iz članarina samih članova.Tako da na ove provokacije, kako udruga dobiva neka sredstva iz državnog proračuna,ne nasjedate jer su zlonamjerne i lažne.
Ovaj poduži tekst nije niti upola dosta da kažem sve što mi je na duši ali mislim da će i prosječno inteligentnom čitaocu biti dovoljno jasno što sam htio reći i što se u stvari dogodilo.No rat još nije izgubljen iako to neki misle i upravo se piše oštra kritika prema ministarstvu gospodarstva i Vladi a po svemu sudeći doći će i do novog sastanka u ministarstvu koji se već najavljuje pa idemo ispočetka sve dok se stvarno ne čuje glas naroda.
Ima li tko od vas dobar želudac i želi li pomoći kroz pregovore u okviru UNP udruge može me zamijeniti u svako doba samo neka se javi.I ne samo mene ,može zamijeniti i predsjednika i cijeli upravni odbor UNP udruge ako smatra da može više i bolje.
O klasteru ne želim govoriti upravo zbog ovakvih provokatora kao što je Justic jer kada dođe vrijeme i sami ćete osjetiti rad klastera.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 17:02   #3827
Gospodine Miro, iskreno, iako sam na vasoj strani i zaista zelim da uspijete, jer vas uspjeh je i nas, mislim da ova borba postaje sve zamornija i zamornija, sto za vas, sto indirektno i za sve koji imaju plin u autima instalirane. Jednostavno, svi smo vise umorni od raznoraznih obecanja (ponajmanje mislim na vasa, vec drugih) i cijele sizifovske situacije koja vlada autoplinskim trzistem. Zato vam, vjerojatno nestrucno ali definitivno najdobrohotnije, sugeriram da svu, zaista svu energiju iskoristite na, u biti, najjednostavnije sredstvo cilja - a to je pocetak rada i prodaja plina putem klastera. Jer tada vise nece biti bitno sta Ministarstvo brije, sta Proplin i sateliti briju, tada ce se Udrugu zvati na sastanak, a ne da cete vi traziti sastanak. Broj korisnika autoplina se smanjuje iz dana i dan, svi smo svjedoci tome, zato treba sto prije poceti da ideja klastera ne dodje prekasno i u biti propadne a da nije ni zazivjela. Znam da tu na forumu vlada zelja za akcijom tipa "ako mogu kliknuti misem u fotelji" ali kvragu, Miro, ne znam da li ste u mogucnosti, ali pocnite ponovno prodavati plin na vasoj stanici a apeliram na sve korisnike da placaju gotovinom ili maestrom sto sjeda odmah na racun. Mislim jednim nimalo teskim cinom pomognimo Miri da dolazi do prijeko potrebnog novca i ubrzajmo pocetak rada klastera, ako se na taj nacin moze. Kakve svrhe se natezati sa prevarantima s druge strane fronta, kada ne drze rijec i sve nas zajedno vuku u ponor. Zivim u ZG-u, Precko i ako Miro tako kaze, nije mi bed ici njemu i samo njemu na stanicu i placati gotovinom samo. Jednostavno fali nam konkretnosti, to je moj prijedlog, ne znam, izjasnite se.

Pozdrav, Petar
whiterosezagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 17:16   #3828
a baš sam misli pitati, i zaboravim....

inače banke uzimaju svoju proviziju. za naplatu preko kartica, 8% uzima banka.
i sad, ako je plin 5,25 kn, na tu cifru banka uzima 42 lipe.
znači da se prodavač plina naplati sa samo 4,83 kn

nek je i malo dobre volje, zašto nije cijena plina za cash 4,80?
isplatilo bi se nama jer bi dobili ipak jeftiniji plin, a isplatilo bi se i prodavačima jer bi dobili cash lovu (a i dobili bi jedanaki iznos kao i prije).
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 17:19   #3829
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
a baš sam misli pitati, i zaboravim....

inače banke uzimaju svoju proviziju. za naplatu preko kartica, 8% uzima banka.
i sad, ako je plin 5,25 kn, na tu cifru banka uzima 42 lipe.
znači da se prodavač plina naplati sa samo 4,83 kn

nek je i malo dobre volje, zašto nije cijena plina za cash 4,80?
isplatilo bi se nama jer bi dobili ipak jeftiniji plin, a isplatilo bi se i prodavačima jer bi dobili cash lovu (a i dobili bi jedanaki iznos kao i prije).
Proviziju ne uzima banka nego kartična kuća.
Cijena ne smije biti različita za kartično ili gotovinsko plaćanje. Kada potpisuješ ugovor sa kartičnom kućom na to se obavezuješ.

EDIT:
U stvari, kada razmislim, sada ni sam nisam siguran kako prolazi ono 10% popusta na gotovinu

Zadnje uređivanje tryer : 03.01.2011. at 17:28.
tryer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 17:40   #3830
Quote:
whiterosezagreb kaže: Pogledaj post
Gospodine Miro, iskreno, iako sam na vasoj strani i zaista zelim da uspijete, jer vas uspjeh je i nas, mislim da ova borba postaje sve zamornija i zamornija, sto za vas, sto indirektno i za sve koji imaju plin u autima instalirane. Jednostavno, svi smo vise umorni od raznoraznih obecanja (ponajmanje mislim na vasa, vec drugih) i cijele sizifovske situacije koja vlada autoplinskim trzistem. Zato vam, vjerojatno nestrucno ali definitivno najdobrohotnije, sugeriram da svu, zaista svu energiju iskoristite na, u biti, najjednostavnije sredstvo cilja - a to je pocetak rada i prodaja plina putem klastera. Jer tada vise nece biti bitno sta Ministarstvo brije, sta Proplin i sateliti briju, tada ce se Udrugu zvati na sastanak, a ne da cete vi traziti sastanak. Broj korisnika autoplina se smanjuje iz dana i dan, svi smo svjedoci tome, zato treba sto prije poceti da ideja klastera ne dodje prekasno i u biti propadne a da nije ni zazivjela. Znam da tu na forumu vlada zelja za akcijom tipa "ako mogu kliknuti misem u fotelji" ali kvragu, Miro, ne znam da li ste u mogucnosti, ali pocnite ponovno prodavati plin na vasoj stanici a apeliram na sve korisnike da placaju gotovinom ili maestrom sto sjeda odmah na racun. Mislim jednim nimalo teskim cinom pomognimo Miri da dolazi do prijeko potrebnog novca i ubrzajmo pocetak rada klastera, ako se na taj nacin moze. Kakve svrhe se natezati sa prevarantima s druge strane fronta, kada ne drze rijec i sve nas zajedno vuku u ponor.

Pozdrav, Petar
Potpisujem!!!
amile109 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 18:00   #3831
Quote:
whiterosezagreb kaže: Pogledaj post
Gospodine Miro, iskreno, iako sam na vasoj strani i zaista zelim da uspijete, jer vas uspjeh je i nas, mislim da ova borba postaje sve zamornija i zamornija, sto za vas, sto indirektno i za sve koji imaju plin u autima instalirane. Jednostavno, svi smo vise umorni od raznoraznih obecanja (ponajmanje mislim na vasa, vec drugih) i cijele sizifovske situacije koja vlada autoplinskim trzistem. Zato vam, vjerojatno nestrucno ali definitivno najdobrohotnije, sugeriram da svu, zaista svu energiju iskoristite na, u biti, najjednostavnije sredstvo cilja - a to je pocetak rada i prodaja plina putem klastera. Jer tada vise nece biti bitno sta Ministarstvo brije, sta Proplin i sateliti briju, tada ce se Udrugu zvati na sastanak, a ne da cete vi traziti sastanak. Broj korisnika autoplina se smanjuje iz dana i dan, svi smo svjedoci tome, zato treba sto prije poceti da ideja klastera ne dodje prekasno i u biti propadne a da nije ni zazivjela. Znam da tu na forumu vlada zelja za akcijom tipa "ako mogu kliknuti misem u fotelji" ali kvragu, Miro, ne znam da li ste u mogucnosti, ali pocnite ponovno prodavati plin na vasoj stanici a apeliram na sve korisnike da placaju gotovinom ili maestrom sto sjeda odmah na racun. Mislim jednim nimalo teskim cinom pomognimo Miri da dolazi do prijeko potrebnog novca i ubrzajmo pocetak rada klastera, ako se na taj nacin moze. Kakve svrhe se natezati sa prevarantima s druge strane fronta, kada ne drze rijec i sve nas zajedno vuku u ponor. Zivim u ZG-u, Precko i ako Miro tako kaze, nije mi bed ici njemu i samo njemu na stanicu i placati gotovinom samo. Jednostavno fali nam konkretnosti, to je moj prijedlog, ne znam, izjasnite se.

Pozdrav, Petar

Upravo tako za prvi dio a i za drugi tko moze.

Nije Miroslavova duznost da nama podnosi racune ali ipak nam je rekao kakva je bila situacija. Klaster je jedini spas i to dok je jos vrijeme.

Ipak vise je stalo ugradjivacima i ljudima koji su u tom biznisu da se on odrzi, potrosaci su danas tu a sutra nisu. Problem je sto je cijena bila garantirana toliko dugo i to se tada svima isplatilo. Kako je to bilo moguce i da su svi profitirali a danas nije?

Ugradnja plina se apsolutno ne isplati u ovom momentu a bice sve manje korisnika. Da bi se to promijenilo trebace vremena i daleko niza cijena plina. Cijena nema veze sa davanjima drzavi ali se sve skupa uzima u racunici isplativosti zajedno sa servisom. Ako ne mozes vratiti investiciju u 2-3 godine ne isplati se ugradjivati i tocka jer dosta ljudi prodaje auto nakon 5 godina. Za ustedu od 1000 kuna godisnje ne isplati se zajebavati i preuzimati rizike. Za vecu ustedu bi se kompenzirali moguci problemi.

To da je moglo poskupiti a da nije i da je to uspjeh je ziva glupost. Nas mentalitet je prilicno tezak i vecina ljudi ce reci" neka ide sve u kurac kad drukcije ne moze" pa i izvaditi uredjaj ako to drukcije ne ide. Umjesto da nas MOL pljacka trebali bi shvatiti da ce im se to razbiti u glavu jer cemo za inat sve moguce napraviti, nek dignu na isto kao i benzin ja cu izgubiti 3-4000K pa sto ima veze. To nisu provokacije nego razmisljanje u skladu sa nasim mentalitetom.

Mozda oni misle sve to prodati (Rusima ili sl) sto igre oko dionica pokazuju pa sad da uzmu sto mogu dok mogu a Vlada je pritjerana u kut sa cuvenim ugovorom i Madjarskim predsjedanjem EU u narednih 6 mjeseci pa im se ne moze ni zamjeriti.

Negdje dobijes negdje izgubis ali sam siguran da cu to negdje vratiti jer poucen ovim iskustvom nece me vise nitko zajebati u ovoj drzavi i na duze cu cak i profitirati. Vozicu sporije, i manje necu koristiti autoput, zadrzacu auto duze, trazicu jeftiniji servis (a da auto bude u dobrom stanju), picu manje, jescu manje bicu zdraviji i taj dio novca koji bi dao drzavi, uvozniku, serviseru, restoranu itd necu dati. To cu sve napraviti za inat i ovako radim i kupujem puno toga sto ne moram nego mi je samo na raspolaganju i moze mi se. Ovo je potrosacko drustvo i ako ne natjeras i motiviras covijeka da trosi, kratkotrajnom pohlepom neces puno zaraditi. Tako je sa autom, plinom, telefonima, namjestajem itd i nitko mi nista ne moze a ja sa svim tim mogu ziviti dobro i da nije ocigledno i da ista gubim.

Sto je sa onim da je musterija uvijek u pravu? To je prokusano i provjereno i istina je. Samo treba konkurencija a to je jedino taj klaster u ovom trenutku, zajebite Polanceca, Horvata itd itd..

Zadnje uređivanje suntze : 03.01.2011. at 18:27.
suntze is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 19:00   #3832
Quote:
justic kaže: Pogledaj post
Evo dođe mi da plačem nad teškom sudbinom onih koji se svako malo izblamiraju najavama o nižim cjenama a onda ispadne ćorak.
I sad su pokvareni oni koji kažu istinu da se tip blamira ako ne drži do svoje riječi i najava. Ako je takvo rezoniranje normalno i logično ja se i
sanader je pred par godina govoril da vlada brani cijenu benzina od 8 kn (na stranu što je to glupa izjava usred najveće recesije u zadnjih 100 godina).
pa jel prosvjeduješ protiv toga?
jesi auto kupil na osnovi te izjave?

a tu napadaš čovjeka koji ulaže svoje vrijeme da bi svima bilo bolje, a očito je da su i njega zajebali.
o kakvoj danoj riječi baljezgaš? kaj bi miro sad trebal napraviti? prodavati plin za 4,80 samo da nebi pogazil danu riječ?
da o njegovoj odluci ovisi cijena plina, ajde de.

on napisal: plin BI TREBAO biti oko 4,8 a ti zapel pa mu hoćeš nokte na živo čupat.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 19:22   #3833
ja ne kuzim cemu uopce takva strka oko tog plina tj cijene
vecina je ugradila plin u auto prije 2 godine a i puno vise i ta se je ugradnja otplatila.
evo moj primjer,ugradio plin prije 5 godina
otplatio ugradnju za 1 godinu
vozio se jeftinije jos 4 godine
i jos je uvijek jeftinije samo ne toliko
i sta vise traziti,pa nista nije vjecno,a nista vise nije ni jeftino pa tako i unp
nego ljudi misle ako su ulozili u ugradnju plina nekoliko tisuca da bi se sad trebali voziti 100 godina za badava..
a na zalost ipak nije tako.
robif is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 19:46   #3834
Quote:
robif kaže: Pogledaj post
ja ne kuzim cemu uopce takva strka oko tog plina tj cijene
vecina je ugradila plin u auto prije 2 godine a i puno vise i ta se je ugradnja otplatila.
evo moj primjer,ugradio plin prije 5 godina
otplatio ugradnju za 1 godinu
vozio se jeftinije jos 4 godine
i jos je uvijek jeftinije samo ne toliko
i sta vise traziti,pa nista nije vjecno,a nista vise nije ni jeftino pa tako i unp
nego ljudi misle ako su ulozili u ugradnju plina nekoliko tisuca da bi se sad trebali voziti 100 godina za badava..
a na zalost ipak nije tako.
Otplatilo se i meni,al ne mislim odapeti sutra,malo bi i profitirao.Gospodin Miroslav se našao malo dirnutim sa onih 19 000 zaštopanih injektora,i dalje mislim da to nije bilo marketinški pametno,al da čovjek ulaže živce i vrijeme u pregovoru s bandom,kapa dolje.Vjerojatno bi i ja i Miroslav preživjeli da se biznis sa plinom ugasi,al ima se nešto i ljudskog,što inata,što dostojanstva.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 20:50   #3835
Po mome laičkom mišljenju,rezime sa svim sudionicima u plinskom poslu je slijedeći.Madjari i Proplin su izabrali opciju sve manje prodaje uz što veću cijenu da im profit ostane isti.Vlada nasposobna kakva već je, pomaže interesima krupnog kapitala i j..e joj se za nas koji vozimo na plin i za izgubljena radna mjesta kod servisera i uvoznika opreme.Na kraju krajeva rasturili su i puno jače dijelove gospodarstva, pa uz milion radno sposobnih koji sada u zemlji ne rade ,ovi novi iz plinskog biznisa im ne znače ništa.Mi kao mali potrošači nismo im nikakva prijetnja i ostaje nam samo da bojkotiramo ove koji nas pljačkaju i točimo kod konkurencije.I sad ostaje samo Udruga koja se ,istina, bori za svoje interese ,ali koji se podudaraju sa našim-jeftiniji plin ,ali je jedini faktor koji se suprotstavlja gore navedenim lopovima da skroz ne unište plinski posao.Izlascima Udruge u medije nesposobna vlast ju zbog javnosti počinje respektirati i tobože prihvaćati kao ravnopravnog partnera u pregovorima o cijeni plina.Naravno da u pregovorima prevarant uvijek prevari poštenog,ali u javnosti su poslali sliku da su sa svakim spremni za suradnju i tu pobrali pluseve.Zbog svega toga mislim da bi Udruga trebala više energije trošiti na rad sa medijima nego u pregovorima sa prevarantima.Ali težište u medijima ne bi trebalo biti na izgubljenim radnim mjestima i postotku poskupljenja plina jer šira javnost za to ne mari(koliko puta smo vidjeli ili pročitali komentare tipa:zašto bi se oni vozili jeftinije nego mi ostali).Javnost bi trebalo zasipati sa podatcima da je plin iz domaće proizvodnje,da je naša potrošnja manja od 50% proizvodnje i ima trend opadanja,da se ostatak plina spaljuje ili izvozi za bagatelu.Izračunati koliko zemlja izgubi zbog svega toga i koliko nafte moramo uvoziti jer NETKO sustavno ruši tržište plina visokom cijenom.Objasniti narodu da bi u ovakvoj situaciji svaka normalna zemlja sa normalnom vlašću težila da domaći energent sa što većim postotkom sudjeluje u domaćoj potrošnji( a vidimo da se to može postići jedino uz nižu cijenu) da bi time smanjili golemi državni deficit .Pri tome mislim da bi bilo zgodno prezentirati grafikone sa mjesečnom proizvodnjom i potrošnjom.(novinari vjerojatno mogu doći do podataka ).I ako se pokaže da potrošnja pada(što je gotovo sigurno osim ako kriminalci ne lažiraju podatke)izravno prozvati nesposobnu vladu na odgovornost zbog nepotrebnog povećanja državnog deficita što je po meni ravno kriminalnom djelu kao i reketarenje državnih firmi.
Da sve ovo dođe do mozga što većeg biračkog tijela,mislim da bi Udruga bila u puno povoljnjijem položaju prilikom dogovaranja sa raznoraznim horvatima.
Evo toliko od meni,pozdrav svima i puno sreće Udruzi u borbi protiv kriminala.
Don Piškot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 21:10   #3836
Quote:
Don Piškot kaže: Pogledaj post
Po mome laičkom mišljenju,rezime sa svim sudionicima u plinskom poslu je slijedeći.Madjari i Proplin su izabrali opciju sve manje prodaje uz što veću cijenu da im profit ostane isti.Vlada nasposobna kakva već je, pomaže interesima krupnog kapitala i j..e joj se za nas koji vozimo na plin i za izgubljena radna mjesta kod servisera i uvoznika opreme.Na kraju krajeva rasturili su i puno jače dijelove gospodarstva, pa uz milion radno sposobnih koji sada u zemlji ne rade ,ovi novi iz plinskog biznisa im ne znače ništa.Mi kao mali potrošači nismo im nikakva prijetnja i ostaje nam samo da bojkotiramo ove koji nas pljačkaju i točimo kod konkurencije.I sad ostaje samo Udruga koja se ,istina, bori za svoje interese ,ali koji se podudaraju sa našim-jeftiniji plin ,ali je jedini faktor koji se suprotstavlja gore navedenim lopovima da skroz ne unište plinski posao.Izlascima Udruge u medije nesposobna vlast ju zbog javnosti počinje respektirati i tobože prihvaćati kao ravnopravnog partnera u pregovorima o cijeni plina.Naravno da u pregovorima prevarant uvijek prevari poštenog,ali u javnosti su poslali sliku da su sa svakim spremni za suradnju i tu pobrali pluseve.Zbog svega toga mislim da bi Udruga trebala više energije trošiti na rad sa medijima nego u pregovorima sa prevarantima.Ali težište u medijima ne bi trebalo biti na izgubljenim radnim mjestima i postotku poskupljenja plina jer šira javnost za to ne mari(koliko puta smo vidjeli ili pročitali komentare tipa:zašto bi se oni vozili jeftinije nego mi ostali).Javnost bi trebalo zasipati sa podatcima da je plin iz domaće proizvodnje,da je naša potrošnja manja od 50% proizvodnje i ima trend opadanja,da se ostatak plina spaljuje ili izvozi za bagatelu.Izračunati koliko zemlja izgubi zbog svega toga i koliko nafte moramo uvoziti jer NETKO sustavno ruši tržište plina visokom cijenom.Objasniti narodu da bi u ovakvoj situaciji svaka normalna zemlja sa normalnom vlašću težila da domaći energent sa što većim postotkom sudjeluje u domaćoj potrošnji( a vidimo da se to može postići jedino uz nižu cijenu) da bi time smanjili golemi državni deficit .Pri tome mislim da bi bilo zgodno prezentirati grafikone sa mjesečnom proizvodnjom i potrošnjom.(novinari vjerojatno mogu doći do podataka ).I ako se pokaže da potrošnja pada(što je gotovo sigurno osim ako kriminalci ne lažiraju podatke)izravno prozvati nesposobnu vladu na odgovornost zbog nepotrebnog povećanja državnog deficita što je po meni ravno kriminalnom djelu kao i reketarenje državnih firmi.
Da sve ovo dođe do mozga što većeg biračkog tijela,mislim da bi Udruga bila u puno povoljnjijem položaju prilikom dogovaranja sa raznoraznim horvatima.
Evo toliko od meni,pozdrav svima i puno sreće Udruzi u borbi protiv kriminala.
Trebao bi se Onur voziti na plin,zezam se al nije bez vraga.Gdje bi bio kraj,da se vladin vozni park prebaci na plin,gradski prijevoz..bla-bla,previše je sitnih interesa,1991.je zadnja godina sloge.Hrvati,s toliko masti ste premazani,da me je ponekad stid priznati da sam vaš.Nek se spali,lijepo ga je gledati u mraku.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 21:11   #3837
Don Piskot,

cijenim tvoje misljenje i mislim da si dobro obrazlozio ono sto treba, sto se tog osvrta javnosti na problematiku autoplina, napraviti. Ali i dalje mislim da te sve puste price, sapunice, obecanja, sastanke, uskladjivanja, formule treba napustiti i doslovno forsati klaster. Ja ne znam koja je problematika otvaranja istog, vjerojatno ih ima puno, ali zaista se treba sto prije toga prihvatiti jer tu ce rezultati ODMAH nastupiti. Lakse je flajerima i javnoscu reklamirati novog igraca za snabdijvanje autoplinom koji je dosta jeftiniji od ovih ostalih, nego sve ove (jalove)pokusaje reklamirati i objasnjavati sirokom pucanstvu sto je skoro najveca prijevara u ovoj drzavi. Ako i nije jos, na dobrom je putu da bude uskoro. Cijela je drzava prakticki velika prijevara, pa ljudi ni ne kuze taj nas fajt. Neka osvane na par portala, novina i forumima vijest da postoji novi igrac za autoplin po toj i toj cijeni i na tim i tim lokacijama. JA SAM SIGURAN da ce za mjesec dana klaster imati posla toliko da ce cijeli dan ekipa u redovima cekati na tankanje. A to kada vidis, to daje podstrek, to veseli, to daje dodatni inat i fors cijeloj ideji, na kraju krajeva, daje neku nadmoc nad ovima kojima je 5,xx i vise sasvim normalna cijena plina! Ma ja bih pomogao Miri da znam i mogu, ali bedak sam pa ne znam pa eto ovako senzibiliziram ljude.

Pozdrav, Petar
whiterosezagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 21:26   #3838
Gravitiram zapadnom Zagrebu, ali za klaster potpisujem da ću tankirati i u Sesvetama, ako treba, samo da tankiram kod klastera. To je najmanje što mogu učiniti... Još da se kužim u voodoo, pa da zacopram da se otope klipovi svima koji tankiraju na INA-i
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 21:41   #3839
Quote:
Maro_ kaže: Pogledaj post
mislis 5,25?

Jutros prolazio pored INA - Gradna (prije odvojka za Samobor i Breganu s autoceste) I lijepo svijetli 5,50 na panou

Isto to sam vidio i 01.01. u 07,30 ujutro pa kasnije kad sam čitao forum sam mislio da mi se priviđalo sad sam opet zbunjen
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 21:43   #3840
Quote:
justic kaže: Pogledaj post
Zadnji događaji te debelo demantiraju, a neki od članova ugruge neće prodavati jeftiniji plin te tako vozačima pomoći, iako imaju tehničke uvjete za to ali oni prvenstveno gledaju vlastiti interes.
oprosti, ali nije u redu da bilo koga prozivaš (iako ne spominješ ičje ime direktno)
jasno je napisano taj netko zašo ne radi, tj. ne prodaje plin
ako ne može zatvoriti posao tako da ne bude u minusu zašto da radi
s druge strane većina punionica koje jeftinije prodaju plin jesu članovi te iste udruge jer na taj način žele privuči mušterije

ja sam jasno napisao da je za ovu cijenu najviše kriva ina

a vezano uz male punionice reči ću i to da će vrlo vjerojatno još se neke zatvoriti jer distributeri su novom formulom izgubili najviše tako da neki od njih planiraju smanjivati marže na 50-ak lipa po litri
Ini je uostalom to u cilju
jer nitko normalan neće raditi a da bude u minusu
kateheta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.