Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2005., 12:24   #1
S.O.S. - vodoinstalater

Koliko otprilike vodoinstalateri naplacuju svoj rad - npr. za adaptaciju kupaone (mijenjanje cijevi, postavljanje novih, montaža...)?
paul is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2005., 21:47   #2
meni je uzeo oko
1200 dm-a prije 5 godina s klasicnim sanitarijama
3-4 dana posla, jedino kaj poslije moras ugnjavit nekog da ti podzida kadu, pa ozbuka na grubo takoder i tamo gdje su postavili cijevi
pa onda jos i keramicari
uh, uzas jedan
ali pretrpis, uostalom to radis
mozda 1 u 10-15 godina
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 08:38   #3
5000 kuna .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 19:11   #4
Quote:
zh1 kaže:
5000 kuna .
Ovisno o velicini kupaone ali za te nofce ti i keramiku sloze i kadu podzidju i ociste za sobom, kljuc u ruke. Bar u ZG i okolici. Na moru za 2-3 puta vise love
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 19:23   #5
pa meni se to cini malo preskupo, ja sad bas sad planiram novu kupaonu u skroz novo sagradjenoj prostoriji, staroj rusim zidove i povecavam ostale prostorije.

Ako su cijene vodoinstalatera tako skupe isplati mi se kupiti aparat za varenje PP-R cijevi i sam to napraviti, trebaju mi prikljucci za kadu, umivaonik i ves masinu, kupaona ce biti 3x3 i sigurno necu potrositi cijevi za vise od 1500 kn a to je opet za 1000-2000 manje nego kaj ce mi uzeti vodoinstalater.
sa tim cijevima sam radio i znam to pa nije problem, uglavnom gledao sam jednog vodoinstalatera kako radi s njima, posudio od frenda aparat (on ga vise nema da mi posudi) i probao sa par restlova cijevi i koljena, onda slozio jednom rodjaku kupaonu bez greske, islo je malo sporije jer sam triput mjerio al je ispalo super, uglavnom nije neki problem a evo vec tri godine sve u redu
dondo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2005., 22:40   #6
ne znam sad tocno koliko je materijal, kupi ga sam, ali ruke su 1400 kn bile u mom slucaju prije 5 godina
( a sad, mozda malo inflacije...)
a s vodom se ne bi zaj....... ,
nisu ni oni bezveze skolu zavrsili i stjecali praksu godinama
uostalom zeznes kut nagiba, pa ti kupaona fino smrdi, ili ona glupa koljena, nesto zmrdas, pa poslije sami problemi,
to se dize voda kroz onu resetku
ma to je cijela nauka
pogledaj malo po forumima kak zene kukaju na smrad iz kupaone, narocito prije kise,a nove cijevi imaju
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 08:37   #7
Bravo Chani, mada je toćno da je uvijek skupo kad ide iz vlastitog džepa. Za primjer ,uzeli ljudi fušera da napravi standardnu kupaonu, cijena prava sitnica : 2,5kk sa onoliko njegovog materijala koliko je našao u torbi odprije . Bordure koje su imali u zoni ugradbenog vodokotlića su bile po 280 kn komad i trebalo ih je strgati 5 komada jer frajer nije dobro ugradio vodokotlić . Popravak je koštao još 500 kn samo za kotlić,u keramiku ne ulazim .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 11:17   #8
a cuj, fusera na sve strane
svekici na Krku je isto jedan lokalni radio,
pa se morala trgat keramika
jer nije nesto dobro spojio ili kaj,
ne sjecam se vise
znam da je procurilo nakon mjesec dana
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 10:11   #9
Question Troškovnik vodoinstalatera za kupaonu?

Molim pojašnjenje kako vodoinstalateri dođu do iznosa od 5000 do 8000 kuna za preuredenje kupaone od 6 kvadrata.
Trebam promjeniti kanalizacijske cijevi, vodovodne cijevi, postavljanje wc-a, lavaboa i kade.
Ako 2 metra Neebko (nisam sigurna dal je dobro napisano) PVC
cijevi kostaju 37kuna.
Kako vodinstalateri odreduju svoju satnicu?
Po ovome imaju veću satnicu od saborskih zastupnika ili nekakvog bankovnog menagera koji imaju plaću od 12000 kuna.
Jer svaki mi je rekao da bi to napravio u dan i pol cca 12 sati posla.
A da ne velim da je to u fušu nakon posla kod gazde ili preko vikenda. Jer ako hoću račun da na to dodam jos 22% pdv-a.
Ima li koji pošteni vodoinstlater u ovom gradu?

Zadnje uređivanje Majstor : 12.03.2015. at 12:43. Reason: Pisanje naslova teme malim slovom
KOKOSALAKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 11:47   #10
1000 ojra je neka uobičajena vrijednost radova. Toliko sam i ja platio, ali je moj radio sa čeličnim cijevima.
ta ćeš ja fax završio pa razmišljam o promjeni profesije.



Zadnje uređivanje Majstor : 12.03.2015. at 12:44.
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 13:26   #11
ne znam,ali mislim da nisu samo te cijevi u pitanju te da materijal ispadne dosta, a obicno za ruke uzimaju po 2000-2500 kn, vjerojatno su na to uracunali i nekakve zidarske radove, treba ozbukati to gdje dodu cijevi,kadu podzidati itd.
uostalom koliko puta u zivotu mijenjas cijevi na jednoj lokaciji?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 13:35   #12
sori ali da dodam još nešto...

Obavezno račun i pdv i čuvaj račun ko oči u glavi. jer neće ti doći ako ti pukne cijev, ali s računom barem imaš dokaz da je on loše izveo radove.
Probaj iskamčit da ti napiše kolika je garancija na izvedene radove jer ti je nekad ni ne daju...

Ima puno aspekata. Treba biti jako pažljiv.



aj bok

Zadnje uređivanje Majstor : 12.03.2015. at 12:44.
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 13:41   #13
da,kod vodoinstalatera obavezno racun,voda napravi najvise stete po stanu,zamisli da ti se poplavi,digne parket,shebe zidove,onda njega ganjas da ti za to plati popravak
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 14:08   #14
Renoviranje kupaone prije 5 godina me je koštalo 500DM!
I to sam od smočnice radila kupaonu znači cijevi su se provlačile kroz cijeli stan.
Nažalost taj vodoinstalater vise nije u Zg.
KOKOSALAKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 00:57   #15
Re: troškovnik vodoinstalatera za kupaonu?

Quote:
KOKOSALAKY kaže:

cijevi kostaju 37kuna.
Kako vodinstalateri odreduju svoju satnicu?
Po ovome imaju veću satnicu od saborskih zastupnika ili nekakvog bankovnog menagera koji imaju plaću od 12000 kuna.
Jer svaki mi je rekao da bi to napravio u dan i pol cca 12 sati posla.
A da ne velim da je to u fušu nakon posla kod gazde ili preko vikenda.

Ajmo svi u vodoinstalere,od toga se tako dobro živi.Još da u saboru ovo pročitaju svi će u fušere,vremena imaju na pretek.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 14:36   #16
Quote:
Po ovome imaju veću satnicu od saborskih zastupnika
A zašto ne bi smio imati veću satnicu od zastupnika u saboru?? Radi korisniji posao od dotičnih!
Btw. puknuće cijevi nije nikakav dokaz loše izvedenog posla već splet okolnosti u kojima je pravi vodoinstalater rijetko krivac,a cijena koju je ponudio je ona koju postiže na tržištu i tvoje je da prihvatiš ili odbiješ a ne da ga proglašavaš lopovom.Uostalom po čemu bi određivao/la nečiju vrijednost , imaš cipela za 500 i za 5000 kn a naizgled su iste, pa zašto onda ne bi nećiji posao vrijedio više?
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 14:46   #17
Rad

zašto ne bi smio imati veću satnicu od zastupnika u saboru?? Radi korisniji posao od dotičnih!
Btw. puknuće cijevi nije nikakav dokaz loše izvedenog posla već splet okolnosti u kojima je pravi vodoinstalater rijetko krivac,a cijena koju je ponudio je ona koju postiže na tržištu i tvoje je da prihvatiš ili odbiješ a ne da ga proglašavaš lopovom.Uostalom po čemu bi određivao/la nečiju vrijednost , imaš cipela za 500 i za 5000 kn a naizgled su iste, pa zašto onda ne bi nećiji posao vrijedio više?

Ako nikako drukčije , onda pošteno !!







pa po tvojoj krilatici ako nikako drugacije onda posteno,
fakat nije fer da u 5 godina satnica vodoinstalatera ode toliko gore!
moja placa je otisla kojih stotoinjak kuna, a ne par tisuca gore.
o toj relaciji govorim.
i o tome da covjek studira i onda ima manju placu od nekoga tko je zavrsil zanatsku skolu. vidla sam vodoinstalatere i samo s osnovnom skolom.
istina je da se zanat stjece iskustvom, ali precjenili su svoje cijene.
saborske zastupnike sam uzela za primjer jer oni u ovoj drzavi imaju najvece place pa sam samo karikirala da su i vodoinstalateri ocito u istoj kategoriji kaj se tice placa!
istina ima cipela za 500 i 5000kn ali vodoinstalatera nema u tom rasponu.
kuzis nemres birat jer najniza cijena na trzistu za adaptaciju kupaone je 5000 kn neki presutini dogovor ocito (valjda da si ne ruse konkurentnost)

Zadnje uređivanje Majstor : 12.03.2015. at 12:46. Reason: Pisanje naslova teme malim slovom
KOKOSALAKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 15:10   #18
Re: Re: troškovnik vodoinstalatera za kupaonu?

Quote:
Heg kaže:
Ajmo svi u vodoinstalere,od toga se tako dobro živi.Još da u saboru ovo pročitaju svi će u fušere,vremena imaju na pretek.
nekako mislim kad bi se sabornici uhvatili instalacija da bi to kostalo 15000 kn i trajalo 2 tjedna

KOKO - 5 somova je ok cijena,ima onih velikih riba koji naplacuju i po 12000 kn,hebiga tesko ih je skesirati,i meni je bilo,ali kako sto rekoh to radis 1x u xx godina

btw studiranje je grijanje stolca, a oni se ipak narade bez obzira na skolu, potuci ti onda keramiku i nosi tu sutu van iz stana,plati odvoz,bas me zanima koliko sati bi ti trebalo samo za to, probaj dici stemericu itd.
prljav i tezak je to posao
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 17:16   #19
Chani je moj idol!
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 17:21   #20
chani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.