Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2012., 21:45   #8421
Hvala!Pokušat ćemo nešto učiniti da ga se liječi negdje drugdje.
Lea3107 is online now  
Old 11.10.2012., 22:25   #8422
Tumor jetre

Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
LIjepi pozdrav svima uz veliko žaljenje što se uopće moramo nalaziti na ovakvoj temi.
Na veliku žalost ocu moga supruga dijagnosticiran je tumor na jetri pa bih ovim putem molila ako ima netko strpljiv tko bi bio voljan razjasniti nam neke stvari jer smo trenutno podosta zbunjeni i teško dolazimo do nekih konkretnih informacija.
Liječen je na odjelu nefrologije u bolnici koja se ne nalazi u Zg gdje mu je prva dijagnoza bila ciroza jetre,druga hepatitis c pa zatim tumor na jetri.Ta bolnica naime nema svog onkologa već on dolazi iz Zg te nitko od obitelji nije bio prisutan za vrijeme razg.bolesnika i onkologa niti smo uspjeli stupiti u kontakt sa onkologom i čuti što nam ima za reći,uz objašnjenje kako je dr.sve rekao pacijentu,ne želeći nas saslušati da je pacijent u polusvjesnom stanju te da se skoro pa ni ne sjeća razgovora da doktorom,Odjelni doktor nam je dao šture informacije ograđujući se da on nije onkolog pa tako niti ne može dati detaljne informacije,tumor je uznapredovao do te faze da nije moguće operirati ga,matastazirao je na slezenu i ostale organe(neznamo koje),propisana kemoterapija,u ponedjeljak će primiti prvu.
Otpusno pismo iz bolnice nismo dobili,nije još gotovo navodno.
Velik problem stvara zadržavanje tekućine u tijelu,ima neke tablete koje po našoj procjeni ne pomažu,dr,opće medicine kaže pratiti reakcije,nekad dati cijelu nekad pola,no u ovih para dana koliko je kod kuće nema baš nikakvog pomaka,koža puca,on je sve puniji vode sa svakim danom.Da li je to normalno da nema nikakvog efekta ili bi možda trebalo pokušati nekim drugim tabletama?
Imunitet mu je iz dana u dan sve slabiji,on vidno slabi,razumijem da su to normalne posljedice svega toga,tražili smo savjete dr,čime jačati imunitet njeno objašnjenje je bilo piti silimarin tablete koje poboljšavaju funkciju jetre,jesti voće i povrće i to je to!Nije potrebno ništa drugo!Vidim da tu spominjete razne preparate za jačanje imuniteta pa zar stvarno do takvih informacija moramo doći sami kopajući po internetu dok doktori ne žele čak ni predložiti čime pokušati.
U otpusnici koju je dobio na izlasku iz bolnice predložena je hepatoprotektivna dijeta(možda se i ne zove točno tako,znat ćete vi),pa ako netko može malo više koju riječ reći o toj dijeti,po riječima naše dr.to je dijeta u kojoj se može jesti sve osim jako masnog i alkohola.
Zadnje objašnjenje koje smo dobili od dr,je to da ako nas nešto viša zanima neka pitamo dr,koje će mu dati kemoterapiju,no dotle bih molila svakog tko ima neko saznanje ili nešto za reći o ovoj bolesti,o tome kome se još dalje obratiti,dali imamo pravo tražiti još neko mišljenje u Zg recimo,koji su možda još mogući načini liječenja bila bih vrlo zahvalna.Može i na pm.

Postovana, nazalost situacija nije sa dobrom prognozom. Moja baka je umrla od metastatskog tumora jetre i kada joj se pocela nakupljati voda u nogama ispocetka su u bolnici to nekako rjesavali pomalo ali nije dugo potrajalo i postalo je nekontrolisano i nemoguce bilo sta uciniti. Njoj cak u tom stadiju nisu nista ni preporucili od dijete. E sad ona je odmah u startu kad je to pronadjeno odbila terapiju, tad je jos bila ok osim gubitka tezine i pozivjela je godinu dana nakon otkrivanja metastaza na jetri.Jedino, ako je za utjehu umrla je bez bolova, do poslednjeg dana pred smrt je jela bez problema a to jutro samo se ugasila i to u roku sat vremena. Mozda je najbolje u tom slucaju pacijentu sto vise olaksati sa simptomatskom terapijom. Kako god bilo neka Bog da da prodje lakse i njemu a i vama
dijana.r is offline  
Old 12.10.2012., 10:31   #8423
Dijana,baka nije imala bolove vjerojatno zbog visokog bilirubina koji se stvara kod otkazivanja jetrei tako djeluje da umrtvi osjete boli. Ljudi se najcesce uguse zbog velike kolicine slobodne tekucine u plucima i osrcju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 12.10.2012., 20:08   #8424
Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
LIjepi pozdrav svima uz veliko žaljenje što se uopće moramo nalaziti na ovakvoj temi.
Na veliku žalost ocu moga supruga dijagnosticiran je tumor na jetri pa bih ovim putem molila ako ima netko strpljiv tko bi bio voljan razjasniti nam neke stvari jer smo trenutno podosta zbunjeni i teško dolazimo do nekih konkretnih informacija.
Liječen je na odjelu nefrologije u bolnici koja se ne nalazi u Zg gdje mu je prva dijagnoza bila ciroza jetre,druga hepatitis c pa zatim tumor na jetri.Ta bolnica naime nema svog onkologa već on dolazi iz Zg te nitko od obitelji nije bio prisutan za vrijeme razg.bolesnika i onkologa niti smo uspjeli stupiti u kontakt sa onkologom i čuti što nam ima za reći,uz objašnjenje kako je dr.sve rekao pacijentu,ne želeći nas saslušati da je pacijent u polusvjesnom stanju te da se skoro pa ni ne sjeća razgovora da doktorom,Odjelni doktor nam je dao šture informacije ograđujući se da on nije onkolog pa tako niti ne može dati detaljne informacije,tumor je uznapredovao do te faze da nije moguće operirati ga,matastazirao je na slezenu i ostale organe(neznamo koje),propisana kemoterapija,u ponedjeljak će primiti prvu.
Otpusno pismo iz bolnice nismo dobili,nije još gotovo navodno.
Velik problem stvara zadržavanje tekućine u tijelu,ima neke tablete koje po našoj procjeni ne pomažu,dr,opće medicine kaže pratiti reakcije,nekad dati cijelu nekad pola,no u ovih para dana koliko je kod kuće nema baš nikakvog pomaka,koža puca,on je sve puniji vode sa svakim danom.Da li je to normalno da nema nikakvog efekta ili bi možda trebalo pokušati nekim drugim tabletama?
Imunitet mu je iz dana u dan sve slabiji,on vidno slabi,razumijem da su to normalne posljedice svega toga,tražili smo savjete dr,čime jačati imunitet njeno objašnjenje je bilo piti silimarin tablete koje poboljšavaju funkciju jetre,jesti voće i povrće i to je to!Nije potrebno ništa drugo!Vidim da tu spominjete razne preparate za jačanje imuniteta pa zar stvarno do takvih informacija moramo doći sami kopajući po internetu dok doktori ne žele čak ni predložiti čime pokušati.
U otpusnici koju je dobio na izlasku iz bolnice predložena je hepatoprotektivna dijeta(možda se i ne zove točno tako,znat ćete vi),pa ako netko može malo više koju riječ reći o toj dijeti,po riječima naše dr.to je dijeta u kojoj se može jesti sve osim jako masnog i alkohola.
Zadnje objašnjenje koje smo dobili od dr,je to da ako nas nešto viša zanima neka pitamo dr,koje će mu dati kemoterapiju,no dotle bih molila svakog tko ima neko saznanje ili nešto za reći o ovoj bolesti,o tome kome se još dalje obratiti,dali imamo pravo tražiti još neko mišljenje u Zg recimo,koji su možda još mogući načini liječenja bila bih vrlo zahvalna.Može i na pm.
Dakle ,on sada nije u bolniuci?
Trebate napisati dg i th. te nalaze koje su mu radili od veće važnosti su K,Na,GUK,AST,ALT,GGT,ALP,KKS,te ostali.
hrvoje dr. is offline  
Old 13.10.2012., 08:07   #8425
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
To je ok,jedino s nonijem treba biti oprezan i raditi pauze svaka 3 mj. jer opterecuje jetru
Evo bas je sutra 3 mjeseca, a kolika pauza?
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Old 13.10.2012., 11:09   #8426
Otpusna dijagnoza:C22.0 rak jetrenih stanica
dijagnoza:C22.0Carcinoma hepatocellulare inop.
C77.2 meta lymphondorum bilat.
C79.7 Meta gl.suprarenales bilat.
C78.0 Meta pulmonum
C79.8 Meta lienis
B18.1 Hepatitis B
K74,6 Cirrhosis hepatitis
I10 Hypertensio arterialis
L08.9 Cellulitis cruris I.dex
liječnička preporuka:hepatoprotektivna dijeta,Augmentin,Edemid,Aldactone,Tarka,kemoterapi ja.
Krvna slika od prije dva dana,vađeno za kemoterapiju
Lkc 6.5.eritrociti 6.41,hemogl.147,hematokrit 0,499,MCV 77,8,MCH 22,9,MCHC 295,trombociti 132,RDW 24,3,limfociti 14,kreatinin 230,kalij 4.6,crp 18,0
Malo je napisano šlampavo,ispričavam se,no ako netko možda zna nešto na temelju ovog bila bi zahvalna.
Lea3107 is online now  
Old 13.10.2012., 12:13   #8427
Evo, nažalost, i ja se pojavljujem na ovoj temi, iako sam se nadala da neću morati.
Jučer su mi na hematologiji rekli da mi djed ima zloćudni limfom. Rekli su koji, ali sam jednostavno zaboravila točan naziv (nisam prije čula za njega).

Inače pati od trombocitopenije, megaloblastične anemije i hipogamaglobulinemije. Sve te dijagnoze je dobio nakon što je greškom liječen od TBC-a za kojeg se na kraju ispostavilo da ga nema, već da ima jednu vrstu žarišta na plućima, a na hematologiji su napravili detaljne pretrage. Ove bolesti ima već gotovo desetljeće i uspješno ih je držao pod kontrolom. Ima 85 godina, no prilično vitalan, EKG uvijek uredan, tlak oko 120/80.
Prije 2 mjeseca je bio na redovnoj kontroli i tada su još svi nalazi bili dobri. Nakon toga mu se pojavila ogromna kvrga na vratu i punkcijom se pokazalo da je limfom u pitanju. Zajedno s time je dobio nešto povišenu temperaturu (oko 38), no nema nikakve infekcije ni upale. Doktorica je rekla da je u pitanju dosta agresivan limfom, no da postoje dvije opcije liječenja. Prvo je jaka kemoterapija za koju nisu sigurni da bi izdržao s obzirom na godine, a drugo je blaža kemoterapija kojom bi se limfom držao pod kontrolom (što god to značilo). U svakom slučaju bi mu odstranili taj limfni čvor i davali kortikosteroide da mu smanje temperaturu jer ga ona iscrpljuje (a i rekli su mi da su oni dobri u liječenju raka).
U ponedjeljak mu dolazi baš njegova hematologinja (u koju imamo bezgranično povjerenje s obzirom na to koliko se trudila oko dijagnosticiranja njegovog stanja), a do tada će i zadnji patohistološki nalaz biti gotov (iako su prilično sigurni u dijagnozu). U bolnici su rekli da će mu ona reći za bolest pošto su kroz silne preglede i kontrole uspostavili blizak odnos (on je njen pacijent već 13 godina) i načine liječenja.
S jedne strane mi je jasno da je već u poznim godinama, ali eto, kad je netko tako vitalan teško se pomiriti sa ovakvom dijagnozom. Iskreno se nadam da postoji opcija da barem još neko vrijeme može normalno živjeti.
tathinina is offline  
Old 13.10.2012., 16:03   #8428
glioblastoma

evo kvotam samu sebe s druge teme, mo?da ovdje bude vidljivije

Quote:
poison_eLf kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav dragi moji svi koji se nalazimo na ovoj temi!

Kako to već obično biva, uvijek misliš da se ružne stvari dešavaju drugima, a onda ti doleti grubi šamar realnosti.
Suprugova mama je prošli tjedan zbog jakih glavobolja, iznenadne dezorijentiranosti i gubitka kratkoročnog pamćenja hitno hospitalizirana u Vinogradskoj bolnici. Nakon pregleda i CT-a postavljena joj je dijagnoza tumora na mozgu. Dodatna otegotna okolnost je bio nekakav kongres liječnika, pa praznik, itd. Uglavnom na rezultate MR smo čekali 5 dana.

Dežurni neurolog, docentica Bašić Kes, dok još rezultati MR nisu bili gotovi, nas je lijepo primila, posjela, zajedno s nama gledala CT, te objašnjavala kako smijemo biti optimisti jer je tumor bez edema, čini se da nije duboko otiša i više je prema frontalnom dijelu mozga, te da je vidjela mnooogo gore slučajeva, ali kao vidjet ćemo sve nakon MR

Tako smo nekako mi s tom ulivenom nadom jedni druge tapšali po ramenima, tješili se i doživjeli potpuno stanje šoka kada su stigli rezultati magnetske. Tim neurokirurga se čudio kako ranije nismo ništa primjetili.
Suprugova majka je jedna toliko divna, vesela i vrckava žena, otkačenjak, znanstvenik koji radi stresan posao,ali se rijetko kad žalila na glavobolje,a i to bi bile one, naizgled benigne, ne prejake. Vid savršen, bez promjena raspoloženja, bez zaboravljanja...ništaa što bi dalo naslutiti da se nešto u njenom organizmu dešava.

Tumor je velik, proširen na obja polutke mozga, suviše smješten centralno, sumnja se na glioblastom, a da li je, sa sigurnošću ćemo znati u utorak nakon biopsije.

Kako obično biva, kada netko do koga vam je stalno se nađe u takvoj situaciji, onda ste spremni podići cijeli svijet na noge. Traže se poznanici,prijatelji, bilo kakve veze po bolnicama. Jer težak je osjećaj bespomoćnosti.
A čini se da smo u ovoj situaciji ipak, potpuno vezanih ruku.

Vama svima se obraćam za savjet.
Voljela bih čuti još koje mišljenje, pa ako imate za preporučiti nekog dobrog neurokirurga. U Vinogradskoj su mi rekli da dr. Paladino više ne radi uopće, ne prima pacijente, te da je do njega nemoguće doći.(????? što je bilo prvi put da čujem takvu informaciju, pa sam malo ostala zbunjena, jer koliko god ja nisam medicinske struke, toliko opet neka imena znaš i pratiš, i znam da je jos uvijek aktivan)
U ponedjeljak idem kod neurologinje dr. Vide Demarin, poslušat njezino mišljenje, te evnetualnu preporuku za neurokirurga. Iako mi se čini da su prognoze svugdje jednoglasne.

Također mislim s nalazima otići u Polikliniku Medikol. Ne znam što pokušavam postići, ali je teško sjediti i predat se. Čitala sam o eksperimentalnim operacijama s uvođenjem radioaktivnog joda u središte tumora, ali ne znam gdje i od koga dobiti više informacija o tome.

Ne znam ustvari što da radim, potpuno smo izgubljeni. Žena je sad već tjedan dana u bolnici, i vesela je i dobro raspoložena. Nije svjesna svog stanja, niti je svjesna koliko dugo je u bolnici..što,ma koliko grozno zvučalo, je i dobro. Jer unatoč tome da nema kratkotrajno pamćenje, zaboravi npr da smo prije pola sata bili u šetnji i sl, još uvijek je to ona. Onaj veseli, vrckavi duh djevojčice.
Od lijekova joj daju Manitol i cerson, jedan je za izlučivanje tekućine iz stanica, drugi za spavanje. Na glavobolje se ne žali....

Ispričavam se na dugom postu, ali vjerujem da razumijete. Bolna mi je pomisao da se ništa ne može učiniti. Bolno mi je razmišljati o tome što je humanije za tu ženu. Odvesti ju kući, i paziti ju, te samo bespomoćno čekati.
Ili se odlučiti za drugu opciju sa zračenjem, te ju mučiti ..za koliko..2 do 3 mjeseca......?

Ne želim se predati, i ne želim samo sjediti i čekati da se nešto samo desi od sebe. Želim da se pokuša i sa eksperimentalnim lijekovima i ..sa svime..ma zante i sami

hvala. ako imate kakav savjet, rado ću ga pročitati. Sretno svima u vašim bitkama
__________________
Love and rockets
poison_eLf is offline  
Old 13.10.2012., 20:39   #8429
Tumor jetre

Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
Otpusna dijagnoza:C22.0 rak jetrenih stanica
dijagnoza:C22.0Carcinoma hepatocellulare inop.
C77.2 meta lymphondorum bilat.
C79.7 Meta gl.suprarenales bilat.
C78.0 Meta pulmonum
C79.8 Meta lienis
B18.1 Hepatitis B
K74,6 Cirrhosis hepatitis
I10 Hypertensio arterialis
L08.9 Cellulitis cruris I.dex
liječnička preporuka:hepatoprotektivna dijeta,Augmentin,Edemid,Aldactone,Tarka,kemoterapi ja.
Krvna slika od prije dva dana,vađeno za kemoterapiju
Lkc 6.5.eritrociti 6.41,hemogl.147,hematokrit 0,499,MCV 77,8,MCH 22,9,MCHC 295,trombociti 132,RDW 24,3,limfociti 14,kreatinin 230,kalij 4.6,crp 18,0
Malo je napisano šlampavo,ispričavam se,no ako netko možda zna nešto na temelju ovog bila bi zahvalna.
Nazalost ovo sto ste napisali je jako lose, koliko vidim tumor jetre sa dosta metastaza i na zlijezdama i plucima, a uz to i hepatitis i ciroza.Kao sto vec rekoh ko god hoce da vam da dobronamjeran savjet to bi bilo simptomatska terapija. Vodu eliminisati koliko je moguce (licno ovdje sam gledala zenu kojoj otkazuje jetra kako joj iz stomaka izbacuju punu kofu vode), protiv bola nesto, koliko vidim po krvnom nalazu i bubrezi su jako lose. Zaista ne vidim sta bi se ovdje hemoterapijom zeljelo i moglo postici a pitanje je da li bi pacijent i podnio to sa ovakvim stanjem jetre. Pacijentu sa ovim dijagnozama zelim samo sto lakse dane, zao mi je iskreno
dijana.r is offline  
Old 13.10.2012., 23:24   #8430
Quote:
Kockar :D kaže: Pogledaj post
Evo bas je sutra 3 mjeseca, a kolika pauza?
Jedno mjesec dana sigurno, da se jetra malo odmori.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 13.10.2012., 23:29   #8431
Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
Otpusna dijagnoza:C22.0 rak jetrenih stanica
dijagnoza:C22.0Carcinoma hepatocellulare inop.
C77.2 meta lymphondorum bilat.
C79.7 Meta gl.suprarenales bilat.
C78.0 Meta pulmonum
C79.8 Meta lienis
B18.1 Hepatitis B
K74,6 Cirrhosis hepatitis
I10 Hypertensio arterialis
L08.9 Cellulitis cruris I.dex
liječnička preporuka:hepatoprotektivna dijeta,Augmentin,Edemid,Aldactone,Tarka,kemoterapi ja.
Krvna slika od prije dva dana,vađeno za kemoterapiju
Lkc 6.5.eritrociti 6.41,hemogl.147,hematokrit 0,499,MCV 77,8,MCH 22,9,MCHC 295,trombociti 132,RDW 24,3,limfociti 14,kreatinin 230,kalij 4.6,crp 18,0
Malo je napisano šlampavo,ispričavam se,no ako netko možda zna nešto na temelju ovog bila bi zahvalna.
Draga Lea, nisam liječnik, ali kao laiku s malo više od prosijeka iskustva,mi je potpuno jasno da ovo i prethodno što si napisala evidentno ukazuje na činjenicu da je tata u terminalnoj fazi bolesti. Osim maligne bolesti koja se jako proširila, on ima još dvije ozbiljne dijagnoze na jetri + što je visoki tlakaš. U tom smislu predloženo liječenje kemoterapijom je po meni posve loš prijedlog. Tati će se narušiti kvaliteta života u potpunosti i izgubit ćete dragocjeno kvalitetno vrijeme s njim koje mu preostaje. Njemu je sada potrebna palijativno liječenje.
U potpunosti se slažem s dijanom
Žao mi je
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 13.10.2012. at 23:46.
Ivanicapeca is offline  
Old 13.10.2012., 23:45   #8432
Quote:
poison_eLf kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav dragi moji svi koji se nalazimo na ovoj temi!

Kako to već obično biva, uvijek misliš da se ružne stvari dešavaju drugima, a onda ti doleti grubi šamar realnosti.
Suprugova mama je prošli tjedan zbog jakih glavobolja, iznenadne dezorijentiranosti i gubitka kratkoročnog pamćenja hitno hospitalizirana u Vinogradskoj bolnici. Nakon pregleda i CT-a postavljena joj je dijagnoza tumora na mozgu. Dodatna otegotna okolnost je bio nekakav kongres liječnika, pa praznik, itd. Uglavnom na rezultate MR smo čekali 5 dana.

Dežurni neurolog, docentica Bašić Kes, dok još rezultati MR nisu bili gotovi, nas je lijepo primila, posjela, zajedno s nama gledala CT, te objašnjavala kako smijemo biti optimisti jer je tumor bez edema, čini se da nije duboko otiša i više je prema frontalnom dijelu mozga, te da je vidjela mnooogo gore slučajeva, ali kao vidjet ćemo sve nakon MR

Tako smo nekako mi s tom ulivenom nadom jedni druge tapšali po ramenima, tješili se i doživjeli potpuno stanje šoka kada su stigli rezultati magnetske. Tim neurokirurga se čudio kako ranije nismo ništa primjetili.
Suprugova majka je jedna toliko divna, vesela i vrckava žena, otkačenjak, znanstvenik koji radi stresan posao,ali se rijetko kad žalila na glavobolje,a i to bi bile one, naizgled benigne, ne prejake. Vid savršen, bez promjena raspoloženja, bez zaboravljanja...ništaa što bi dalo naslutiti da se nešto u njenom organizmu dešava.

Tumor je velik, proširen na obja polutke mozga, suviše smješten centralno, sumnja se na glioblastom, a da li je, sa sigurnošću ćemo znati u utorak nakon punkcije.

Kako obično biva, kada netko do koga vam je stalno se nađe u takvoj situaciji, onda ste spremni podići cijeli svijet na noge. Traže se poznanici,prijatelji, bilo kakve veze po bolnicama. Jer težak je osjećaj bespomoćnosti.
A čini se da smo u ovoj situaciji ipak, potpuno vezanih ruku.

Vama svima se obraćam za savjet.
Voljela bih čuti još koje mišljenje, pa ako imate za preporučiti nekog dobrog neurokirurga. U Vinogradskoj su mi rekli da dr. Paladino više ne radi uopće, ne prima pacijente, te da je do njega nemoguće doći.(????? što je bilo prvi put da čujem takvu informaciju, pa sam malo ostala zbunjena, jer koliko god ja nisam medicinske struke, toliko opet neka imena znaš i pratiš)
U ponedjeljak idem kod neurologinje dr. Vide Demarin, poslušat njezino mišljenje, te evnetualnu preporuku za neurokirurga. Iako mi se čini da su prognoze svugdje jednoglasne.

Također mislim s nalazima otići u Polikliniku Medikol. Ne znam što pokušavam postići, ali je teško sjediti i predat se. Čitala sam o eksperimentalnim operacijama s uvođenjem radioaktivnog joda u središte tumora, ali ne znam gdje i od koga dobiti više informacija o tome.

Ne znam ustvari što da radim, potpuno smo izgubljeni. Žena je sad već tjedan dana u bolnici, i vesela je i dobro raspoložena. Nije svjesna svog stanja, niti je svjesna koliko dugo je u bolnici..što,ma koliko grozno zvučalo, je i dobro. Jer unatoč tome da nema kratkotrajno pamćenje, zaboravi npr da smo prije pola sata bili u šetnji i sl, još uvijek je to ona. Onaj veseli, vrckavi duh djevojčice.
Od lijekova joj daju Manitol i cerson, jedan je za izlučivanje tekućine iz stanica, drugi za spavanje. Na glavobolje se ne žali....

Ispričavam se na dugom postu, ali vjerujem da razumijete. Bolna mi je pomisao da se ništa ne može učiniti. Bolno mi je razmišljati o tome što je humanije za tu ženu. Odvesti ju kući, i paziti ju, te samo bespomoćno čekati.
Ili se odlučiti za drugu opciju sa zračenjem, te ju mučiti ..za koliko..2 do 3 mjeseca......?

Ne želim se predati, i ne želim samo sjediti i čekati da se nešto samo desi od sebe. Želim da se pokuša i sa eksperimentalnim lijekovima i ..sa svime..ma zante i sami

hvala. ako imate kakav savjet, rado ću ga pročitati. Sretno svima u vašim bitkama
Meni je ovo prvi glas da dr. Paladino više ne radi. Još ovo ljeto je radio. Bez obzira na to, dr. Heinrich i Mrak su dostojna zamjena. Po mome iskustvu ne bih ni tren dvojila oko toga gdje da idem da se nedaj Bože meni ili nekom mom opet to dogodi- Rebro.
Moj savjet je da odete na Rebro i tek kad vidite s čim imate posla da radite plan za dalje.
Znam da je teško, sve to što se događa je posve očekivano. Nemojte odustati od nje (u smislu odustajanja od onkološkog liječenja). Ukoliko se nedaj Bože i radi o najgorem (glioblastomu) samo liječenje i nije tako teško podnjeti (zračenje i temodal) u odnosu na neke druge kemoterapije koje se primaju kod drugih dijagnoza. Može dobiti još kvalitetnog vremena, a nikad se ne zna, možda dođe i neki bolji i učinkovitiji lijek u procesu.
Živite dan po dan, dilajte sa stvarima kako dolaze i ne opterećujte je dijagnozom. Ono što može sama percipirati je dovoljno. Jako me dirnuo vaš opis nje, jako me podsjetio na moju majku koja je isto bila vrckava i puna života, posve nesvjesna svog stanja. Možda je tako i bolje, bez obzira na sve.
Držite se.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 14.10.2012., 14:53   #8433
Dijana i ivanicapeca,hvala na odgovorima.Nažalost svjesni smo toga svega,no nekako koliko god kemoterapija možda i bila loše rješenje na nju se gleda nekako ko na zadnju slamku spasa,kao još na jedinu mogućnost da se nešto poduzme.Bojim se kad nebi primio i tu terapiju da bi nam cijeli život to visilo nad glavom kao pitanje jesmo li mogli time još nešto postići,Druga je stvar što on to možda i neće podnijeti,to nam nitko dosad još nije spominjao uopće,svi dr,kažu pokušajte.Neznam više što misliti.
Lea3107 is online now  
Old 14.10.2012., 17:58   #8434
Tumor jetre

Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
Dijana i ivanicapeca,hvala na odgovorima.Nažalost svjesni smo toga svega,no nekako koliko god kemoterapija možda i bila loše rješenje na nju se gleda nekako ko na zadnju slamku spasa,kao još na jedinu mogućnost da se nešto poduzme.Bojim se kad nebi primio i tu terapiju da bi nam cijeli život to visilo nad glavom kao pitanje jesmo li mogli time još nešto postići,Druga je stvar što on to možda i neće podnijeti,to nam nitko dosad još nije spominjao uopće,svi dr,kažu pokušajte.Neznam više što misliti.
Pozdrav ponovo, ono sve sto sam vam rekla govorim iskljucivo na osnovu iskustava meni bliskih ljudi. Baka mi je umrla prije dvije godine od metastatskog tumora jetre i nije se lijecila nikako i kao sto sam rekla zivjela je godinu dana od otkrivanja metastaza. Majka mi je trenutno bolesna od istog, kada je trebala prije nesto vise od godinu poceti primati hemo doktorica je rekla da nije sigurna da ce prezivjeti terapiju jer je prije toga zavrsila lijecenje teske tromboembolije pluca a trebali su joj dati jaku terapiju. Evo jos je ziva i sve je pregurala a prvu terapiju je dobila 10 dana nakon izlaska sa plucnog. Ono sto sam vam ranije rekla moje je misljenje i naravno ne mora ni izdaleka biti tacno, najbolje je da vidite sa njim pa onda se nadam sta god odlucili da ce biti ispravno. Istina kad covjek nema vise nista da izgubi mozda i treba rizikovati kao moja majka jer se njoj isplatilo. Ono, istina, treba gledati i sta ce se time dobiti, kakav kvalitet zivota pacijenta. Ja sam ono mislila zbog njegovog zaista loseg stanja jetre trenutno ali ko zna cuda su moguca. Kako god bilo zelim vam srecu, neka vam se desi cudo kao i nama
dijana.r is offline  
Old 15.10.2012., 10:18   #8435
Kao što sam ovdje već spominjala, tata mi ima mikrocelularni rak pluća i dobio je 2 kemo te je sad na zračenjima. Treba ih imati 35. Je li to i inače praksa da ima toliko zračenja odjednom? Znači on sad ide svaki dan na zračenja, a nakon toga će vidjeti hoće li biti još jedna kemo po stanju kakvo će biti.
Meni se to čini puno zračenja, pa me zanima je li to i inače praksa? Što obično slijedi nakon toliko zračenja, kemo ili...? Mislim znam da sve ovisi o tome kakvo će stanje biti, ali me zanima ima li netko iskustva sa sličnom situacijom.
I je li moguće da opet nakon ove serije ima još jednu seriju od toliko zračenja?

I još nešto. Znam da imunobustere nije preporučljivo uzimati kad se dobiva kemo, a što je s njihovim utjecajem na zračenje?

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 15.10.2012. at 19:51. Reason: spajanje postova
*Lilly* is offline  
Old 15.10.2012., 11:14   #8436
Quote:
*Lilly* kaže: Pogledaj post
Kao što sam ovdje već spominjala, tata mi ima mikrocelularni rak pluća i dobio je 2 kemo te je sad na zračenjima. Treba ih imati 35. Je li to i inače praksa da ima toliko zračenja odjednom? Znači on sad ide svaki dan na zračenja, a nakon toga će vidjeti hoće li biti još jedna kemo po stanju kakvo će biti.
Meni se to čini puno zračenja, pa me zanima je li to i inače praksa? Što obično slijedi nakon toliko zračenja, kemo ili...? Mislim znam da sve ovisi o tome kakvo će stanje biti, ali me zanima ima li netko iskustva sa sličnom situacijom.
I je li moguće da opet nakon ove serije ima još jednu seriju od toliko zračenja?
Nije broj zračenja mjerodavan, već doza koju primi za to vrijeme. U tom smislu moguće je da će u više serija ići na zračenje, ukoliko bude potrebe. Mislim, ako se dobro sjećam jednog predavanja, da je najveća ukupna doza koju čovjek može dobiti 70Gy (grey)
Quote:
*Lilly* kaže: Pogledaj post
I još nešto. Znam da imunobustere nije preporučljivo uzimati kad se dobiva kemo, a što je s njihovim utjecajem na zračenje?
Zračenje ima drukčiji način djelovanja od kemo, tako da ne vidim prepreku u tom smislu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 15.10.2012., 11:32   #8437
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post

Zračenje ima drukčiji način djelovanja od kemo, tako da ne vidim prepreku u tom smislu.
Jesam li ja onda avoju mamu zeznula sto sam ju sopala cajevima i ostalim stvarima za imunitet? Necu si moci oprostiti ako jesam.
I molila bi nekoga da mi kaze sta je dobro za kasalj...mama mi se ponekad gusi od kaslja... kuham joj ja caj od lovora i stavim meda u to,al nekako ko da slabo pomaze.



Sent from my LG-P920 using Tapatalk 2
__________________
Truth is the truth hurts, don't you agree??
goth_madonna is offline  
Old 15.10.2012., 12:55   #8438
Quote:
goth_madonna kaže: Pogledaj post
Jesam li ja onda avoju mamu zeznula sto sam ju sopala cajevima i ostalim stvarima za imunitet? Necu si moci oprostiti ako jesam.
I molila bi nekoga da mi kaze sta je dobro za kasalj...mama mi se ponekad gusi od kaslja... kuham joj ja caj od lovora i stavim meda u to,al nekako ko da slabo pomaze.



Sent from my LG-P920 using Tapatalk 2
Teško da je u potpunosti pobilo učinak, ali moguće je utjecalo na puni učinak, no to je zaista teško dokazati osim toga svaki pripravak ima drukčiji učinak, nemoj se time opterećivati. Ono što znam je teoretski gledano i tako sugeriraju liječnici.

Mami nabavi Apisirup. Imam odlična iskustva sa sinom s tim sirupom.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 15.10.2012., 13:00   #8439
Hvala puno.

Sent from my LG-P920 using Tapatalk 2
__________________
Truth is the truth hurts, don't you agree??
goth_madonna is offline  
Old 15.10.2012., 14:26   #8440
Ivanicapeca, puno hvala na odgovorima!
*Lilly* is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.