Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2010., 18:19   #121
evo da se pridružim ovoj temi. prije par dana mi je dijagnosticiran gastritis istina samo na osnovi mog opisa općeg stanja, a bez gastroskopije. simptomi: neprestani umor, bolovi u želucu, mučnine i na kraju povraćanje sa tragovima krvi! ali nalazi krvne slike su ok pa su mi dali samo controloc. nemam pojma imam li HP, a moram priznat da mi nije baš ni svejedno što nisam detaljno pregledana pa razmišljam otići na dodatne pretrage privatno. dobila sam savjet da mjesec dana jedem svaki dan 3xdnevno žlicu meda sa žličicom cimeta (cejlonskog), a to preporučuje i hrpa internetskih stranica. ima li netko kakvih saznanja o eventualnim štetnim posljedicama takvog tretmana? smije li se to provoditi za vrijeme dojenja (izlučuje li se kroz mlijeko, utječe li na bebu??? ima li utjecaja na laktaciju)?
u svakom slučaju koristila sam to kroz par dana,u kombinaciji sa tabletama, fino je, čini se da pomaže, ali ne znam da li nastaviti zbog gore navedenih nedoumica...
spalatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:44   #122
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
[/U]

naprotiv!...kod nje se javljaju bolovi 5-6 cm lijevo od pupka ( valjda tanko crijevo ili trasverzala DEBELOG crijeva?)
zato je to dodatno plaši da se nije nešto pojaviolo na crijevima,,,pogotovo je opasno ako je na debelom crijevu

zna li itko koji je organ tu?

ja sam imala bolove na tom području par godina nakon malo masnije hrane pogotovo ako bi sadržavala vrhnje za kuhanje. mislila sam da izbjegavanjem takve hrane okgu riješiti problem i nisam se zamarala odlaskom doktoru, a i bolovi su se javljali samo povremeno.

prije mjesec dana, bolovi su počeli lijevo od pupka odmah ujutro (natašte), i malo niže, pa desno od pupka i na kraju me bolilo i u prsima. to je trajalo tjedan dana i ja se isto pitala koji je organ kritičan.

uglavnom, nakon gastroskopije koja nija bila strašna (privatno) saznala sam da se radilo o želucu i da imam erozivni gastritis i gerb zbog kojeg sam ujutro imalo osjećaj stezanja u grlu (suho grlo). test na HBP negativan. bolje otići na gastroskopiju i saznati o čemu se radi, nego trpiti bolove i nagađati.
gerby is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 13:31   #123
Quote:
spalatina kaže: Pogledaj post
evo da se pridružim ovoj temi. prije par dana mi je dijagnosticiran gastritis istina samo na osnovi mog opisa općeg stanja, a bez gastroskopije. simptomi: neprestani umor, bolovi u želucu, mučnine i na kraju povraćanje sa tragovima krvi! ali nalazi krvne slike su ok pa su mi dali samo controloc. nemam pojma imam li HP, a moram priznat da mi nije baš ni svejedno što nisam detaljno pregledana pa razmišljam otići na dodatne pretrage privatno. dobila sam savjet da mjesec dana jedem svaki dan 3xdnevno žlicu meda sa žličicom cimeta (cejlonskog), a to preporučuje i hrpa internetskih stranica. ima li netko kakvih saznanja o eventualnim štetnim posljedicama takvog tretmana? smije li se to provoditi za vrijeme dojenja (izlučuje li se kroz mlijeko, utječe li na bebu??? ima li utjecaja na laktaciju)?
u svakom slučaju koristila sam to kroz par dana,u kombinaciji sa tabletama, fino je, čini se da pomaže, ali ne znam da li nastaviti zbog gore navedenih nedoumica...
Definitivno napravi dodatne pretrage!
U današnje vrijeme se moraš sama za sebe pobrinut jel je nekim doktorima najlakše napisat recept i ćao!
Just2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:53   #124
Pozdrav svima, i Sretna Nova Godina :)

Bok svima, evo i mene ovdje. Kao poklon za novu godinu dobila sam Helicobacter a simptoma nije bilo nikakvih. Išla sam na par pretraga radi drugih stvari koje su me mučile, a oni meni nađu helića. Kažu, ništa strašno, popiješ 3vrste antibiotika i prođe. E pa vidjeti ćemo... ja se nadam da hoće
Ali, da se ne žalim previše, imam jedno pitanja. Pročitala sam na stranici subana da onaj čaj od iđirota potiče izlučivanje kiseline i želučanog soka. Nešto mi nije jasno: meni je doktor rekao da helicobacter potiče izlučivanje kiseline, i sada neka meni netko objasni zašto da pijem čaj koji također potiče izlučivanje kiseline? Po nekoj mojoj logici zar se ne bi trebao piti čaj koji smanjuje izlučivanje kiseline?
Sad više nemam pojma koje je trebalo biti "glavno" pitanje. Nema veze.

Danaide is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 10:43   #125
Helicobacter Plyori

Pozdrav svima,
evo i ja se pridružujem HP klubu!

Prije otprilike mjesec dana sam bila na gastroskopiji i dijagnosticiran mi je kronični gastritis, a našli su i helicobacter pylori. Dobila sam onu trojnu terapiju od tjedan dana koju sam popila i ponovno ću za mjesec dana ići na gastroskopiju da provjere je li bakterija otišla.

Osobno nikad nisam imala teške simptome poput boli ili osjećaja težine u želucu, vraćanja kiseline ili slično, već me želudac znao povremeno boljeti ako bih se baš prežderala kao životinja ili ako bih jela paprike, spravljene na bilo koji način.

Ali, primjetila sam da to što ne osjetim na želucu, vidim na licu. Kad pojedem nešto što mi ne odgovara, recimo čokoladu, mlijeko ili bilo što kiselo, na licu mi se pojave sitne mrljice i prištići, i to uglavnom na desnom obrazu i desnoj strani lica. Primjetila sam to tek nakon što sam bila kod jednog 'alternativca' kod kojeg sam također primala terapiju za želudac, a koja je počela djelovati odmah i lice mi se bilo potpuno očistilo. (ipak, morala sam odustati od njega jer mi je bio preskup )

E sad, mene zanima, kao prvo, ima li još netko takvih iskustava s lošim tenom od hp-a? I kako ste to riješili?

Hvala!
__________________
A ja ti imam Otimačicu. Ha! :D
Ana Laura Torre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 15:52   #126
aaaaaaaaaa

otkriven je novi način terpaije protiv HPB..više u ovom linku:http://findarticles.com/p/articles/m.../ai_n30936700/
kitako is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 12:34   #127
Pitanje jedno da li netko od vas tko ima ili je imao problema s ovom navedenom bakterijom,ima smetnje s crijevima ili tako nesto??
Jer meni unazad tjedan i pol dana pojavila se nekakva lagana bol (i to u predjelu malo iznad pupka) mozda i nebi nazvao to bol nego nesto slicno što je stalno u prisustvu a pogotovo ju osjetim kada uvučem trbuh recimo.
Da li je netko imao sličnih iskustava.tj. da navedem i ja imam istu bakteriju.
dizzy0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 23:49   #128
Quote:
dizzy0 kaže: Pogledaj post
Pitanje jedno da li netko od vas tko ima ili je imao problema s ovom navedenom bakterijom,ima smetnje s crijevima ili tako nesto??
Jer meni unazad tjedan i pol dana pojavila se nekakva lagana bol (i to u predjelu malo iznad pupka) mozda i nebi nazvao to bol nego nesto slicno što je stalno u prisustvu a pogotovo ju osjetim kada uvučem trbuh recimo.
Da li je netko imao sličnih iskustava.tj. da navedem i ja imam istu bakteriju.
ja sam imala tih problema, ali kada sam prestala piti tablete prestala je i bol ti već piješ sve one silne tablete?
Danaide is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 19:45   #129
Ja sam prošao trojnu terapiju, i nekako moram priznati da nisam zadovoljan na lječenju.
Bilo mi je dobro jedno vrijeme sad ponovo imam te nekakove blage tegobe.
I dobio sam nove tablete koje koristim.
Ali jos nisam napravio test da vidim jesam li ubio bakteriju al ću uskoro napraviti.
dizzy0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 21:52   #130
Quote:
dizzy0 kaže: Pogledaj post
Ja sam prošao trojnu terapiju, i nekako moram priznati da nisam zadovoljan na lječenju.
Bilo mi je dobro jedno vrijeme sad ponovo imam te nekakove blage tegobe.
I dobio sam nove tablete koje koristim.
Ali jos nisam napravio test da vidim jesam li ubio bakteriju al ću uskoro napraviti.
ni meni ta terapija nije bas pomogla trenutno pijem neke tablete za želudac pa se mogu normalno hraniti jer me inače mući žgaravica.
nisam ni ja išla na pregled da vidim dali sam je se riješila, ali meni je rekla doktorica da ne šalju uvijek na ponovni pregled
Danaide is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 01:33   #131
Quote:
re-for kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim pacijentima...od danas sam i ja dobio tu titulu.

Vlasnik sam Helicobacter pylori i kako kaze nalaz, veoma pozitivan....jer su mi nasli preko 3400 jedinica antitijela. (da li je ovo puno, malo, opasno???)
Ono sto me zapravo navelo da uradim nalaz jeste nadutost, gasovi, jutarnji proljev, problemi sa probavom i ono mozda najvaznije , problem sa kozom na prstima ruku. Kozda je ispucala, izrazito suha na palcu, kaziprstu i srednjem prstu. Kada dodjem u dodir sa prljavstinom ili prasinom, koza zna na pregibima prstiju i puknuti i onda nastaju ranice koje su jako bolne i neugodne. Potrosio sam na kilograme raznih krema.

U nardnih 2-3 dana moram po uputnicu pa zatim kod doktora koji ce mi prepisati terapiju.

Ono sto me zanima kod ljudi koji imaju problem sa pomenutom bakterijom, jeste, da li je neko od njih imao problem sa ispucalom i suhom kozom na rukama ili nekom drugom dijelu tijela??

Na ovu bakteriju je zapravo prvi poslumnjao jedan dobar dermatolog, koji je samo pogledao prste i nakon toga me upitao da li imam problem sa stomakom, tj. probavom.
Evo mene 4 mjeseca nakon gore objavljenog posta.

Trojnu terapiju sam popio i mogu vam reci da mi je vec 4-5 dan bilo puno bolje. Bolovi su nestali, problem sa zgaravicom je nestao. Mogao sam pojesti 1 kg banana u 00.00 a da nakon toga nemam problem sa zgaravicom. Stolica se bila potpuno normalizovala a ja bio sretan. Nus pojava nisam imao.
Jedino sto mi je i dalje ostao problem sa kozom.
Sve ovo je trajalo nekih 20 dana nakon terapije, kada se svi predhodno navedeni simptopi nisu ponovo vratili.
Bol u predjelu zeludca, zgaravica, nadutost(konstantno imam potrebu za prd..), sto mi je ujedno i javeci problem, jer ako to ne cinim redovno, hocu eksplodirati.

Nisam isao na ponovnu kontrolu stanja u zeludcu(gastroskopija) niti sam isao na test na HBP.
Sta mi je ciniti? Ima li neka druga terapija koja je efikasnija od one standardne trojne? Moja je trajala 14 dana.
re-for is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 14:55   #132
Quote:
re-for kaže: Pogledaj post
Evo mene 4 mjeseca nakon gore objavljenog posta.

Trojnu terapiju sam popio i mogu vam reci da mi je vec 4-5 dan bilo puno bolje. Bolovi su nestali, problem sa zgaravicom je nestao. Mogao sam pojesti 1 kg banana u 00.00 a da nakon toga nemam problem sa zgaravicom. Stolica se bila potpuno normalizovala a ja bio sretan. Nus pojava nisam imao.
Jedino sto mi je i dalje ostao problem sa kozom.
Sve ovo je trajalo nekih 20 dana nakon terapije, kada se svi predhodno navedeni simptopi nisu ponovo vratili.
Bol u predjelu zeludca, zgaravica, nadutost(konstantno imam potrebu za prd..), sto mi je ujedno i javeci problem, jer ako to ne cinim redovno, hocu eksplodirati.

Nisam isao na ponovnu kontrolu stanja u zeludcu(gastroskopija) niti sam isao na test na HBP.
Sta mi je ciniti? Ima li neka druga terapija koja je efikasnija od one standardne trojne? Moja je trajala 14 dana.
pozdrav. meni je također dijagnosticirana HB, iako nisam imala ni slične probleme tvojima. ja sam imala netipične smetnje, nikada me nije bolio želudac, nemam smetnje s žgaravicom, stolicom, težinom illi nadutošću. ja sam imala neobjašnjive napade gušenja i noćne apneje. u nekoiko navrata sam bila kod raznih liječnika zbog navedenih smetnji s raznim spazmima ali dugo vremena nitko nije posumnjao da je u biti problem želudac.
naravno, imam i gastritis i hiatus herniu (kako li se to piše?!). meni se u biti vraća sadržaj želuca (gerb ili refluks- koliko sam skužila to je isto ili jako slično). kako je to stanje dugo godina bilo totalno neprepoznato kako od mene tako i od liječnika, ja sam na kraju dobila upalu jednjaka s ranom koja je bila na prijelazu grkljan-jednjak. boljelo je za poluditi i tretirana sam na početku samo na ORL-u. na moje inzistiranje idem na gastroskopiju (nezaboravno iskustvo....) tek analizom uzetog uzorka se nalazi HB (u prethodnim godinama mi je više puta rađen krvni test i uvijek je bio negativan.

e sad, sorry nakon ovog dugog uvoda o meni.... meni ti je u startu prepisana terapija u trajanju od 1mj najača moguća (Nolapaza 2x40mg) i nakon toga 1mj Nolapaza 2x20mg. po učinjenoj gastroskopiji, dr. mi vraća terapiju na 2x40!!!! daklem, i prije utvrđene HB mi je određena terapija od min. 2mj!!! kažu da je uobičajeno biti na konstantnoj terapiji i 6mj i duže!!!! meni ova terapija odgovara, već sam malo počela fušariti, više ih se ne sjetim popiti nego što se sjetim, ali tegoba više nemam nikakvih. e da i ja sam imala neobjašnjive napade kašlja koji su trajali do povraćanja, jer mi se vraćao sadržaj koji nije izazivao žgaravicu ili bol već samo kašalj.... pa ti poveži s želucem......
da li su se smetnje možda vratile jer ti nisu prepisali dovoljno dugu terapiju pa si se možda zaliječio a ne izlječio?
ljubić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 23:06   #133
Quote:
re-for kaže: Pogledaj post
<cut>
Jedino sto mi je i dalje ostao problem sa kozom.
Teško je ovako reći, a izgleda da problem s kožom ipak nije povezan sa želucem. Nije mi jasno kako ni dermatolog nije otkrio uzrok. Jeste li možda kontrolirali hormone štitnjače? Prepoznajete li se ovdje:

http://ultrazvuk-tarle.hr/dijagnosti...e_hipotireoza/

Quote:
re-for kaže: Pogledaj post
Sve ovo je trajalo nekih 20 dana nakon terapije, kada se svi predhodno navedeni simptopi nisu ponovo vratili. Bol u predjelu zeludca, zgaravica, nadutost(konstantno imam potrebu za prd..), sto mi je ujedno i javeci problem, jer ako to ne cinim redovno, hocu eksplodirati.
Jeste li pazili na prehranu? Trojnom terapijom ste ne samo eradicirali Helicobacter pylori, već i ostalu "dobru" crijevnu floru, kojoj treba vremena da se oporavi.

Quote:
re-for kaže: Pogledaj post
Nisam isao na ponovnu kontrolu stanja u zeludcu(gastroskopija) niti sam isao na test na HBP.
Sta mi je ciniti? Ima li neka druga terapija koja je efikasnija od one standardne trojne? Moja je trajala 14 dana.
Ako prehrana nije uzrok vašim tegobama, trebali bi posjetiti gastroenterologa. Trojna terapija traje 14 dana i njom se eradicira Helicobacter pylori. Možda je vama potreban inhibitor protonske pumpe (Pantoprazol), a to će gastroenterolog najbolje znati.
__________________
Si parva licet componere magnis
_ivor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 12:17   #134
bokić svima!
imam i ja nekih iskustava sa prokletom bakterijom pa evo da pomognem ljudima kojima je potrebno...
raspitivala sam se mnogo o ovome problemu i mislim da sam našla rješenje!
najprije moram reći da bi svatko ko sumnja na H.Pylori trebao otići na taj izdisajni test ili neki drugi (puno gori) koji plaća zdravstveno.
u slučaju da imate jako visoku koncentraciju ovih bakterija tribali bi, po mom mišljenju prije prirodnih ljekova proći jednu od ovih trojnih terapija i to po mogućnosti "sekvencijalnu" jer je učinkovitija a ne običnu trojnu koju propisuje po defaultu većina naših pametnih doktora.
i još nešto, šta vam većina doktora neće reći nego vas samo otpraviti doma sa vrećom tableta, ova terapija će vam uništiti dobar dio probavne flore pa bi tribali za vrime uzimanja terapije uzimati dosta nekakvih probiotičkih jogurta i jesti uglavnom laganu i kuhanu hranu.

a nakon terapije ili za one ljude koji nemaju veliki problem sa ovom bakterijom, najbolje sredstvo za uništavanje je KURKUMA(TURMERIC) i SLADIĆ ili SLATKI KORIJEN(LICORICE)!
Kurkuma je indijski začin i sastavni je dio curry-ja ali nije žestok i meni je odličan sa svime juhama,gulašima...
ima ga i u tabletama ali je skup i najbolje ga je kupit u dućanu kao začin u prahu (10-15 kuna).
Sladić je korijen i najbolje ga je piti kao čaj. postoje i nekakvi slatkiši ali upitno je koliko u njima ima uopće toga.
ja sam imala tu bakteriju i godinu nakon terapije sam osjetila da mi se ponovo vraća. ali onda sam otkrila ove dvi stvari otada nikakvih problema!
ne bi bilo loše ni suplemente vitamina C uzimati jer i on ubija ovu bakeriju ali kurkuma i sladić su zakon!
Helaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 13:30   #135
Ja bih se takodjer htjeo nadovezat za ovu temu,posto sam doslovno od prosle godine vlasnik ove nazalost glupe bakterije.

Ja bih htjeo nesto ispricati,kod mene je bila ovaka situacija da sam jednostavno zbog neke druge stvari otisao kod doktora tj na orl i nakon pregleda me je doktor uputio na test na hbp i naravno tu su mi i otkrili.Mene nikada nije mucio zeludac i nikada nisam imao problema s time.Nego stvari zbog kojeg sam potrazio ljecnicku pomoc bila je ta,da sam imao jednostavno smetnje s prociscavanjem grla tj.malo malo pa me uvati nekakav kasalj tj. kasalj samo da procistim grlo i tu je pocelo i druga smetnja mi je bila kao da mi nesto stalno krcka pri gutanju.

Dobio sam trojnu kombinaciju ljekova plus nolpaza 40 koje sam koristio i naravno iskreno to me samo unazadilo i to jako,poslje toga su mi se pojavile stvari koje su ljudi u prethodnim postovima pricali,znaci ta nadutost ,bolovi u zelucu ali donji dio a zgaravice da i ne spominjem to je postalo normalno.

E nakon toga nekako ti svi simptomi su nestali a taj simptom zbog kojeg sam otisao, je i dalje tu muci taj nekakv kasalj i nekakva zategnutost u grlu,nakon toga sam otisao pregledat sve zivo cak i stitnjacu gdje su mi doktori rekli da je sve u redu i sta radim kod njih,na kraju shvacam da mi je ta bakterija jos uvijek nekako prisutna .

Ja sam imao tretman ljecenja hbp koji je trajao 2 mj. i cini se da mi bas i nije pomogao danas kada sam napravio dobru pauzu od tih ljekova cu otici po jos jednu turu nolpaza pa se nadam da ce mi bar malo pomoci.
Isto tako danas moram priznati ,nemam nikakovih vise tegoba sa želucom tu i tamo ponekad me uvati žgaravica a nemam vise ni nadotusti.
Jedino isti problem je ostao.
dizzy0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 17:55   #136
Quote:
ljubić kaže: Pogledaj post
nikada me nije bolio želudac, nemam smetnje s žgaravicom, stolicom, težinom illi nadutošću.
<cut>
naravno, imam i gastritis i hiatus herniu (kako li se to piše?!). meni se u biti vraća sadržaj želuca (gerb ili refluks- koliko sam skužila to je isto ili jako slično).
Vas vjerojatno nisu ni liječili protiv Hp, nego su vam dali pantorazol (Krkina Nolpaza, Plivina Zipantola i sl.) ili zbog gastritisa, ili hijatalne hernije ili GERB-a (ili neke kombinacije). Hp se ne može eradicirati pantoprazolom. Može se ublažiti infekcija uzrokovana Hp, ali ne i eradicirati Hp - za to je potreban antibiotik (čak kombinacija dva antibiotika). Pantoprazol se može koristiti dugoročno.

Quote:
dizzy0 kaže: Pogledaj post
Mene nikada nije mucio zeludac i nikada nisam imao problema s time.
<cut>
Dobio sam trojnu kombinaciju ljekova plus nolpaza 40 koje sam koristio i naravno iskreno to me samo unazadilo i to jako,poslje toga su mi se pojavile stvari koje su ljudi u prethodnim postovima pricali,znaci ta nadutost ,bolovi u zelucu ali donji dio a zgaravice da i ne spominjem to je postalo normalno.
Niste imali želučane smetnje, a uzimali ste trojnu terapiju od koje ste se osjećali lošije . Trebali ste obavijestiti liječnika da vam terapija ne odgovara (i prekinuti terapiju).

Quote:
dizzy0 kaže: Pogledaj post
E nakon toga nekako ti svi simptomi su nestali a taj simptom zbog kojeg sam otisao, je i dalje tu muci taj nekakv kasalj i nekakva zategnutost u grlu,nakon toga sam otisao pregledat sve zivo cak i stitnjacu gdje su mi doktori rekli da je sve u redu i sta radim kod njih,na kraju shvacam da mi je ta bakterija jos uvijek nekako prisutna .
Prisutnost bakterije ne znači da ona uzrokuje probleme! Nemojte me hvatati za točne postotke jer se rezultati razlikuju od studije do studije, ali recimo oko 65% ljudi u Hrvatskoj ima Hp, od toga 80% nema nikakvih smetnji. Od ostalih 20% koji prepoznaju smetnje, tek se za mali postotak bolesnika do nekih 3% (koliko se sjećam iz jedne studije) može reći da Hp direktno uzrokuje tegobe (ostali imaju Hp, imaju simptome, ali se utvrdilo da simptomi nisu posljedica djelovanja Hp). Ponavljam, statistika je točan zbroj netočnih podataka , ali prisustvo Hp ne znači da vam ona i uzrokuje probleme.

Quote:
dizzy0 kaže: Pogledaj post
Ja sam imao tretman ljecenja hbp koji je trajao 2 mj. i cini se da mi bas i nije pomogao danas kada sam napravio dobru pauzu od tih ljekova cu otici po jos jednu turu nolpaza pa se nadam da ce mi bar malo pomoci.
Isto tako danas moram priznati ,nemam nikakovih vise tegoba sa želucom tu i tamo ponekad me uvati žgaravica a nemam vise ni nadotusti.
Jedino isti problem je ostao.
Evo, i ovo govori da ste trojnu terapiju uzimali "nepotrebno". Stavio sam pod navodnike "nepotrebno", jer je možda eradiciran Hp, pa hajde, neka korist (na stranu što vam bakterija vjerojatno nije uzrokovala nikakve probleme). Ako primjetim dobro iz vaše priče, imali ste jedan problem (kašalj, krckanje pri gutanju), pa ste uzimali trojnu terapiju od koje vam je bilo loše, pa ste završili terapiju i bilo vam je bolje osim što je ostao inicijalni problem. Ne znam, mislim da vam pantoprazol ne treba, jer negirate tegobe sa želucem, a i napisali ste da vas je uzimanje lijeka "samo unazadilo, i to jako". Nemojte me krivo shvatiti, radili ste ono što su vam specijalisti preporučili, to je jasno. Ali ima liječnika koji znaju dati trojnu terapiju, pa kad se utvrdi da su tegobe ostale iste nakon terapije (ili više njih), samo zaključe da tegobe nisu zbog Hp .

Mene ovo krckanje pri gutanju jako asocira na štitnjaču, ali velite da ste bili kod endokrinologa i da je sa štitnjačom sve u redu. I samo vi idite specijalistima, nek vas ne brine to što vas pitaju "što radite kod njih". Bolje da vas pitaju to nego "što se niste prije javili"

Jeste li radili gastroskopiju? Možda vam se žuč vraća u želudac (žučni refluks), pa se zbog toga zakašljete.

Jeste li bili kod pulmologa?
__________________
Si parva licet componere magnis
_ivor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 16:35   #137
Koliko sada kosta izdisajni test, najpovoljnije naravno i gdje se u Zg-u moze napraviti?
francvti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 15:40   #138
Eto pridruzio bi se i ja ovoj temi i molio bi za odgovor ako neko zna..Takoder dugo vremena patim od refluksnog ezofagitisa i prije nekoliko dana otkrivena mi je bakterija h. pylori..e sad zanima me buduci da vec jako dugo patim od sinusitisa i faringitisa koji nikako da prolaze dali ta bakterija moze biti eventualni razlog..negdje sam cuo da upalne bolesti zeluca mogu uzrokovati i upale grla,sinusa..znali neko nesto o tome ili ima slicna iskustva?
ALEN068 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 19:29   #139
Quote:
francvti kaže: Pogledaj post
Koliko sada kosta izdisajni test, najpovoljnije naravno i gdje se u Zg-u moze napraviti?
Ne znam koliko košta, ali urea izdisajni test (INFAI) rade u Nemetovoj.
__________________
Si parva licet componere magnis
_ivor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 19:55   #140
Quote:
ALEN068 kaže: Pogledaj post
Eto pridruzio bi se i ja ovoj temi i molio bi za odgovor ako neko zna..Takoder dugo vremena patim od refluksnog ezofagitisa i prije nekoliko dana otkrivena mi je bakterija h. pylori..e sad zanima me buduci da vec jako dugo patim od sinusitisa i faringitisa koji nikako da prolaze dali ta bakterija moze biti eventualni razlog..negdje sam cuo da upalne bolesti zeluca mogu uzrokovati i upale grla,sinusa..znali neko nesto o tome ili ima slicna iskustva?
Iako moram priznati da sam već čuo od par ljudi kako povezuju probleme sinusa, grla i ždrijela sa Helicobacter pylori, mislim da ova bakterija nema nikakve veze s tim upalama. Helicobacter pylori živi u izrazitoj kiseloj okolini - u želucu, tj na želučanoj sluznici, gdje svojim djelovanjem uzrokuje infekciju. Ja još nisam naišao na neki članak koji bi objasnio eventualnu povezanost, ali možda su drugi imali više sreće
__________________
Si parva licet componere magnis
_ivor_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.