Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2013., 11:25   #61
Quote:
Cirflexx kaže: Pogledaj post
Nije, to su dodali zbog priče, ali je novinar postavio stvarno to pitanje.
Takve stvari meni uvijek jako smetaju kada se radi o filmovima koji prepričavaju stvarne događaje. To je veliki zaokret u karakteru jednog od likova, a u stvarnosti se to nije dogodilo?
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2013., 18:37   #62
Quote:
Grupa Queen kaže: Pogledaj post
Takve stvari meni uvijek jako smetaju kada se radi o filmovima koji prepričavaju stvarne događaje. To je veliki zaokret u karakteru jednog od likova, a u stvarnosti se to nije dogodilo?
Naravno da se to nikada nije dogodilo. (ako misliš na razbijanje zubiju novinaru) to je dodano samo da se pokaže da su Hunt i Lauda prvenstveno bili prijatelji

Howard se malo zanio s pričom o rivalstvu i očito je shvatio da mora gledateljima nekako dati do znanja da su oni ipak bili biliski i privrženi jedan drugome. I zato je to dodano

Druga glupost je ta što je kao prva momčad za koju je lauda vozio prikazan BRM, a Laudina prva momčad je bio MARCH.

Jedan on suvlasnika MARCHa bio je i Max Moseley. Notorni šef fie, poznat po seks skandalu sa naci tematikom.

Jasna stvar pojavljivanje takvog lika u filmu bi narušilo reputaciju pa je MARCH kompletno izbačen
crno-prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 20:11   #63
usprkos eto, otim gore detaljima (koji ne zanimaju širu publiku), meni je film baš dobar
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 22:20   #64
Sjajan film. A i ne možeš napraviti sve po istinitosti jer u protivnom bez intriga ne bi zanimalo publiku. Bilo bi jednostavno dosadno.
__________________
Create a sensual feeling about everything...
Latiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 13:51   #65
Quote:
Jill Whiskey kaže: Pogledaj post
Kako volin sve šta ima kotače, ovo je jako dobar film. Prema dokumentarcu godine smrti prikazali su film vjerodostojno.http://mojtv.hr/film/15718/formula-1--godine-smrti.aspx

Ako nekoga zanima bio je još jedan dokumentarac od BBC-a iz serije
Clash Of The Titans - Lauda Vs Hunt snimljen 1996.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 16:40   #66
jebote koja razvaljotka od filma
ponovo mi je upumpao volju za formulom 1.
same nesreće se sjećam onako kroz maglu,
al zato se jako dobro sjećam da je stari pljugao laudu do neba.
i sad sam se napokon i uvjerio zašto ga je obožavao.

favorit za oskara, uz gravity. a ako dam rushu još i nemalu prednost ondak znate o kakvom filmu se radi.
Daniel Brühla sam još zapazio u nemilosrdnim gadovima a ovo mu je uloga života.
nevjerojatno autentično oskar mu ne gine



najbolji biografski sportski film, uz razjarenog bika.

mjuz

12345678910

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 31.12.2013. at 16:50. Reason: oskar za brühla
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 17:00   #67
I ja sam ga sinoć pogledao i što da kažem... odlično! Sve što se imalo za reći je već rečeno u ovoj temi, a meni ovo ulazi među najbolje filmove godine.
RoboWarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 10:35   #68
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
Daniel Brühla sam još zapazio u nemilosrdnim gadovima a ovo mu je uloga života.
Nemoj samo reći da nisi gledao Good bye Lenin!
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 10:37   #69
Quote:
religula kaže: Pogledaj post
Nemoj samo reći da nisi gledao Good bye Lenin!
njet, šta je isto rasturio?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 10:45   #70
ali kako je howard na majstorski način uskladio taj svijet formule iz sedamdesetih s modernim i inovativanim radom kamere/kadrovima.
fenomenalna godina, imamo duel howard vs. cuarón
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 11:04   #71
Meni je rush neupitno film godine.
A goodbye Lenin je isto odličan.
Mislim da mu je to bila prva ili medju prvim ulogama.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 21:00   #72
prvi film koji me nakon dugo vremena uspio rasplakati, nakon što sam ga pogledala sam još plakala, suze mi oči i sad dok ovo pišem
jako emotivno dočarana biografija, baš posluži čovjeku da počne više vjerovati u sebe znajući da ništa nije neostvarivo, izabrati put slave ili vlastitog samoostvarenja
sjajan izbor kadrova za dočaravanje utrka, stvarno sam imala osjećaj kao da sam dio njih, pomješanost adrenalina i nevjerice
film me ostavio pun dojmova, ocjena čista desetka
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 14:34   #73
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
prvi film koji me nakon dugo vremena uspio rasplakati, nakon što sam ga pogledala sam još plakala, suze mi oči i sad dok ovo pišem
Pogledaj dokumentarac o Senni pa da vidiš kako ćeš se rasplakati. Rush je solidan film, a za nešto više od toga mu je bio potreban Ayrton.
Napoleon Wilson is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 17:41   #74
Quote:
Napoleon Wilson kaže: Pogledaj post
Pogledaj dokumentarac o Senni pa da vidiš kako ćeš se rasplakati. Rush je solidan film, a za nešto više od toga mu je bio potreban Ayrton.
I ja sam taman pogledao film. Čista 10, meni bez konkurencije film godine (što se tiče ovih s visokim budžetom). Gluma, dijalozi, atmosfera, napetost, emocije i posebna pohvala soundtracku.

Što se tiče Ayrtona, nije mi jasno, ako se već pravio film o F1, zašto nisu uzeli rivalstvo između Senne i Prosta kao temu filma. Vjerojatno je Laudina nesreća i Huntov karakter presudilo u korist njih dvojice. Ali i dalje, kad bi se već pravio film o Senni, neka bude samo o njemu, on kao najveći koji je ikad vozio Formulu zaslužuje film bez prebacivanja fokusa na ikoga drugog.
__________________
E tan, e epi tas.
Makaveli23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 17:46   #75
Quote:
Makaveli23 kaže: Pogledaj post
I ja sam taman pogledao film. Čista 10, meni bez konkurencije film godine (što se tiče ovih s visokim budžetom). Gluma, dijalozi, atmosfera, napetost, emocije i posebna pohvala soundtracku.

Što se tiče Ayrtona, nije mi jasno, ako se već pravio film o F1, zašto nisu uzeli rivalstvo između Senne i Prosta kao temu filma. Vjerojatno je Laudina nesreća i Huntov karakter presudilo u korist njih dvojice. Ali i dalje, kad bi se već pravio film o Senni, neka bude samo o njemu, on kao najveći koji je ikad vozio Formulu zaslužuje film bez prebacivanja fokusa na ikoga drugog.
Postoji dvo i pol satni iflm/dokumentarac o Senni

Plus prerano je po meni napraviti Senna film, to ce neke buduce generacije za 20,30 godina
Krscho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 17:50   #76
ako se ikad bude ekraniziralo Senna-Prost rivalstvo, nadam se da ce to biti u vidu visokobudzetne mini-serije, jer je film prekratak medij da se obuhvati razdoblje od Senninog dolaska u McLaren, do Prosta kao pallbearera na Senninom sprovodu, i sve između toga


inace, Rush, dobar film
__________________
we sing of only blood or love
karnivor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 20:18   #77
Nije baš toliko spektakularan, ali ipak odličan film.
Kao biografska drama je osrednji dojam jer kao u svakom takvom filmu nešto izmisle, nešto prenaglase, najbitnije ne spomenu, ali kao priča o moto sportu je najbolje što se može dobiti sada u vrijeme F&F i sličnih dječjih gluposti.

Ne mogu se sjetiti filma koji je tako dobro ukomponirao novi materijal preko originalnih snimki. Jako dobro napravljeno. 9/10.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 21:07   #78
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Nije baš toliko spektakularan, ali ipak odličan film.
Kao biografska drama je osrednji dojam jer kao u svakom takvom filmu nešto izmisle, nešto prenaglase, najbitnije ne spomenu, ali kao priča o moto sportu je najbolje što se može dobiti sada u vrijeme F&F i sličnih dječjih gluposti.

Ne mogu se sjetiti filma koji je tako dobro ukomponirao novi materijal preko originalnih snimki. Jako dobro napravljeno. 9/10.
Moze pitanje? Cisto me zanima sto bi jos moglo ucini ovaj film spektakularnim? Ili mislis da je film s takvom temom kakvom je dostigao vrhunac? Jer sam i ja razmisljo kaj su jos mogli napravit da ga naprave ono da bude cista desetka, a nista mi nije palo napamet
navie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 21:25   #79
Budući da je film biografskog karaktera mogli su još dosta napraviti što se tiče karakterizacije 2 glavna lika, a o sporednima da ne govorim. Par moćnijih i dojmljivijih redaka u scenariju također ne bi bilo na odmet, ali to su sve detalji. Meni je 9/10, ali ne bi ga svrstao u TOP kandidate za nagrade jer dosta igra na sigurno, pravi primjer crowdpleasera što vidimo i po recenzijama publike.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 21:31   #80
Quote:
navie kaže: Pogledaj post
Moze pitanje? Cisto me zanima sto bi jos moglo ucini ovaj film spektakularnim? Ili mislis da je film s takvom temom kakvom je dostigao vrhunac? Jer sam i ja razmisljo kaj su jos mogli napravit da ga naprave ono da bude cista desetka, a nista mi nije palo napamet
Možda da je zadnja trka bila malo ekstremnija. Dizali su tempo cijeli film i onda se očekivalo veliko finale gdje će konačno testirati svoje rivalstvo jednom za svagda. Ali povijest je takva kakva jest pa nema previše prostora za manevar.

Za biografiju nije moglo bolje.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:15.