Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2007., 23:50   #1
Plin ugrađen u Srbiji - atest za Hrvatsku?

Ugradio sam plinski sustav Lovato u Srbiji u legalnom servisu s evropskim atestima medjutim sad se navodno ne može atestirati ( legalizirati ) u Hrvatskoj? Točno ili ne? ako je, jel postoji neka varijanta da se ipak atestira ( rupa u zakonu, jel te ).
Hvala!
__________________
...ako ikada dospijem tamo gdje prestaje strah, biti ću spreman da zaboravim....
dražen34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 00:16   #2
Mislim da moraš dobiti papire od ovlaštenog ugrađivača lovato sustava u Hrvatskoj, bez toga se možeš slikat.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 01:10   #3
Quote:
dražen34 kaže: Pogledaj post
Ugradio sam plinski sustav Lovato u Srbiji u legalnom servisu s evropskim atestima medjutim sad se navodno ne može atestirati ( legalizirati ) u Hrvatskoj? Točno ili ne? ako je, jel postoji neka varijanta da se ipak atestira ( rupa u zakonu, jel te ).
Hvala!
I ja sam ugradio u ovlaštenom Lovatto servisu u Somboru, Vojvodina i uspješno legalizirao.

Kako reče kolega "kerbi", potrebna ti je Izjava o sukladnosti, od strane ovlaštenog uvoznika opreme u HR, dokumenti o plaćenoj carini i naravno,da je posao napravljen u skladu s propisima u HR i MOŽEŠ atestirati kod nas !

Mislim da postoji topic, ovdje na forumu, u kojem sam sve detaljno objasnio, tražim link ;
https://www.forum.hr/showthread.php?p=7426494

i ovdje :
https://www.forum.hr/archive/index.php/t-175427.html
__________________
Mercedes je Mercedes, ostalo su auti !
BORKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 12:02   #4
Nekada davno ugradnju plina obavljali smo u Trstu.Nije bilo pravilnika niti zakona o ugradnji plina u automobile.Ako te carinik prokužio platio si carinu ako nije nisi platio i svi sretni i zadovoljni.Tada je u Hrvatskoj bilo svega par servisa koji su se bavili ugradnjom plina u automobile.Danas kada u Hrvatskoj ima preko 260 servisa za ugradnju plina (ne želim polemizirati o kvaliteti svih tih servisa ali tvrdim da 50% tih servisa zna ugraditi plin u auto),a ići plin ugraditi u Bosnu ili Srbiju i nakon toga još tvrditi da su dobro prošli i jeftino svakako je tema za razgovor.Takvi koji zagovaraju ugradnju plina van Hrvatske često puta su subjektivni i ne uzimaju sve parametre za isplativost takvog pothvata jer im se tada sigurno nebi isplatilo ići iz Zagreba ili bilo kojeg grada iz unutrašnjosti ugraditi plin u auto u bilo koju susjednu državu.Naravno sada mislim na troškove oko putovanja do servisera, troškove klope i pića(jer sumnjam da se isplati vraćati se u Hrvatsku pa ponovno ići po auto drugi dan).Tu su i ostali nevidljivi troškovi kao izgubljeni radni dan .Više sam sklon razmišljanju da se takve avanture rade u pograničnim dijelovima Hrvatske(imam i dokaze izvor informacijaCVH).U Osjeku čak postoji već uigrani sistem.Srpski serviser dođe preko granice u Hrvatsku uzima dogovoreno vozilo za ugradnju i vozi ga na ugradnju u Srbiju i nakon ugradnje vrača vozilo vlasniku na dogovorenom mjestu .U sprezi sa osobljem na carini(pošto manje više su svi međusobno komšije)sve prolazi bez dodatnih troškova osim manjih troškova oko nagrade osoblju na carini za unaprijed dogovorenu količinu automobila.
Borko možda i je platio sva davanja koja proizlaze iz hrvatskih zakona ali mnogi nisu.Usput samo da kažem Borku da je Kovačić izgubio ovlaštenje za Lovato baš nakon njegovog slučaja koji je bio presudan (nakon iscrpnog borkovog pisanja na forumu uvoznik za Lovato je reagirao).U izreci da svaki ovlašteni serviser može izdati uvjerenje o sukladnosti elemenata u vozilu nakon ugradnje u inozemstvu stavljena je opaska i to če se mijenjati da samo uvoznik može izdati takvu izjavu ,jer su serviseri to zlorabili a to čine još i danas.Naplačuju takvu izjavu kao da su oni i ugradili taj plin u auto.
Moramo razlikovati vozila koja su kupljena u inozemstvu sa ugrađenim plinom gdje je sve evidentirano kod uvoza pa tako i ugrađeni plin i onih koji registriranim automobilom u Hrvatskoj idu na ugradnju van zemlje gdje je uvijek moguća manipulacija oko carine , pdv-a i izjava.
Napominjem da će cijena plinskih sustava možda biti i veća nego je to danas jer je država nametnula davanja za zbrinjavanje elektronskim otpadom pa se tako kod uvoza mora platiti još i 2,25 kuna po kili uvezene elektroske opreme, a znamo da i autoplin to ima.Najgore od svega je to što nije fer taj zakon donositi retroaktivno kada se već velika količina takve robe uvezla i prodala bez kalkulacije u cijeni, a upravo to je naša vlada i učinila.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 13:12   #5
Nije Borko ugradio plin u Srbiji već Dražen34.
A i 2,25kn po kili elektronike nebi baš trebalo poskupiti instalacije od 11 000 kn, pa koliko konkretno teži taj plinski ECU i ostatak elektrike plina? Onaj prconjak ak ima više od kilu-kilu i pol...
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 01:59   #6
JE, Borko je ugradio plin u Somboru, u Vojvodini, u OVLAŠTENOM Lovatto servisu, a najnormalnije legalizirao u HR i sve je opisano u linkovima gore !

Cijenjenoj gospodi, domaćim "stručnjacima", koja ljubomorno napada, jer nije ostala lova u njihovim džepovima, a cijene u HR su BEZOBRAZNO PREVISOKE :

NE PIŠITE GLUPOSTI PO FORUMU I NE OBMANJUJTE JAVNOST NEUTEMELJENIM NAPISIMA!

Nemate na to pravo, jer ja nisam jedini koji je posao obavio bez ikakovih problema, poštujući Zakonom i propisima zadanu proceduru - POTPUNO LEGALNO, za daleko manju svotu !

Dražene 34, ne nasjedaj, moguće je sve riješiti, legalno i bez problema !


P.S. Kad je već toliki problem, ugradnja plinskog sustava izvan HR, zašto gospoda "pošteni hrvatski serviseri" iz istih zemalja, jeftinije uvoze komponente, koje ovdje po višestrukim cijenam naplaćuju pri ugradnji ??? Nije li licemjerno pljuvati po onome, s kim se rukuješ pri "dobroj" trgovini ?? Na kraju krajeva, vlasnik tvornice - proizvođača plinskih boca u Srbiji, je HRVAT iz Hrvatske !
__________________
Mercedes je Mercedes, ostalo su auti !
BORKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 09:51   #7
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Nije Borko ugradio plin u Srbiji već Dražen34.
A i 2,25kn po kili elektronike nebi baš trebalo poskupiti instalacije od 11 000 kn, pa koliko konkretno teži taj plinski ECU i ostatak elektrike plina? Onaj prconjak ak ima više od kilu-kilu i pol...
Ako gledaš samo na jedan automobil i što sve ide od elektronike na njega tebi možda ispada zanemarivo ali ako se radi o tisućama kompleta koliko se takvih uređaja uvozi stavka se diže na tisuće i tisuće kuna koje moraš platiti već kod samog uvoza kao i PDV,a naročito ako nisi računao na taj izdatak kod prodaje.
Kao potrošaču meni je puno i što je plin poskupio za 30 lipa a kamoli i sve ostalo što država otima a puna su im usta ekologije.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 11:37   #8
Quote:
BORKO kaže: Pogledaj post
JE, Borko je ugradio plin u Somboru, u Vojvodini, u OVLAŠTENOM Lovatto servisu, a najnormalnije legalizirao u HR i sve je opisano u linkovima gore !

Cijenjenoj gospodi, domaćim "stručnjacima", koja ljubomorno napada, jer nije ostala lova u njihovim džepovima, a cijene u HR su BEZOBRAZNO PREVISOKE :

NE PIŠITE GLUPOSTI PO FORUMU I NE OBMANJUJTE JAVNOST NEUTEMELJENIM NAPISIMA!

Nemate na to pravo, jer ja nisam jedini koji je posao obavio bez ikakovih problema, poštujući Zakonom i propisima zadanu proceduru - POTPUNO LEGALNO, za daleko manju svotu !

Dražene 34, ne nasjedaj, moguće je sve riješiti, legalno i bez problema !


P.S. Kad je već toliki problem, ugradnja plinskog sustava izvan HR, zašto gospoda "pošteni hrvatski serviseri" iz istih zemalja, jeftinije uvoze komponente, koje ovdje po višestrukim cijenam naplaćuju pri ugradnji ??? Nije li licemjerno pljuvati po onome, s kim se rukuješ pri "dobroj" trgovini ?? Na kraju krajeva, vlasnik tvornice - proizvođača plinskih boca u Srbiji, je HRVAT iz Hrvatske !
A kaj se ti dereš.Ja sam govorio o vlasnicima automobila koji krše zakon i propise a ako si se tu i ti našao to ja neznam.Ja samo znam da mnogi serviseri onu famoznu izjavu za atest pišu kao da su oni ugrađivali taj plin iako je to ugrađeno van Hrvatske, jer u suprotnom uz izjavu o pregledu vozila da bi moglo pristupiti na atest mora se priložiti i potvrda o plačenoj carini i PDV-u
što mnogi izbjegavaju jer naravno tada imaju znatnu uštedu kod ugradnje.
Što se cijene plinskih uređaja tiče morao bi znati da je već u startu u tvornici drugačija cijena kompleta za Srbiju drugačija za Bosnu i Hercegovinu a drugačija za Hrvatsku pa i za Sloveniju.Ako netko obmanjuje javnost onda to sigurno nisam ja,a tko je tko u autoplinu u Hrvatskoj ili van Hrvatske nije potrebno meni objašnjavati pošto sam ipak duže od tebe u autoplinu,a o poštenju sa tobom ne želim raspravljati jer iz tvojih napisa se vidi da i nisi baš za argumentirani dijalog.Naveo sam golu činjenicu da je gosp.Kovačić ostao bez ovlaštenja za Lovato nakon tvog iscrpnog pisanja po forumu kako si ugradnju obavio u Srbiji a auto servis Kovačić ti je napisao izjavu za atest.Ne kužim što se toliko ljutiš ako je sve u zakonskim okvirima jer onda se to tebe i ne tiče. Možda su uvoznik za Lovato i gosp. Kovačić imali još nekih problema ,ali indikativno je da je izgubio ovlaštenje baš iza tog slučaja. Mogu te i demantirati da i nisi baš puno jeftinije prošao jer se radi o mercedesu 124 linije sa mehaničkim ubrizgavanjem bez lambda sonde pa je ugradnja na takav auto kod nas skoro kao i auto sa karburatorom oko 4000kn.Pa kada ugradnji pribrojiš gorivo do Srbije, a i vikend u inostranstvu nešto košta,mislim da je pita skuplja od tepsije.Pošto već "obmanjujem javnost" želim da znate da se sprema promjena u pisanju izjava koje če koštati toliko da se neće isplatiti ići ugradnju obaviti van Hrvatske a sve u zaštitu tržišnog natjecanja.Zakon će biti prepisan i usklađen sa njemačkim zakonom.Tamo izjavu o ispravnosti plinske instalacije može izdati samo uvoznik plinske opreme ,a košta kao i sama usluga ugradnje.Zato tko misli proći koliko toliko jeftinije brzo trk u Srbiju ili Bosnu da ne bude kasno.
Ja osobno ne mislim skinuti gaće da bi se netko vozio na plin.Svaka roba i usluga mora imati svoju cijenu a cijenu neka odredi tržište ali u fer borbi a ne u sivoj ekonomiji.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 12:09   #9
Koliko smo puta već raspravljali o ovoj temi....

Napisti ću ono što mislim gledano iz dva kuta:

1.Kao potrošać

Imam pravo trošiti novce gdje god želim....malim potrošačima je država limitirala iznos stvari koje mogu uvoziti iz susjednih (a i drugih) zemalja i tu je sve legalno..nećemo biti licemjerni, pa ne priznati da svatko od nas išao u inozemstvo kupovati stvari koje su u Hrvatskoj puno skuplje...to je ok i tu se nema što polemizirati (mada sam siguran, da bi neki proizvođači prehrane stopirali uvoz i jedne rude parizera, ali to je nemoguće)

2.Kao serviser

Opet stojim kod teze da svatko ima pravo birati gdje će potrošiti svoje novce, ali iz osobnog iskustva (zbog blizine granice s Srbijom), vidio sam da su ljudi u principu plaćali manje novaca za ugradnju, ali masa njih nije dobila ono što je zapravo trebala.
Recimo jedan čest slučaj....ljudi odu u Srbiju i ugrade plin, ali zbog svog ne znanja, i ne poznavanja ugradbenih komponenti, vrate se bez L-control sistema, emulatora i step motora (riječ je o ubrizgavanju u jednu točku regulirano L-sondom i L-control sistemom)....auto radi i bez toga, ali u principu oni su dobili onoliko kvalitete koliko su i platiti( čast iznimkama Borko)....

Jedna sasvim druga stvar je legalizacija toga...opet kažem da svatko ima pravo svoje novce trošiti gdje on želi, platiti carinu i PDV, ali većina ljudi misli da nema razlike između kupljenih plinskih komponenti u kutiji u gepeku i montiranih na auto....
Tu griješe...kada se jednom ugradi plin na automobil, njegove komponente se više ne mogu tretirati na isti način kao da su nove i zapakirane, već je to onda rabljena roba...kako carina to onda tretira stvarno nemam pojma(sličan slučaj bi bio i s kupljenim i montiranim auto gumama)....

Opet neću biti licemjeran, pa reći da me to ne smeta kao servisera, jer sam u neposrednoj blizini Srbije, ali dok se zakoni ne promijene(i ako se uopće promijene), ja tu kao vlasnik servisa mogu proraditi na edukaciji ljudi i pobrinuti se (koliko god mogu), da ih nitko ne "prevesla", jer u bilo kojem slučaju nije riječ o "džeparcu".....
Lepus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 12:09   #10
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Ja osobno ne mislim skinuti gaće da bi se netko vozio na plin.Svaka roba i usluga mora imati svoju cijenu a cijenu neka odredi tržište ali u fer borbi a ne u sivoj ekonomiji.
Ok, ali za 2.5 kn po kilogramu elektronike se prijetite dizat cijenu. Čisto sumnjam da ste pod tim mislili na 3-4kn po instalaciji koliko ča vas efektivno koštati taj namet. Na 11 000 kn sumnjam da bi netko spominjao poskupljenje od 4 kn, prije bih rekao da bi taj namet mogao poslužiti kao izlika za poskupljenja od 500-1000 kn po instalaciji.
Dakle, nemorate skinuti gače da bi se netko vozo na plin, ali nemorate zbog toga smišljati kako da skinete gaće budućim korisnicima autoplina.

Usput, ajmo konkretno koliko košta ugradnja LR Omegas uređaja u Srbiji i koliko košta servisna izjava u RH (carinu čemo već izračunati ako je neznate) pa da vidimo razliku i isplativost.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 12:17   #11
Samo da dodam nešto u slučaju Borka...kod njega je stvarno sve legalno, jer sam osobno vidio sve papire(račun,plaćena carina i PDV)....jedino ne znam kako zakon tretira taj slučaj s tim serviserom koji je ispisao servisnu izjavu.....
Lepus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 16:01   #12
Po naputku CURH (Carinske Uprave RH) ukoliko se na granici zatekne vozilo koje ima ugrađenu plinsku instalaciju bez atesta i bez računa i dokaza da je to učinjeno u RH, carinik je dužan pokrenuti prekršajni postupak, a kazne nisu male jer se radi o izbjegavanju carinskog nadzora, isto tako policija ima naputak da takvo vozilo koje zatekne u prometu bez odgovarajučih dokumenata prekršajno prijavi i prosljedi Carini RH.

@miroslav k


Vi se ljutite kada Vas i Vaš servis napadaju zbog kako Vi kažete neutemaljenih izjava, u bezbroj postova na forumu ste branili svoj servis i iznosili svoje viđenje stvari...............
molim Vas da se suzdržite komentara o Carinicima i "komšijama", ukoliko imate konkretna saznanja kontaktirajte me na PM, ili nazovite besplatni tel. 0800-1-222 i prijavite korupciju
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 18:10   #13
[QUOTE=sleepwalker74;10202584]Po naputku CURH (Carinske Uprave RH) ukoliko se na granici zatekne vozilo koje ima ugrađenu plinsku instalaciju bez atesta i bez računa i dokaza da je to učinjeno u RH, carinik je dužan pokrenuti prekršajni postupak, a kazne nisu male jer se radi o izbjegavanju carinskog nadzora, isto tako policija ima naputak da takvo vozilo koje zatekne u prometu bez odgovarajučih dokumenata prekršajno prijavi i prosljedi Carini RH.

@miroslav k

Mora da si nešto pobrkao kada si mene potpisao ispod ovog teksta.
Osim toga ovdje na forumu svatko može napisati za svakoga što god želi što sam i ja iskusio na svojim leđima .Informacije o uhodanim kanalima za ugradnju plina u Srbiji i izbjegavanje plačanja carine i ostalog možeš dobiti i od dopredsjednika LPG udruge pošto je na otvorenoj tribini u Osjeku između ostalog bila na dnevnom redu i ta tema.Mnogi serviseri u pograničnim područjima žalili su se na nelojalnu konkurenciju iz Srbije.Tako da ne ispadne da sam to izmislio ja već su to prenešene informacije.Da ti samo kažem da i u Istri ima onih servisera koji švercaju plinske uređaje iz italije ne plativši sve pristojbe da bi uredno takve uređaje pokrivali izjavama kao da su ih kupili preko generalnog uvoznika za Hrvatsku.Za mene i mnoge druge je to siva ekonomija i ja ču se uvijek boriti protiv toga.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 18:24   #14
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ok, ali za 2.5 kn po kilogramu elektronike se prijetite dizat cijenu. Čisto sumnjam da ste pod tim mislili na 3-4kn po instalaciji koliko ča vas efektivno koštati taj namet. Na 11 000 kn sumnjam da bi netko spominjao poskupljenje od 4 kn, prije bih rekao da bi taj namet mogao poslužiti kao izlika za poskupljenja od 500-1000 kn po instalaciji.
Dakle, nemorate skinuti gače da bi se netko vozo na plin, ali nemorate zbog toga smišljati kako da skinete gaće budućim korisnicima autoplina.

Usput, ajmo konkretno koliko košta ugradnja LR Omegas uređaja u Srbiji i koliko košta servisna izjava u RH (carinu čemo već izračunati ako je neznate) pa da vidimo razliku i isplativost.
Kada sam govorio o nametu koji je država nametnula za zbrinjavanje elektronskog otpada nisam se nikome prijetio da će drastično nešto poskupiti već sam htio komparirati neke napise kako su plinski sustavi" bezobrazno skupi " a da se nigdje u javnosti ne piše da i uvoznici imaju probleme kod uvoza kao i kod naplate unaprijed plačenih pristojbi a da to vi kao krajnji korisnici i neznate.Što se osobno mene i moje firme tiče mi smo skinuli cijene istog trena kada nam je matična tvornica odobrila bolji rabat a tako čemo raditi i ubuduče.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 18:27   #15
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Nekada davno ugradnju plina obavljali smo u Trstu.Nije bilo pravilnika niti zakona o ugradnji plina u automobile.Ako te carinik prokužio platio si carinu ako nije nisi platio i svi sretni i zadovoljni.Tada je u Hrvatskoj bilo svega par servisa koji su se bavili ugradnjom plina u automobile.Danas kada u Hrvatskoj ima preko 260 servisa za ugradnju plina (ne želim polemizirati o kvaliteti svih tih servisa ali tvrdim da 50% tih servisa zna ugraditi plin u auto),a ići plin ugraditi u Bosnu ili Srbiju i nakon toga još tvrditi da su dobro prošli i jeftino svakako je tema za razgovor.Takvi koji zagovaraju ugradnju plina van Hrvatske često puta su subjektivni i ne uzimaju sve parametre za isplativost takvog pothvata jer im se tada sigurno nebi isplatilo ići iz Zagreba ili bilo kojeg grada iz unutrašnjosti ugraditi plin u auto u bilo koju susjednu državu.Naravno sada mislim na troškove oko putovanja do servisera, troškove klope i pića(jer sumnjam da se isplati vraćati se u Hrvatsku pa ponovno ići po auto drugi dan).Tu su i ostali nevidljivi troškovi kao izgubljeni radni dan .Više sam sklon razmišljanju da se takve avanture rade u pograničnim dijelovima Hrvatske(imam i dokaze izvor informacijaCVH).U Osjeku čak postoji već uigrani sistem.Srpski serviser dođe preko granice u Hrvatsku uzima dogovoreno vozilo za ugradnju i vozi ga na ugradnju u Srbiju i nakon ugradnje vrača vozilo vlasniku na dogovorenom mjestu .U sprezi sa osobljem na carini(pošto manje više su svi međusobno komšije)sve prolazi bez dodatnih troškova osim manjih troškova oko nagrade osoblju na carini za unaprijed dogovorenu količinu automobila.Borko možda i je platio sva davanja koja proizlaze iz hrvatskih zakona ali mnogi nisu.Usput samo da kažem Borku da je Kovačić izgubio ovlaštenje za Lovato baš nakon njegovog slučaja koji je bio presudan (nakon iscrpnog borkovog pisanja na forumu uvoznik za Lovato je reagirao).U izreci da svaki ovlašteni serviser može izdati uvjerenje o sukladnosti elemenata u vozilu nakon ugradnje u inozemstvu stavljena je opaska i to če se mijenjati da samo uvoznik može izdati takvu izjavu ,jer su serviseri to zlorabili a to čine još i danas.Naplačuju takvu izjavu kao da su oni i ugradili taj plin u auto.
Moramo razlikovati vozila koja su kupljena u inozemstvu sa ugrađenim plinom gdje je sve evidentirano kod uvoza pa tako i ugrađeni plin i onih koji registriranim automobilom u Hrvatskoj idu na ugradnju van zemlje gdje je uvijek moguća manipulacija oko carine , pdv-a i izjava.
Napominjem da će cijena plinskih sustava možda biti i veća nego je to danas jer je država nametnula davanja za zbrinjavanje elektronskim otpadom pa se tako kod uvoza mora platiti još i 2,25 kuna po kili uvezene elektroske opreme, a znamo da i autoplin to ima.Najgore od svega je to što nije fer taj zakon donositi retroaktivno kada se već velika količina takve robe uvezla i prodala bez kalkulacije u cijeni, a upravo to je naša vlada i učinila.

izgleda da ni sami ne pamtite što ste napisali,
i još jednom ponavljm 0800-1-222, ili na moj PM

ovo što navodite je ozbiljno optuživanje i zato nemojte pisati u kontekstu imam prijatelja koji ima prijatelja čiji poznanik ima poznanika itd.

nisam te potpisao nego sam ti se obratio, na taj način nema potrebe za quotanjem, eto sada si nešto i naučio
sleepwalker74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 22:26   #16
Sory nisam skužio da je prvi dio teksta tvoj komentar jer si me quotao u sredini teksta pa sam mislio da me citiraš iz nekog posta.

@sleepwolker74 (jeli takvo obračanje uredu?)

Što se ozbiljnih optužbi tiče mogu te razumjeti jedino ako si ti neki carinik na nekoj granici kod Osjeka pa si se našao pogođen , ali ja nisam naveo nikoga sa imenom da bi se tebe moglo povezati sa time.Mene su razvlačili punim imenom firme a kasnije i imenom i prezimenom što je rezultiralo mojom obranom. Ovdje na forumu poslije toga većina zna tko sam pa moram paziti na svaku izgovorenu riječ jer se konačno i ne skrivam iza nekih pseudonima kao neki .Pa tako ovo što si pocrvenio iz moga teksta ne negiram.A da se o tome raspravljalo na forumu u Osjeku je to ti je gola činjenica i sve je ušlo u zapisnik.Ako pak kod Osjeka postoji samo jedan granični prelaz sa Srbijom i ti baš radiš na njemu ja se duboko ispričavam ako si doživio neugodnosti zbog mojeg pisanja. Pošto vjerojatno i ti znaš tko sam možeš me pitati na PM što god želiš reči ću ti sve što znam ali ne očekuj od mene da ovdje pred ovim auditorijem iznosim detalje.I nemoraš mi se obračati sa vi jer smo svi na forumu na ti.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 00:53   #17
@ miroslav k

Ne derem se ni na koga, ali smatram da pisanje paušalnih izjava, bez prethodne provjere nema smisla!
Cijene?? Dovoljno je samo ovo : meni je cijela priča oko razlike u cijeni Srbija-Hrvatska, ostavila u džepu minimalno, "sitnih" 3000 kn, što je nekome mala svota, a ako je i vama, molim, dajte mi samo 300kn, (ako vam je to "neznatna razlika", skuplja pita od tepsije), ne trebate 3000, a ugradnja istoga u ovlaštenom servisu u Osijeku je, minimalno 6000 kn uz čekanje od preko 2 mjeseca, što je bio dovoljan razlog da napravim kako sam napravio.

Da su kolege serviseri malo ljudskiji i srdačniji, mogli bi od istočnih kolega naučiti ponešto, jer odgovorno tvrdim, da u široj regiji Slavonije i Baranje ima najviše 3 majstora, koji će riješiti ugradnju plina u automobil s K-glavom , kao Dejan Božić, serviser iz Sombora!
Lako je ostvariti kontakt - Internet čini čuda !

I kao zaključak : Nećete valjda tvrditi, da je netko zbog "chatanja" na forumu.hr, izgubio zastupstvo i licencu???? Jesu li moji postovi dokaz u postupku utvrđivanja nečije krivice ili kršenja Zakona???
Mo'š mislit! HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Kakva demagogija i obmana! Moram stoga, na isti način još nekima "zapapriti" tvrdeći da su počinili umorstvo ili ratni zločin, pa da ih konačno stigne ruka pravde ! Nemojte se iznenaditi ako vam nakon mojih postova Kirin pokuca na vrata ! Lako mi je napisati nekoliko redaka! HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Ako je CVH u V.Gorici prihvatio originalne račune, na ćirilici i meni izdao atest na osnovu takove dokumentacije, zašto vi ne prihvatite, da bi se dobar dio hrvatskih "servisera" trebao posuti pepelom i prestati "pljačkati" krajnje korisnike, za nestručno i šlampavo obavljen posao s dijelovima iz Bogtepitakojegizvora !

BTW servisa Kovačić. Još uvijek rade ugradnju Lovatto instalacija, provjerio danas telefonom!
__________________
Mercedes je Mercedes, ostalo su auti !
BORKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 08:48   #18
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Mene su razvlačili punim imenom firme a kasnije i imenom i prezimenom što je rezultiralo mojom obranom. Ovdje na forumu poslije toga većina zna tko sam pa moram paziti na svaku izgovorenu riječ jer se konačno i ne skrivam iza nekih pseudonima kao neki
opet se ti moraš očešati o mene?
kaj sam ti sad napravil? ne raste ti kuruza doma pa sam ti opet ja kriv?
nisi mogel preživiti bez da se spomeneš svog najljućeg neprijatelja ovdje? a taman sam mislil da si se malo smiril.

inače, ako ti je promaklo, ovo je tekst iz teme o nitru, podforum automobili. ako sam i ja bar malo pridonio pametnoj odluci ovog čovjeka, onda sve ono pisanje nije bilo uzalud.
dakle, mttrkač kaže:
Quote:
50 ks mi je i više nego dovoljno s obzirom da mi auto ima 135ks i 900kg.
Što se tiče odgovora za AUTO TIM znam za njih jako dobro i poznam ih no NE HVALA.
mttrkač je još jedan zadovoljni korisnik usluga auto tima, samim time što te šlampave usluge ne koristi.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:00   #19
joj sto volim kad ljudi skacu pred rudo ...
ajd citaj dalje temu o nitru pa onda komentiraj nasu slampavost...

a kak si samo skuzio da se u tom postu radi o tebi kad se 99% ljudi ovdje skriva iza nickova? Ili jedva cekas da skocis mom ocu za vrat? i koji vam pokusava objasniti neke stvari i pomoci a vi svi to docekate na noz...
mozda shvati da pomaganjem drugima steti samo sebi... i kak bi "Robi" reko pomogni sirotu na svoju sramotu
Igor.K is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 12:19   #20
ajde ti prvo pročitaj kaj je tvoj stari napisal pa mi onda reci da to nema veze samnom. ako i dalje to budeš to tvrdio, onda imaš problema ili sa očima ili sa mozgom. a i s kim se je on to dosad svađao ako ne samnom? i koga jedinog podjebava ovdje osim mene?
rađe stavi njega na uzicu.
ja sam dosad bil dobar i šutio dok se on nije sjetil da bi opet mogel malo opičit po meni. umjesto kaj lupa po kompjuteru, mogel bi malo kontrolirati kvaltetu ugradnje u servisu. možda i nekaj dobro izađe iz toga.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:27.