Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2011., 20:40   #41
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Citam temu o supendarama i bas si razmisljam..

Ima svakakvih ljudi koji dobro glume i ne moze se biti 100% siguran u necije namjere pa recite - sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?
Slobodno zene recito isto za obrnutu situaciju.

Koliko cekati prije nego se postane okrutan/hladan/<umetni nesto lose>/sumnjicav prema svim potencijalnim partnerima?

Koliko puta su vama slomili srce prije nego ste totalno pukli i promijenili 'politiku'?
Nije opasno, ali je glupo. Znam po sebi, ja sam uvijek dobar, a zbog toga loše prolazim svugdje. Jednostavno, oko nas postoje ljudi koji gledaju kako izvući bilo kakvu korist iz, ili od nečega, ili nekoga! Dobrice to ne primjećuju, ili primjete, ali ne žele biti loše osobe, i nastradaju. Bilo da je riječ o poslu, školovanju, vezema...
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 20:43   #42
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
hmmm... pa ne bih se složila da biti naivan ne znači nužno biti slijep... biti naivan znači upravo to... vidjeti isključivo dobre stvari, a žmiriti na one loše (to sam već napisala )... naivan znači "nasjedati" na iste spike i kostantno se nadati nečemu za što nema osnove...
ali ne bih rekla da je u ljubavi čovjek naivan, već da idealizira... da stavljaš objekt svog obožavanja () na neki pijedestal i kačiš mu/joj osobine kojih možda i nema i potenciraš one dobre osobine koje ima... ali s vremeno vidiš o čemu se radi dok naivan čovjek nikad ne vidi stvarno stanje stvari...
A sori onda (), ja naivnošću prije svega smatram vjeru u dobro i želju da npr. ljudi budu dobri. Pa im pristupaš prije svega pozitivno.
A idealiziranje kao što si ga opisala definitivno jest sljepoća. he he
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 20:46   #43
Da, opasno je biti dobar/a.
Zašto? Zato jer se dobro dobrim ne vraća.
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 20:49   #44
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
A sori onda (), ja naivnošću prije svega smatram vjeru u dobro i želju da npr. ljudi budu dobri. Pa im pristupaš prije svega pozitivno.
A idealiziranje kao što si ga opisala definitivno jest sljepoća. he he
ma možeš ti ljudima pristupat pozitivno i ako nisi naivan važna je tvoja reakcija na njihovu reakciju na tvoju pozitivu
ha da... al to je privremena sljepoća...
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:14   #45
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Da, opasno je biti dobar/a.
Zašto? Zato jer se dobro dobrim ne vraća.
potpisujem
tesko je biti dobar, puno je lakse biti zlocest

ali dobri barem mogu svakog pogledat u oci
istina da to mogu i oni zlocesti jer ih boli kurac za tvoje ili tude misljenje tak da...

uostalom kaj znaci biti dobar?
hraniti gladne u africi, otvoriti curi vrata, citati slijepima, volontirati u bolnici?? kaj?
empty-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:18   #46
nije opasno biti dobar
osim ako dobrotu smatraš usko vezanom za nekonfliktnost, popustljivost, submisivnost, praštanje i pružanje drugih šansi, fine manire u ophođenju s ljudima i slične gluposti...e TO je već opasno...

i čudi me da se još nitko nije javio s onom forom definiraj dobro

ali da, rasprava bi imala puno više smisla da ljudi svoje komentare i odgovore na pitanje iz uvodnog posta započinju nekim svojim proizvoljnim viđenjem dobra
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:34   #47
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
ja sam uvijek dobar, a zbog toga loše prolazim svugdje.
Ništa osobno, ali ja dobijem osip od ovakvih izjava. Ne prolaziš loše zbog toga što si dobar. Em tu nema uzročno-posljedične veze, em, kao što canex napisa, treba prvo definirati dobrotu, i, ponavljam, ne brkati je s mazohizmom.
Ja sam bila mazohist i prepopustljiva i stavljala druge na prvo mjesto. Sad to više ne radim i imam čvršće granice, a i dalje sam dobra A bome prolazim mnogo bolje nego prije.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:49   #48
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Isplativo je malo razmisliti o ovoj problematici dok si mlad prije nego dopustis da te netko emocionalno izranjava
nema se tu šta dopuštat ili ne dopuštat.
jedino te može raniti tj. povrijediti ona osoba do koje ti je stalo/u koju si zaljubljen.
ne biraš u koga ćeš se zaljubit.
ulaziš u vezu s onom osobom u koju si zaljubljen.
ljubav i veza bez povjerenja ne idu.

ako si u vezi, daješ srce, uz povjerenje u drugu stranu da te neće NAMJERNO povrijedit/izigrat/slomit ti srce itd.
moraš ić s tom pretpostavkom, jer inače, nema smisla.
ne možeš bit u vezi i stalno na nekom oprezu.
to samo znači ili da se ne možeš opustit uz tu osobu jer ti ona svojim ponašanjem ne ulijeva povjerenje ili opet, da nemaš povjerenja općenito gledajući.
kako god okreneš, opet se dolazi na isto: ljubav i veza ne idu bez povjerenja.

druga je stvar oćeš li sebi dopustit ulazak u vezu, pa iako si zaljubljen a nemaš povjerenja, nećeš bit u vezi.
ali onda tu treba imat dovoljno odlučnosti i maknit takvu osobu iz života. odmah i na početku.
a s druge strane, ako si preoprezan, nikome ne daješ priliku i u svima vidiš neke potencijalne prevarante, onda ćeš zauvijek bit sam.

kad se jednom ta granica pređe, tj. kad odlučiš bit s nekim, sve nakon toga je rizik.
ljubav je rizik.
osjećaji su promjenjivi. nitko ti ne može garantirat da će te volit do kraja života.. to bi bilo lipo, ali za to nema garancije.

tako da, ne možeš ništa 'dopustit' u ljubavi..
jer, ljubav je rizik.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 21:50   #49
aj... "definicija" dobra... tj. dobrog čovjeka... po mom nekakvom shvaćanju, dobar čovjek je onaj čovjek koji je iskren i nije prijetvoran u ophođenju s ljudima, koji ne glumata i ne gleda, kako ono netko reče, isplativost ili neisplativost apsulotno svakog svog nastupa prema drugome...
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:24   #50
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Ti si neke loncice pobrkao.

Ne bi izvukao zakljucak da bi bilo dobro zastititi se?


Ne znam odakle ti to, ali nije u tome problem. Ima zena kojima se svidam ovakav kakav jesam, a ne sjecam se da smo ti i ja dovoljno pricali da bi se ti mogao ovako olako razbacivati ovakvim tvrdnjama ili sto li je to vec.


Nista pretjerano traumaticno, sva sreca. Dobio sam ideju za ovu temu citajuci supendarske jade.
Joj kak volim ekipu koja ni spol ne može pogoditi iz postova...

Iz tema o šupendarama bi trebao zaključiti da ne brže detektiraš sranja koja ti netko priređuje i da se makneš, a ne da igraš sadističke igre natrag.

Ponavljam, ideja šupendara je vidjeti bravo za ljude koji su izašli iz toga, majko mila mamlaza s kojima su bili i što dalje od njih, a ne kako biti oprezan ili okrutan.

Malo progooglaj što neki zaključci naizgled psihički zdrave osobe mogu iskazivati, ima puno testića, pa vidi da li je tvoje zaključivanje prikladno.

I ne, ako si dobar i naivan, ne možaš biti drastično drugačiji i zadovoljan sobom....
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:32   #51
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
aj... "definicija" dobra... tj. dobrog čovjeka... po mom nekakvom shvaćanju, dobar čovjek je onaj čovjek koji je iskren i nije prijetvoran u ophođenju s ljudima, koji ne glumata i ne gleda, kako ono netko reče, isplativost ili neisplativost apsulotno svakog svog nastupa prema drugome...
s ovakvim shvaćanjem dobra je opasno biti dobar, ponajviše zbog ove zadnje stavke o vaganju isplativosti ili neisplativosti...

kalkuliranje je OBAVEZNO, jer ako si dobar prema drugome, a loš prema sebi, što si zapravo? dobarloš ili lošdobar?
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 22:51   #52
u konačnici smo svi mi i dobri i loši... nema apsolutno dobrog ili apsolutno lošeg čovjeka... svi mi riskiramo kada ulazimo bilo u kakve veze... i zašto ne riskirati? čemu bit uvijek i u svemu suzdržan i prijetvoran? ako nastupiš iskreno i otvoreno, da, dobit ćeš pokoji šamar i past ćeš na tlo, ali će se i pojaviti ljudi koji će ti pomoći da ustaneš i nastaviš dalje... čemu ulaziti u ikakve odnose ako ćemo uvijek kalkulirati i odvagivati "hmmm... ući u ovaj odnos je isplativo, ali ovaj drugi nije..." odbijam svijet shvaćati matematički, jer on to nije... on je puno više od toga... i ljudi su puno više od faktora u jednadžbi...
(da se razumijemo, ovdje isključivo govorim o odnosima kod kojih ne postoji nikakva materijalna korist)
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 23:04   #53
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Koliko puta su vama slomili srce prije nego ste totalno pukli i promijenili 'politiku'?

Slomit se ne dam.

Divim se sebi koliko sam hrabra, čvrsta u svojim stavovima, pravedna i plemenita.
Ne, nisam se rodila kao takva, to je plod dugogodišnjeg ulaganja u sebe.
palčicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 23:10   #54
Naravno da je opasno biti dobar, isto kao što je opasno biti loš..
I jedan i drugi naj.. ako ne zna što radi.
Čekkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 23:18   #55
iz ugla jedne bivše šupendare:
prije sam se smatrala pravom dobricom.
a sad mislim da sam samo bila naivna i neiskusna
u globalu sam još uvijek dobra, ali do određenih granica
a kad dobroti staviš nekakve okvire, to više nije ona istinska dobrota.
ali ako ne odrediš mjeru svoje dobrote, oni nedobri pojedu te za doručak.
zlica.od.opaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 01:25   #56
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
svi mi riskiramo kada ulazimo bilo u kakve veze... i zašto ne riskirati? čemu bit uvijek i u svemu suzdržan i prijetvoran?
hm
što onda kažeš na to da se u roku od mjesec dana vjenčamo? to bi recimo bio jedan veliki rizik za oboje

mada se u principu slažem s ovim što pišeš, i taj rizik na koji misliš je uvijek u tanane iskalkuliran i gotovo nitko nikada neće prihvatiti rizik ukoliko ne smatra da postoji dovoljno velika šansa da mu se taj rizik isplati (bilo materijalno ili emocionalno)...

ali nu, već smo debelo offtopic s tim riskiranjem
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 01:38   #57
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Citam temu o supendarama i bas si razmisljam..

Ima svakakvih ljudi koji dobro glume i ne moze se biti 100% siguran u necije namjere pa recite - sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?
Slobodno zene recito isto za obrnutu situaciju.

Koliko cekati prije nego se postane okrutan/hladan/<umetni nesto lose>/sumnjicav prema svim potencijalnim partnerima?

Koliko puta su vama slomili srce prije nego ste totalno pukli i promijenili 'politiku'?
Najcesce ovisi sto zelis od iste sa kojom se upoznas,svaka veza je ajmo reci tako "mini rizik"

koliko cekati Cemu cekanje,mislim ako hoces samo nesto prolazno naravno,ako zelis nesto vise i smatras da je osoba vrijedna rizika da joj se potpuno otvoris budi dobar(ne super papucar) nego pristojan,posten,iskren+/umetni svasta dobro/...

0 Istu politiku drzim za sve
__________________
sapienti sat...
Bedak_na_Ex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 02:39   #58
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Citam temu o supendarama i bas si razmisljam..

Ima svakakvih ljudi koji dobro glume i ne moze se biti 100% siguran u necije namjere pa recite - sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?
Slobodno zene recito isto za obrnutu situaciju.

Koliko cekati prije nego se postane okrutan/hladan/<umetni nesto lose>/sumnjicav prema svim potencijalnim partnerima?

Koliko puta su vama slomili srce prije nego ste totalno pukli i promijenili 'politiku'?
Zaš' otvarati novi nick da bi se otvorila tema?

Ako razmišljaš da je moguće da si okrutan ili hladan...povuci se, introspekcija dobrodošla.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 03:19   #59
Jedini savjet koji mogu da dam je da budes onakav kako ti savjest nalaze. Ako te svi ohrabre da napravis 'sranje' i ti ga napravis pre ili kasnije ce ti se vratiti jer si ih slusao i 'maskirao' svoje misljenje koje ti se odbija o glavu kad ostanes sam. Uzeti stvari bez pozitivnih ili negativnih predrasuda i pratiti kakav je odgovor. Dok ide ide kad ti se cini da ne stima..onda vjerovatno ne stima. E tad opet nastupa tvoj izbor hoces li cutati ili ces reci drugome sta ti smeta. Nekad ce ti biti zao sto si rekao nekad sto nisi..i tako to ide...i prodje..i opet dodje. Niko nije toliko pametan da mu se nikad nije srusila 'istina' upravo taj je najveca kukavica koja se je sama slagala.
Mme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 03:47   #60
Tri stranice postova, a nigdje zrnce narodne mudrosti koja kaže: "Dobar i budala, dva rođena brata!"

P.S. neću više
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.