Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2010., 20:22   #2401
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post

Satinwood jednom kada budeš probao, vidjet češ da je odličan. Samo kako sam ti napisao, postoji jedna caka. Meni se pogotovo pokazao dobar za "brzinsko" lakiranje tipa pet-šest obješenih vrata i sl. Znači odradiš posao dosta brzo, nije mat već kako naziv kaže satin i čvrst je nakon sušenja.

Temeljna ako želiš Caparolova (H2O), suši se izrazito brzo, alat lako oprat. Napisao negdje gore puni švabski naziv.
Kad je vec o tome rijec, interesuje me tvoje misljenje o Caparolovim PU-Satin i PU-Gloss, pitam jer ih mogu nabaviti lakse nego Dulux?
amater1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 20:26   #2402
I ne manje bitno, brusni papir uvijek ako je moguće (Aluminijum oXid), prodaje se u rolama. Duže traje bilo da se radi o stolariji ili zidovima. Navodno postoji i sa dijamantnom prašinom, ali zadana proporcija tipa 25x10 cm košta od 200,00 kn nadalje.

Kažu da je nepoderiv, ali nisam još probao.

eto
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 20:38   #2403
Quote:
amater1 kaže: Pogledaj post
Kad je vec o tome rijec, interesuje me tvoje misljenje o Caparolovim PU-Satin i PU-Gloss, pitam jer ih mogu nabaviti lakse nego Dulux?
Od Caparola osim temeljne, koristio sam i njihov završni lak ali nisam bio zadovoljan. Možda zato jer se baš potrefio žuti ton (laser na ton karti). Jer iako sam požutio temelj, nije bilo jarko žuto kao na ton karti.

Od boja Malerit, koji ne koristim više. I još nekih drugih, ali to je bilo u periodu 2005-te. Od ovoga što si naveo ništa, a da sam i jednom ne bih napisao ništa jer materijal trebaš probati u više situacija kako bi napisao dal je dobar ili ne.

Što bi bilo najpoštenije i najispravnije.

Kada nađeš formulu materijala u poslu, ne mijenjaš ako je krajnji rezultat zadovoljavajuć. Ali ono što ti mogu garantirati, je da će kroz koji mjesec biti drugačija situacija i da ćemo se puno, puno, više baviti raznim materijalima.

Koje će mi sami ustupiti proizvođači. Znači ne trebam izdvajati vlastita financijska sredstva, a prostora za isprobati hvala bogu imam.

Ima nova glet masa, gotove mase za pogletavanje knaufa, nekih novih boja i lakova i tako više manje.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 20:46   #2404
Koje gotove mase? ili pssst?
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 20:51   #2405
Quote:
ppart kaže: Pogledaj post
Koje gotove mase? ili pssst?
Zna se koje, Američanske.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 20:55   #2406
" tvrdi dr..." ?
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 09:53   #2407
I usputno pitanje, je li se kome dešavalo da mu se akrilni emajl namazan na staru alkidnu/uljanu bolju (pripremljenu, tj. matiranu) kasnije počne dizati? Do sad sam akrilne stvari mazao samo po željezu, bezbojni lak po starom nitro bezbojnom laku i sl.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 12:19   #2408
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
I usputno pitanje, je li se kome dešavalo da mu se akrilni emajl namazan na staru alkidnu/uljanu bolju (pripremljenu, tj. matiranu) kasnije počne dizati? Do sad sam akrilne stvari mazao samo po željezu, bezbojni lak po starom nitro bezbojnom laku i sl.
Akrilni nisam nikada koristio. Ove standardne i Hempelov dvokomponentni.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 15:06   #2409
Molim savjet...imamo u kuhinji zid koje je bio pofarban perivom bojom. Nakon useljenja majstor ga je prefarbao običnom (jer nama to ne treba)...zid je sada naravno prljav, na njemu raznih vrsta fleka od masti do voćnih sirupa i otisaka cipela. Prefarbali bi perivom bojom, ali me zanima da li je potrebna kakva predradnja, koju farbu je najbolje kupiti, koliko slojeva. Također imamo i dvije površine u lođi koje su pofarbane perivom, ali bi i njih osvježili.
Hvala
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 19:23   #2410
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Molim savjet...imamo u kuhinji zid koje je bio pofarban perivom bojom. Nakon useljenja majstor ga je prefarbao običnom (jer nama to ne treba)...zid je sada naravno prljav, na njemu raznih vrsta fleka od masti do voćnih sirupa i otisaka cipela. Prefarbali bi perivom bojom, ali me zanima da li je potrebna kakva predradnja, koju farbu je najbolje kupiti, koliko slojeva. Također imamo i dvije površine u lođi koje su pofarbane perivom, ali bi i njih osvježili.
Hvala
tebat ces izolirati te fleke od masti,ulja i sl sa nekim sredstvom za izoliranje(NEOPOL purolit ili sa asfaltnom bojom). na tvom mjestu bi stavio nekakav dekorativni materijal koji ces stvarno moci obrisati(mramorin,rafaelo,sljokice,dijamantni premaz,colori fino i sl.)
VISA SILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 19:47   #2411
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Molim savjet...imamo u kuhinji zid koje je bio pofarban perivom bojom. Nakon useljenja majstor ga je prefarbao običnom (jer nama to ne treba)...zid je sada naravno prljav, na njemu raznih vrsta fleka od masti do voćnih sirupa i otisaka cipela. Prefarbali bi perivom bojom, ali me zanima da li je potrebna kakva predradnja, koju farbu je najbolje kupiti, koliko slojeva. Također imamo i dvije površine u lođi koje su pofarbane perivom, ali bi i njih osvježili.
Hvala
Sve fleke pobrusiti,s papirom brusnim150.
Impregnirati površinu predviđenu za bojanje.
Bojati s Jupol latex ili dulux bojama,dva naliča.
Za lođu nisu potrebne pred radnje ako su zidovi čisti,buduči da su zaštičeni od direktnih utjecaja atmosferilija.
Ideja s dekorativnim tehnikama nije loša samo to malo ljudi stručno zna napraviti kako
treba,buduči da je licenca,jedino mjerilo znanja,oprez (u ostalom kao i kvalifikacija za soboslikarsko-ličilaćke radove,neki misle da je dovoljno ono što pročitaju pa da znaju sve o bojama i načinu primjene,takve izbjegavajte)

Zadnje uređivanje Soboslikar R : 22.05.2010. at 19:59.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 20:46   #2412
molim pomoć u stanu su naljepljene tapete, na foča ploče -u limenci-. skinuo bih tapete. čime mogu pregletati zidove i koju impregnaciju koristiti na takvu podlogu ,kasnije bih na takve zidove nanio strukturnu boju ,koji je postupak... pomoć
gitara2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 21:22   #2413
Hvala puno na ova dva savjeta, ali malo sam sad zbunjena..dakle moram prebrusiti područja pod flekama i onda premazati nekim od navedenih sredstava.
Znači cijelu površinu i onda boja za koju se odlučim?
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 23:55   #2414
Quote:
gitara2009 kaže: Pogledaj post
molim pomoć u stanu su naljepljene tapete, na foča ploče -u limenci-. skinuo bih tapete. čime mogu pregletati zidove i koju impregnaciju koristiti na takvu podlogu ,kasnije bih na takve zidove nanio strukturnu boju ,koji je postupak... pomoć
Jednom sam poznaniku "kamuflirao" u limenci stan kada ga je prodavao. Skinuli smo tapete, počistili ostatke papira, impregnirali i pogletali dvije ruke. Materijal se primio bez problema, ali stisneš li prstom ostane udubina jer su ispod te ploče.

Netko mi je rekao da je navlačio i građevinsko ljepilo ili betonfix. To nisam probao, jer sam za limenke imao samo taj jedan posao.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 17:44   #2415
Quote:
katarinaos kaže: Pogledaj post
Hvala puno na ova dva savjeta, ali malo sam sad zbunjena..dakle moram prebrusiti područja pod flekama i onda premazati nekim od navedenih sredstava.
Znači cijelu površinu i onda boja za koju se odlučim?
Pobrusiti fleke (papir brusni 150),namazati impregnaciju po cijeloj površini predviđenoj za bojanje.
I onda možete mazati boju koju želite.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 11:13   #2416
imam jedno pitanje koje ne znam da li sam usmjerila u pravi topic u adaptaciji sam stana, malo sam maltretirala majstore u jednoj fazi naknadnim radovima i sad nemam srca to uraditi opet pa reko da pitam vas. naime, u stanu su trenutno prozorske klupice od mramora .. mramor mi je fuj nad fujevima a zaboravila sam na vrijeme reći da bi ih frknula van i stavljala obične bijele kako su već sve pogletali i vrijeme je za prvu ruku farbanja ubit će me ako sad kažem da bi čupala klupice pa je moje pitanje- postoji li boja sa kojom je moguće prefarbati u bijelo mramornu klupicu/klupice? ako da, s čim?

hvala unaprijed na sugestiji
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 10:44   #2417
Namjeravam farbati dvije sobe koje su farbane prije tri godine. Ima li negdje već spomenuto na jednom mjestu što moram imati od pribora? Gdje je najpovoljnije u Zg kupiti dulux boje? Što treba sve za farbanje vrata? Oprostite ako se ponavljam i hvala!
__________________
Sve je, zapravo, muzika samo ...
snick is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:06   #2418
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje koje ne znam da li sam usmjerila u pravi topic u adaptaciji sam stana, malo sam maltretirala majstore u jednoj fazi naknadnim radovima i sad nemam srca to uraditi opet pa reko da pitam vas. naime, u stanu su trenutno prozorske klupice od mramora .. mramor mi je fuj nad fujevima a zaboravila sam na vrijeme reći da bi ih frknula van i stavljala obične bijele kako su već sve pogletali i vrijeme je za prvu ruku farbanja ubit će me ako sad kažem da bi čupala klupice pa je moje pitanje- postoji li boja sa kojom je moguće prefarbati u bijelo mramornu klupicu/klupice? ako da, s čim?

hvala unaprijed na sugestiji
Čujte, sigurni ste da je to mramor (možda prije granit). U svakome slučaju ako postoji boja zlatna (nadgrobni spomenici i sl.) s time da se navedena nanosi na brušenu ili matiranu površinu a ne poliranu mogla bi postojati i bijela.

Najbolje da nazovete neko klesarstvo i pitate. Nije mi jasno ako imate već majstore, zašto se oni nisu raspitali?
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 14:09   #2419
Quote:
snick kaže: Pogledaj post
Namjeravam farbati dvije sobe koje su farbane prije tri godine. Ima li negdje već spomenuto na jednom mjestu što moram imati od pribora? Gdje je najpovoljnije u Zg kupiti dulux boje? Što treba sve za farbanje vrata? Oprostite ako se ponavljam i hvala!
Mislim da je Sve napisano po temi, pošto Ja palim dalje možda ti netko prije odgovori. Dulux "Poljaka" po centrima, taj je jeftiniji "oriđiđi "engleza" samo u jednoj maloj prodavaonici, skuplji je i do 40%.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 16:18   #2420
Quote:
snick kaže: Pogledaj post
Namjeravam farbati dvije sobe koje su farbane prije tri godine. Ima li negdje već spomenuto na jednom mjestu što moram imati od pribora? Gdje je najpovoljnije u Zg kupiti dulux boje? Što treba sve za farbanje vrata? Oprostite ako se ponavljam i hvala!
šta moraš imati od pribora?

Bojanje zidova:


1. kantu

2. mrežicu (uzmi metalnu ima manji promjer rupa)

3. kratkodlaki valjak sa držačem

4. mali valjak sa držačem

5. kist (širi, srednji, slikarski)

6. žicu za pranje suđa (ako pereš istu kantu od duluxove boje a imaš par tonova)

7. Rukavice klasika (da ne nažuljaš)

8. teleskopski štap

9. gleter i špahtlu za pokrpavanje oštećenja

10. kirurške rukavice ako nemaš bušilicu i nastavak za miješanje boje. Znači rukom miješaš s time da staviš gumicu na zglobu kako ti boja ne bi ušla u rukavicu.

Stolarija:

1. kist (širi, srednji, najuži)

2. brusilicu

3. fen (ako pališ)

4. velur ili spužveni valjak (ovisi o tehnici nanošenja boje, obično spužveni)

5. držač brusnoga papira

6. brusni papir aluminjium oxid (brojevi ovise o fazama rada)

7. cjedilo za lak

8. masku

9. špahtle za pokitavanje (fleksibilne)

10. posudu za pranje pribora ako radiš bojama sa sintetskim otapalom

11. kirurške rukavice (kada bojaš)

12. ako sam zaboravio nešto, sjetiti ću se ili neka netko drugi nadopuni.

13. i dobru volju trebaš
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.