Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2012., 20:31   #21
Ljudi pozdrav
Ja sam novi na forumu i rego sam se zbog jednog problema ako ikako ko može pomoči
laguna 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 20:33   #22
zna li tko gdje ima rezervnih,a polovnih djelova za lagunu 3 točnije zadnji farovi
laguna 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 20:34   #23
ha, reci pa pa vidimo....
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 20:37   #24
problem ha
Tražim ih več 4 dana i nikako nigdje
laguna 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 20:50   #25
koja je to godina? jesi pogledao za zamjenske?

ovako oglasnik i rabljeni dijelovi ili auto otpad za Renault i telefon u ruke i pitaš...!!
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 09:46   #26
molim za pomoć

Imam veliki problem koji polako prelazi u noćnu moru..imam feeling da netko hoće zaraditi na meni veliku lovu..molim pomagajte..pukao mi je blok motora na meganu jedinici..nabavljen je polovni donji dio motora..majstor me ubjeđuje da moram nabaviti leteće ležajeve,karike..ne znam koliko mi novaca treba za to..htio bih što jeftinije proći jer sam već hrpu love uložio..to je 1.6 osam ventilac koliko čega treba i koliko bi to moglo koštati..hvala unapred..
Renault82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 12:05   #27
Quote:
bad_loco kaže: Pogledaj post
hvala, a zanimaju me cijene rezervnih djelova kad nesto crkne na renaultu...dali su puno skuplji od ostalih ?
Ovisi šta je tebi skupo? Recimo na mojem Cliu 1.2 16V sa divljih 75ks, redovni servis sa rukama u Baotiću(ulje,filter ulja,filter goriva,filter klime) dođe oko 1500-1800 ,što bi bila prihvatljiva cijena da vozim auto,a ne ovu škaltulju.

Isto tako me servis za 118d u ovlaštenom košta 2400kn,ali jebat ga to je ipak komad auta spram ovog malog brabonjka.

Generalno su moja iskustva sa Renaultom dobra,ima svojih poznatih boljiki(bobine,senzor gasa),ali kad se to riješi auto bi trebao uglavno biti toči i vozi. Ali servisi su hračnem ti u lice skupi,zato rađe kod dobrog neovlaštenog sa svojim djelovima i amen.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 17:30   #28
Quote:
Renault82 kaže: Pogledaj post
Imam veliki problem koji polako prelazi u noćnu moru..imam feeling da netko hoće zaraditi na meni veliku lovu..molim pomagajte..pukao mi je blok motora na meganu jedinici..nabavljen je polovni donji dio motora..majstor me ubjeđuje da moram nabaviti leteće ležajeve,karike..ne znam koliko mi novaca treba za to..htio bih što jeftinije proći jer sam već hrpu love uložio..to je 1.6 osam ventilac koliko čega treba i koliko bi to moglo koštati..hvala unapred..
nabavio si samo blok motora ili su u njemu radilica, ležajevi, klipovi...?

ako je samo blok, dobro bi bilo staviti nove ležajeve i karike. kad se već slaže, da je bar to novo a nebi smjelo biti preko 1 000 kn svi ti dijelovi.
ako su klipovi i radilica već unutra, pitanje je u kakvom su stanju.

kako god, majstor ti ne može garantirati ništa ako složiš motor sa starim dijelovima. i sa novima to nije posel, kamoli sa starima.
inzistiraj na što jeftinijemako hoćeš ali moraš znati da su šanse veće da motor neće dugo trajat.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 18:48   #29
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Ovisi šta je tebi skupo? Recimo na mojem Cliu 1.2 16V sa divljih 75ks, redovni servis sa rukama u Baotiću(ulje,filter ulja,filter goriva,filter klime) dođe oko 1500-1800 ,što bi bila prihvatljiva cijena da vozim auto,a ne ovu škaltulju.
Užas, ja sam svoj Clio 1.2 16v zbog garancije samo prve dvije godine vozio na redovne servise kod ovlaštenog. Promijena ulja, filtera ulja i klime bila je oko 1100kn. Sad već neko vrijeme sam kupujem dijelove proizvođača koji su obično prva ugradnja (Purflux) i vozim ga lika koji je radio u Renault servisu.

Proljetos sam napravio redovni servis na kojem se promijenjeno ulje (ELF 5w40) SXR), filter ulja, filter goriva, filter klime i filter zraka. Ukupno sa rukama me koštalo manje od 600kn što je bagatela prema ovih 1500 -1800kn u ovlaštenom servisu. Za te pare se napravi veliki servis sa izmjenom pogonskog remenja, natezača i pumpe a ne smijurija od izmjena filtera. Ali tako je kako je...
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2012., 10:38   #30
Quote:
Ico_Zg kaže: Pogledaj post
Užas, ja sam svoj Clio 1.2 16v zbog garancije samo prve dvije godine vozio na redovne servise kod ovlaštenog. Promijena ulja, filtera ulja i klime bila je oko 1100kn. Sad već neko vrijeme sam kupujem dijelove proizvođača koji su obično prva ugradnja (Purflux) i vozim ga lika koji je radio u Renault servisu.

Proljetos sam napravio redovni servis na kojem se promijenjeno ulje (ELF 5w40) SXR), filter ulja, filter goriva, filter klime i filter zraka. Ukupno sa rukama me koštalo manje od 600kn što je bagatela prema ovih 1500 -1800kn u ovlaštenom servisu. Za te pare se napravi veliki servis sa izmjenom pogonskog remenja, natezača i pumpe a ne smijurija od izmjena filtera. Ali tako je kako je...
daj ne slušaj pretjerivanje.
kakvih 1800 kn za servis na cliu? bog te pitaj što je rađeno i što je naplaćeno.

i onda kao kontra, servis na bmw-u samo za paket žvaka skuplji. moš si mislit.
već sam stavil jednom scan računa od servisa bmw-a 520d na 80 000 km. ulje i filteri, remeni, kočione pločice, jedno crijevo: nešto preko 12 000 kn.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 12:08   #31
Clio 3 1.2 75KS
redovni servis 340kn!!!
ulje Evolution 5-40 200kn (4litre)
filter zraka+ulja 100kn
rad 40kn
+ pecat i upis servisa
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 12:28   #32
Kupujemo mali gradski auto i sad, iako sam u startu izbacila francuze jer...naaavodno imaju skupe dijelove (tako su mi svi govorili), sad vidim da ima dost povoljnih modela, recimo Renault meganea, pa me zanima je li to neka patka ili što?

http://www.vecernji.hr/skupi-dijelov...omobila-872649 i ovaj članak

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...oglas-19470419
evo, recimo ovaj oglas...
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 12:41   #33
pa naravno kad si pitala ljude koji iskustva temelje na prošlosti od 20, 30 godina. Sve ti je to isti drek danas, ako nije baš neka egzotika u pitanju
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 12:48   #34
Meni je Clio bio dosta povoljan. Neki dijelovi skuplji neki jeftiniji od drugih marki. Opel ima najskuplje dijelove i servise iz mog iskustva.

Evo ti od Auto Kreše katalog pa uspoređuj što te zanima: http://autokreso.rezervnidijelovi.info/Search
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 13:19   #35
I ovaj članak je iz 2009, što, stoga možemo zaključiti da su se cijene i od te godine mogle promijeniti...hahah, ali recimo, ajde da je relativno točan članak jer ipak nije iz 1999.g. :-)

Al ne znam koji k, nedavno sam razgovarala s kumom, koji su imali Renault clio do prije godinu dana (star jedno 7-8 godina) i rekao mi je da su mu bili duplo skuplji neki dijelovi u usporedbi s nekim dr.autima (tipa Polo).
Ja ne znam jesu to svi ljudi pijani ili gdje oni to servisiraju ili koji k??
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 14:32   #36
Evo ovako.
Ja vozim Clio. Brat Astru. Stari Megane, sestra imala Pola, sad uzela Scenic.

Dijelovi su najjeftiniji za Clia i Astru. Znam jer sam sve za aute osobno kupovao.

Ali, razlike nisu uopće velike. Ne znam gdje kupuju dijelove oni kojima su za Renault skupi, i koliko bi trebali koštati. Pobogu kvalitetan filter ulja je 30 kuna, a filtronov 23.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 15:09   #37
Npr. ako ideš u Renault ovlašteni, njihovi orginalni su skuplji od zamjenskih u tom istom ovlaštenom. Istovremeno se kunu da ti zamjenski kvalitetom odgovaraju orginalnima, posebno za aute starijih godišta, u što baš ne vjerujem, ali ajd, vjerojatno su dobri za normalnu vožnju.
Generalno, cijena dijelova ti ne treba biti odlučujuća za odabir marke, meni bi više značila npr. cijena redovitih servisa u daljnjih 100.000 km, odnosno što trebam promijeniti po tvorničkim postavkama, s time da ideš na servis svakiih 15.000 ili jednom godišnje, neovisno o tvorničkim postavkama.
Mada, kada u istu rečenicu staviš mali gradski auto i Megana, ostajem malo zbunjen. Tu bi mi prije stajao Clio ili čak Twingo. A od Megana, potražio bi godište 2006. ili novije.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 15:57   #38
Puno troši i skupi su mu dijelovi - to je priča koju je moj stari slušao krajem 80ih kada su mu objašnjavali zašto se zajebao kad je kupio Renault 19.

Iskreno me fascinira koliko se neke priče perpetuiraju u našem narodu.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 18:42   #39
Fascinantno mi je kako svi pričaju drugačije,ovdje spomenuli jebe_u Opel corsu (a ovdje piše čak i Astra) kao skupi dijelovi....

Stvarno su svi pijani.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 21:31   #40
pa zavisi koliko se kvari i kolika je potreba za dijelovima. Ulje promijenim sam svakih 10 tkm, cca 120kn 3 litre elfa, mann filter 50 kn. Dakle ne štedeći na materijalu, tj. ponajbolje za njega na tržištu, niti 200 kn sve skupa
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.