Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2009., 00:45   #61
ima u kini luksuznih branova koji imaju snažnu podršku toyote, evo jedan...moja omiljena kineska limuzina, honqqi h3...ako prevedeš auto se zove crvena zastava 8)


jedan od najboljih kineskih auta u kojima sam se vozio, impresivan je, 3.0 v6 motor a novi model ima 4.3 v8, ja sam se osobno vozio u njemu, evo te slike ispred hotela u kini, a dolje se nalaze i ostale slike sa raznih testova, auto ima oko 10 zračnih jastuka, svu moguču opremu, mislim da je i zračni ovjes, ovo je zaista vozilo sa kojim se možeš bez srama parkirati pored mercedesa


auto ima prekrasne linije, ostavlja dojam ko bentley, duži je od 5 metara


sjedala sa grijanjem, hlađenjem, masažom itd...


zadnja sjedišta izuzetno prostrana


interijer mislim da vuče porijeklo od lexsusa

ova tvornica je specijalizirana za izradu ovakvih vozila, uglavnom se u njima voze članovi komunističke partije i ostali državnici
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 00:46   #62
evo i kineska kompanija landwind koja je najviše zaslužna za lošu reputaciju kineza u europi zbog očajnog crash testa krenula je dobrim putem i za europu sada priprema novi suv, prve slike izgledaju ovako, nekako mi auto dosta vuče na novi subaru forester po dizajnu...




motori ugrađivani u njega budu od italijanske firme VM, 2.5 diesel i benzinske verzije, landwind se nada da će ovaj puta imati više sreće sa prodajom u europi, na sajmu u parizu 2008 su prikazali i jedan mpv model


testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 00:49   #63
Quote:
testdriver kaže: Pogledaj post
ima u kini luksuznih branova koji imaju snažnu podršku toyote, evo jedan...moja omiljena kineska limuzina, honqqi h3...ako prevedeš auto se zove crvena zastava 8)


jedan od najboljih kineskih auta u kojima sam se vozio, impresivan je, 3.0 v6 motor a novi model ima 4.3 v8, ja sam se osobno vozio u njemu, evo te slike ispred hotela u kini, a dolje se nalaze i ostale slike sa raznih testova, auto ima oko 10 zračnih jastuka, svu moguču opremu, mislim da je i zračni ovjes, ovo je zaista vozilo sa kojim se možeš bez srama parkirati pored mercedesa


auto ima prekrasne linije, ostavlja dojam ko bentley, duži je od 5 metara


sjedala sa grijanjem, hlađenjem, masažom itd...


zadnja sjedišta izuzetno prostrana


interijer mislim da vuče porijeklo od lexsusa

ova tvornica je specijalizirana za izradu ovakvih vozila, uglavnom se u njima voze članovi komunističke partije i ostali državnici

LOL, ni audi a8 ni bmw 7 do 2002 godine nisu imali zračni ovjes. Si siguran da ovaj autek ima zračni ovjes?
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 00:50   #64
a evo i par primjera kopiranja:

hyundai santa fe???

ili možda kiu sorento???

huanghai auto nudi sve u jednom, ludi mix hyundai santa fe-a i kie sorento

največa inspiracija je ubedljivo toyota land crusier, gledajte sad ovo:

prvi na slici je xinkai, drugi je dadi auto, treći je huanghai kao pick up, četvrti je gonow


največa razlika se vidi u interijeru vozila, prvi na slici je gonow, brzinomjer vrlo sličan kao u toyoti, a drugi na slici je xinaki, totalno zaostalo sa vremenom ali ima servo, klimu,radio,centralno,podizače stakala itd, jedino što je dosta jeftino urađeno

evo i da vas malo zabavim
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 00:50   #65
kopija audija 100
http://www.faw.com/product/automobil...ges/RED/03.JPG
ryder on the storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 00:51   #66
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
LOL, ni audi a8 ni bmw 7 do 2002 godine nisu imali zračni ovjes. Si siguran da ovaj autek ima zračni ovjes?
100% vozio se u njemu,auto je dostupan tek od 2007 godine
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 00:54   #67
Quote:
ryder on the storm kaže: Pogledaj post
nije kopija...mnoge strane kompanije su u kini prodali svoje licence starijih automobila, nastalo je tisuće automobila na platformi vw santane, citroen zx-a i nekih sličnih vozila, isto tako neki modeli koji kod nas nisu aktualni se u kini još prodaju, npr starija linija passata ili golf 4, hiljade preinaka malih vozila u sedane poput peugeota 206, 207,ford fieste itd, tu je i legendarna jetta
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 00:58   #68

sigurno se sjećate ovih modela, prodavali su se kao serije 200


evo i modela 400, mg 45


tu je jako atraktivan model TF


svima dobro poznati rover 75 sada kao mg, vrlo važno je da su kinezi sačuvali i kvalitetu ovih vozila


evo kako izgleda interijer u modelu mg 75

kinezi su dosta profitirali kupovinom rovera, prije svega jer su vrlo lako došli do tehnologije, od nedavno je model MG dostupan ponovo i u velikoj britaniji
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 01:00   #69

ovo je roewe 750, pošto je SAIC grupa otkupila prava na ta vozila

a ono je već njihov razvijen model koji je nastao od te sve tehnologije koju su pokupili od rovera, model 550, auto je na kineskom euroncap testu dobio i 5 zvijezdica za sigurnost

sa tim roverom je nastala prava zavrzlama jer je NANJING grupa to kupila da bi na kraju NANJING kupio SAIC...i to je sve završilo kod njih
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 03:49   #70
Quote:
testdriver kaže: Pogledaj post
evo i kineska kompanija landwind koja je najviše zaslužna za lošu reputaciju kineza u europi zbog očajnog crash testa krenula je dobrim putem i za europu sada priprema novi suv, prve slike izgledaju ovako, nekako mi auto dosta vuče na novi subaru forester po dizajnu...

Tako je,dobro se sjećam da je to bio Landwind.Tako očajne crash-testove sam zapamtio.
Čitao sam da ih je prvi u europu dofurao neki tip iz Nizozemske,brodovi su stizali kracati njima u Rotterdam...
__________________
Mudro zboriš glupi starče...
stop&go is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 04:29   #71
Nemogu ni kablove za akumulator napravit kak treba ... danas sam mi crko akumulator i pokusali s nekim kineskima i nejde....dok nisam u garazi naso stare kablove...
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 04:36   #72
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
Nemogu ni kablove za akumulator napravit kak treba ... danas sam mi crko akumulator i pokusali s nekim kineskima i nejde....dok nisam u garazi naso stare kablove...
Nakon kineskog skutera više nikad ništa kinesko.
@Purger@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 11:24   #73
Quote:
stop&go kaže: Pogledaj post
Tako je,dobro se sjećam da je to bio Landwind.Tako očajne crash-testove sam zapamtio.
Čitao sam da ih je prvi u europu dofurao neki tip iz Nizozemske,brodovi su stizali kracati njima u Rotterdam...



da, to je taj slavni LANDWIND, nažalost nizozemski uvoznik, gospodin BIJEVELDS i njegova firma je zaslužna za ovu lošu reputaciju, u luku je došao ro-ro brod sa 200 vozila, i kada sam čitao novine već tada sam vidio da to neće biti dobro, pogotovo zato jer je naručio starije modele,a novi modeli su već bili spremni i dostupni za isporuku ali je bila i značajna razlika u cijeni...naravno kada su vozila imala puno više sigurnosnih dodataka i preninaka na karoseriji, radi tog njegovog škrtarenja adac je jedva dočekao takvu priliku i da skrši auto, isto su napravili i brilliansu sa model bs6, oni su također "šparali na sigurnosti" i uvezli 500 modela starije generacije, umjesto da su odmah uvezli modificirane verzije i nebi bilo problema, zato se sada ti stariji modeli u njemačkoj prodaju po damping cijenama...kakvih 10000-12000 maksimum,a redovna prodajana cijena je više od 21000 eura, nemogu da shvatim kako mogu investirati toliki novac u kupovinu i onda kupe proizvodi koji realno uopće nisu bili namijenjeni izvozu u europu, nego su valjda mislili..a dobra je cijena proći će, ja sam baš nedavno razgovarao sa tim ljudima iz brilliansa i nemogu prežalit taj postupak, danas vozila naspram kineskih modela dolaze totalno prepravljena, pošto sam imao prilike voziti kineske modele i europske modele brilliance razlika je zaista velika, odmah čim sjedneš u auto i napraviš par kilometara vidi se da razlika, prije svega u upravljivosti i voznim osobinama
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 11:27   #74
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
Nemogu ni kablove za akumulator napravit kak treba ... danas sam mi crko akumulator i pokusali s nekim kineskima i nejde....dok nisam u garazi naso stare kablove...
to sve ovisi i preprodavačima takve robe, kineske firme imaju jako velik utjecaj u komponentama koji se isporučuju mnogim europskim i drugim proizvođačima, u kini su prisute vodeće kompanije automobilskih komponenti kao što su bosch, siemens, delphi itd itd
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 11:31   #75
Quote:
@Purger@ kaže: Pogledaj post
Nakon kineskog skutera više nikad ništa kinesko.
s tim skuterima je već druga priča, pogotovo jer imaš tisuće proizvođača...ali ajde da bar proizvode, nego se radi po prinicupu da neke male firme kupe od večih kakvih 2-3000 skutera i prodaju ih pod svojim brandom a sa njih ne nude ništa,nikakvu podršku niti rezervne dijelove, dakle kupi....vozi koliko ide i recikliraj, to se u kini prodaje po jako povoljnim cijenama, problem je to što takve firme uredno kupe skuter koji ima homologaciju šta im je dovoljno da ih izvezu u EU...a trgovci u EU jedva čekaju da na takvim proizvodima nešto zarade

ima u kini sasvim dobrih skutera i motora ali koliko sam vidio na tržištu možda se samo 1 ili 2 marke od tih svih prodaju u HR, isto je i sa ATV vozilima ...ali to su već motori...a tema su automobili pa da neidemo u off topic
testdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:06   #76
Šalu nastranu, ali Testdriver vidim da jako puno znaš o Kineskoj Autoindustriji i ne mogu se oteti dojmom da si i poslovno nekako povezan s njima.
Ajde priznaj , nećemo te tužiti za sukob interesa
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:52   #77
zna li se cjena one limuzine lipe.....

pa forum i sluzi da bi ljudi dobili informacije....

testdriver, samo naprid.... koji su sad auto dostupni za nase trziste i sto se moze očekivat u roku godine 2 ....

npr.. vidio sam kopiju smarta... ako bi kostala 40 000 kn nebi se mislio...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:37   #78
Ovaj honqqi h3 mi izgleda jako jako dobro.

Kolka je cijena tog auta sa tim 3.0 motorom??
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 02:31   #79
...kod mene u gradu svi kinezi koji imaju ove trgovinice voze odreda europske aute i to jedne marke (neću navesti koje ) pa eto...ako to može što reći!
ne...znalica! is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 03:47   #80
Quote:
testdriver kaže: Pogledaj post



da, to je taj slavni LANDWIND, nažalost nizozemski uvoznik, gospodin BIJEVELDS i njegova firma je zaslužna za ovu lošu reputaciju, u luku je došao ro-ro brod sa 200 vozila, i kada sam čitao novine već tada sam vidio da to neće biti dobro, pogotovo zato jer je naručio starije modele,a novi modeli su već bili spremni i dostupni za isporuku ali je bila i značajna razlika u cijeni...naravno kada su vozila imala puno više sigurnosnih dodataka i preninaka na karoseriji, radi tog njegovog škrtarenja adac je jedva dočekao takvu priliku i da skrši auto, isto su napravili i brilliansu sa model bs6, oni su također "šparali na sigurnosti" i uvezli 500 modela starije generacije, umjesto da su odmah uvezli modificirane verzije i nebi bilo problema, zato se sada ti stariji modeli u njemačkoj prodaju po damping cijenama...kakvih 10000-12000 maksimum,a redovna prodajana cijena je više od 21000 eura...

Brillians je bolje prošao (koliko-toliko) od landwinda.Znam da su se sprdali u ocjenjivanju npr. da motor pri sudaru završi na zadnjoj klupi... cijela šasija od auta se savije kao harmonika... zanemarivo male šanse za preživjeti sudar...
Mislim da je to škola kineskoj autoindustriji za europsko tržište i sumnjam da će im se takvo šta ikada ponoviti.
Napravit će oni dobar proboj na EU tržište kad-tad,uvjeren sam u to.I neka,drago mi je.Nešto slično kao koreanci.
A onda evo ih i kod nas...I onda će biti pitanje da li npr. uzeti opel astru za 20000€ ili veliku kinesku limuzinu sa jačim motorom i full opremom za isti iznos
__________________
Mudro zboriš glupi starče...
stop&go is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.