Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2009., 13:19   #1
Statičke vježbe

Bila sam na dvije operacije kralježnice i nisam se dosta dugo bavila bilo kakvim sportom jer mi je to zabranjeno.Normalno mišići su mi potpuno oslabili i vec mi se na trbuhu pocelo malo i nakupljati sala (u odnosu kad je bio potpuno ravan i mišićav prije operacija).E sad bih ja htjela ucvrstiti ponovno sve mišiće (trbušne,nožne dupence i sise) pomoću statičkih vježbi za koje znam da smijem radit.Probala sam googlat i nisam našla nikakve statičke vježbe za učvršćivanje pa ako netko zna bilo kakve bilo bi supp.....hvala unaprijed...
 
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 13:28   #2
Ja sam ih radio, 45min bez stanke.na principu 6sec, 6 "stišćeš" i 6 odmaraš.
Radije daj malo novaca pa odi negdje gdje je to organizirano, teško ih je izvoditi sam.
Postoji knjiga "korektivna gimnastika" za nekih 50-70 kn pa nađi nju i radi prema njoj ako želiš sama doma vješbati.
Nakon jedno 3-6 mj kvalitetnog vježbanja bi mogla početi kombinirati fitness i vježbe bez problema.
__________________
bez panike
apić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 13:41   #3
Quote:
mIcAa-pIcAa kaže: Pogledaj post
Bila sam na dvije operacije kralježnice i nisam se dosta dugo bavila bilo kakvim sportom jer mi je to zabranjeno.Normalno mišići su mi potpuno oslabili i vec mi se na trbuhu pocelo malo i nakupljati sala (u odnosu kad je bio potpuno ravan i mišićav prije operacija).E sad bih ja htjela ucvrstiti ponovno sve mišiće (trbušne,nožne dupence i sise) pomoću statičkih vježbi za koje znam da smijem radit.Probala sam googlat i nisam našla nikakve statičke vježbe za učvršćivanje pa ako netko zna bilo kakve bilo bi supp.....hvala unaprijed...
Naći ćeš ih, ima ih na webu.

Pretpostavljam da sama znaš na čemu bi najviše radila i što su statičke vježbe.
Drži se osnovnih principa za takve treninge (o pauzi, postupnim povećanjima intervala, tome kako ti tijelo podnosi takvu tenziju i sl.) i odaberi vježbe koje si najviše želiš.
Guglaj "isometric exercises".


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 14:14   #4
e hvala puno obadvojici sto ste me uputili......nasla sam na netu pa cu probat da vidim rezultate...a i pokusat cu naci knjigu negdje...sam da uspije jer mi nis drugo nece pomoc...fala jos jednom...
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:49.