Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2008., 20:14   #61
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
nemoš imati menstruaciju i bit trudna, ali možeš krvariti iz preko nekoliko razloga i biti trudna.
e pa drage moje upravo sam se vratila iz zagreba od ginekologa jesam pukla 500kn za pregled ,ultrazvuk,i neku analizu al sad točno znam trudna sam 17tjedana i imam menstruaciju ,a vi se sprdajte i dalje.
ja na to gledam ovako nagradio me bog jer sam se namučila sa prethodne dvije
trudnoče do boli. u prvoj trudnoči sam sa 5 mj bila otvorena 3 prsta gutala pre-par,od kojeg ti lupa srce,tresu noge nemoš spavat itd jedva ušla u 9 mjesec i rodila sad sin ima 17 god.hvala bogu. onda nisam mogla ostat trudna pa drž nedaj i takva sranja ,pa još dobim anksiozni poremečaj i i opet rodim sina ima sad 3 god.a sad bar pola trudnoče prošlo bez komplikacija.
za one koje zanima javit ču se opet da čujete kako napreduje.
sretno
m-vedrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 23:18   #62
Ajme, 17 tjedana!!!??? Super!!!
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 11:28   #63
Quote:
m-vedrana kaže: Pogledaj post
e pa drage moje upravo sam se vratila iz zagreba od ginekologa jesam pukla 500kn za pregled ,ultrazvuk,i neku analizu al sad točno znam trudna sam 17tjedana i imam menstruaciju ,a vi se sprdajte i dalje.
ja na to gledam ovako nagradio me bog jer sam se namučila sa prethodne dvije
trudnoče do boli. u prvoj trudnoči sam sa 5 mj bila otvorena 3 prsta gutala pre-par,od kojeg ti lupa srce,tresu noge nemoš spavat itd jedva ušla u 9 mjesec i rodila sad sin ima 17 god.hvala bogu. onda nisam mogla ostat trudna pa drž nedaj i takva sranja ,pa još dobim anksiozni poremečaj i i opet rodim sina ima sad 3 god.a sad bar pola trudnoče prošlo bez komplikacija.
za one koje zanima javit ču se opet da čujete kako napreduje.
sretno
drago mi je što si trudna, ali svejedno ne vjerujem da je to menstruacija, pošto je iz nekoliko tehničkih razloga nemoguća u trudnoći
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 11:52   #64
nije nemoguce, ja sam sa obadva decka imala menstruaciju, jednu... jedina razlika je bila sto je trajala dan krace, a kolicina malo, malo napominjem bila smanjena, izgled je bio isti.. dok sa curom nisam imala nis..
a sad je cudno vjerovatno posto mi se maternica rastezala tri puta dva dana prije no sto cu dobit osjecam micanje kao micanje djeteta, pitala gina i rece on meni da su to lagane kontrakcije posto poslje tri poroda je sve osjetljivije
u svakom slucaju kupi test je moja preporuka, oni od 12kn su meni uvjek dali istinit rezultat
MaraSlavonska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 11:58   #65
ajte vi moje cure pročitajte što je menstruacija, jer očito ne znate, a da ne kažem da je sramota što to još ne znate menstruacija
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 12:03   #66
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
ajte vi moje cure pročitajte što je menstruacija, jer očito ne znate, a da ne kažem da je sramota što to još ne znate
dobro, onda krvarenje nepoznatog uzroka, sad ok meni osobno je izgledalo kao menstruacija, tehnicke podatke nisam znala
bitno je da mi je ginekolog rekao da se to dogadja i da nemam razlog za brigu, a termin mi je racunao po mjerama ploda... i nije pogrijesio
MaraSlavonska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 12:12   #67
o tome stalno tupim, i ja sam krvarila i puno cura ovdje, nije bilo nepoznatog uzroka, pukla mi je neka žila, nakon toga nastao hematom, pogotovo što ako si trudna i krvariš, to baš i nije nešto "normalno" nego zahtjeva posjet doktoru. zato me ljuti kad netko olako napiše da ima menstruaciju u trudnoći kao nešto usputno, normalno, ko da je svako krvarenje odozdo menstruacija
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 12:21   #68
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
o tome stalno tupim, i ja sam krvarila i puno cura ovdje, nije bilo nepoznatog uzroka, pukla mi je neka žila, nakon toga nastao hematom, pogotovo što ako si trudna i krvariš, to baš i nije nešto "normalno" nego zahtjeva posjet doktoru. zato me ljuti kad netko olako napiše da ima menstruaciju u trudnoći kao nešto usputno, normalno, ko da je svako krvarenje odozdo menstruacija
cuj ja ti pisem svoje iskustvo, i ono sto mi je ginekolog rekao, a to je da nije nista ozbiljno.. to mi se desilo x2, i nikakav poseban tretman nisam imala, pogledao uvz i sve super, ljekove ni ujednoj trudnoci nisam pila
svaka koja je to i izjavila je bila naravno kod ginekologa
ja sam to olako napisala jos jednom ponavljam zato sto mi je to gin rekao da nije nist svatko zna kako je njemu, ginekolog zna jos bolje
MaraSlavonska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 08:46   #69
Ja još nisam trudna, već 6 neuspjelih pokušaja, tako da ne mogu govoriti podatke iz vlastitog iskustva, ali na ultrazvuku i redovnom pregledu kod ginekologa pred negdje godinu dana mi je doktor rekao da imam maternicu položena straga (a do onda mi to prošla ginekologica nikad nije rekla) i da ću iz tog razloga imati krvarenja prva 3 mjeseca trudnoće. Da nije ništa opasno, ali da je dobro da znam da se ne iznenadim...

Moja prijateljica je rodila nedavno sina...imala je krvarenja 3 mjeseca trudnoće i saznala je tek u 5 mjesecu da je trudna. Jer prva 3mj nije ni posumnjala s obzirom na krvarenja, a u 4mj je test bio negativan i tek u 5 mjesecu je otišla ginekologu i ono već u 5 mj! Nevjerojatno! I tek se onda počela debljati....Uglavnom isti razlog, maternica položena straga!
-Maja- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 10:03   #70
Bok!
Evo još jedne s istim iskustvom! Naime, i ja imam zabačenu maternicu i kod prve trudnoće, kćer, imala sam krvarenja prva 2 mjeseca (smanjena, ali su bila), kod druge, sin, ništa.
Dakle, nije nemoguće, ali nije ni uobičajeno.
zubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 15:32   #71
Cure, čitam i ne vjerujem...znači dok vi niste imale pojma da ste trudne ja sam bila na nekoliko pregleda, briseva, urina, beta....jedva dočekala da prođu prva 3 mjeseca, prestala pušiti, počela paziti na hranu ( i unatoč tome natukla kile), jedva dočekala prve pokrete bebe, pročitala toliko lijepih i ružnih iskustava u trudnoći (i dalje strahujem hoće li sve biti ok)....Stvarno svaka vam čast. Da nisi propoznala da se beba miče, mogla si završiti u rađaoni, a da nemaš pojma da si 9. mj. bila trudna.

I da, i ja imam zabačenu maternicu, pa nisam te sreće.
..donata.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 15:42   #72
donata,
Prva trudnoća, prva godina faxa, u sred ispitnih rokova.... Bilo mi bitno da je menga. Ali kad sam saznala za trudnoću i odvrtila film unatrag, skužila sam da su mi i cice bile povećane, i da su me leđa bolila, i da mi se jela pojedina hrana... Ali eto, sve sam pripisala stresu od prvih ispita.
I da, sve strahove koje si ti preživljavala tijekom 3 mjeseca, ja sam preživjela u nekoliko dana, jer sam postala svjesna toga što se moglo desiti.
Eto, bez obzira na zabačenu maternicu, druga trudnoća školska - klasičan izostanak mjesečnice, test, plusek i veeelika sreća.
zubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 15:51   #73
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ja sam dogurala skoro do 8 tjedna a da nisam znala da sam trudna..
razlika između 8 i 18 tjedana je preko 100%, molim uočiti razliku.

Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
eto ima nas svakakvih...
yup, upravo to sam i ja napisala.

Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
ja sam nemajka onda ?
niti sam rekla da je pokretačica topica nemajka, a kamo li ti, tako da - nemoj sve uzimati osobno
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 16:01   #74
kod mene je bilo jako stresno razdoblje prije i za vrijeme izostale mjesečcnice:
pon-čet, cca 20-ti dan ciklusa - jako jako naporan seminar u italiji (let avionom tamo i nazad s presjedanjima)
čet-sub - nastavak u minhenu (pojela tartar od tune i popila 2 čaše vina, ne znajući da sam trudna ), povratak kući u subotu kasno na večer, avionom.

u srijedu nakon toga, 26.-ti dan ciklusa, ja kao, dobivam mengu, nešto malo curi, ja se pakiram za put u bg - ja vozila sama do tamo.
pola kofera spakirala uloške raznih veličina, došla tamo, "menga" stala, ja dobila u petak i subotu dobila temperaturu, popila mislim eferalgam s vit. c, 2 kom - ne znajući da sam trudna.
u subotu na večer mi pada temperatura, vidim da niš ne curi, ali mislim: ok, puno sam putovala prošli i ovaj tjedan, pa temperatura...
dolazim nekako u nedjelju doma, iscrpljena i od puta i od toga jer skoro ništa nisam jela (najviše me bilo strah hoću li se uspjet sama dovest od bg do zg).

nedjelja na večer ja doma u zg, tuširam se i primjećujem da su mi grudi fuuuul čudne, ne kao u pms-u, nego nekao okruglastije.
u ponedjeljak zovem bebinog tatu da mi kupi test za trudnoću koji je pokazao plus
na prvom pregledu sam bila sa 5+5 i vidjela srce kako kuca i zaljubila se u njega
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 19:14   #75
Drage moje, evo što sam iskopala na netu, možda pomogne razjasniti neke stvari...

Na engleskom je, nisam prevodila...ali ako netko baš ne zna, rado i to napravim...


Can You Have a Period When You Are Pregnant?

Although you may have heard of women that had “periods” during pregnancy, the truth is you cannot be pregnant and be having periods at the same time. Once a woman conceives her body starts producing hCG and her menstrual cycle stops. This is not to say that a woman cannot have bleeding that resembles a period when she is pregnant, but the bleeding is not actually a period. This can be confusing for some and this is why you may know someone that claims to have had a period while she was pregnant.


What can cause bleeding (or a mistaken period) during pregnancy?

During early pregnancy, it is not uncommon for a woman to have bleeding or spotting. This bleeding can sometimes be mistaken for a period. Twenty to twenty-five percent of women have bleeding or spotting during pregnancy. The bleeding is generally not as heavy a regular period. However, if a woman did not know that she was pregnant, she may assume the bleeding was just a light period. Often early pregnancy bleeding occurs around the same time a woman anticipates having her period so this can add to the confusion.

Some causes of bleeding during pregnancy include:

Implantation bleeding or spotting - Implantation bleeding happens when the fertilized egg attaches to the lining of the uterus. As the egg burrows into the lining, it sometimes causes some of the lining to shed. A woman might notice light bleeding a week to a few days before her period is due. Implantation bleeding is usually light brown, pink, or red spotting but can be as heavy as a light period. It could conceivably be confused with a light period or an early period.

Bleeding after birth control - Women sometimes have irregular cycles after taking the pill. If you have recently stopped taking the pill and are pregnant, you may have some spotting off and on due to hormonal changes. Getting pregnant shortly after stopping taking birth control can make it more difficult to differentiate intermittent bleeding from an actual period. You may be unclear when your last period was or you could be pregnant and continue to have some irregular bleeding.

Ectopic pregnancy - The symptoms of ectopic pregnancy include vaginal bleeding. An ectopic pregnancy may cause vaginal bleeding that is similar to a period. Other symptoms include abdominal pain (usually on one side), rectal pressure, nausea, dizziness and shoulder pain.

Miscarriage - About 20-30% of pregnancies end in miscarriage. Bleeding or spotting can be an early sign of miscarriage. Bleeding or spotting during pregnancy does not always mean that the woman will not go on to have a healthy pregnancy but it is reason for concern. A miscarriage often starts with light spotting that turns to heavy bleeding. If you are having bleeding and are pregnant you should consult your doctor.

These are some of the reasons why a woman might have bleeding that resembles a period during pregnancy. Bleeding that occurs during pregnancy is not, however, having a period.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 19:28   #76
Inače, što me potaklo da pišem na ovoj temi...
Ne znam tko je pratio na wannabe (gdje doduše rijetko svratim - obično kad trebam dobiti ili slično ) ali uglavnom, priča ide ovako...
Ja i mm pokušavamo nekih 8mj napraviti bebača i ne ide pa ne ide....Ja bila kod ginekologa na pregledima, on na spermiogramu, sve 1/1, 100% u redu...no ništa se ne događa mjesecima...
Od pretprošlog ciklusa počinjem pratiti bazalnu temperaturu jer nisam baš sluzava pa ne znam točno odrediti kad mi je ovulacija i shvatim da mi je ovulacija, školski, po sredini ciklusa koji traje 25-26 dana.
Ovog ciklusa, taman 12-og dana, spotting. Taman, gotovo crn sluzav spotting. Ja u šoku, progooglam: ovulacijsko krvarenje?? Bacamo se ja i mm na posao i ne preostaje ništa nego čekanje...
Tjedan dana prije očekivane menge, mene uhvati baš gadan PMS. Bila sam u stanju ubijati oko sebe zubima, toliko gadan Prođe i to, rekoh, super, ništa od bebača ni ovaj mjesec. E, sad, čekam ja mengu. Počne mene prekjučer kao nešto malo boliti, ali zanemarivo. Pa spotting. Opet. Boli malo ali ništa kako zna. Ajd sad ću ja valjda prokrvariti više i završiti i s tom pričom...međutim, meni je sve ostalo na spottingu. Stavila sam uložak, a na njemu možda dvadesetak kapi - ali opet vrlo tamne krvi...
Kad se nakon piškenja idem obrisati i papirom uđem malo dublje ima naznaka normalne krvi, ali jako, jako malo.
Ima li itko iskustva s ovim? Jel kojoj bilo tako a da je bila trudna zapravo?
Naručila sam se kod ginekologa prekosutra a test neću raditi iz revolta, jer iskreno, ne da mi se i sve mi ovo više ide na jetra.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 20:09   #77
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
Inače, što me potaklo da pišem na ovoj temi...
Ne znam tko je pratio na wannabe (gdje doduše rijetko svratim - obično kad trebam dobiti ili slično ) ali uglavnom, priča ide ovako...


Ima li itko iskustva s ovim? Jel kojoj bilo tako a da je bila trudna zapravo?
Naručila sam se kod ginekologa prekosutra a test neću raditi iz revolta, jer iskreno, ne da mi se i sve mi ovo više ide na jetra.
ej gle ,nemoj misliti da pametujem al smatram da si opterečena sa time da ostaneš trudna.ljepo se opusti ,dok vodite ljubav nemoj razmišljati o tome da ostaneš trudna,toga možda i nisi svjesna ali ti je to u podsvjesti, meni je treča trudnoča do sad nisam ni znala tu su me naplljuvali kao nemoguče,ipak je,ima još slučajeva ko moji nisam prva.između prvog i drugog djeteta mi je razlika14 godina i kad sam se pomirila sa tim da kao ništa od trudnoče,dogodilo se,..
zapravo ti hoču reči zdrava si bila si na pretragama ne opterečuj se to ti nije dobro ,ostat češ trudna ,možda ti muž ima manji broj spermija ili se sporije kreču od normalnog,pa vam treba baš potrefit dan.želim ti da što prije uspijete
sretno!

Zadnje uređivanje Tashi : 25.01.2012. at 10:57.
m-vedrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 20:17   #78
...nisam ja neka balavica,niti mi je prva trudnoča,več imam dvoje djece od 17 i 3 god.točno svakih 28 dana imam najnormalnije krvarenje ko menstuaciju i sve je uredu trudna sam 17+5 ,pokreti djeteta su uredu,plodna voda također,a ti zovi to krvarenje kako hočeš i rekla mi je profesorica Latin da je to tako moguče do kraja trudnoče
je i meni čudno al bože moj nisam prva kojoj je tako
a tebi sretno!

Zadnje uređivanje MalaLola : 14.10.2008. at 15:43. Reason: kvotan obrisani post..
m-vedrana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 20:31   #79
Quote:
m-vedrana kaže: Pogledaj post
ej gle ,nemoj misliti da pametujem al smatram da si opterečena sa time da ostaneš trudna.ljepo se opusti ,dok vodite ljubav nemoj razmišljati o tome da ostaneš trudna,toga možda i nisi svjesna ali ti je to u podsvjesti, meni je treča trudnoča do sad nisam ni znala tu su me naplljuvali kao nemoguče,ipak je,ima još slučajeva ko moji nisam prva.između prvog i drugog djeteta mi je razlika14 godina i kad sam se pomirila sa tim da kao ništa od trudnoče,dogodilo se,..
zapravo ti hoču reči zdrava si bila si na pretragama ne opterečuj se to ti nije dobro ,ostat češ trudna ,možda ti muž ima manji broj spermija ili se sporije kreču od normalnog,pa vam treba baš potrefit dan.želim ti da što prije uspijete
sretno!
hvala na dobronamjernom postu.
lagala bih kad bi rekla da često tijekom ciklusa ne razmišljam o plodnim danima i svemu - pa kvragu, ipak pokušavamo postati roditelji. Ali da je sve podređeno tome - nije. Seksamo se jer se volimo. Naravno da imamo tempirane odnose jer pokušavamo napraviti bebu. A još najbolje da ne. To me sad podsjetilo na onaj vic kad se škot žali da nije dobio na lutriji - a nije ni listić uplatio jer je preškrt.
S muževim spermićima je sve pet.
U početku sam se bila nabrijala jer mi je sve to bilo novo, uzbudljivo...kad sam shvatila da sam se počela opterećivati svime, prestala sam primjerice dolaziti na ovaj forum jer sam shvatila da nije dobro za mene da svaki simptom, bolest i plus isčitavam i brijem po tome.
da mislim na to i radim na tome da ostvarim želju - da, naravno. ali bez sekirancije i živciranja.

Ali sad stvarno nešto ne štima - ovakav ciklus baš i nije normalan a da o ovoj - nazovimo je - mengi da ne govorim.
Ali kao što rekoh, u četvrtak idem kod ginekologa pa ću biti pametnija.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2008., 22:24   #80
Neznam ni sama sta da kazem na ovu temu.
Kad sam prije skoro 9 god. rodila svoje drugo dijete samnom je lezala zenska koju su u noci doveli na hitnu sa bolovima u trbuhu.
Zenska je dosla roditi,a kao nije imala pojma da je trudna jer je devet mjeseci imala menstruaciju.
Ona uopce nije primjetila da je trudna,a deckic je imao 3 i pol kile.Neznam dal je ona luda il ja al ovo sa mengom vjerojatno postoji.Ili?
Ja jednostavno nemogu vjerovati kad cujem takve price.Bila sam tri puta trudna i da ne primjetim do 5-tog mjeseca trudnoce da sam trudna.Hallo?
styria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:05.