Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2014., 00:10   #61
Solidna zabava, za 7/10, meni na žalost ništa više od toga, mada sam priželjkivao da bude dojmljiviji.

Humor je dobro doziran, sama prića je interesantna i zaokružena, ukupna realizacija vrlo solidna, no nekako su mi scene okršaja u trenucima suočavanja i bliske borbe sa alienima prehisterično prezentirane.

Da su upola sporije odvijaju scene borbi i napada bilo bi hebeno brzo za oko, ovako je sve stopljeno u nepregledno, kaotično komešanje i bezglavu jurnjavu, napucavanje i međusobno komadanje.

Sve u svemu, za jedno gledanje više nego ok, i ... to je to.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 21:52   #62
meni ovaj film veliko iznenađenje, u pozitivnom smislu.

8,5/10
__________________
jebotepatak!
C2V3N is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 21:53   #63
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Skužio sam ga koliko i scenarist.
Namjerno su ovako ostavili da ljudi još godinama pričaju o čemu se tu radilo, ali odgovora nema, jer ni scenarist ne zna.
Trousers of time shema putovanja kroz vrijeme ili kako su neki rekli, paralelni svemiri. Meni je kraj bio poprilicno jasan.

Izrazito zadovoljan filmom, planiram ici gledati opet.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 22:11   #64
Nisam pogledao film, ali ove kritike su više-manje loše na zabavan način.
To je sajt koji redovito čitam, a oni povremeno imaju i recenzije filmova ratne tematike.

Evo par citata koji su mi zgodni.

Quote:
About halfway through Edge of Tomorrow, our hero—played by Tom Cruise—is enjoying a drink in a bar. Fellow patrons argue over the alien invasion currently wrecking the planet. “It doesn’t matter,” Cruise interrupts.

He might as well be talking to himself. Cruise is trapped in the nightmare of his own pointless career.
Quote:
If you must see it, take a cue from Cruise’s Cage. Sit back, ride it out. Catch a nap if you can. Tomorrow you won’t remember anything.

Quote:
But I kept thinking about Cruise drinking alone in that bar. Telling the drunks—and the audience—that it doesn’t matter. Tom Cruise is destined to be in safe, teenager-friendly science fiction movies every summer until Xenu calls him home.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 22:12   #65
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
-zašto Rita kaže da ih je alien pustio da pobijede kod Verduna, ako su pobijedili zahvaljujući tome što su znali gdje je alien odnosno mogli slagati taktiku sve dok nije prošla?

-zašto zapravo general šalje Billa u borbu?
Rita je izgubila "moć" tijekom bitke, dok ju je imala nije pozitivno završila bitku, a ljudi su svejedno pobjedili (... bar se tako prisjećam). Alien ih je pustio zato da prizove masovni napad na njega i riješi se svih ljudi čim prije.

General je poslao Billa u borbu zato što je jednostavno osvetoljubiv, a Bill ga je pokušao ucjeniti. Ne bih rekao da je poanta u izbjegavanju borbe jer nije ni general išao u nju, a složio je da ne ide ni tajničin sin (ili tko već bješe).
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 17:54   #66
Ako je nešto za imax, ovo je!
Odlično i na drugo gledanje.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 21:46   #67
SPOILER

Pametno u filmu je što su alieni osvojili isti komad Europe kao i Nacisti i što se invazija odvija na Normandiju. (A ljudi su ranije pobijedili u Verdunu.)
Dakle, alieni se povezuju sa WW2 i WW1, a to je pametno jer im se time pridaje osobnost negativaca koju oni inače sami po sebi nemaju jer su u stvari svi oni jedan organizam kao bakterija.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 15:53   #68
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
SPOILER

Pametno u filmu je što su alieni osvojili isti komad Europe kao i Nacisti i što se invazija odvija na Normandiju. (A ljudi su ranije pobijedili u Verdunu.)
Dakle, alieni se povezuju sa WW2 i WW1, a to je pametno jer im se time pridaje osobnost negativaca koju oni inače sami po sebi nemaju jer su u stvari svi oni jedan organizam kao bakterija.



Potaknut ovako pametnim filmom, može se napraviti SWOT analiza za Borge

Strength : Communication
Weakness: Single command&control point
Opportunities: assimilation
Threats: Single command&control point

I za Ljude:

Strength : many command&control points
Weakness: communication
Opportunities: many command&control points
Threats: extermination

__________________
Zbogom žohari
netsky prospekt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 16:00   #69
8/10

dobra gluma toma, emily blunt je od malo rečenica izvukla puno i izgleda odlicno, čak su i njegove osjecaje prema njoj uspili dobro prikazat s closeupovima di on bulji, odlican 3d, borba nikad dosadna. film odstupa od knjige al ne smeta me ni najmanje. narednici u vojsci su odlicno napravljeni i ima par humor relief scena

kraj mi je loš spoiler: bas su trebali prezivit i nekako se vrati u helic? ugl nema smisla , film je moga bit duži i ima nelogičnost di spoiler: kad su ona i on u generala zasto ga ona ne upuca kad im on da onaj stroj iz sefa, pa se tom odma prikljuci sazna sve i ona ga ubije. i onda novi dan
__________________
borit ćemo se na travnjaku, borit ćemo se na tribinama, borit ćemo se u uredima, borit ćemo se zelenim stolovima i sudnicama, borit ćemo se na ulici, i nikad se, nikad nećemo predati
NajNovijiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 17:14   #70
Gledao jučer ovo sa starim u kinu, jako dobar film. Najbolji koji sam gledao u kinu ove godine. 8/10
RegularGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 21:12   #71
@Najnovijinick... hmm... zanimljivo pitanje Ali ni meni nije jasno zašto nisu odmah ukrali helikopter iz vojarne nego su išli po ono malo smeće u polju.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 14:43   #72
Quote:
mako kaže: Pogledaj post
@Najnovijinick... hmm... zanimljivo pitanje Ali ni meni nije jasno zašto nisu odmah ukrali helikopter iz vojarne nego su išli po ono malo smeće u polju.
Tada još nisu znali ni jesu li vizije omege od ikakve stvarne koristi, ni je li omega tamo gdje se činilo da je (i znamo kako je to završilo). Ukrali bi helikopter ni zbog čega i bez ikakvih dokaza.

... ok, jest da su onda na kraju zapravo napravili ekstremno slično...
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 11:51   #73
Edge of Tomorrow
zanimljiv film sa domišljatim rješenjima, ali i dosta nelogičnosti...
Ako je ona izgubila moć jer je dobila previše krvi, zašto ponovo nije ubila mimika da je prelije njegova plava krv i da ponovo dobije moć resetiranja dana?
A drugo, još si objašnjavam kraj...
Ako je dan resetiran, kako je neprijatelj tu noć prije pobijeđen??? Trebao je na kraju toga dana biti pobijeđen.... Ili sam nešto propustila? Možda jer neprijatelja više nema, njegov dan nije resetiran, ali je resetiran svim ljudima?
ocjena: 8/10
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 12:05   #74
Quote:
Helly7 kaže: Pogledaj post
Edge of Tomorrow
zanimljiv film sa domišljatim rješenjima, ali i dosta nelogičnosti...
Ako je ona izgubila moć jer je dobila previše krvi, zašto ponovo nije ubila mimika da je prelije njegova plava krv i da ponovo dobije moć resetiranja dana?
(jer ih nema puno i teško ih je nači a još teže ubiti na način da budeš poliven)

Quote:
A drugo, još si objašnjavam kraj...
Ako je dan resetiran, kako je neprijatelj tu noć prije pobijeđen??? Trebao je na kraju toga dana biti pobijeđen.... Ili sam nešto propustila? Možda jer neprijatelja više nema, njegov dan nije resetiran, ali je resetiran svim ljudima?
ocjena: 8/10
(jer u tom trenutku je omega radila restart..)
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 09:30   #75
Quote:
C2V3N kaže: Pogledaj post
meni ovaj film veliko iznenađenje, u pozitivnom smislu.

8,5/10
meni isto, akcioni sf koji je zabavan, duhovit bas koliko trebs biti. ja se zabavila i super je. vrijedi cak otici u kino.

Sent from my GT-P5110 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 23:19   #76
http://www.boxofficemojo.com/movies/...neediskill.htm

naravno sasvim ocekivano za amere film je u americi skupija premalo. samo 56 mil. ostatak svita ga izvlaci. jedan maleficent skupi 160 mil samo u usa. anđa jolie gazi , tom kruzer je out . ovo mu je zasad najlosija zarada u sf filmovima http://www.boxofficemojo.com/showdow...ruisescifi.htm

steta oblivion i edge of tommorow su mi super. ove brojke znače da vjerovatno nece bit jos jednog sf-a s cruiserom
__________________
borit ćemo se na travnjaku, borit ćemo se na tribinama, borit ćemo se u uredima, borit ćemo se zelenim stolovima i sudnicama, borit ćemo se na ulici, i nikad se, nikad nećemo predati
NajNovijiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 14:14   #77
Quote:
NajNovijiNick kaže: Pogledaj post
ovo mu je zasad najlosija zarada u sf filmovima http://www.boxofficemojo.com/showdow...ruisescifi.htm

steta oblivion i edge of tommorow su mi super. ove brojke znače da vjerovatno nece bit jos jednog sf-a s cruiserom
Da ali tek je par tjedana vani - već je zaradio više od budgeta, a tek treba doći u maloprodaju i na tv. Čini mi se da je prilično sigurno da će (dugoročno) biti profitabilan.
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 20:39   #78
fascinantno je kako osvježenja na sf sceni poput Dredda, Loopera i Edge of Tommorow jedva skupe za kikiriki, a smeća poput transformera, sumraka te brzih i žestokih okreću milijarde.
__________________
jebotepatak!
C2V3N is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 18:11   #79
Zbilja iznenađujuće dobar film. Zapravo najbolji sf u par godina.
marc93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 14:28   #80
Quote:
C2V3N kaže: Pogledaj post
fascinantno je kako osvježenja na sf sceni poput Dredda, Loopera i Edge of Tommorow jedva skupe za kikiriki, a smeća poput transformera, sumraka te brzih i žestokih okreću milijarde.

Imamo slican ukus za filmove


Quote:
NajNovijiNick kaže: Pogledaj post
emily blunt je od malo rečenica izvukla puno i izgleda odlicno, čak su i njegove osjecaje prema njoj uspili dobro prikazat s closeupovima di on bulji.
Ne samo duge poglede, vec i pokusaje
http://www.youtube.com/watch?v=PLvszeAA6Pk
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.