Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2007., 00:10   #21
da ponovim pricu koju sam pricala ovdje prije godinu dana- dakle, bila sam na svadbi od sestricne sa deckom. i velim ja njemu:
"zamisli, ona nije ni znala da je trudna, imala je tri menge"
na sto on odgovori
"pa mozda si onda i ti trudna"

sto je najsmjesnije, bila sam..

a moja stara tvrdi da je i ona imala nekoliko. gle, ja sam primalja po struci i nema nikakve logike, kao sto nema ni logike da sam ostala trudna a spavali smo dva dana nakon menge..
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 08:19   #22
Quote:
a moja stara tvrdi da je i ona imala nekoliko. gle, ja sam primalja po struci i nema nikakve logike, kao sto nema ni logike da sam ostala trudna a spavali smo dva dana nakon menge..
ovo je i meni totalno nelogično i meni se desilo.... trudnoća 2 dana nakon menge a ciklusi mi traju oko 28-30 dana što je gotovo nemoguće da je ovulacija bila tako brzo nakon menge. doduše,bio je blighted ovum... al opet mi je blesavo da sam u to vrijeme ostala trudna.
__________________
Filip stigao točno na termin!!

Zadnje uređivanje Tashi : 25.01.2012. at 10:54.
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 08:48   #23
adonia, ja sam isto imala hematom , al nisam krvarila, imala sam samo slabi smedjkasti iscjedak...isto, th.strogo mirovanje i dabrostoni, jedna frendica je isto imala hematom i nije imala cak ni iscjedak, skuzili su joj ga na uzv....kad sam nakon mj.dana pocela krvarit, to je bio spontani...
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 10:11   #24
a ne znam, svatko je valjda drugaciji..

zao mi je zbog spontanog.
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 14:35   #25
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
splenda je vrlo dobro informirana o metodama kontracepcije.
ali, po prirodi je pesismist i uvjek očekuje nemoguće i najgore....pa eto, postavlja si pitanje, što ako kontracepcija zakaže. to i nije toliko nemoguće koliko možda zvuči.


Gle ovak, ako ostaneš trudna unatoč redovitom uzimanju hormonske kontracepcije, u trudnoći redovito nastaviš krvariti u vrijeme očekivanog menstrualnog krvarenja čak tri mjeseca za redom i onda se ta trudnoća održi unatoč daljem uzimanju antibebi pilula (a uzimala si ih i dalje ne znajući da si trudna jer si imala menstruaciju) i tako dođeš do četvrtog mjeseca, razmisli, možda ti Bog/priroda ili netko već poručuje da tu bebu trebaš roditi.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 16:51   #26
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post


Gle ovak, ako ostaneš trudna unatoč redovitom uzimanju hormonske kontracepcije, u trudnoći redovito nastaviš krvariti u vrijeme očekivanog menstrualnog krvarenja čak tri mjeseca za redom i onda se ta trudnoća održi unatoč daljem uzimanju antibebi pilula (a uzimala si ih i dalje ne znajući da si trudna jer si imala menstruaciju) i tako dođeš do četvrtog mjeseca, razmisli, možda ti Bog/priroda ili netko već poručuje da tu bebu trebaš roditi.
kužim kaj hoćeš reći, ali kod mene to nebi tako prošlo.
ne vjerujem u sudbinu, znakove s neba, božje poruke i slično....

ali do toga neće doći, jer postavljam pitanja na forumu i educiram se posvuda uokolo tako da pravovremeno mogu reagirati.

hormonske pilule mi nikad baš nisu bile simpatične,iz više razloga, znam i curu koja ja bila na njima i zatrudnila, a tak i onak mora se koristiti kondom zbog boleština...pa kondom+ spermicid+ maybe baby za računanje neplodnih dana mi se čine sretniji izbor nego samo pijenje pilula
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 17:03   #27
Pa mogla si odmah reći da ne želiš hormonsku kontracepciju, okej.

Maybe baby ne služi za računanje plodnih dana, nego za određivanje istih pregledom sline ili cervikalnog iscjetka. Kondom pak nećeš koristiti s mužem (ili možda hoćeš ako vam to bude jedina u tom trenutku dostupna metoda za sprečavanje začeća, dakle ne stalno), a ekstra spermicid (jer jednim slojem je već premazan kondom u originalnom pakiranju)... razina njegove pouzdanosti nije tolika da opravda stalnu uporabu, plus ako ga bude tako puno u tebi, kako ćeš ga razlikovati od cervikalne sluzi koja ti treba za maybe baby. U svakom slučaju, preporučam ti apstinenciju do daljnjeg, ako baš imaš toliko nepovjerenje u kontracepciju, kao i problem s prihvaćanjem neželjenih posljedica seksualnih odnosa.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 17:24   #28
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
Pa mogla si odmah reći da ne želiš hormonsku kontracepciju, okej.

Maybe baby ne služi za računanje plodnih dana, nego za određivanje istih pregledom sline ili cervikalnog iscjetka. Kondom pak nećeš koristiti s mužem (ili možda hoćeš ako vam to bude jedina u tom trenutku dostupna metoda za sprečavanje začeća, dakle ne stalno), a ekstra spermicid (jer jednim slojem je već premazan kondom u originalnom pakiranju)... razina njegove pouzdanosti nije tolika da opravda stalnu uporabu, plus ako ga bude tako puno u tebi, kako ćeš ga razlikovati od cervikalne sluzi koja ti treba za maybe baby. U svakom slučaju, preporučam ti apstinenciju do daljnjeg, ako baš imaš toliko nepovjerenje u kontracepciju, kao i problem s prihvaćanjem neželjenih posljedica seksualnih odnosa.
krivo se izrazih, znam da maybe baby služi za određivanje plodnih dana.

apstinirat ću dok mi se jaaaako ne prijebe(s oproštenjem) ili dok ne naiđem na "pravog " za prvi put

nemam problema sa prihvaćanjem neželjenih posljedica, znam što bi napravila da dođe do toga....
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 19:29   #29
Nemoj ovo krivo shavtiti, ali mislim da stvarno malo previse panicaris. Strah od nezeljene trudnoce, briga o vlastitom tijelu/zdravlju te informiranje o kontracepciji je za svaku pohvalu, ali mislim da ipak pretjerujes. Kondom+pilule+spermicidno sredstvo. Iskreno, ne zanam ko bi sve to zajedno koristio. Ponavljam, vjerojatnosta da ces tako ostati trudna je nikakva, sto ti i zelis, ali ovo zvuci ko oblacenje bunde usred ljeta zbog mogucnosti da naglo zahladi.
__________________
I wasn't me when we met... What shape of insanity keeps leading you back to me?
_malicka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 20:52   #30
Quote:
_malicka_ kaže: Pogledaj post
Nemoj ovo krivo shavtiti, ali mislim da stvarno malo previse panicaris. Strah od nezeljene trudnoce, briga o vlastitom tijelu/zdravlju te informiranje o kontracepciji je za svaku pohvalu, ali mislim da ipak pretjerujes. Kondom+pilule+spermicidno sredstvo. Iskreno, ne zanam ko bi sve to zajedno koristio. Ponavljam, vjerojatnosta da ces tako ostati trudna je nikakva, sto ti i zelis, ali ovo zvuci ko oblacenje bunde usred ljeta zbog mogucnosti da naglo zahladi.
pilule si krivo ubacila, njih ne želim.
znam da paničarim, htijela bi biti poput onih koji misle da je prekinut snošaj dovoljna metoda kontracepcije. kaj je najbolje, takve nikad ne zatrudne. tko nema pameti ima sreće očito.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 08:47   #31
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
krivo se izrazih, znam da maybe baby služi za određivanje plodnih dana.

apstinirat ću dok mi se jaaaako ne prijebe(s oproštenjem) ili dok ne naiđem na "pravog " za prvi put

nemam problema sa prihvaćanjem neželjenih posljedica, znam što bi napravila da dođe do toga....
Samo da dodam da je maybe baby meni bio super i svaki puta je prikazao tocne rezultate ( tj. dal jesu plodni dani ili ne i tako sam i znala da sam ostala trudna ) - ako se pridrzavas pravila koristenja po uputstvu ( ne jesti, piti , pusiti 2 sata prije pregleda sline) mora biti tocan ........ ja sam se pomocu njega stitila godinu i pol
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 07:22   #32
beta 176

--------------------------------------------------------------------------------

bila jucer u rijeci kod ginekologa, ali bojim se veseliti jer se kod mene javlja sukrvica bojim se spontanog, bila na ginekologiji kod vlastelica jucer narucio me ponovno za 7 dana vaditi betu i kontrola, dali ste vi imale prvvi mjesec sukrvicu nesto poput lazne menge, i kod mene je moja tockica u maternici
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 10:34   #33
ma ako je dok rekao da je za sad sve ok, nema smisla da se brines unaprijed..od straha ce ti doci lose...ako je samo smedjkasti iscjedak nije bed, ako primjetis svjeze krvi za svaki slucaj odi odmah doktoru, ali znaj da neke zene po par mjeseci imaju ko normalni menzis dok su trudne pa ne mora odmah znacit ono najgore...moj savjet je da se maknes s foruma gdje ces procitat sto problema, lijepo se opusti, radi, citaj, gledaj filmove ili sto god da te opusta i bit ce sve ok...sretno i velika pusa i tebi
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 12:26   #34
kod mene se postepeno javlja nije obilno, primjetim na toalet papiru i nije uvjek na par navrata u jednom danu nista me ne boli i osjecam se ok to mi traje od petka
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 14:12   #35
ovakav je moj slucaj
evo ovako zadnja menga 16.03. inace dobivam ju svakih 27 dana, danas napravila test i pozitivan, posto nisam vjerovala otisla ginekologici ona mi je rekla da nista ne vidi i po njoj da nema trudnoce i neka dodem drugi tjedan, nakon zavrsenog pregleda odoh opet u apoteku i kupim test on pozitivan ...da cujem sta vi mislite dali da vjerujem testovima ili doktorici....help i treci test napravila 28.04 isto pzitivan

stvari stoje ovako u subotu mi se pojavila mala sukrvica, i otisla sam na ginekologiju u rijeku , doktor je rekao da to nije opasno, i poslo me vaditi betu koju idem sutra izvaditi, na ultra je vidio malu crnu tockicu za koju misli da je to pocetak pocetka trudnoce, ali da ce beta sve reci, joj bojim se jutos napravila i 6 ili 7 test takoder je pozitivan

kod mene se postepeno javlja sukrvica nije obilno, primjetim na toalet papiru i nije uvjek na par navrata u jednom danu nista me ne boli i osjecam se ok to mi traje od petka, u utorak ponovo vadim betu , jucer je bila 176 i uspjela se viditi mala crna tockica u maternici
diana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 11:33   #36
Trudnoća i menstruacije

zanima me koja je od vas, i nakon što je ostala trudna, i dalje imala redovite menstruacije i koliko dugo?
__________________
Dama je zena koja zna kad ne zna iako uvijek sve zna
ita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 11:58   #37
mislim da nije moguće imati menstruacije u trudnoći.

ja sam u vrijeme kad mi je trebala doći menga počela krvariti, ali to je bilo puno slabijeg intenziteta nego menzes. krvarila sam 20 dana. dobila terapiju + strogo mirovanje.

ako krvaris u trudnoći, trk do doktora
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 11:59   #38
ima zena koje imaju mens u trudnoci.. po par mjeseci cak... nema tu nikakvog pravila...
__________________
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 12:09   #39
pitam jer prijateljica je skoro kroz cijelu trudnoću imala redovite menstruacije, pa me zanima koliko je to učestalo?

i jel ta menstruacija slabija, jednaka, i sl..?
__________________
Dama je zena koja zna kad ne zna iako uvijek sve zna
ita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 14:17   #40
ja sam pocela krvariti srednje slabo, jako tamno i nakon 7 dana je nastao spontani...svako krvarenje treba pratiti, cak i vodenasto smedji, jedva vidljiv iscjedak moze oznacavat prijeteci spontani....cesto ispadne ok, al treba se obavezno cim prije javiti doktoru u takvim situacijama
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.