Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2008., 23:23   #61
moj je dosada pa 4 puta. 2 puta meni, jedan put baki i jedan put muzu. ajme kako to uzasno zvuci. kad po danu spava meni ga je zaj dizat sa naseg kreveta i premistat u njegov jer se odma probudi. pa ga okruzim kusinima dok spava i ja se maknem do wc i cujem plac.... roko na podu. kad je budan obavezno ga stavljam u njegov krevetic, posta je previse zivahan da stoji mirno.

moja mama ima jednu dobru pricu sa padanjem.
za novu godinu su moga brata ostavili da spava i okruzili ga kusinima. nakon nekog vrimena dosla mama vidit jel mali ok, a njega NEMA. pocela plakat da joj dite nestalo, da ga neko ukra... nakon 15 minuta trazenja, panike i suza nasli ga ispod kreveta kako spava. beba od 8 miseci je pala na pod, otkotrlja se ispod kreveta i nastavija spavat
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 01:29   #62
3 pada do sada, prvi tati sa komode za presvlacenje .. ja bila na poslu.. od tada ispod komode na podu one spuzvaste puzle .. druga dva puta usred noci okinuo s naseg kreveta na pod.. i to si nasao mjesto izmedu zastitnih dekica i jastuka na podu .. taj zvuk ..tresak dok sam ziva valjda necu zaboraviti.. i nastavi spavati nakon jedno 3 minute dreke a ja u strahu jer ga ne mogu promatrati jer krmi... guglam po netu, trazim simptome frakture lubanje, cujem svako malo muza koji mrmlja iz kreveta da nisam normalna..a j cvilim ko kisna godina, guglam.. pise bezbojna tekucina iz nosa i uha kao simptom frakture i jadnom djetetu guram dok spava prst u uho i nos.. sad se smijem sama sebi.. tad mi bas nije bilo smijesno
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 12:48   #63
Ljudi da vas ja utješim..prvi pad nije i zadnji, nažalost...imali smo 5 većih padova i sama pomisao na to..gotova sam...sva se tresem...ali zato sad imamo doma cijelu ljekarnu

1. bila je star 3-4 mjeseca, mjenjali smo pelenu i napravila sam korak da bacim pelenu u kantu i tras-s glavicom se odgurnula u naslon kreveta i i direkt kolut na prsa pala na pod...od šoka sam ju odma digla i čuvala tak golu dok nije došla svekrva i dala mi da ju zamotam...cijelu noć nisam spavala jer sam se bojala da možda nema potres mozga i slično

2. u gradu..svi stojimo kraj nje, mama, sestra i ja i igramo se s malom lopticom i htela ju je primit (imala je godinu i nešto) ali je stvila dlan na nju a loptica se počela koturat i na nos...svega ga je izgulila...a svi smo bili kraj nje...ko je kriv?

3. s 2 godine i nešto...igrala se s hrpom balona i najednom bum, fulala je balon i tresnula s glavom u luk (od cigli) između blagavaone i dnevnog boravka..odma sam dotrčala i vidim ju kako se drži za oko..srce nam je stalo...muž je odma zvao babicu (susjedu našu) da dođe vidit jer treba šivanje...za to vrijeme sam ja nju uzela i odnesla u kuponu i oprala ju da vidim šta je..par milimietri do arkade...to je sve zjevalo, a ja sam se tresla od panike...sva sreća susjeda je rekla da ne treba šivat i donesla nam onaj gel-led da joj stavimo...ne spavm cijelu noć

4. igrala se i nešto je htjela pod stolom i opet blizu oka..to je bilo za negdje mjesec dana nakon 2.udarca...opet svi u panici..krvavo cijelo lice...ne vidi se di je...ali sva sreća nikakvo šivanje... ali su ostala 2 ožiljka udaljena jedan od drugog kojih 2-3 centimetra... ne spavam cijelu noć da ne bi bilo nešto...

5. 3 godine i nešto...sjedi na podu u hodniku i vozi autiće, ali me cjelo vrijeme prati jer smo se igrale i razbila mi usnicu sa glavicom i ja držim led..odem u spavaću sobu i čujem bum...doletim..a kad ono nasred čelakvgretina i žila skočila koda će iskočit van..još ona plače i to bolje bubri...maknem svoj led i stavim njoj na čelo i nosim je u sobu... ne boli je glava...ali opet ne spavam cijelu noć

....ona se svega sjeća (u 12.mjsecu bude 4 godine) i svali put me pitala da zašto se morala lupit ako svi imamo svog anđela..zašto ju on nije pazio...


a moj mali bratić je imao 2 pada u kojima je ostao bez prednjih zuba (4-6kom)... bojao se na tobogan kasnije i veće skupine djece...sad ima 5 god
__________________
http://public.fotki.com/ludica
ludica iz 2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 00:48   #64
Mi smo prošli fazu padanja s kreveta. Valjda.
Sad zna sam sići.
Vidilo dite da nema izbora...
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 10:00   #65
drage moje, sva sam izvan sebe.
upravo mi je beba od 3,5 mj. sletjela s bracnog kreveta. pala je na glavu i ledja i uzasno je zaplakala, kao nikad do sad.
ja se sva tresem, tako me strah za macica, a da ne pricam kako se lose osjecam.
ovo je inace vrijeme kad ona spava pa ne znam kako da se ponasam i kako da znam je l sve ok?
da l da je vodim dr.?
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 10:19   #66
Znam da nije za hvalit se ali moja cura je pala 4 puta s kreveta i to zato što se već s 2 mjeseca počela okretati sa leđa na trbuh a s 3 i obratno tako da se bez problema mogla otkotrljati na rub kreveta.
Ono što trebaš paziti je da ne povraća jer je to znak potresa mozga i mislim da joj se zjenice trebaju širiti kad se izlože svjetlu mada ne znam kako to trebaš pratiti. Uglavnom samo ju promatraj i ako se ne ponaša uobičajeno trk kod doktora.
Držim fige da je sve ok!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 10:19   #67
Kako je sad?
Kakvo joj je opće stanje?
mamalare1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 10:44   #68
zvala sam muza posto je na poslu ali on kaze da se smirim.
mene brine sto je pored tolikog cilima pala na parket. jadnica

inace se smije i ok je, ali je malo rignula. meni to nije mjerilo jer ona ima taj reflux pa zna povratit i to bas puno. sad je samo malo i pooslije jela je.
pipala sam glavicu i ne osjetim nista.

osjecam se kao uzasna mater.
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 10:57   #69
Ma daj nisi loša mama! Svakom se može dogoditi da mu dijete padne!
Ma oni su ti mali žilavci. Bit će sve ok!
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 11:01   #70
sad je opet povratila.
joj ja bih dr, ali danas ne radi nase d.z. moramo u dezurno jer je nedjelja. uffffffff .. sama ne znam sta bih i kako da znam od cega povrati
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 12:04   #71
Na tvome mjestu, otisla bih doktoru svakako.

Moze biti nesto, a i ne mora. Ne mozes znati dok ne
provjeris.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 12:11   #72
Pristao bih na CT glave jer je puno benignije od možebitne frakture lubanje tim više jer se radi o djetetu od 6 mjeseci.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 12:22   #73
evo samo da javim da je cura vesela, smije se uveliko
malo je povratila., ali brijem da je od refluxa jer sam joj dala espumisan i odmah se malo smirila.. promatrat cu je u toku dana pa cu vidjet ako bude potrebe za dr.
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 12:39   #74
Čini mi se da brkate ct i mr. Ct ne traje dulje od minute-dvije ( za odrasle), ne znam kako je za bebe i ne ide cijelo tijelo. A mr (magnetska rezonanca) znam da ide cijelo tijelo, u neki tunel. A navodno da po novome postoji i uvz glave/mozga-nisam sigurna.
Dosta ljudi brkaju ct i mr.
E sada je na vama da odlučite da li ct ili mr. Koliko znam ct je dosta jeftiniji, a mr je dosta skuplji. A šta zrači više-to zbilja ne znam.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 12:39   #75
radije odite odmah liječniku,ako je povratila bolje da odete odmah pa čisto da vidite jel sve ok
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 12:41   #76
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
E sada je na vama da odlučite da li ct ili mr. Koliko znam ct je dosta jeftiniji, a mr je dosta skuplji. A šta zrači više-to zbilja ne znam.
to su stari postovi
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 13:02   #77
hej ako je odmah povratila možda ima potres moizga. odite doktoru da vam bude srce na mjestu. i nama je lovro pao ali nije povraćao a imali smo ionako u tom predstojećem tjednu snimanja glave i neuropedijatra pa smo to obavili. da nismo bi išli vjerojatno doktoru. za svaki slučaj
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 13:16   #78
ma ako ima simptoma kao povraćanje ili ako se zjenice ne šire i sužavaju kako bi trebalo,ako dijete doživi šok pa ne plače poslije pada,onda svakako odvesti. Djeca padaju stalno i stvarno kad bi tako svaki put odveli dijete na hitnu,svaki dan bi bili tamo. No,ok kad je mala bebica onda nekak stoji,ali kad se radi o djetetu koje hoda i 500 puta padne,nema smisla stalno trčat na hitnu,samo pratiti dijete
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 13:23   #79
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
to su stari postovi
Vidi zbilja, ne vidjeh da su stari postovi, ali možda nekome drugome pomogne, i to još iz 2008.godine. Nisam gledala godinu.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 13:26   #80
nema veze hvala na info
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.