Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2014., 23:22   #221
Već se 3. tjedan borim sa urtikarijom, baš dođe u nezgodno vrijeme. Taman prije Uskrsa sam dobila osip po trbuhu,vratu,leđima. Kako sam bila u Zagrebu nazvala sam doktoricu i objasnila joj simptome pa mi je poslala Beloderm i Telfast, osip se počeo povlačiti, ali su izbijale nove crvene točkice. Tek nakon 4 dana je ponovo radila zbog tih praznika, 3 dana sam išla na injekcije Synopena i nečeg na D čini mi se i to se počelo povlačiti. Prošle godine sam imala iste probleme, bila sam na hitnoj pa u Vinogradskooj i liječila sam se skoro 2. mjeseca, a dermatolog je sumnjao da je reakcija na lijek. Testiranje je bilo negativno. Pila sam Xyzal i Medrol, mazanje Belodermom. Sada sam naručena za alergotest tek u 6.mjesecu.
Jutros mi je ponovo izbila reakcija na vratu i malo na licu, a opet je vikend i putujem van Hrvatske na terensku. Mogu li mazati ponovo s Belodermom? Pošto ne mogu do doktorice sada. Ili da idem na hitnu na injekciju? To me samo češe i crveni se, nemam napadaje.
Pazila sam što jedem, ali izgleda da se vraćam na dvopek i čaj. Također sumnjam na probleme sa štitnjačom, na toj temi nitko nije znao može li ona uzrokovati osip.
Kod svog doktora mogu zbog tog putovanja tek za 6 dana.
__________________
People are strange when you're a stranger.
on-the-road is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 00:49   #222
Quote:
on-the-road kaže: Pogledaj post
... pa mi je poslala Beloderm i Telfast, osip se počeo povlačiti, ali su izbijale nove crvene točkice.
...
Prošle godine sam imala iste probleme, bila sam na hitnoj pa u Vinogradskooj i liječila sam se skoro 2. mjeseca, a dermatolog je sumnjao da je reakcija na lijek. Testiranje je bilo negativno. Pila sam Xyzal i Medrol, mazanje Belodermom. ...

Jutros mi je ponovo izbila reakcija na vratu i malo na licu, a opet je vikend i putujem van Hrvatske na terensku. Mogu li mazati ponovo s Belodermom?
pazi, moguća je i takva reakcija na kortikosteroide (Beloderm i Medrol). takva sistemska reakcija česta je i kod alergija na neku namirnicu (meni je ove godine, kao novo, izbilo na rotkvice nikad prije nije. kako, zašto?... za poludit.) svakako probaj promijeniti antihistaminik, ne djeluju svi jednako. i ne, nisu uvijek oni "novije generacije" automatski i bolji. ja sam probala sve ove koje si spomenula i još neke, da bi se vratila na Letizen koji actually djeluje.

ne znam kako će alergičar u ovo doba godine prestati uzimati antihistaminke, a trebala bi biti bez akutnog osipa i bez lijekova u vrijeme testiranja.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 01:15   #223
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
pazi, moguća je i takva reakcija na kortikosteroide (Beloderm i Medrol). takva sistemska reakcija česta je i kod alergija na neku namirnicu (meni je ove godine, kao novo, izbilo na rotkvice nikad prije nije. kako, zašto?... za poludit.) svakako probaj promijeniti antihistaminik, ne djeluju svi jednako. i ne, nisu uvijek oni "novije generacije" automatski i bolji. ja sam probala sve ove koje si spomenula i još neke, da bi se vratila na Letizen koji actually djeluje.

ne znam kako će alergičar u ovo doba godine prestati uzimati antihistaminke, a trebala bi biti bez akutnog osipa i bez lijekova u vrijeme testiranja.
Medrol i Beloderm sam počela koristit tek 2-3 dana nakon osipa, dok sam skužila da me nisu izgrizli komarci, pa hitna pa vinogradska. I ovaj sad zadnji osip sam Beloderm koristila jedno 5 dana samo, doktorica je rekla da ne trebam više pa nisam. a Synopen mast?
A da znam, pijem i dasseltu zbog nosa i očiiju, samo njih nisam pila dok sam uzimala ovu terapiju. Misliš da mi mjesec dana pauze neće biti dovoljne za realne rezultate?
Sad ne mogu zaspat jer to češe, crveni se, a ne smijem dirat.
Ja sumnjam da svoje najdraže voće - jagode iako ovo malo predugo traje obzirom da sam ih konzumirala jednom prije 3 tjedna.
__________________
People are strange when you're a stranger.
on-the-road is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 01:20   #224
mjesec dana pauze jest dovoljno, samo ne znam kako ćeš to izdržati ako se reakcije pogoršaju... jesi li prije primjetila poboljšanje prilikom držanja stroge dijete?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 10:54   #225
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
mjesec dana pauze jest dovoljno, samo ne znam kako ćeš to izdržati ako se reakcije pogoršaju... jesi li prije primjetila poboljšanje prilikom držanja stroge dijete?
pa ne znam ni ja, jer me nos užasno češe i kišem po 5-6 puta, ove mi dasselta pomažu ublažiti te simptome. čini mi se da mi se na licu povlači. možda mi je ovo reakcija na kremu za lice, sve sam izbacila iz upotrebe.ali vrat i dalje češe

pa jesam, to se sve počelo povlačit, međutim opet su mi izbili novi, ali tipa 5-6 crvenih točkica, a ne 50 kao kad je počelo.i onda sam dobila injekcije. sad ću se pokušat koliko toliko držat toga, ne znam kakva će nam bit ponuda u hotelu, ali juha, riža i kuhani krumpir mi ne gine. jer mislim da cijeli dan na čaju neću izdržat, a putujem 12 sati.
hvala ti puno što odgovaraš
__________________
People are strange when you're a stranger.
on-the-road is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 22:57   #226
Moje iskustvo vezano uz kronicnu urtikariju: tri mjeseca bezuspjesnog obilazenja doktora,mjenjanja terapije,zadnje na xzyzalu i nemogucnosti testiranja na alergije jer bi mi nakon dva dana nepijenja antihistaminika usta natekla,a potrebno je biti par dana bez njih prije testiranja,na preporuku prijateljice otisla sam na biorezonancu gdje mi je doktorica rekla da su mi crijeva krcata candidom,stavila me na anticandidu dijetu i uz njezine terapije stanje mi se popravilo za nekih 70 %. Jos uvijek odlazim njoj,treci put,nadam se da cu uskoro prestat sa osipima. Uglavnom svi vi koji muku mucite sa kronicnom urtikarijom nepoznata uzroka provjerite candidu u organizmu.
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 09:20   #227
pitanje:koliko dugo se rinolan sirup smije piti? oko Božića mom 4godišnjaku se pojavila urtikarija, prolazila i vraćala se,da bi prije dva tjedna se pogoršala i otišli smo pedu,propisao rinolan dva tjedna, izbacit konzervanse iz prehrane, vratit stari deterdžent i tako..bili smo dobri sve uradili no i tijekom ova dva tjedna i pod sirupom imao je po par manjih plikova.i sad ih ima, na vratu i stomaku..da li smijem još koji dan davat rinolan ili opet pedu?
-Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 23:19   #228
Dajte molim vas napisite svoja iskustva s redovitim konzumiranjem antihistaminika kod kronicne urtikarije, plizzz. Koliko su stetni za jetru, kakve su nuspojave, kako se osjecate nakon visemjesecne konzumacije? Trebam li se jako brinuti oko toga? Imam kronicnu urtikariju (fizikalnu, ali javi se i kod velikih temperaturnih razlika toplo hladno) vec 7 god i do sad nisam pila lijekove nego sam to nekak prehranom drzala pod kontrolom. U zadnjih 6 mjeseci mi se redovito pocela pojavljivat upala oka, koja izgleda kao konjuktivitis ali to nije jer se javlja precesto. Doktor mi je rekao da je vjerojatno povezano s urtikarijom i da narednih par mjeseci moram piti Loratadin, pa cemo vidjet sto ce se dogadat s okom i sukladno tome cemo radit daljne pretrage. Btw, isprepadao me rekavsi da urtikarija nije nimalo bezopasna, cak opasna po zivot, jer mozda trenutno se cini da nije opasna, ali nikad se ne zna kad moze prec na disni sustav :/ ja inace nemam problema s disnim sustavom, nego samo s kozom, al eto on kaze da to nije nesto u sto se mogu pouzdat.
__________________
Oh my my my Im feeling high
My mind is gone
Im all alone
ortopiroksen is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 10:44   #229
Manje-više svi noviji antihistaminici su poprilično sigurni lijekovi po pitanju nuspojava i oštećenja pojedinih organa.

Kod urtikarije je teško predvidjeti kad će i pod kojim okolnostima prijeći u puno težu manifestaciju, primjerice anafilaktoidnu, ili čak i anafilaktičku reakciju.

Za sada su antihistaminici razuman izbor za tebe

Btw, katkad treba promijeniti antihistaminik, jer ne djeluju svi kod svakoga od nas na zadovoljavajuć način.

Slušaj svog doktora, vrlo razumno zbori
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 23:10   #230
Unatrag tri tjedana imam crvenilo na obrazima kao da sam kronični alkić. Najprije sam skužila da mi je koža na tom dijelu jako hrapava, onda počelo svrbiti i izbijati plikovi (kao da me komarac upiknuo) i danas se totalno razmahalo u dva navrata, dobila plikovie po bradi, obrazima i iznad ustiju i onda me zaduha primila (inače imam bronhijalnu astmu i alerkgijski rinitis). Prošlo spontano, uzela Ventolin radi gušenja i onda mi je bilo bolje i ospi se počeo povlačiti. Nikad mi tako nešto nije bilo bar ne u tako jakom obliku. Baš sam se dobro isprepadala.
Bettinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 10:48   #231
Urtikarija i paracetamol

Jel se dogodilo kome da natekne i dobije urtikariju od paracetamola (lupocet, kafetin)?
Moja lijecnica kaze kako je reakcija na paracetamol njoj nepoznata jer je to lijek koji je skoro bezopasan.
petraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 11:32   #232
Pa u principu i jest rijetkost, no evo moja mama je na kafetin imala alergijsku reakciju (oteknuće jezika i usana), tako da se i to događa.
__________________
Najlipše stvari na svitu su džabe.
Konti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 20:16   #233
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Manje-više svi noviji antihistaminici su poprilično sigurni lijekovi po pitanju nuspojava i oštećenja pojedinih organa.

Kod urtikarije je teško predvidjeti kad će i pod kojim okolnostima prijeći u puno težu manifestaciju, primjerice anafilaktoidnu, ili čak i anafilaktičku reakciju.

Za sada su antihistaminici razuman izbor za tebe

Btw, katkad treba promijeniti antihistaminik, jer ne djeluju svi kod svakoga od nas na zadovoljavajuć način.

Slušaj svog doktora, vrlo razumno zbori
Hvala, evo nakon 10 dana koristenja loratadina mi je puuuno bolje i upala oka se ne vraca super se osjecam, vise mi ne izlaze plikovi kao od uboda komarca koji su se znali spajati u jedan veliki plik po cijeloj kozi, ne otice mi lice niti usi nego se pojavi rijetki osip u obliku laganog crvenila. Nadam se da ce tako i ostati
__________________
Oh my my my Im feeling high
My mind is gone
Im all alone
ortopiroksen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 20:29   #234
Quote:
petraaa kaže: Pogledaj post
Jel se dogodilo kome da natekne i dobije urtikariju od paracetamola (lupocet, kafetin)?
Moja lijecnica kaze kako je reakcija na paracetamol njoj nepoznata jer je to lijek koji je skoro bezopasan.
Ja sam dobila alergiju na paracetamol, iako su se i magistre u ljekarni i liječnica opće prakse čudom čudile, jer da do mog slučaja nisu čule da je itko alergijski reagirao na njega.

U literaturi sam našla da bolesna jetra izrazito loše reagira na paracetamol i jetreni bolesnici ga moraju izbjegavati.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 20:35   #235
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ja sam dobila alergiju na paracetamol, iako su se i magistre u ljekarni i liječnica opće prakse čudom čudile, jer da do mog slučaja nisu čule da je itko alergijski reagirao na njega.

U literaturi sam našla da bolesna jetra izrazito loše reagira na paracetamol i jetreni bolesnici ga moraju izbjegavati.
bas dobro onda . Nisam nikad imala problem s jetrom do mononukleoze prije par godina. Zar je moguce da je to razlog?
Jel bi mi mogla dati neki link gdje si to nasla, molim te?
petraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 00:31   #236
Quote:
petraaa kaže: Pogledaj post
bas dobro onda . Nisam nikad imala problem s jetrom do mononukleoze prije par godina. Zar je moguce da je to razlog?
Jel bi mi mogla dati neki link gdje si to nasla, molim te?
Evo jedan link utjecaja paracetamola na jetru.

Upiši u tražilicu paracetamol jetra ili acetaminofen* jetra, a možeš i umjesto jetra upisati hepatitis, pa guglaj.

*acetaminofen = paracetamol
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 10:04   #237
Quote:
petraaa kaže: Pogledaj post
Jel se dogodilo kome da natekne i dobije urtikariju od paracetamola (lupocet, kafetin)?
Moja lijecnica kaze kako je reakcija na paracetamol njoj nepoznata jer je to lijek koji je skoro bezopasan.
Ova izjava o "skorobezopasnosti" paracetamola ozbiljno konkurira za vrh liste ShitOfTheWeek (ako je to liječnica uistinu baš tako izrekla )
Pogotovo ako se ima u vidu od ranije poznata bolest, kao primjerice mononukleoza koja jaaaaako "voli" jetru.

Quote:
petraaa kaže: Pogledaj post
bas dobro onda . Nisam nikad imala problem s jetrom do mononukleoze prije par godina. Zar je moguce da je to razlog?
Jel bi mi mogla dati neki link gdje si to nasla, molim te?
Nego, držimo se teme.
Nije navedeno, u koju je svrhu paracetamol uziman i je li bio kao lijek sam (npr. Lupocet,Lekadol,Panadol...), ili je bio u kombinaciji sa npr. propifenazonom, kofeinom, kodeinom... a.k.a Caffetin)?

Kod primjene Caffetina nisu rijetkost upravo ovdje opisane alergijske manifestacije.

Svakako treba u vidu imati, da kod mnogih virusnih, bakterijskih, miješnih infekcija naš organizam na različit način reagira na pojedini lijek nego što je reagirao neki raniji put na neki drugi štetni agens (virus,bakteriju, etc...).
Imunološki je sustav vrlo dinamičan i njegove je obrasce "ponašanja" katkad vrlo teško predvidjeti (samim time i modificirati).

Paracetamol u bilo kojem obliku sigurno nije najmudriji prvi izbor kod osobe koja je preboljela mononukleozu, osim ako nema "jače" kontraindikacije za ostale lijekove koji bi se mogli koristiti kao analgetik, antipiretik...

I još malo oftopika...

Vrlo je živa rasprava nekih institucija i u SAD-u o uklanjanju sa OTC polica, kao i ozbiljne rasprava o restrikciji preporuka za uzimanje kombinacije tramadol+paracetamol
Ove rasprave se u pravilu odnose na uporabu paracetamola kod odrasle populacije.
Za sada nema tako alarmantnih povika na paracetamol pri uporabi kod djece, obzirom kako jetra kod djece ima impresivnu sposobnost regeneracije jetre te je po sadašnjim spoznajama paracetamol poprilično siguran lijek za klince&klinceze
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 14:25   #238
fermina, hvala ti na trudu. Nakon tvog posta isla sam istrazivati jer me nitko nikada nije upozorio na paracetamol nakon mononukleoze. Dapace, kako sam vidjela, ona cak nije ni navedena u mom kartonu kod lijecnice opce prakse. Za acetaminophen kao drugi naziv znam jer su mi na hitnoj u Americi jednom dali Tylenol u infuziji iako sam navela reakciju. Znam da ide tako da lijekovi ostecuju jetru, no nisam znala da ostecena jetra s paracetamolom jos vise strada, zato sam pitala za link. Hvala .

body, mononukleozu sam preboljela prije 7 godina, imala sam 20 tad, tako da i nisu moj organizam i jetra bili bas tako stari .
Sad kad razmislim i vracam se unazad, shvacam da sam dotada normalno pila kafetin i panadol i lupocet i sve ostale lijekove na bazi paracetamola, a otada jednostavno vise ne podnosim, nateknem, urtikarija me pojede i povraca mi se.
Izbjegavam opcenito lijekove, no paracetamol sam znala popiti iskljucivo u svrhu snizavanja temperature ili kao kafetin za glavobolju.
Kad sam dosla lijecnici i objasnila joj simpome, zatrazila sam da mi prepise nesto drugo za temperaturu, poput ibuprofena, na sto mi je rekla da je ibuprofen koji ja "trazim" jak i da je paracetamol puno bezopasniji lijek.

Hvala na rastumacenju, stvarno mi nije bilo jasno odakle ta promjena odjednom. Sad znam bar da postoji korelacija.

A sto se tice tramadola, i to sam bila uzela jednom. Blazen lijek
petraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 04:42   #239
Urtikarije

Odakle da počnem. Imam 16 godina, dok je bila škola vodio sam nezdrav život. Spavao po 2-3 sata, preskako doručak itd... Onda mi se pojavila urtikarija, koja se pojavljuje nakon znojenja. Traje već 2 mjeseca. Nezgodno mi je, pošto teniram fudbal i sav pocrvenim, ne svrbi me nešto posebno, ponekad... Sada, da li je normalno da čovjek u ovo doba života dobije urtikarije i kako je se riješiti. Hvala unaprijed
krater22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 14:27   #240
Pocelo je u cetvrtak popodne, blago oticanje lijevog kapka, usi su me strahovito svrbile i desni dlan je natekao. U ljekarni su mi dali antihistaminike i rekli da pijem jednu dnevno (cetirizine hydrochloride).

U petak ujutro sam se probudila toliko izoblicenog lica da nisam oci mogla otvoriti. Donja usna se valjda povecala 5 puta. Izgledala sam doslovno ko poslije neuspjele plasticne operacije. Po cijelom tijelu sam imala ogromne crvene fleke kao plikove koji su uzasno svrbili i istovremeno bolili. Zavrsila sam na hitnoj gdje su mi dali duge antihistaminike (chlorophenamine), rekli da iste kupim u ljekarni, da ih pijem svaka 4 sata te me poslali kuci.

U subotu se otok lica malo smirio iako sam i dalje bila natecena (ovaj puta gornja usna i oci), ali su mi sad natekle obje sake i prsti na rukama. Nisam mogla nista s prstima, izgledali su ko male buhtle. Plikovi i svrbez po tijelu se i dalje sirio, od tjemena peko vrata, trbuha, straznjice, nogu. Imala sam osjecaj kako mi koza gori od vrucine, a istovremeno mi je bilo uzasno hladno. Mislila sam kako cu si izderat kozu, neopisiv osjecaj.

U nedjelju ujutro su mi osim opet kapaka na ocima i usana, ruku i dlanova natekla i stopala i tabani na nogama, jedva sam hodala. Otekline su bile uzasno bolne, pogotovo na dlanovima i tabanima. Opet sam zavrsila na hitnoj gdje me ovaj puta primila glavna doktorica, malo detaljnije pregledala, izmjerila tlak i otkucaje srca. Rekla je kako se radi o izuzuzetno jakoj alergijskoj reakciji koja se vec trebala polako smirivati od antihistaminika, da imam utrikariju i angioedem. Takodjer je rekla kako uzrok moze biti hrana, sampon, krema, ljekovi...u biti bilo sta. Dan prije pojave svega jesam promijenila kremu za lice i sampon za kosu. Od hrane sam konzumirala sto i inace, nikakve nove stvari nisam isprobavala (za dorucak granolu, rucak riba i povrce, popodne malo ljesnjaka, kikirikija i badema). A od ljekova koristim jednu te istu terapiju vec 3 godine, nikakve nove tablete nisam pila. Dobila sam kortikosteroide na recept i nove antihistaminike (fexofenadine i prednisolone) i poslali su me kuci. Terapiju moram piti iducih 5 dana. Jutros napokon vise nema nikakvih oteklina, ni po licu i ni sakama i stopalima, ali je svrbez jos uvijek primjetan. Za sutra sam narucena kod svoga doktora opce prakse.

Strah me sad bilo sta jesti. Zivim na kuhanoj piletini, krompiru, mrkvi, jabukama i rizi. Pijem samo caj od djumbira i obicnu vodu. Nikakve kreme nisam stavljala, a tusiram se samo mlakom vodom. Dodje mi da pobacam svu kozmetiku, sampone, sapune, kreme i gelove i da pokupujem sve blago djecje iako ne znam ni koliko je to sigurno.

Odvratno stanje!!!!
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:56.