Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2009., 23:20   #201
A jel ona bila kod liječnika zbog toga? Jel pravljena kakva dijagnostika?
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 12:54   #202
Mama mora kod dr. na pregled. Takvi zatvori i bolovi nisu baš najnormalniji.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 16:20   #203
Je. Bila je kod doktora i ovaj je dao taj čaj i Dulkolax. Istina, to je bilo prije više od godinu dana.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 16:35   #204
Quote:
ninoid kaže: Pogledaj post
Je. Bila je kod doktora i ovaj je dao taj čaj i Dulkolax. Istina, to je bilo prije više od godinu dana.
Pa zapravo bi trebala napraviti neke pretrage. Ima 60 godina, a već se s 50 ljude upućuje na kolonoskopiju. Nije najugodnija pretraga na svijetu, ali je jako važno da je obavi. Ovako patiti od zatvora godinu dana nije normalno i mora postojati razlog zbog kojeg se to događa.
Mami treba uputnica specijaliste gastroeneterologa. Liječnik opće prakse bi joj trebao napisati uputnicu.
Gastroenterolog će je po potrebi uputiti na kolonoskopiju ili neku drugu pretragu kako bi se otkrilo što se događa.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 20:35   #205
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Pa zapravo bi trebala napraviti neke pretrage. Ima 60 godina, a već se s 50 ljude upućuje na kolonoskopiju. Nije najugodnija pretraga na svijetu, ali je jako važno da je obavi. Ovako patiti od zatvora godinu dana nije normalno i mora postojati razlog zbog kojeg se to događa.
Mami treba uputnica specijaliste gastroeneterologa. Liječnik opće prakse bi joj trebao napisati uputnicu.
Gastroenterolog će je po potrebi uputiti na kolonoskopiju ili neku drugu pretragu kako bi se otkrilo što se događa.
Apsolutno!
Ne može se tek rako ignorirati dugotrajan zatvor, posebno ne kod osoba starijih od 50. Može biti neka crijevna bolest, nepravilno lučenje probavnih enzima, poremećaj metabolizma i slično. Neka izvadi i hormone vezane uz štitnjaču (T3, T4 i TSH) za svaki slučaj, jer se štitnjača često zanemaruje kod puno poremećaja, uključujući i zatvor.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 21:48   #206
Quote:
ninoid kaže: Pogledaj post
Radi se o mojoj mami. Ima oko 60 godina i već barem dvije godine se bori sa zatvorom. Probala je sve regularno (pahuljice, lan, Dulkolax) i više joj ništa ne pomaže. Jedino još ćaj (ne znam točno kako se zove) pomaže, ali on i desetak sati prije pražnjenja crijeva izaziva bolove u stomaku i ne smije se maknuti od kuće.

Šta bi tu dugoročno moglo pomoći?
Ima li tko iskustva sa dugotrajnim zatvorom?
A kakva joj je prehrana? Trebalo bi prvo od toga krenuti.
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 03:23   #207
neka proba i sa Donat MG!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 20:13   #208
Već mjesecima je po doktorima radi kičme i bolova u nogama, ali je istina da bi mogla ponovno vidjeti šta napraviti sa tim zatvorom. Možda je najgore što doktori to jednostavno proglase lijenošću crijeva i prepišu Dulkolax i čaj.
Inače, Donat je pila.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:00   #209
i jel donat pomogao?

nek proba jogurte, suhe šljiva i smokve...
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 11:38   #210
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
i jel donat pomogao?

nek proba jogurte, suhe šljiva i smokve...
Žena ima zatvor već godinu dana. Nema tog Donata ili suhe šljive koji tu može pomoći, jer se očito radi o ozbiljnijem poremećaju koji treba studiozniji pristup.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 21:22   #211
To je definitivno da joj piće i prehrana više ne pomažu.

Ima li tko saznanja o slićnim problemima?
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 22:09   #212
nek ode na kolnoskopiju!!!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 10:17   #213
moja sestra ima problem sa lijenim crijevima i otkad pije svako jutro žličicu aloe vere sve redovno,pa nek ti mama proba
đurđa 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 19:25   #214
Koliko sestra ima godina?

Teško je naći pravu Aloe Veru. Koliko je toga u prodaji što nije uopće vidjelo Aloe Vere ili je ima u tragovima.
ninoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 21:02   #215
A joj. Tvojoj mami bi najbolje bilo da traži uputnicu za gastroenterologa...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 19:08   #216
Na mukama sam... popiti čaj za čišćenje ili ne?
Nisam imala stolicu 4-5 dana (prije toga 8 dana, morala sam popiti čaj)...
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 19:45   #217
Quote:
nabrekli_klitač kaže: Pogledaj post
već dva mjeseca nemrem pošteno se israt.
ono, po 4-5 dana u prosjeku bude neki zatvor i onda jedan dan to sve obavim, evenutalno dva bude u redu, ali onda opet 4-5-6 bude banana

i tako već više od 2 mjeseca
šta je sad to?

imam prijateljicu koja je imala tumore po crevima i operirala ih par puta i ima iste te simptome. tako da NEĆU ić doktoru da mi to isto priopći. ja se vodim onom snagom volje ću ignorirat bolest i ona će da nestane

šta da radim šta :
možda zvuči čudno ali... otiđi u cinestar, kupi kartu za dobar film, najveće kokice i vjeruj mi, prije kraja filma budeš izletel iz kino dvorane i dobro pročistil crijeva... meni se desilo slučajno i nije bilo baš ugodno...
jedna mala plava is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 19:47   #218
i da zaboravih, moja mama se kune u slatku crnu kavu i svježu smokvu ujutro... a ja onda ne mogu u kupaonu
jedna mala plava is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 02:00   #219
Imam ovaj problem unazad 2 tjedna. U početku je to bilo svaki dan redovno, ali malo, a sad je to ništa 5 dana- pa proljev. Čitao sam puno na internetu i tu po forumu da je to zbog prehrane da treba jest puno vlakana i ovo ono. Znači preporučeno jest nešto samo da bi imao dobru probavu? A jel to uopće zdravo jest? Ja jedem sve što jedu i ostali ukućani a samo ja imam taj problem.
Kažu da je to i zbog neaktivnosti, ali ja sam dapaće, veoma aktivan. Pitam se samo ako je to zbog neaktivnosti, ako su živi oni ljudi od 150- 200 koji se nemogu kretat sami.
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 00:55   #220
da li je zdravo i steti li navika svakodnevnog dodavanja lanenih sjemenki u hranu?
imam problema s probavom ali od kad sam uvela lan ide na bolje! samo me strah da li je dopusteno svaki dan ga koristiti ili se ipak ne preporuca tako cesto
aria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.