Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2012., 09:14   #61
ma to je komplicirano.
gledaj to pragmatično
OttoRino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 11:21   #62
Quote:
OttoRino kaže: Pogledaj post
ma to je komplicirano.
gledaj to pragmatično
Mnogo je to rađeno pragmatično a ne sa srcem u povijesti Hrvatske,zato i jesmo vrlo podijeljen narod
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 20:22   #63
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Dokazi postoje po g.Marinkoviću.Ja ih nisam osobno vidio,ali ne vidim razlog zašto ne bih povjerovao u tu priču.Ako griješim,ispričat ću se,ali zasigurno neću prije nego što vidim.
Ovo je samo još jedan primjer kako se jednostavno nekim pojedincima mogu servirati najrazličitije urote i izmišljotine, bez ijednog jedinog dokaza u koje oni onda vjeruju dok im se ne dokažu suprotno!?

To što Marinković tvrdi, ako za to postoje dokazi, bilo bi otkriće desetljeća. Dokazi o takvoj namještaljci našli bi mjesta na svim naslovnicima, ekranima i portalima. Da ne spominjem kako bi sam Gojko Marinković vjerojatno uprljao gaće od sreće da zaista negdje nađe takve dokaze i dobije priliku da javno raskrinka Tuđmana.

No, nekim čudom, Gojko Marinković ne daje nikakve dokaze o tome, već samo uvjerava da dokazi postoje. Ipak, kada vidimo reakcija pojedinih forumaša, nije to nešto čemu se treba čuditi. Valjda je Gojko Marinković već shvatio da se tuđmanofobima može servirati bilo što bez ikakvih konkretnih dokaza – oni će to odmah usvojiti i prihvatiti kao gotovu stvar.

Može tako Marinković sutra napisati da su Tuđman i Milošević sigurno dijelili Bosnu u Karađorđevu i da o tome „postoje transkripti“. Naravno, te transkripte ne treba pokazati, takvi poput tebe vjerovat će mu na riječ.
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Pomoću krivotvorene putovnice? Ne znam za detalje,ali nisam točno siguran u to.
To je ta temeljna razlika između mene i tebe. Ti nisi siguran, ne znaš, ali ipak tvrdiš svašta. Ja znam pa te moram ispravljati. Baš kao što sam više puta rekao, još jedna potvrda kako o Tuđmanu negativno misle samo oni koji o njemu ne znaju dovoljno.
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
I ovdje nije u pitanju sumnja da se borio za hrvatsku stvar,već njegov pogrešan spin izbačen 1990 godine,to je sve.
Da je to rekao 1949 godine imalo bi smisla,ali 50 godina poslije,zaista ne.
Već sam ti objašnjavao, ali opet moram ponavljati. Upravo taj detalj kako je to „spin izbačen 1990.“ je temeljna pogreška na kojoj se ruši teza koju plasira Gojko Marinković i ti njime nadahnut. O hrvatskoj pomirbi i zajedništvu Tuđman je pisao davno prije 1990. i raspada Jugoslavije. O tome ima više zapisa, ja prilažem prvi koji sam pronašao, iz Tuđmanovog pisma Bruni Bušiću u kolovozu 1977.:

„Kao što je to uvijek bivalo u sličnim okolnostima, u daljoj i u suvremenoj povijesti i naših i inih naroda: od krajnje ekstremnih čina i djela osobnog samožrtvovanja do šire legalne političke, kulturne, znanstvene djelatnosti. Svi su ti oblici povijesno neizbježni – htio to netko ili ne – pa su potrebni, nužni i korisni! Nijedan oblik ne isključuje, već dopunjuje i potiče druge. Zbog toga: ništa ne osuđivati i odbacivati, nego se natjecati u iznalaženju i u provedbi što različitijih oblika i djela koja će što više pridonijeti tom cilju. U tu svrhu odlučno odbaciti sve svađe osobne i karijerističke naravi, nadići sve idejne razlike; uzvisiti se nad političke razlike, a posebno nad osobne simpatije i nesklonosti, zavisti, nepovjerenja, nerazumijevanja pojedinih koraka … radi imperativa velikog cilja – izvojevanja slobodne domovine za svakog hrvatskog čovjeka – kloniti se svega što može nepotrebno trošiti narodne sile ili unositi razdor i pomutnju.“


Ove Tuđmanove riječi ne otkrivaju samo njegove iskrene domoljubne motive i vizionarska uvjerenja eminentnog mislioca, već i pokazuju kako je taj čovjek zaista vjerovao u hrvatsku pomirbu i zajedništvo kao sredstvo postizanja velikih ciljeva. Ne samo vjerovao, već i posvjedočio djelom! Naime, razumljivo je da pomirbu, koja uključuje i svojevrsnu milost onoga koji je na vlasti, zaziva onaj koji je u nemilosti. No, kada pomirbu provodi onaj na vlasti, koji u rukama drži svu moć i sudbinu svojih neistomišljenika – što je upravo radio Tuđman kada je postao predsjednik – to je najbolji dokaz vrijednosti takve ideje. Sve ono što je Tuđman zagovarao i činio uoči smjene vlasti 1990. i ubrzo nakon osvajanja iste bilo je upravo u duhu pomirbe i time je omogućeno toliko potrebno zajedništvo 1991.

Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
3.posjeti Nacionalni arhiv o UDB-i,oni sigurno imaju nešto
Ovo je također jako zanimljiv način razmišljanja. Dakle, isto kao što Marinković ima senzacionalne dokaze koje ne objavljuje, tako valjda i Državni arhiv ima, svima dostupne, dokumente koji bi trebali potvrditi da je Tuđman surađivao sa Udbom u svrhu dobivanja putovnica.

No opet, nekim čudom, baš kao što Marinković ne objavljuje svoje „dokaze“, nema nikoga tko bi se jedno popodne odšetao do Državnog arhiva i skinuo veo tajne sa jednog od najčešće spominjanih misterija vezanih za Tuđmana.

No, da malo i tome prozborimo.

Tuđman je putovnicu dobio 1987. Iako ta činjenica golica maštu mnogih, tu zapravo nema ničega spektakularnog. Za početak, trebamo razmotriti tu frazu kako je Tuđman „jedini disident koji je dobio putovnicu“. Ova, najblaže rečeno, poluinformacija u sebi krije mnoge zamke.

Najprije trebamo znati tko je sve uopće zatražio putovnicu! Jer, putovnice se nisu slale poštom pa ju je Tuđman jednog dana dobio, a drugi nisu. Dakle, mi ne znamo tko je sve podnio zahtjev za putovnicu, a da mu je odbijen. Što se tiče Tuđmana, on je više puta tražio putovnicu, a konačno mu je odobreno 1987.

Zašto baš 1987.? Iz jednostavnog razloga što je u to vrijeme režim već počeo popuštati pred sve brojnijim i glasnijim kritikama iz inozemstva. Što se tiče Tuđmana, pozitivan odgovor 1987. može zahvaliti zanimljivom spletu okolnosti.

Upravo u vrijeme kada je Tuđman podnosio taj svoj zahtjev, režim je nakon dugo vremena putovnicu vratio najpoznatijem jugo-disidentu, Milovanu Đilasu. Taj događaj je s velikim zanimanjem popraćen u inozemstvu. Štoviše, Tuđmana su zvali neki strani novinari pitajući ga hoće li i on dobiti putovnicu.

Ovdje moram istaknuti kako je Tuđman bio jedan od poznatijih hrvatskih disidenata izvan Jugoslavije. Strani mediji pisali su o njemu, radili intervjue s njim, pisali o njegovom slučaju. Grupe stranih intelektualaca pisale su neke peticije i apele za njega. Inače je to jedan dio Tuđmanovog životopisa koji je poprilično zapostavljen, a vjerujem da se radi o nečemu zaista zanimljivom.

Dakle, u to vrijeme vlast treba donijeti odluku o Tuđmanovoj putovnici. Đilas ju je dobio, što je pozdravljeno u inozemstvu. Već se spominje i mogućnost da ju dobije Tuđman. I što vlasti preostaje tada? Odbiti Tuđmanov zahtjev i napraviti korak unazad, poništiti ono što je postignuto sa Đilasom, izazvati nove kritike? Ili mu dati putovnicu i dobiti još malo pohvala? Izbor je jasan.

Ono što opet valja ponoviti jest da ne postoji ni jedan jedini dokaz ili iskaz koji bi išao u prilog da je Tuđman zbog te putovnice surađivao sa tajnim službama. Kao što postoje za neke druge ljude, poput Stipe Mesića. Ne postoje ni indicije, već samo nepotvrđene špekulacije i nagađanja. Koje počivaju upravo na onoj dvojbenoj kako je on „jedini disident koji je dobio putovnicu“. I ne samo dvojbenoj, već i netočnoj!

Kao što smo već rekli, putovnicu je dobio Đilas. Ne treba zaboraviti ni da vodećim proljećarima poput Savke i Tripala putovnice nisu ni oduzete. Za neke imamo kontradiktorne informacije. Barem ja. Naime, za Paragu sam čuo da mu je zahtjev odbijen, a postoje i tvrdnje da ju je dobio čak i prije Tuđmana. Vlado Gotovac, primjerice, je također krajem 80-ih (svibanj 1989.) držao predavanja u inozemstvu.
__________________
Ignore: Roy, HHmischko, Ostoja Grubica, Feniks, McAucliffe
lataejio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 21:49   #64
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
1) Ti si osobno ustvrdio da je FT "na sumnjiv način još sedamdesetih dobio pasoš" i nisi se pozivao na nikoga !
2) Na žalost navedeno smeće ne čitam
3)U UDBI možeš naći samo ono što ti oni žele prezentirati
4) Što je sa "starom poslovicom koju svi znamo" ??
5) Znam ja jako dobro što je FT pogriješio ali nije tebi do grešaka
Ja osobno sam pročitao,i sada ti osobno odgovaram da je Franjo T.,po napisu g.Bolkovića,izalzio van pod nerazjašnjenim okolnostima.
Baš se pitam koje smeće i čitaš?!
UDB je ostala tragove,neka SOA istraži mutne poslove i preda imena odgovornih.
Poslovicu sam ti objasnio,a sumnjam da znaš u čemu je predsjednik Tuđman pogriješio.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 21:53   #65
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
Stani malo !! Stara poslovica koju svi dobro znamo,tako si napisao,ali ja ne da je ne znam nego je nigdje ni čuo ni pročitao !! Doduše očito ne čitamo istu literaturu pa je možda i upotrebljena u nekom manifestu ?! A ova stara hrvatska poslovica koju svi Hrvati dobro znaju nema nikakve veze sa "revolucionarnim" umotvorinama pa ne znam kako si ih povezao ?!
Stara hrvatska poslovica skovana je iz usta velikog g.Krleže,i ima cilj razjašnjavanje svakodnevnih pojava sa revolucijama u našim životima.Nije važno porijeklo poslovice,važna je vrijednost.
A što se tiče mojih umotvorina,zasada bolje ne ide.Ako ništa,nisu ukradene!
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 21:58   #66
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Davati upute na izvore svojih podataka na ovakav način besmisleno je Treba navesti točan podatak i ako postoji dati link. Ako se taj put u Španjolsku i Švedsku 1976. ili 1977 stvarno dogodio, bio je ilegalan, dakle Tuđam nije tada službeno dobio putovnicu, nego tek deset godina kasnije. Ali tvrdi se da je "udba znala", odnosno barem neki ljudi u udbi.

Ne znam što je Bolković pisao prošle godine i da li tu donosi nešto novo.

O tom putu pisao je mlađi emigrant Bože Vukušić u knjizi "Tajni rat Udbe protiv hrvatskoga iseljeništva". Ne znam ima li je na netu. (Eto, još uvijek nešto treba i klasično, na papiru, tražiti u knjižnicama...) Problem je da je autor bio intenzivno uključen u političke sukobe emigrantksih krugova i nije nepristran.

Postoji teskt Branka Salaja iz 2006 "Kako je dr.Franjo Tuđman sedamdestih putovao Europom i zašto se to u Hrvatskoj ne smije znati", o kojem se polemiziralo po blogovima i forumima.

Bivši hrvatgski ministar i veleposlanik Branko Salaj piše za 45 lines o tajnom putovanju Franje Tuđmana

Željko Peratović: Otkrrivena tajna tuđmanovog švedskog pasoša

Diskusija o tekstu Branka Salaja na Pollitika.com, lipanj 2007.


Problem je s tom političkom emigracijom da je bila puna frakcija i intriga, bilo je svakako i ubačenih udbaša, a još i više su se međusobno sumnjičili i optuživali, skoro svatko je od nekog drugo bio optužen da je udbaš, sve do ultimativne teze "Udba je stvorila Hrvatsku!". Intrigantno pitanje je jesu li neki udbaši tada igrali ne dvostruku, nego trostruku igru, pa zapravo pomagali Tuđmanu i njegovom krugu. Ili su pak neki bili udbini konfidenti, a kasnije, kad se točak povijesti okrenuo, elegantno promijenili stranu, uz galamu na stvarne udbine žrtve da su oni bili konfidenti, a profesionalni špijuni spremno promijenili gospodara. Bojim se da nikad nećemo saznati - špijuni ne pišu zapisnike. Neki starac će oko 2030, kad svi drugi pomru, pričati koješta i od toga se stvarati fama, kao oko Josipa Kopiniča 1980-ih (kad su njegovi nekadašnji suparnici pomrli).
Hvala na suradnji.Prihvaćam kritiku,i pozdravljam izjavu gdje kažeš da čovjek mora i dalje kopati po papirima i skidati prašinu s knjiga,jer nije sve u guglanju.
Ja nužno ne tvrdim da je Tuđman bio pod nekim dogovorom sa UDB-om,ali da je dobio papire kada je to bilo iznimno komplicirano i teško,pojačava sumnju koja može imati i sretni kraj.Nažalost,to ovdje nije tema.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 22:05   #67
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Kako je ta zastupnica jednog sistema , koji se ugušio u krvavoj kupelji,ostala u svom vremenu,a nije vidjela da je otkucalo podne, kad je bila glasnogovornica SDP do 2010 godine?

Dugogodišnja novinarka i glasnogovornica SDP-a odlazi jer se, tvrdi, tako dogovorila sa Zoranom Milanovićem.
Novinarka i glasnogovornica SDP-a odlazi sa svoje funkcije, a na njezino mjesto će doći Ivana Grljak.

Opet pišeš gluposti u rangu Tuđmanove putovnice 70-ih.
Da,sve istina.Ne znam doista,otkud je ta gospođa i što je njenja politička pozadina(pravoslavnog je zaleđa),ali ona zastupa svoje mišljenje.Naime,to pojednostavljujem ovako;nije problem što se netko sjetio biti Srbin,problem je što se sjetio uzeti oružje isrušiti stabla.Nije problem što Pupovac hoće Srpsku banku,problem je što se to uopće spominje.
Da skratim,Grbićka je prazna vreća ideološkog propuha,i njeno mišljenje može biti važno samo za njenu obitelj.Ovdje se koristi kao alat za napad.
To je isto kada da napadaš Ružu Tomašić,što je u koalicij sa kretenom Podrugom.To je tako.Svatko ima svoje ime i prezime i skrivanje pod političkim krovom zaskora nestane,ako je ta stranka zrela.
Grbićka je davno trebala otići,ali je glumila važnost,koju nikad ne bi imala da nije rođena kao Srpkinja.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 22:10   #68
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
To što Marinković tvrdi, ako za to postoje dokazi, bilo bi otkriće desetljeća. Dokazi o takvoj namještaljci našli bi mjesta na svim naslovnicima, ekranima i portalima. Da ne spominjem kako bi sam Gojko Marinković vjerojatno uprljao gaće od sreće da zaista negdje nađe takve dokaze i dobije priliku da javno raskrinka Tuđmana.

No, nekim čudom, Gojko Marinković ne daje nikakve dokaze o tome, već samo uvjerava da dokazi postoje. Ipak, kada vidimo reakcija pojedinih forumaša, nije to nešto čemu se treba čuditi. Valjda je Gojko Marinković već shvatio da se tuđmanofobima može servirati bilo što bez ikakvih konkretnih dokaza – oni će to odmah usvojiti i prihvatiti kao gotovu stvar.
option=com_content&view=article&id=44&Itemid=54&la ng=hr"]svibanj 1989.[/URL]) držao predavanja u inozemstvu.
Zašto misliš da je Marinković tako težak da se upušta u rasprave o Tuđmanu?On je svoje rekao,ako netko tvrdi da laže,neka ga tuži i kvit Pero.
Silno me zabole mošnje hoće li Marinković iza rešetaka il ne zbog svojih navoda,ja sam ih prenio takve kakve jesu.
Ako me pitaš,slažem li se s njime..?Kažem,mogao bih u velikom dijelu.I to činim.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 22:32   #69
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post

„Kao što je to uvijek bivalo u sličnim okolnostima, u daljoj i u suvremenoj povijesti i naših i inih naroda: od krajnje ekstremnih čina i djela osobnog samožrtvovanja do šire legalne političke, kulturne, znanstvene djelatnosti. Svi su ti oblici povijesno neizbježni – htio to netko ili ne – pa su potrebni, nužni i korisni! Nijedan oblik ne isključuje, već dopunjuje i potiče druge. Zbog toga: ništa ne osuđivati i odbacivati, nego se natjecati u iznalaženju i u provedbi što različitijih oblika i djela koja će što više pridonijeti tom cilju. U tu svrhu odlučno odbaciti sve svađe osobne i karijerističke naravi, nadići sve idejne razlike; uzvisiti se nad političke razlike, a posebno nad osobne simpatije i nesklonosti, zavisti, nepovjerenja, nerazumijevanja pojedinih koraka … radi imperativa velikog cilja – izvojevanja slobodne domovine za svakog hrvatskog čovjeka – kloniti se svega što može nepotrebno trošiti narodne sile ili unositi razdor i pomutnju.“
Što je ovo?Ovo spada u temu o Franji Tuđmanu,a ne o razbijanju teze o tzv.pomirbi.Ja ne vidim ovdje ništa više od opće želje za zajedničkim nacionalnim htjenjem,što je razumljivo i prihvatljivo.
Da se vratimo na temu o"pomirbi"ja ponavljam zoru 1990 godine,kada su svi znali što im je činiti,i bez ikakvih teza o pomirbi,Specijalna policija na Plitvicama provodila je zakon RH,kao i Specjalna policija u Pakracu.Nažalost Knin je bio pod jačim pokroviteljstvom agresora,ali sve u svemu,čemu je tu pridonjela pomirba,kada nije ni postajala potreba da postoji.
Ovaj Tuđmanov esej lijep je primjer toga o čemu pričamo,ali to kazuje da je Tuđman zapravo ponavljao dobru želju za istim ciljem.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 22:37   #70
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Ovo je samo još jedan primjer kako se „Kao što je


Ono što opet valja ponoviti jest da ne postoji ni jedan jedini dokaz ili iskaz koji bi išao u prilog da je Tuđman zbog te putovnice surađivao sa tajnim službama. Kao što postoje za neke druge ljude, poput Stipe Mesića.


Kao što smo već rekli, putovnicu je dobio Đilas. Ne treba zaboraviti ni da vodećim proljećarima poput Savke i Tripala putovnice nisu ni oduzete. Za neke imamo kontradiktorne informacije. Barem ja. Naime, za Paragu sam čuo da mu je zahtjev odbijen, a postoje i tvrdnje da ju je dobio čak i prije Tuđmana. Vlado Gotovac, primjerice, je također krajem 80-ih
Mesić je ljubimac desničara,to je svima znano,ali taj je"lakrdijaš"robijao za Hrvatsku,Tuđman npr.nije.


Hvala na ovim donjim podacima.Paraga je podcijenjen političar koji bi štošta mogao reći o Tuđmanu,upravo na riječi"pomirbe".
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 11:20   #71
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da je Marinković tako težak da se upušta u rasprave o Tuđmanu?On je svoje rekao,ako netko tvrdi da laže,neka ga tuži i kvit Pero.
A zašto bi netko uopće trošio vrijeme na to? Čovjek je izrekao jednu besmislicu, bez ijednog dokaza, i nitko ozbiljan to ne uzima u obzir. Tek još jedna u nizu gluparija koje se mogu pročitati u našim medijima
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Silno me zabole mošnje hoće li Marinković iza rešetaka il ne zbog svojih navoda,ja sam ih prenio takve kakve jesu.
To znači da ti nekritički prihvaćaš sve što pročitaš, bez obzira ima li to smisla, logike, argumenata ... Čovjek bi trebao biti misaono biće, i kvalitativno obrađivati informacije koje mu se nude
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Ako me pitaš,slažem li se s njime..?Kažem,mogao bih u velikom dijelu.I to činim.
Ne, ja te pitam na temelju čega bi se uopće mogao slagati s njim, vezano za taj atentat? Da Gojko Marinković sutra napiše kako je Ivo Josipović član masonske lože koja ima za cilj obnoviti Jugoslaviju i da o toem postoje dokazi, ti bi se također "u velikom dijelu" složio s njim? Bez predočenih dokaza.
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Što je ovo?Ovo spada u temu o Franji Tuđmanu,a ne o razbijanju teze o tzv.pomirbi.Ja ne vidim ovdje ništa više od opće želje za zajedničkim nacionalnim htjenjem,što je razumljivo i prihvatljivo.
Moguće je da ti ne vidiš. Tvoji pogledi su zaista specifični. Kada Gojko Marinković bez dokaza tvrdi da je Tuđman izrežirao lažni atentat, tu "vidiš" i nalaziš prostora za suglasnost s njim. No, kada u tekstu crno na bijelo piše kako treba "... odbaciti sve svađe osobne i karijerističke naravi, nadići sve idejne razlike ...", ti ne možeš prepoznati pomirbu.

Jer, posvađani ljudi se ne mire, oni imaju "zajedničko htijenje" (!)
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Da se vratimo na temu o"pomirbi"ja ponavljam zoru 1990 godine,kada su svi znali što im je činiti,i bez ikakvih teza o pomirbi,Specijalna policija na Plitvicama provodila je zakon RH,kao i Specjalna policija u Pakracu.
Ta teza o pomirbi kao prevari i izmišljotini pada čak i na kronologiji. Primjerice, ti ovdje spominješ 1990., kao vrijeme kada nije bilo potrebe spominjati pomirbu, što "dokazuješ" zajedništvom u akcijama 1991. Ranije si čak tvrdio da pomirba "nije živjela u vrijeme stvaranja nezavisne republike Hrvatske". Na drugom mjestu kažeš kako je pomirba "spin izbačen 1990.".

Dakle, i sam si kontradiktoran i nesuvisao. U jednom trenutku tvrdiš da pomirba nije živjela u vrijeme stvaranja RH, čime aludiraš da se radi o nekoj poslijeratnoj izmišljotini. U drugom postu izričito kažeš kako je pomirba "izmišljena" 1990.

Pustimo sad na stranu što je Tuđman pisao i govorio u duhu pomirbe davno prije 1990. Pa i prije smjene vlasti 1990., ili od samog prvog trenutka preuzimanja iste, 30. svibnja 1990., kada Tuđman u Saboru odbacuje "svaku pomisao o navodnom dopuštanju revanšizma ili revanšističkog duha u bilo kojem području života", kada govori o "zajedništvu svih hrvatskih građana, bez obzira na prošlost i svjetonazore", te o Hrvatskoj u kojoj "mora konačno nestati podjela ljudi".

Dakle, tvoja (ili Marnkovićeva teza) je besmislena sama po sebi. Ako tvrdite da je pomirba poslijeratna izmišljotina, to naprosto nije istina jer imamo zapise o ideji pomirbe davno prije rata.

Ako tvrdite da je pomirba izmišljena 1990. to, najkraće rečeno, ne možete dokazati. Naime, ti kažeš kako se za vrijeme sukoba sa teroristima 1991. već očitovalo zajedništvo hrvatskog naroda.

Ali ti si polupao lončiće. Upravo ono što je Tuđman radio 1990., osiguralo je zajedništvo 1991. Da Tuđman od prvog dana preuzimanja vlasti nije djelovao u duhu pomirbe i nacionalnog jedinstva, ne bi ni bilo zajedništva tijekom rata koje ti danas uzimaš kao dokaz da pomirba nije bila potreban. Baš suprotno - zajedništvo tijekom rata je dokaz kako je Tuđmanova pomirba uspjela i bila potrebna!

Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Mesić je ljubimac desničara,to je svima znano,ali taj je"lakrdijaš"robijao za Hrvatsku,Tuđman npr.nije.
Što je sad ovo? Šala, zabuna? Pokušaj ironije? Alkohol?

Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Hvala na ovim donjim podacima.Paraga je podcijenjen političar koji bi štošta mogao reći o Tuđmanu,upravo na riječi"pomirbe".


Paraga je pajac, diletant i štetočina.
__________________
Ignore: Roy, HHmischko, Ostoja Grubica, Feniks, McAucliffe
lataejio is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 13:55   #72
Pomirba je Tuđmanova glupost kako bi zadržao svoje lojalne udbaše u HDZ-u. Zbog Tuđmanove pomirbe se nije moglo suditi udbašima i ubojicama iz drugog svjetskog rata!
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 19:17   #73
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Mesić je ljubimac desničara,to je svima znano,ali taj je"lakrdijaš"robijao za Hrvatsku,Tuđman npr.nije.

Hvala na ovim donjim podacima.Paraga je podcijenjen političar koji bi štošta mogao reći o Tuđmanu,upravo na riječi"pomirbe".
Pišeš gluposti koje ti padnu na pamet,tako da je svaka rasprava s tobom bespotrebna.

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...-O087MvF-C4-Lg

Ideš na ignore.
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 21:30   #74
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
To znači da ti nekritički prihvaćaš sve što pročitaš, bez obzira ima li to smisla, logike, argumenata ...

Ne, ja te pitam na temelju čega bi se uopće mogao slagati s njim, vezano za taj atentat?

No, kada u tekstu crno na bijelo piše kako treba "... odbaciti sve svađe osobne i karijerističke naravi, nadići sve idejne razlike ...", ti ne možeš prepoznati pomirbu.

Dakle, tvoja (ili Marnkovićeva teza) je besmislena sama po sebi. Ako tvrdite da je pomirba poslijeratna izmišljotina, to naprosto nije istina jer imamo zapise o ideji pomirbe davno prije rata.

Ako tvrdite da je pomirba izmišljena 1990. to, najkraće rečeno, ne možete dokazati. Naime, ti kažeš kako se za vrijeme sukoba sa teroristima 1991. već očitovalo zajedništvo hrvatskog naroda.
Teško da bezuvjetno prihvaćam sve,ali u slučaju g.Marinkovića bilo je dovoljno iskustva da postoje indicije,da je pomirba politički balon.

Na temelju tvrdnje da je neki hadezeovac imenom Šale.držao tog"atentatora"kod sebe,dok se ne stiša bura.S time Marinković računa,da je namještaljka,jer čovjek koji je osumnjičen nije prošao zakonsku proceduru za nošenje i napad oružjem.

Pomirba u ukupnom građanstvu RH,nije postojala.Možda se ona manifestirala u nekim pojedinostima ili skupinama,ali na nacionalnom nivou ona se nije podrazumjevala jer nije postajao upražnjeni prostor za to.
Govorim o stanovništvu,govorim o Hrvatima kao narodu,govorim kao općem pozivu u obrani domovine.Pomirba se može uzeti samo za pojedine osobe ili stranke,to je sve.Oni su uvjetno rečeno nevažni u ovom slučaju.

Zajedništvo je po tebi posljedica pomirbe?!
Ja tvrdim da je zajedništvo nacionalni konsenzus,a tko se hoće baviti pomirbom to je nešto drugo.Ne smijemo miješati te dvije stvari kao glavni pokretački sklop u obrani Hrvatske.
Zajedništvo ima nacionalni predznak,pomirba je za političku emisiju,koja po svemu sudeći ima slabe noge,po meni.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 21:35   #75
Quote:
sidrun kaže: Pogledaj post
Pišeš gluposti koje ti padnu na pamet,tako da je svaka rasprava s tobom bespotrebna.
Vjerujem da se tako čini,ali nisu to gluposti.To je pokušaj da izvedem stvari na čistac.Možda ti pokušaji nisu dobri,no neću se pokolebati.
__________________
AVNOH 1944* Seljačka košulja širokih rukava,u ruci srp*SP-A.HSS 15,000 glasova
NOVH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 04:11   #76
Tuđman je svojom fixidejom "pomirbe" baš izazvao, sasvim nepotrebno, već prevladane podjele, mržnju i netrpeljivost koja ključa još i danas. Kao, On, Japa, Otac domovine, Stvoritelj države će sa svojih božanskih visina pomiriti i umiriti zločestu djecu koja kao ne vide kakav boljitak i sreću im On donosi, te su sve njihove netrpeljivosti bespredmetne u odnosu prema očekivanom obožavanju Njegovog Kamenog Očinskog Osmjeha i Njegove Dobrote.Nije uspio, pače promašio kao i sve ostalo !
br-oz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 04:17   #77
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Ne znam o čemu govoriš. Predsjednik Tuđman je vodio stvarni rat za samostalnost - ne izmišljeni i ne "iz kojekakvih pogrešnih umišljaja".
Ako već žališ što je "besmislena pomirba" uspjela, mogao si Predsjednika optužiti za nešto što Ti je lakše braniti - tu si matiran!
Da smo nastavili s pomirbom gdje je On stao, do sad bi utvrdili tko smo i kamo želimo - ne bi se neprijateljima ispričavali po nekoliko puta, a prijatelje zaboravljali!

Pozdrav
Nikola Duspara
Svaki rat u povjesti je bio izmisljen od strane politicara za ciji cilj su ginuli ljudi koji veze sa tim ratovima nisu imali i branili ne interese drzava vec odluke politicara pa cak i nisu ginuli za zemlju vec zbog losih poteza politicara. Jedino politicar posalje u smrt 5 generacija i jos uvijek je ziv i dozivi da salje jos jednu. Tuđman je bio i ostao nacionalna prijevara Hrvatske, diktator i kleptoman koji se vodio samo novcem i bogatstvom te ratnim profiterstvom, covjek koji je izazvao netoleranciju i mrznju prema susjedima.
Chr0n05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 10:26   #78
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Ja osobno sam pročitao,i sada ti osobno odgovaram da je Franjo T.,po napisu g.Bolkovića,izalzio van pod nerazjašnjenim okolnostima.
Baš se pitam koje smeće i čitaš?!
UDB je ostala tragove,neka SOA istraži mutne poslove i preda imena odgovornih.
Poslovicu sam ti objasnio,a sumnjam da znaš u čemu je predsjednik Tuđman pogriješio.
Ti nisi naveo da si pročitao već si to USTVRDIO !! Velika je razlika između navodno napisanog "nerazjašnjenog" i tvoga "sumnjivog" !!Sigurno ne čitamo istu "literaturu" !! A vrlo dobro znam sve greške i propuste FT jer je dovoljno čitati tisak i forume da se vidi kakve je antidržavno orijentirane ljude propustio u sustav vlasti !!
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 10:41   #79
Quote:
NOVH kaže: Pogledaj post
Mesić je ljubimac desničara,to je svima znano,ali taj je"lakrdijaš"robijao za Hrvatsku,Tuđman npr.nije.


Hvala na ovim donjim podacima.Paraga je podcijenjen političar koji bi štošta mogao reći o Tuđmanu,upravo na riječi"pomirbe".
Za Hrvatsku ?? Pa burduš je robijao kad se zamjerio kpj želeći otvoriti "go-go" bar "MIK MAK" a na "robiji" je čak imao i svog konobara !! A nakon "deala" sa UDBOM je izišao i dobio dobro plaćen posao što nijedan disident u to vrijeme nije mogao !!
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 10:51   #80
Quote:
br-oz kaže: Pogledaj post
Tuđman je svojom fixidejom "pomirbe" baš izazvao, sasvim nepotrebno, već prevladane podjele, mržnju i netrpeljivost koja ključa još i danas. Kao, On, Japa, Otac domovine, Stvoritelj države će sa svojih božanskih visina pomiriti i umiriti zločestu djecu koja kao ne vide kakav boljitak i sreću im On donosi, te su sve njihove netrpeljivosti bespredmetne u odnosu prema očekivanom obožavanju Njegovog Kamenog Očinskog Osmjeha i Njegove Dobrote.Nije uspio, pače promašio kao i sve ostalo !
Ne da nisu bile "prevladane" podjele već su kulminirale na referendumu 1991 !! Narod je pokazao svoje mišljenje o zločincu brozu i njegovim sljedbenicima i sigurno je da je pomirba amortizirala unutarnje obračune između brozovaca i Hrvata jer bi ti obračuni olakšali "posao" srbo-četničkoj" agresiji i ponovnoj okupaciji Hrvatske !! I hvala Bogu RH se je uspjela obraniti i postati samostalna država...
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.