Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2009., 23:07   #81
dali bi mi netko znao reći šta se dobije u bjelovarsko bilogorskoj županiji,konkretno me zanima općina garešnica? znam da imam pravo sa hzzo-a i od općine,ali me zanima dali i naša županija šta daje?
Ines 22.2. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 18:48   #82
Quote:
koka2004 kaže: Pogledaj post
Da, ali ako je otac prijavljen negdje vani i tamo dobije novac, a mama u Hrvatskoj, to je onda ok?

a kako to točno otac može rodit vani?
novce dobivaš zato što si rodila i prijavljena, a ne samo jer si prijavljena
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 12:56   #83
pitanje:

moj dragi-s kojim još nisam u braku je neki dan išao na HZZO zbog tih novaca za opremu za dijete. dao je tamo ženi moje papire s potvrdom prebivališta i od maloga. ženska mu kaže da ne mogu dobit te novce jer citiram: u trenutku poroda majka i dijete moraju biti prijavljeni na istoj adresi!

ja sam prijavljena na staroj adresi a mali na ovoj gdje smo sad. i moj dragi velik ići ćemo u petrinjsku prijaviti mene tu ali ženska mu još jednom ponovi istu rečenicu!

jučer su kod nas bili prijatelji koji su isto dobili dijete. i vele da ona-majka nije u zagrebu ni godinu dana-dakle ne može dobiti potvrdu o prebivalištu,ali da je on-otac to sve na HZZO-u napravio preko sebe.

e sad šta se može napraviti u mom slučaju??

p.s.može i na PM!!
hvala
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.

Zadnje uređivanje Soon Li : 16.02.2009. at 13:02.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 13:07   #84
Quote:
Soon Li kaže: Pogledaj post
u trenutku poroda majka i dijete moraju biti prijavljeni na istoj adresi!

a kak u trenutku poroda dijete može bit prijavljeno igdje, kad se još nije rodilo?!?!?

ne znam je li sad drugačije po novom zakonu, ja sam bila prijavljena na jednoj, MM i dijete na drugoj adresi, dobili novce
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 13:13   #85
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a kak u trenutku poroda dijete može bit prijavljeno igdje, kad se još nije rodilo?!?!?

ne znam je li sad drugačije po novom zakonu, ja sam bila prijavljena na jednoj, MM i dijete na drugoj adresi, dobili novce
to ni nama nije jasno koje su im to fore?!??!
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 14:15   #86
Disident, pa dobiješ i tih 4000 kn ako si iz Osijeka, ja sam isto rodila u 12 mj. i dobila od županije 500kn, 50kn od sl. banke a za ovih 4000 sam zvala grad Osijek jer nisam dobila pismo na kućnu adresu i naknadno njima donijela dokumentaciju i dobila papir s kojim odeš u sl. banku i uplate ti novce na bebin rn.! Samo ti njih zovi!
Zone01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 14:46   #87
Quote:
Zone01 kaže: Pogledaj post
Disident, pa dobiješ i tih 4000 kn ako si iz Osijeka, ja sam isto rodila u 12 mj. i dobila od županije 500kn, 50kn od sl. banke a za ovih 4000 sam zvala grad Osijek jer nisam dobila pismo na kućnu adresu i naknadno njima donijela dokumentaciju i dobila papir s kojim odeš u sl. banku i uplate ti novce na bebin rn.! Samo ti njih zovi!
da malo čitaš što je ona napisala, skužila bi da je rodila 2007., a tad je bilo 500kn od grada
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 18:56   #88
a zamisli ovo-moj bebač rođen u prosincu, gdje ti vidiš godinu? Mislila sam da cura nezna da ima pravo jer pismo ne dobiju svi, samo sam htjela pomoći.
Zone01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 19:19   #89
nije ni bitno, al disident je ovo napisala, pase može zaključiti

Quote:
disident kaže: Pogledaj post
dobije od grada osijeka 500 kuna i za dva tjedna čujem na vijestima-od siječnja 4000 kuna umjesto 500
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 08:04   #90
ups, nisam napisala godine!
tatsha je u pravu, rodila sam u prosincu 2007
Zone01, hvala, ali niš' od toga, moj bebač uranio
__________________
...draga, ljubavi jedina, s koje si planete..dopusti mi da malo i ja s tobom budem dijete...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 17:40   #91
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a kako to točno otac može rodit vani?
novce dobivaš zato što si rodila i prijavljena, a ne samo jer si prijavljena
Ja ne znam za druge zemlje, ali u susjednoj nam Sloveniji novac (ili paket - odluka roditelja) dobije jedan od roditelja (kako se dogovore). Ako je u Slo prijavljen samo otac, onda logično, novac dobije on.
I ne zato, što bi rodio, nego zato što je dobio dijete. I novac je za opremanje dijeteta i ne neka naknada za porod.
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 17:30   #92
drage moje, evo jučer sam i ja predala formulare za naknade od HZZO i od Grada Zagreba. Prije cca mjesec dana sam postavila pitanje koje možete ovdje pročitati i jučer napokon dobila odgovor na njega. Naime, nemoramo ja i dečko biti prijavljeni na istoj adresi ali podnositelj zahtjeva i djete moraju!!! Budući sam ja na jednoj adresi a moj dragi sa sinom na drugoj adresi (ne pitajte me zašto se nisam još prebacila na njihovu adresu) on je morao predati te zahtjeve kako bi dobili novac. Još uvijek mi nije logično zbog čega majka i dijete moraju biti na istoj adresi ali eto - htjela sam samo to navesti za slučaj da postoji još parova koji imaju ovakvu situaciju.
tajci1408 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 19:15   #93
Jel zna netko na kojoj stranici se može isprintati onaj formular za novac od grada Zagreba?

Unaprijed hvala!!!!!!!!!
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 21:33   #94
da li netko zna da li splitsko dalmatinska županija daje neku naknadu za dijete.dakle,ne grad nego županija?pozdrav
__________________
nebo strpljive voli
Magaivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 23:32   #95
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Jel zna netko na kojoj stranici se može isprintati onaj formular za novac od grada Zagreba?

Unaprijed hvala!!!!!!!!!
evo ti link na stranicu.na dnu stranice ti je zahtjev i izjava.treba ti oboje.požuri se jer ti je rok 6mj. od rođenja djeteta.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 23:40   #96
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
evo ti link na stranicu.na dnu stranice ti je zahtjev i izjava.treba ti oboje.požuri se jer ti je rok 6mj. od rođenja djeteta.
Ej draga hvala ti!!!!!!!!Znam da je rok 6 mjeseci,samo je dragi bio ljen otić po potvrdu o prebivalištu
Hvala još jednom!
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 03:54   #97
Da li se nekome( u Splitu ) događa da je iznos naknade svaki mjesec drugačiji? Meni zna varirati i do 500-600 kn. Nije mi jasno zašto. Ima li to veze sa radnim danima u mjesecu? Ako da, zašto onda računaju prosjek kad se njega ne drže?!
Tina st is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 13:17   #98
Quote:
Tina st kaže: Pogledaj post
Da li se nekome( u Splitu ) događa da je iznos naknade svaki mjesec drugačiji? Meni zna varirati i do 500-600 kn. Nije mi jasno zašto. Ima li to veze sa radnim danima u mjesecu? Ako da, zašto onda računaju prosjek kad se njega ne drže?!
Drže se prosjeka Naknada se računa prosječan sat rada x broj radnih sati u konkretnom mjesecu, nekad ih je više, nekad manje, stoga i razlika u primanjima.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 02:15   #99
Ma i mislila sam da je tako nešto. Ali znam jednu curu kojoj iznos nije varirao nego je u kunu bio isti pa mi ništa više nije jasno. Nema veze. Obzirom da sam se jedva izborila i za ovaj porodiljni ( radim po zamjenama ) dobro je išta nego ništa.
Tina st is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 02:27   #100
Quote:
Tina st kaže: Pogledaj post
Da li se nekome( u Splitu ) događa da je iznos naknade svaki mjesec drugačiji? Meni zna varirati i do 500-600 kn. Nije mi jasno zašto. Ima li to veze sa radnim danima u mjesecu? Ako da, zašto onda računaju prosjek kad se njega ne drže?!
i meni se događa ali ne toliki iznos - manje od 100 ali mi je u zadnje vrime isti
kate17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.