Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2014., 21:40   #261
Pretvrda stolica - molim ideje

U zadnje vrijeme imam problema s stolicom...al da prvo objasnim dio

Znači, imam polinidalni sinus trenutno, otvorenu ranu na guzici 3cm sa 1cm...što bi značilo da se ne smijem uopće naprezati kad sam na wcu, bar ne previše, jer mi moze prokrvariti, što se dogodilo koji put (zbog toga stalno visim kod doktora)

No kako se to odugovlači već dosta, malo sam izgubio strpljenje i u zadnje vrijeme sam jeo dosta slatkih stvari, i stolica mi je počela poprimiati kugličasti oblik, puno malih kuglica koje je vrlo teško izbaciti iz tijela bez puno naprezanja, a zbog trenutnog zdravstvenog (pilonidalni sinus) ne smijem se naprezat dok sam na wc-u puno
...pa sam pročitao da je stolica takva zbog prekomjernog unosa šečera...te sam krenio to ispravljati smanjivši unos šečera...

A kako, mi je rana znala prokrvarit, sam počeo malo i odgadjati stolicu, pa zadnja 3 puta sam imao svaka 4 dana...što znam da je prerijetko...to ću sada probat nasilu učestaliti na svaka 2 dana


No, kako sam smanjio unos šečera, povećao sam unos mlijeka, počeo sam pun učestalije jesti jela tipa griz (litru dnevno), žitarice samo s mlijekom (2 puta dnevno), nešto malo kiselog mlijeka, uz tu i tamo graška ili nekog drugog juhičastog jela, i takve stvari, misleći to je tekuće, to se ne moze previše stvrdnuti

No, danas sam opet imao uzasno tvrdu stolicu, manje kugličastu nego prije, ali primjetio sam da je blijđa i bijele točkice u njoj...

I to me sada već malo plaši...


Da li netko ima mozda ideju...što i kako bi trebao jesti ili raditi...jer sad čitam da mlijeko još više zatvara i da je ne probavljeno mlijeko mozda uzrok bijelih točkica, pa ću i to morat izbacit, ali što je s kiselim mlijekom?
Na zalost kretati se ne mogu previše, jer me taj "sinus" spriječava u tome, pa dane uglavnom provodim ležeći...što naravno ne pomaže, ali to ne mogu nikako promijeniti


imam pregled kod abdominalnog kirurga za 6 dana što se tiče pilonidalnog sinusa...pa ću do tada valjda još koji put na wc, da probam dotada popravit stolicu barem malo, ako ne, onda ću se njemu obratit...

Hvala na pomoći

Zadnje uređivanje Broken2Sword : 11.07.2014. at 21:45.
Broken2Sword is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2014., 21:58   #262
Vjeroajtno imaš zaostale tvrde stolice u crijevu. Nabavi tekući glicerin u apoteci i malu špricu. U špricu uzmi 1do 2 ml glicerina i ušpricaj u crijevo. Pričekaj dvije minute, gotovo samo će sve krenuti vani, s minimalnim naporom. Imala sam dva carska reza i na ovaj način sam bez imalo naprezanja i bolova riješila prvu stolicu nakon poroda, a i djeci kad imaju problema ovako riješim stvar. Topla preporuka!
Osim toga nabavi neke jače probiotike (pogledaj u bio&bio). Dobro će ti doći i za probavu i za imunitet posebice kad se mučiš s takvom infekcijom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 14:26   #263
Pretvrda stolica - RJEŠENJE

@Broken2Sword

da čitaš ranije postove već bi našao odgovor.
da, pretjerani unos mlijeka zatvara, što ne znači da trebaš prestati konzumirati mlijeko, ali budi umjereniji.
tvoj je problem što uopće ne unosiš u sebe dovoljno vlaknaste hrane.

ako želiš riješiti svoj problem počni konzumirati zobene pahuljice ujutro za doručak (ne s mlijekom, već s običnim jogurtom).
ostali dnevni obroci obavezno moraju sadržavati vlaknastu hranu: salata, mahune, grah, grašak, kukuruz, nešto od toga. u međuobrocima pojedi i pokoju jabuku ili naranču.

i za početak svakako pij psyllium, prvih tjedan, dva, to će ti smekšati i regulirati stolicu. to je usitnjena biljka, dakle potpuno je prirodno, jedna čajna žličica pomiješa se s dva-tri decilitra vode i popije prije ručka i prije večere, to je to.

pridržavaj se ovog što sam naveo i za tjedan dana imat ćeš normalnu i zdravu stolicu. a ako želiš nastaviti jesti sranja, što da ti kažem - pati i dalje. sami biramo
Ivanovic40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 21:58   #264
E ljudi ovako molim vas da nerko mi da savjet oko ovoga ... Znaci imam probavu svaka recimo 3 dana onako kvalitetnu al da vas ne zamaram nekad se otegne i na cetvrti dan ... Sad kad posem ne cini mi se ko velik problem ko kod nekih ljudi ali nekako to mi utjece na nezadovoljstvo htio bih recimo svaki drugi dan a svaki kad bi mi neko rekao neki 'carobni' recept zauvijek bi mu to pamtio ... No brine me to sto ja jedem svaki dan ujutro pahuljice ciste zobene za rucak meso i salatu logicno marenda mi je najcesce neke vocke ili jogirt a za veceru obavezno kupus i zelenu slatu .. Skoro ko vegeterijanac .,,, moj problem je sto recimo nakon drugog dana hvata me 'panika' jer kao nije mi tocno kako zelim i onda sam opterecen time. Moj cilj bi bio neka formula da me proćera ko kava vecinu ljudi .. Pa bi bio smireniji i islo bi kako treba ostalo... Nemojte samo reci probaj ne misliti o tome pls onda posizim.. Nek neko uzme od babe recept one znaju sve ili nesto plsssssss molit cu se za onog ko mi da kojekakv recept treniram recimo 3 puta tjedno i svaki dan 2 ili vise litre tekucine... Hvala unaprijed
treba savjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 15:28   #265
Question Zatvor

Drage moje zene i djevojke;
U zadnjih tjedan dana mi se nesto cudno dogada i htjela bih cuti vasa misljenja.
Naime,prije 2tjedna sam imala neku virozu i stalno proljev.
I onda mi je mamina frendica(farmaceutkinja)dala kao neke tablete za to.
I tu pocinju moje muke.Nakon toga 5 dana nisam imala stolicu,dok nisam Bekunis kupila(tek nakon dvije salice me proteralo.)
I sada,opet 3.dana nema stolice.Osjecam da mi crijeva rade,kupila sam mljevene lanene sjemenke sa datuljama i šljivama i pomjesala ih sa jogurtom.
Sto mislite,o cemu se radi?
Prehodam max. 10km na dan,pijem puno vode i nisam trudna.
__________________
A Marina,ko`Marina.
azramia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 09:12   #266
mozda je to jos sve posljedica viroze?
meni inace kod tih problema pomazu zobene pahuljice, donat mg, turska kava, onaj jogurt koji prirodno regulira probavu.
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 13:23   #267
Quote:
forzaMILAN kaže: Pogledaj post
mozda je to jos sve posljedica viroze?
meni inace kod tih problema pomazu zobene pahuljice, donat mg, turska kava, onaj jogurt koji prirodno regulira probavu.
Kupila sam si lanene sjemenke i neku "hranu za ptice"
Isla sam jucer,nakon nesice.Sad cemo vidjeti sto ce biti dalje.

Da imala sam virozu,i glupaca sam uzela tablete za usporavanje metabolizma.-.-
__________________
A Marina,ko`Marina.
azramia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 00:21   #268
Rijetko izmetovanje

Mislim da izmetujem nedovoljno često. Koja hrana je dobra za potjerat dupe u toilette češće? Serem svaka 4 dana, a volio bih češće kenjat. Volio bih da mi nešto razmrda bolje to. Mislim da mi organizam predugo carini hranu. Što biste mi preporučili, što da jedem kako bi mi izmet češće bio aktivan?
__________________
Tabasco "Zlatna Džezva" Sauce
Tabaxacum is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 11:39   #269
Quote:
tabasco sauce kaže: Pogledaj post
Mislim da mi organizam predugo carini hranu

Moj sogor je aktivan maratonac. Kaze da sa njim jedan covjek trci samo iz razloga da pokrene crijeva. Ako ti ne pomaze hrana sa puno vlakana onda razmisli o nekoj vrsti fizicke aktivnosti. Ne mora to biti 20+ km trcanja, ali izbjegni sjedenje i neaktivnost.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 12:16   #270
1. vlakna - svježe i sušeno voće, povrće, grahorice, integralne žitarice

2. voda

3. probiotici - za početak u kapsulama, kasnije jogurti, kefiri i sl.

4. redovno kretanje.


vidi čega od ovog ti fali.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 12:19   #271
Vlakna, puno vode pit i definitvno kretanje (trčanje, hodanje i sl) i nakon toga crijeva ima da prorade punom parom..
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 13:15   #272
Veliki lajk za naziv topika....još pikim
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 08:57   #273
Pozdrav svima.
Evo da podjelim moje iskustvo sa pobrkanom probavom i tvrdom stolicom. Problem se pojavio u 8 mjesecu ove godine. Tvrda stolica ali ne obična već kako klikeri, oveća zrna pasulja (užas) kada se praznim to zvoni po wc šolji . Nisam nešto pridavao važnosti tome jer dešavalo se i prije i mislio sam da će proći. Ali nije prošlo počelo se pogoršavati. Inače kod mene je biološki sat namješten tako da nagon za pražnjenjem imam između 8-9 sati, ako se to vrijeme promaši ništa do sledećeg dana. Uglavnom kasnije je stolica postala toliko tvrda da moj odlazak u toalet postao noćna mora jednostavno sam se bojao odlaska jer sam se bojao poslijedica. A poslijedice su bile ispucao anus od napinjanja (krv), unutarnji hemeroidi. 3 mjeseca kasnije kada sam vidjeo da je vrag odnio šalu podrobno sam se posvetio mome problemu. Inače radim u uredu i slabo sam se kretao a uopće sam bio slabo pokretljiv. Dođe se kući ruča se malo se izvalim posle ručka, sa kreveta na fotelju i ulenila se probava skroz. Što sam poduzeo? Tokom istraživanja saznao sam a i kasnije primjenio i još uvijek primjenjujem slijedeće. Doručak ili večera na mlijeku kuhane zobene pahuljice, u toku dana obavezno 1-2 jabuke, piti dosta vode, minimalno 30 min šetnje, posle obroka ne leći već se prošetati, lagana masaža stomaka (ja obično kada se tuširam onda tušem vruća voda i lagana masaža, mada može i tokom dana) kada idem na toalet obavezno na nešto podići noge jedno 30 cm (nekakva stoličica) jer tako se crijeva laše prazne i nemora se puno napinjati. Još jedna stvar kod odlaska na toalet odnosno pražnjenja nemojte nigdje žuriti dajte vremena da se organizam sam isprazni (mislim na napinjanje). Vjerujte mi posle pakla koji sam prošao sada je moj život što se tiče probave i odlaska na toalet pjesma. Kao i kod svakog zdravstvenog problema treba promjeniti način života, a to se može vjerujte mi.
__________________
"Najbolji razgovori su oni koje vodiš sa potpunim strancima"
piroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 19:53   #274
Don't worry...

Quote:
anela1991 kaže: Pogledaj post
Molim za savijet ako je moguce. U stanju u kojem sam sada sam se sama dovela,misleci lakse je uzeti tu tableticu i bit ce gotovo,ali mislim da predugo traje stoga pomozite. Prije otprilike 2 godine bas negdje u ovo vrijeme pocela sam imati problema sa stolicom,nikako nisam mogla na wc,mucila sam se uzasno no nista,to se odjednom dogodilo i nije mi bilo jasno zasto,kako,jedem i voce i povrce i pijem tekucine dosta,meso jedem ali tu i tamo svaki 2.,3. dan. Mene je to toliko mucilo da sam vise poludjela i otisla u ljekarnu po dulkolax tablete,popila ih i konacno obavila nuzdu. Nakon tog prvog puta i nakon sto sam konacno bila na wc-u mislila sam ok,sad ce biti sve po starom,no vraga,sto god jela,i dalje nista,mucila sam se i mucila,i na kraju opet popila tabletu,i to je trajalo i dalje,i tako sam svaki put ipak popila tabletu da se toga rijesim,tako je to preslo u naviku,to je bilo najjednostavnije rjesenje,i eto vec su dvije godine i vise ne znam sto bih,nervira me ta cijela situacija,stoga molim za vasu pomoc,savijet sto da radim,kako da se vratim u prirodno stanje,znam da ce trajati dugo i biti bolno,no pomozite,svaki je savijet dobro dosao. Hvala.

ovaj tvoj problem zvuci kao moj. Možda je moj još gori ali...to nemogu ovako javno opisivat pa cu ti pomoci putem privatne poruke .
Dwead is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 22:52   #275
Pozdrav! Već tjedan dana imam brabonjkastu stolicu, koja je dostaaa tvrdaaa Idem na wc po 5-6 puta, i svaki put jedan do dva, nekada i tri brabonjka. Malo osjećam nelagodu u trbuhu. Jela sam kolače za Božić, kobasice...itd......znam da to sve može uzrokovati takvu stolicu. Ne pijem dovoljno vode. Tj. zadnja dva dana pijem kefire, acidofilno mlijeko, puno vode pijem, jedem mahunarke.....itd...odlučila sam poboljšati prehranu......no ja sam paničar veliki.....točno pred godinu dana u 11. mj sam završila na hitnoj zbog krvarenja iz debelog crijeva - POLIP 2 cm.......11.1. imam kolonoskopiju i ja se sada žderem dali mi se vratio.....bojim se, luda sam. Išla sam kod doktorice i rekla mi je "Pričekaj kolonoskopiju".......paničarim.....imali tko da je prošao slično. Kaže doktorica da je vračanje polipa u veoma malom postotku. Pred 6 mj. sam imala 1. kolonoskopiju i sve je bilo uredu......
InaNana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 09:49   #276
Prije nepunih tjedam dana uhvatila me temperatura. Trajala je dva dana 38.5, ukucani su se takoder s njom borili. Nakon dva dana zapoceli su grcevi u trbuhu, dosta jaki koji si rezultirati proljevom. Proljev je trajao takoder dva dana no bol u trbuhu ne prestaje. Temperature ni proljeva vise nema, ali na wc idem zadnja 3 dana idem svako pola sata- sat vremena, stolica je minimalna, vodenasta i tamnija ( za razliku od proljeva prije). Mucim se prilikom
Praznjenja dok ne obavim nuzdu, a nakon nje jos uvijke imam nagon. tek mi se izgubio, pijem dosta tekucine, bol ne prestaje kao ni ucestali odlasci na wc.

Zanima me o cemu je mozda rijec? Viroza? Upala? Idem svakako u pon ljecniku ali zanima me kako do tad postupiti sa odlascima na wc i konstantnim pritiskom
__________________
..."Život je dobar kad mu dopustiš da to bude. Moraš naučiti pustiti stvarima da jednostavno budu..."
Meonchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 13:12   #277
Imam 17 godina i imam problema sa zatvorom u zadnjih dva, tri mjeseca. Jedan dan idem na wc, stolica mi bude tvrda i izade jako malo, te u narednih 10-tak dana uopce ne idem, pa jedan opet idem malo, s tim da sam pila planinski caj, razna ulja, one turbolax sumece, razne jogurta, musle...U stolici mi se zna pojaviti krv. U zadnjih par dana me boli trbuh, pogotovo na desnoj strani, ne smije nogu pomaknuti koliko me pece, uz to mi je muka i moram oco mokriti svakih par minuta. Doktorica mi ke rekla da mi je to od zatvora i dala dulkolax cepic. Danas sam imala stolici (zadnji put je bila 6.1.), opet je bila tvrda te gotovo crna. Uz to sam pila i donat mg, ali nije bas nesto pomagalo. Trebam ici na rektoskopiju pa me zanima kako da se ispraznim? Te zasto mi se dogadaju takvi zatvori? Doktori samo kazu da nije normalno, a ne zele reci od cega i kako da prestane...
lovebmk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 18:41   #278
Smile

Iscitala sam dosta postova.Kao i vecina slazem se s njima.Ishrana,bogata vlaknima,dosta kretanja,pjesacenja i fizicke aktivnosti,puno vode.
Posto nisam u poslednje vreme vodila racuna o higijensko-dijetetskom rezimu doslo je do zatvora.Ono sto mi je pomoglo su lanene sjemenke i suve grozdjice.
Zalijete kasiku suvih grozdjica i kasiku nemljevenog lana u casi sa vodom.Vode,kao za dva prsta.To prenoci.Ujutro nataste popiti i sazvakati laneno sjeme dobro.
Bila sam skepticna i prema dulkolaxu,bekunisu i ostalim laksativima.Znam da izazivaju ovisnost pa ih nisam uzimala.Prosto ne mogu ni sada da vjerujem da mi ovo pomaze.Nasla sam sebi lijek.I zelim da ovo podijelim sa ostalima.
sandracruise is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 19:06   #279
Ama, ljudi, najedite se kiselog kupusa...!!! A propos brabonjaka, nemojte ih ignorirat'. Iz osobnog iskustva, brabonjci upozoravaju da se u organizmu događa nešto zbog čega ne bi bilo zgorega provjeriti funkciju gušterače i jetre... Meni je gušterača radila 200 km/h, kada me 2006., dakle punih 5 godina prije perforacije čira na dvanaesniku, mučila prvo crna, k'o juhica rijetka stolica (bit' će da mi je tada prasnul prvi sloj dvanaesnika... ...bolove da i ne spominjem... Očigledno se radilo o unutrašnjem krvarenju...), a onda, dva mjeseca poslije, duga, poput kreča bijela i debela (s oproštenjem) govna. Očito je gušterača stisla gas. I to u 6. brzini..!!! No, preživjela sam ja taj period bez odlaska doktoru... (Inače sam ja jedno "turbo" žensko. Ne dam se samo tako namagarčit'... ) Potom, 2 godine kasnije, odnosno 2008., isto bolovi, povraćanja... ...pa bijeli, golemi brabonjci, veličine marelice... (...bit' će da je tada prasnul drugi sloj... ...bolovi se podrazumijevaju). U međuvremenu, bilo je stolica svakakve konzistencije. Od kašastog, jaaako obilnog proljeva, uglavnom svijetlog, preko potpuno rijetkog i vodenastog, koji je znao biti i svijetli i tamni, do dugih i debelih govana koja su s jedne strane, uzduž, bila "obložena" brabonjcima, dok su s druge strane bila glatka, pa sve do samo brabonjaka, koji su znali biti i tvrdi i tamni i meki i svijetli i mali i veliki... I u konačnici, prasnul mi je čir 2011. bez ikakve naznake da će se toga dana to dogoditi... Nit' sam srala, nit' sam povraćala nit' je bilo bolova... Al' sam zato operirana (čitaj: rasporena k'o pajcek za svinjokolju) i 2 mjeseca odležala na intenzivnoj, dok se ekipa vrhunskih kirurga, svojim znanjem, trudom i umijećem, istinski trudila vratiti me iz mrtvih. Eto... Uspjeli su. I ne samo da su mi spasili život, nego ja danas živim bez ikakvih bolova, na najboljem putu da sve te muke koje sam preživjela, ostavim u dalekoj prošlosti, u zaboravu, sa željom da nitko nikada ne iskusi nešto slično. Zato još jednom - najedite se kiselog kupusa....!!! Hm... I graha, naravno... Ma zapravo... Jedite sve što vam organizam traži. Kakvi vražji nutricionisti i fucking kalorije...?! Kako netko tko vas uopće ne poznaje, može znati bolje od vas što vama treba?!?!?! Dajte svojem tijelu ono što traži. Naravno, u granicama normale, jer ni lijek ne valja ako se njime pretjeruje pa je logično da bi vam i od viška hrane moglo biti zlo...!!!
P.S. I provjerite gušteraču i jetricu... Obavite i gastroskopiju. Pa ako treba i kolonoskopiju... Al' dajte svojem organizmu ono što traži...!!!!!!!

Zadnje uređivanje Bolesna : 29.02.2016. at 19:36.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 19:17   #280
više voća i povrća, manje suhe hrane i najvažnije puno vode dnevno (2,5 l) i da vidiš
Samoprolaznik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.