Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2012., 23:40   #1061
evo, poslao sam mail bnet-u, pa ćemo vidjet što će odgovorit
će će će, će neće neće
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 01:18   #1062
Quote:
nitkoposeban_zg kaže: Pogledaj post
evo, poslao sam mail bnet-u, pa ćemo vidjet što će odgovorit
će će će, će neće neće
bok,
..,pazite kod troškova izmjena koje radite u stanovima jer neke stavke zbrajaju dva puta.,mi smo tražili smanjenje radijatora i njegovo izmještanje na novu poziciju prije nego su donešeni u stan i montirani.,žele naplatiti nove radijatore i njihovu montažu bez da se oduzme cijena starih te ko da stare nisu morali postaviti..,razumijemo troškove izmještanja instalacija za radove.,i valjda su 10 puta naplatili čiščenje stana,češčenje nakon ovoga,pa onoga a sve su radili jedno iza drugog...
kupacstana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 01:54   #1063
Quote:
kupacstana kaže: Pogledaj post
bok,
..,pazite kod troškova izmjena koje radite u stanovima jer neke stavke zbrajaju dva puta.,mi smo tražili smanjenje radijatora i njegovo izmještanje na novu poziciju prije nego su donešeni u stan i montirani.,žele naplatiti nove radijatore i njihovu montažu bez da se oduzme cijena starih te ko da stare nisu morali postaviti..,razumijemo troškove izmještanja instalacija za radove.,i valjda su 10 puta naplatili čiščenje stana,češčenje nakon ovoga,pa onoga a sve su radili jedno iza drugog...

Jeste li te izmjene radili u Sigminim stanovima?....jer kod njih trenutno koliko sam upucena nismo u mogucnosti raditi bilo kakve izmjene
anna_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 09:22   #1064
Quote:
kupacstana kaže: Pogledaj post
bok,
..,pazite kod troškova izmjena koje radite u stanovima jer neke stavke zbrajaju dva puta.,mi smo tražili smanjenje radijatora i njegovo izmještanje na novu poziciju prije nego su donešeni u stan i montirani.,žele naplatiti nove radijatore i njihovu montažu bez da se oduzme cijena starih te ko da stare nisu morali postaviti..,razumijemo troškove izmještanja instalacija za radove.,i valjda su 10 puta naplatili čiščenje stana,češčenje nakon ovoga,pa onoga a sve su radili jedno iza drugog...
Evo mi smo za G2 dobili tlocrte sa električnim instalacijama, tv, telefon, radijatorima... pa da unesemo izmjene koje želimo. Nikakve dodatne troškove nisu spominjali za izmjene već samo da na vrijeme to traže ponukani iskustvima iz G1.
U svakom slučaju sljedeći tjedan im tlocrte vraćamo sa našim preinakama pa ćemo vidjeti što kažu. Nadam se da neće praviti probleme oko toga.
pilots911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 10:30   #1065
Super, da su bar nama tako za G1 - sve bi prošlo puno mirnije i ugodnije.
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 10:10   #1066
Quote:
pilots911 kaže: Pogledaj post
Evo mi smo za G2 dobili tlocrte sa električnim instalacijama, tv, telefon, radijatorima... pa da unesemo izmjene koje želimo. Nikakve dodatne troškove nisu spominjali za izmjene već samo da na vrijeme to traže ponukani iskustvima iz G1.
U svakom slučaju sljedeći tjedan im tlocrte vraćamo sa našim preinakama pa ćemo vidjeti što kažu. Nadam se da neće praviti probleme oko toga.
bok.,
drago mi je da ste dobili na nacrte gdje će što biti te da si možete naparaviti eventualno neke izmjene po vašim željama..,nažalost u mom slućaju je to bilo malo drukčije;
ako uzimate manji stan:
-pazite gdje vam stoje vrata da nisu na sredini zida,
-gdje vam točno stoje stupovi za instalacije u stanu,
-eventalnoj promjeni vrata u klizna vrata,
-vidite točno sa mjerama sa spavačom sobom ..možda sužavanje radi dobivanja većeg dnevnog boravka,
-možda da se još savjetujete sa nekim tko se bavi uređenjem stana za ili da dođete u zgradu g.1 pa pogledat neki sličan stan..,
sretno!!
kupacstana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 16:29   #1067
Internet

Što se tiče Bneta, ovakva je situacija!

Dostupni su na Zagrebačkoj, ali ne baš kod naše zgrade. Ali, najmanji im je problem promijeniti to, imam kolegu tamo u upravi i rekao mi je da samo pošaljemo gomilu mailova, tj., svatko od nas da se useljavamo u G1 Sigma stana na zagrebačkoj cesti i da želimo njihove usluge! Oni će tako najbrže staviti svoje instalacije u zgradu, ali nas to ne obavezuje na njih, nego će nam biti opcija A ako bi nakon useljenja jedan po jedan slali upite, rekli bi da je neisplativo dok nas nema više i trajalo bi 100 godina!

Dakle, fino im tipkajte tako da ne čekamo na internet (pogotovo Bnet) 6 mjeseci nakon useljenja mail je - [email protected]

A što se tiče Amisa, sve super, ali Bnet za 160 kn dobijem kablovsku TV i jako brz flat internet, dok amis telke nema uopće
Dee Gee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 16:46   #1068
Quote:
Dee Gee kaže: Pogledaj post
Što se tiče Bneta, ovakva je situacija!

Dostupni su na Zagrebačkoj, ali ne baš kod naše zgrade. Ali, najmanji im je problem promijeniti to, imam kolegu tamo u upravi i rekao mi je da samo pošaljemo gomilu mailova, tj., svatko od nas da se useljavamo u G1 Sigma stana na zagrebačkoj cesti i da želimo njihove usluge! Oni će tako najbrže staviti svoje instalacije u zgradu, ali nas to ne obavezuje na njih, nego će nam biti opcija A ako bi nakon useljenja jedan po jedan slali upite, rekli bi da je neisplativo dok nas nema više i trajalo bi 100 godina!

Dakle, fino im tipkajte tako da ne čekamo na internet (pogotovo Bnet) 6 mjeseci nakon useljenja mail je - [email protected]

A što se tiče Amisa, sve super, ali Bnet za 160 kn dobijem kablovsku TV i jako brz flat internet, dok amis telke nema uopće
super, hvala za savjet! Ja sam im već poslao prije par dana, što više opcija-to bolje.
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 12:20   #1069
Evo, i ja bum poslala mail.
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 14:02   #1070
Jeste bili u stanovima u G1? Kak idu radovi? Jesu vam stavili parkete, pločice i dr.? Kak ste zadovoljni kvalitetom?
Špekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 14:31   #1071
Quote:
Špekica kaže: Pogledaj post
Jeste bili u stanovima u G1? Kak idu radovi? Jesu vam stavili parkete, pločice i dr.? Kak ste zadovoljni kvalitetom?
I mene to zanima. Provezao sam se za vikend pored gradilišta i vidim da je G2 stigla do trećeg kata. No, čini mi se da je dosta blizu G1. Jel netko ulazio na gradilište i te bolje pogledao. U tehničkom opisu stoji da će biti udaljene za polovicu visine, ali ovdje mi se čini da je manje...
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 18:41   #1072
Trenutno su u fazi postavljanja pločica, od 15.-tog se kreće s parketima. Dobila sam i ponudu na gmail za kupnju i postavljanje klima uređaja. Nisam bila na gradilištu, al' se sjećam da su mi govorili u Sigmi da su G1 i G2 međusobno udaljene 30m.
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 19:33   #1073
Quote:
Alcyon kaže: Pogledaj post
U tehničkom opisu stoji da će biti udaljene za polovicu visine...
krivo! piše da će za polovicu visine biti zgrada udaljena od susjedne međe. Susjedna međa je od onih "starih susjeda"
A razmaci između zgrada trebaju biti zbroj polovica visina, znači pola visine od G1 i pola visine od G2 je razmak između te dvije zgrade

TEHNIČKI OPIS GRAĐEVINE
Građevina se nalazi se u ulici Zagrebačka cesta 126. Građevine (G1, G2 i G3) su na parceli smještene kao slobodnostojeće, međusobno udaljene za zbroj polovica visina, položene na udaljenost od međa susjednih parcela za polovicu visine. Pristup na predmetnu parcelu moguć je sa javno-prometne prometnice – Zagrebačke ulice.
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 19:35   #1074
Quote:
velika bubica kaže: Pogledaj post
Dobila sam i ponudu na gmail za kupnju i postavljanje klima uređaja.
kaj ima u ponudi? Jel isplativije? I gdje ide vanjska jedinica od klime? Još nisam saznao, ali znam da na fasadu ne smije( pričam o stanovima bez balkona)
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 23:17   #1075
Quote:
nitkoposeban_zg kaže: Pogledaj post
krivo! piše da će za polovicu visine biti zgrada udaljena od susjedne međe. Susjedna međa je od onih "starih susjeda"
A razmaci između zgrada trebaju biti zbroj polovica visina, znači pola visine od G1 i pola visine od G2 je razmak između te dvije zgrade.
U pravu si. To bi otprilike trebalo biti između 25 i 30 metara. Jel netko to možda odoka (ili preciznije) provjerio?
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 23:24   #1076
Quote:
nitkoposeban_zg kaže: Pogledaj post
kaj ima u ponudi? Jel isplativije? I gdje ide vanjska jedinica od klime? Još nisam saznao, ali znam da na fasadu ne smije( pričam o stanovima bez balkona)
Mislim da vanjske jedinice idu u posebno okomito "spremište" za klime koje stoji na vanjskoj fasadi. Pogledaj slike na Sigminim stranicama i vidjet ćeš pored prozora te bijele "kutije" visoke kao i prozor i možda nešto uže. Ako se varam, ispravite me.

Btw, što mislite hoće li stanovi sa sjeveroistočne sjeverne i sjeverozapadne strane uopće trebati klime buduću da bi izolacija trebala biti vrhunska?
Alcyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 09:47   #1077
U ponudi je Samsung AQ12TSBN klima uređaj, i sa ugradnjom je stvarno isplativije uzeti odmah od njih. Vjerovatno, kako će stizati do vaših stanova, tako će vam slati ponude. Alcyon ima pravo. Prošla sam jučer kraj gradilišta i postavljaju se ona "spremišta za klime", bit će lijepo zatvoreno i nevidljivo.

A za stanove na sjeveru - ja bih i tamo stavila klime, jer kad u ljeti zapeče 50 C, ne treba stan biti na suncu da bi se svi stanari saftali u njemu.
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 10:49   #1078
[QUOTE=velika bubica;39265622]U ponudi je Samsung AQ12TSBN klima uređaj, i sa ugradnjom je stvarno isplativije uzeti odmah od njih. Vjerovatno, kako će stizati do vaših stanova, tako će vam slati ponude. Alcyon ima pravo. Prošla sam jučer kraj gradilišta i postavljaju se ona "spremišta za klime", bit će lijepo zatvoreno i nevidljivo.

Koja cijena sa ugradnjom i koja firma ih nudi??
pilots911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 14:50   #1079
Ugradnja klime i uređaj koštaju 3.331,60 kn. Dobila sam samo ponudu od Sigme i Matice stanogradnje (iako ne kupujem preko sindikata), ne piše nigdje od kud im uređaji.
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 02:01   #1080
Quote:
velika bubica kaže: Pogledaj post
U ponudi je Samsung AQ12TSBN klima uređaj, i sa ugradnjom je stvarno isplativije uzeti odmah od njih.
Iskreno, ne vidim šta je tu povoljnije?!2015kn klima i 650kn ugradnja+PDV
Inače ugradnja košta od 1000-1200kn sa pedeveom ako treba provlačiti cijevi, struju itd. ali mi imamo kompletnu pripremu, pa bi trebalo biti i jeftinije
Preko Sigme klima košta 2478kn, a recimo u ovom dućanu..
http://www.kerman.hr/virtuemart?page...emart&Itemid=1

baš smo profitirali hehe. I još naprave ponudu za samo jednog proizvođača.
Ja stvarno ne znam tko je tu glup?!
nitkoposeban_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.