Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2014., 23:41   #141
Film je super.Radnja mi se sviđa i glumci su odlični.
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 15:12   #142
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
E tako ti je to i u životu. Samo ti vrijeme nepovratno iscuri, pa ti iskustvo ne znači puno. Osim ako si te sreće da nađeš svog Anđela sa Verdena, kojeg možeš spasiti.
Ne znam jel bih stavio ": cerek:" smajlija ili ":tužnog:".
tuznog, jer ga neces naci
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 21:23   #143
Konačno zabavan blockbuster 8/10
marapop is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 23:16   #144
nakon pogledanog filma godzille gdje su dopustili unošenje japanske patetike u priču koja ima samo smisla japancima, gdje japanac kaže "gođila, let him fajt" aludirajući na to da u višemilijunksom gradu dopuste borbu čudovišta i godzile (čudovišta isto tako) umalo se nisam izrigao, nakon pogledane lucy gdje je predstavljena jebena želja čovjeka da praktično postane bog i to samo korištenjem 100% svog mozga i pogledanog transformera 4 odakle pršti sa svih strana akcija, kaos, rušenje a nigdje priče i nove disnep priče maleficent za koju se malo može reći da je bajka budući da imamo ženskog rogatog đavla koji je i dobar i zloban (sve bi mogao prežvakati ali rogovi), uz anoreksične angelinine obraze, gdje sam se bojao da joj lubanja ne pukne i odvratnog akcenta onog južnoafrikanca, ovo je do sada pored novog x-men po meni najboljih potrošenih nekoliko sati.

ocijena 9/10

Zadnje uređivanje njami njami : 21.09.2014. at 23:25.
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 23:25   #145
Quote:
Lijeha kaže: Pogledaj post
9/10
Slatko iznenađenje, osobito mi se svidio lijepo ukomponiran humor
scena kad tom pokuša spasiti onog debelog
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 01:14   #146
...najbolje mi kada na početku filma dok Tom gleda kartu Evrope u sobi skupa s nadređenim prikažu Hrvatsku a za glavni grad pišu Ljubljana.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 06:35   #147
Uvijek duljim kad rekonstruiram neki film, ali sad ću samo ovo napisati:

Ovo je najbolji SF film od Matrix 1 pa na ovamo.

Moja ocjena. 8.5/10

Živjeli
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 06:39   #148
Mjesavina filmova o drugom svjetskom ratu o iskrcavanju na Normandiju, Source Code-a i Svemirskih marinaca.
Sveukupno odlicno. Zabavno i puno akcije a opet nije se previse zabrijalo u to nego ima i humora. Nema pravise patetike i to mi je ok. Neoriginalno ali jako dobro slozeno. Cruisea ne volim ali leze mu ovakve uloge i posao je dradio vrhunski.

8/10
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 08:21   #149
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Uvijek duljim kad rekonstruiram neki film, ali sad ću samo ovo napisati:

Ovo je najbolji SF film od Matrix 1 pa na ovamo.

Moja ocjena. 8.5/10

Živjeli
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...najbolje mi kada na početku filma dok Tom gleda kartu Evrope u sobi skupa s nadređenim prikažu Hrvatsku a za glavni grad pišu Ljubljana.
Da se nadovežem na svoj post i na ovaj tvoj, jednostavno ne mogu izdržati a da ne uđem u detalje...

Vjerovali ljudi moji ili ne, ja bi ovom filmu dao ocjenu 9/10 da nije bilo tog sa Ljubljanom.

Ne zato jer je mene to sad kao pogodilo kao Hrvata, uffff, briga me, nego stvar je principa, da je bilo koja druga država i grad u pitanju napisao bi isto,... ne ide mi u glavu kako se to može desit...

Milijuni dolara uloženi u film, sve super smontirano kao film, super film, ali uz sve te resurse oni ne mogu uložit 1 minut truda da IZGUGLAJU gdje je Zagreb a gdje Ljubljana kad već ima 3,4 sekunde scene u filmu o tome.

To mi je apsolutno, ALI APSOLUTNO NESHVATLJIVO eto.

Ja razumim da je pre rigorozno od mene da smanjim filmu ocjenu sa 9/10 na 8.5/10 zbog takvog nečeg, ali naprosto je stvar principa.

Može vam se sad smješnom činit ova analogija i usporedba, ali evo ja npr. zaradjivam preko youtube jer radim/editiram svoja videa itd... razno raznih karaktera, povijesna, sportska itd videa, i kad vidim da sam nesto pogriješio, a traje samo milisekundu u videu koji traje npr. 8 minuta, mene to pojede...

IŽDERE ME...i onda moram naprosto cijeli video ponovno radit (i to onda opet traje satima, zbog milisekunde) jer ne mogu podnit to, a vjerojatno nitko to ne bi primjetio, ali meni to smeta.

E sad, ako to stavim na jedan 10 000 puta veći plan pa objelodanim na jedan vrhunski film, pa bokte ja ne bi mogao spavat da sam na mjestu režisera ovog filma zbog toga sa Ljubljanom.

Ali dobro...

Kako rekoh za sam film, ovo je najbolji SF film od Matrixa 1 pa na ovamo... U svemu ima mjeru, apsolutno, akcije ima ali nije izforsirana, sve ima svoje zašto, humora nema mnogo ali ima taman onoliko "dosta" da ga bude dosta, gluma jako jako dobra... Cruise i ekipa obavili sve kako treba, sama priča maestralna makar eto i da nije originalna, maestralno izvedena, kad se (SPOILERI) vraća non stop unatrag režiser točno zna kako editirat scene i tijek filma a da ne postane naprosto dosadno, niti blizu tome.

CGI se rabi a da nije svrha filma, što je rijetkost modernog SF-a.

Putovanja kroz vrijeme uvijek izazivaju kontroverze, ali pošto nitko od nas u to ne može biti siguran kako bi stvarno efekt bio, ovo je izvedeno jako jako dobro, odlično, kraj je odličan mada neki kažu da ga ne razume, ne razumjem što se ima ne razumit?

Sviđa mi se i doza misterija koja je ipak na kraju ostavljena, mislim namjerno naravno, dal je Cruise pod kontrolom Omege ili je naprosto "krv" ga dotakla pa eto...

Sve u svemu je više nego odličan SF...Cruise koji se dao totalno u SF vode je ovim napravio vrhunac u tome ovim filmom, naravno da nikad nemoš reći da netko ne može i bolje, ali ovo je stvarno bilo odlično.

Film te drži od početka do kraja bez da okreneš glavu makar te i komarac ugrizao, film te toliko drži prikovanim za priču da makar i da ti žena ili cura pošalje SMS da te ostavlja da bi vjerojatno nastavio gledat film.

Zadnje uređivanje Dragon007 : 22.09.2014. at 08:26.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 11:45   #150
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem na svoj post i na ovaj tvoj, jednostavno ne mogu izdržati a da ne uđem u detalje...

Vjerovali ljudi moji ili ne, ja bi ovom filmu dao ocjenu 9/10 da nije bilo tog sa Ljubljanom.

Ne zato jer je mene to sad kao pogodilo kao Hrvata, uffff, briga me, nego stvar je principa, da je bilo koja druga država i grad u pitanju napisao bi isto,... ne ide mi u glavu kako se to može desit...

Milijuni dolara uloženi u film, sve super smontirano kao film, super film, ali uz sve te resurse oni ne mogu uložit 1 minut truda da IZGUGLAJU gdje je Zagreb a gdje Ljubljana kad već ima 3,4 sekunde scene u filmu o tome.

To mi je apsolutno, ALI APSOLUTNO NESHVATLJIVO eto.
Da, to mi je u filmu ogledalo površnosti.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 22.09.2014. at 11:50.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 12:44   #151
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...najbolje mi kada na početku filma dok Tom gleda kartu Evrope u sobi skupa s nadređenim prikažu Hrvatsku a za glavni grad pišu Ljubljana.
S obzirom da je radnja filma u bližoj budućnosti ko zna možda su nas slovenci pokorili pa smo pod njihovom čizmom
maxplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 12:56   #152
fokusirate se na krivu stvar, mene vise muci zasto nismo vidjeli kako metak po stoti put rascopava iritantnog tom cruisea, kvragu i pg 13
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 12:56   #153
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...najbolje mi kada na početku filma dok Tom gleda kartu Evrope u sobi skupa s nadređenim prikažu Hrvatsku a za glavni grad pišu Ljubljana.
da to im je greška, upravo sam sad primotao da vidim
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 12:57   #154
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
nakon pogledanog filma godzille gdje su dopustili unošenje japanske patetike u priču koja ima samo smisla japancima, gdje japanac kaže "gođila, let him fajt" aludirajući na to da u višemilijunksom gradu dopuste borbu čudovišta i godzile (čudovišta isto tako) umalo se nisam izrigao, nakon pogledane lucy gdje je predstavljena jebena želja čovjeka da praktično postane bog i to samo korištenjem 100% svog mozga i pogledanog transformera 4 odakle pršti sa svih strana akcija, kaos, rušenje a nigdje priče i nove disnep priče maleficent za koju se malo može reći da je bajka budući da imamo ženskog rogatog đavla koji je i dobar i zloban (sve bi mogao prežvakati ali rogovi), uz anoreksične angelinine obraze, gdje sam se bojao da joj lubanja ne pukne i odvratnog akcenta onog južnoafrikanca, ovo je do sada pored novog x-men po meni najboljih potrošenih nekoliko sati.

ocijena 9/10
U potpunosti se slažem (od navedenih nisam pogledao samo Lucy) s obzirom da se danas holivudski "hitovi" snimaju ajmo uzeti nešta poznato nakrcat efektima i pobrati milijune na račun reklamiranja filma a o radinji i kvaliteti, a da ne kažem sitnim detaljima koji zaokružuju cijelinu nitko ni ne razmišlja, ovo je dobar naćin ocjenjivanja filmova. Jednostavno usporedimo filmove koji su izašli a po tome meni je ovaj uz x-men-e 9/10
maxplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 15:15   #155
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, to mi je u filmu ogledalo površnosti.
To je sramotno... u najmanju ruku... Jer takvi detalji su jako važni i oni najvrhunskiji redatelji će o tome vodit računa, oni koji nisu vrh vrhova neće.

Ovo film je vrh kao SF, ja to evo iskreno kazem i ponavljam, ali hebemu majku da oprostite svi ovdje, pa kako si mogu dopustit takve gluposti... ja sam prvo mislio da mi se učinilo kad sam prvi put gledao, pa reko sam sebi... ma nemoguće...Premotam nazad (nisam film gledao u kinu al u super kvaliteti kući ) kad ono Ljubljana, nema... koliko god se pitao koji vrag, stoji Ljubljana

Ajmo mi to ovdje objasnit da su to kao Alieni odlučili nazvat Zagreb Ljubljanom jer su okupirali bili prakticki cijelu Europu pa su činili što ih je volja
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:35   #156
ja sam pomislio kad sam prvi put gledao da je zapravo ljubljana označena u sloveniji ali da zbog velikih slova natpis ide jednim dijelom preko područja hrvatske, kad ono:

njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:55   #157
E da. Pogledao sam film, dobar, dobar film. Samo kraj mi je malo glupo ukomponiran i nedorečen. I zbog toga 7.5
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 21:49   #158
Dobar film izuzev klasičnog holivudskog završetka. Za potpuni užitak isključiti dvije minute prije kraja.
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 00:49   #159
Iznenađujuće dobar film, ma odličan.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 10:25   #160
Paaa, radnja se događa u budućnosti... Sumnjam da se ikoji, ili sigurno mali broj, gradova zove danas identično kao što su se zvali prije 500 ili 5000 godina. Posve je uobičajeno da naselja i obilježja dobiju ime po obližnjem mjestu ili nekoj karakteristici ili budu zamjenjeni za neko drugo i greška ostane. Dakle, ne vidim što je čudno da film prikaže nešto što se događalo kroz čitavu povijest i događat će se i dalje - grad promjenio ime
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:18.