Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2009., 19:24   #161
Quote:
Bandridge kaže: Pogledaj post
Koliko puta je sve o tome rečeno na hrvatskom, i koliko linkova je dano. Čak i taj kvalitetni site na narod.ru
Ali kad god se napiše nešto pametno, ulete zamagljivači sa arijevsko-kabalističko-trismegističkim nebulozama, pa čitava rasprava ode u "kako je gore tako je dolje, jer kultura ide naprijed, a za njom stražari".


Nije uopće. Prostor je fleksibilan, kao i sve što je u njemu sadržano. To nešto i ne osjeti njegovo savijanje. Manje utječe savijanje prostora prilikom leta tanjura na tebe, nego što utječe tutnjava kamiona koji savija vijadukt na kojem stojiš, dok prelazi preko njega.



Reaktor je primitivna stvar. U dubini schaubergerovog fluida je bose-nova, a to je praktički fuzija bez reaktora.
Što je bose-nova (ili modernije iskovano bossanova) već smo jako puno trubili, i čak nas nisu uspjeli ni demonsko-anđeoski čakristi ometati.

http://physics.aps.org/articles/v1/13
http://evg-ars.narod.ru/tor.htm
Hvala za linkove. Očito ću morat početi gavariti po ruski (ili tako nekako) a jedva sam naučio engleski. Ali nema veze. Možda ipak nađem nešto i na engleskom.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 01:53   #162
Quote:
BRZII kaže: Pogledaj post
Da ali ni danas niko nemoze reci tu je Hitlerov grob,ovo je njegova bedrena kost,gdje su neke fotke,gdje su zavrsili njegovi posmrtni ostaci?
Uništeni početkom sedamdesetih po nalogu Jurija Andropova kada je postao šef obavještajnih službi, zajedno sa ostacima Eve Braun. Preostala je samo tjemena kost koja je bila posebno pohranjena.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 02:28   #163
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Uništeni početkom sedamdesetih po nalogu Jurija Andropova kada je postao šef obavještajnih službi, zajedno sa ostacima Eve Braun. Preostala je samo tjemena kost koja je bila posebno pohranjena.

di? u Argentini?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 10:59   #164
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post

di? u Argentini?

Da je bio u Argentini, sad bi se njegove kosti uništavale u Izraelu a ne u Kremlju.
Bandridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 11:46   #165
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post

di? u Argentini?
Najvjerojatnije u Magdeburgu gdje su od pedesetih bili zakopani u dvorištu zapovjedništva GRUa za (tadašnju) Istočnu Njemačku.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 15:47   #166
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Najvjerojatnije u Magdeburgu gdje su od pedesetih bili zakopani u dvorištu zapovjedništva GRUa za (tadašnju) Istočnu Njemačku.
vjerujemo u američku (demo)kraciju, ha?
Gurdjieff is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 16:46   #167
Quote:
Gurdjieff kaže: Pogledaj post
vjerujemo u američku (demo)kraciju, ha?
Taman posla. SSSR se raspao krajem 80-ih, a bio je buffer kapitalizmu. Kapitalizam bi se raspao odmah iza njega, da ga nije spasilo otkriće nove masovne tehnologije u koju se moglo ulagati: Internet.

Sada, 16 godina kasnije, došao je dug na naplatu i vrag je ponovno zakucao na vrata. Eto nama te krize koja je tada bila odgođena. Mi kao guske uletjeli u neokapitalizam.

Da skratimo: američka demokracija upravo se ruši i raspada. Nitko više u nju ne vjeruje.

O tome najbolje govori Gerald Celente:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=413732
http://www.zokster.net/drupal/node/2604

Svakako pročitajte.

Ja ću izdvojiti par stvari:

Finansijski sistem je kompletno kolabirao. Jedine dvije stvari, koje vlada radi, da bi odrzala zemlju na zivotu, su ili stampanje jos vise novca ili spustanje kamata. Mi to nazivamo „Bernankeov dvokorak“, jer postoje samo dva koraka koje sef FED-a moze da ucini. Ni jedna od ov dvije mjere ne moze promijeniti kurs i zaustaviti pad privrede.

Potreban je novi produktivni kapacitet, kao u 1990tim, kad smo usli u recesiju, izasli smo zahvaljujuci tehnologiji interneta. Sve je bilo prebaceno na internet. To je bilo realno. Naravno da je postojala spekulacija na trzistima, ali to nije imalo nikakve veze sa postojanjem produkta. Radilo se o produktivnom kapacitetu. Tako nesto se ne moze izazvati monetarnim ili fiskalnim nadrazajima. Danas, na primjer, imamo novog predsjednika, koji, kako sam kaze, zeli da stvori 2.5 miliona novih radnih mjesta. Odakle zeli da uzme novac za to? Jedino ga moze nastampati. Ono, sa cim smo danas konfrontirani, je hiperinflacija kao iz vremena Vajmarske Republike. To moze takodje da se desi dolaru.

To je tacno. Ocigledno znate o cemu se radi. To su ljudi koji su stvorili klimu, u kojoj su nastali svi ti derivati, kao Credit Default Swaps, SIVs, CDOs, takozvani egzoticni finansijski instrumenti, koji nisu nista drugo nego opklade, to je igra kao u kasinu.

U pitanju je greska. Prica se puno o iluminatima. Ukoliko su to napravili iluminati, onda su opet iluminati ti, koji moraju ispraviti gresku. Ne postoji ni jedna jedina stvar, koju je bilo ko od ovih ljudi sa uspjehom doveo do kraja. Ni jedan jedini u svojoj karijeri. Oni jos nikada nisu nista uradili kako treba. Dospjeli su na vrh iskljucivo putem inkompetencije i dupeuvlacenja. Tako se to desava u drzavnoj administraciji.

Mislili su: ukoliko zelimo da sprijecimo da ljudi – to jest veliki igraci- izgube novac zbog pucanja internet mjehura, mozemo prosto da spustimo kamatne stope, sto su i uradili nakon marta 2000. Od tada smo upozoravali u nasem institutu, i to stoji u dokumentima, sta bise moglo desiti, ali niko nije zelio da vjeruje. Kada bi smo napisali da ce doci do pada, dobijali smo mnoga pisma sa zahtjevom da kazemo i nesto pozitivno, da izvjestimo i o necem lijepom.

Tako je bilo i sa ratom. Prije pocetka irackog rata rekli smo ljudima da ce USA izgubiti. Bice moguce bez veceg otpora brzo uci unutra i ukloniti Sadama, ali nakon toga ce otpoceti gerilski rat, koji se nemoguce moze dobiti. Ali niko to nije zelio cuti, to bi bilo nepatriotski. I ? Nakon skoro 8 godina rata, nismo se pomjerili niti jedan korak.

Da, u pravu ste. Na svojim putovanjima primjecujem nazalost da Evropljani i Azijati jednostavno preuzimaju svaku glupost iz USA. Tako su i Credit Suisse i UBS podlegli istoj stupidnoj pohlepi i manipulaciji novca, kao i ovdasnje banke. Prije godinu dana je jos postojalo pitanje da li ce se inostranstvo zaraziti. Sada citav svijet ima upalu pluca.

Pogledajte samos ta se desava u Spaniji sa citavom nesuzdrzanom produkcijom u gradjevinskom sektoru koja je proizvela jednu ogromnu deponiju nekretnina. Zemlja je bankrotirala.

Ista stvar je i sa bivsim drzavama Istocnog bloka. Sreo sam ljude odatle i sa zaprepascenjem sam slusao kako brbljaju o investicijama i marketingu, kao da oduvjek zive u kapitalizmu. Govorili su sa mnom, kao da tacno znaju o cemu je rijec. Ponasali su se vise kao grabljivci, kao domoroci sa Zapada. Ove zemlje i mnoge druge imaju sada sopstveni privredni horor i svi su pali direktno na nos.

Upravo smo objavili nasu prognozu za 2009. Predskazujemo totalni kolaps privrede. 7. Novembra 2007 smo predvidjeli finansijsku propast i paniku 2008, koja se i desila. Sledece godine cemo vidjeti propast trgovinskog sektora na malo, zatim propast komercijalnih nekretnina, itd… dozivjecemo najvecu depresiju ikada, puno tezu od takozvane «Velike Depresije» 1930tih godina.

Kazacu Vam i zasto. Tada nije toliko ljudi posjedovalo tako visoko zaduzene nekretnine, takodje nisu bili pod tolikim kreditnim obavezama kao danas, nisu postojale kreditne karte, nisu bili u dugu od 14.000 milijardi. Tada je postojao trgovinski suficit, danas su USA u minusu od preko 700 milijardi godisnje. Drzavni budzet je bio izbalansiran, sada imamo nevjerovatan deficit i drzavni dug od 13.000 milijardi, pri cemu je samo ove godine novo zaduzivanje bilo 1.000 milijardi.

Na pocetku Drugog Svjetskog Rata su USA bile motor citave svjetske industrijske produkcije, imali smo najvisu produktivnost. To je odavno proslost. Mi smo nacija u propasti. Ulazimo u najvecu depresiju i ona ce biti svjetska.



Zadnje uređivanje Bandridge : 06.02.2009. at 16:59.
Bandridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 19:47   #168
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Preostala je samo tjemena kost koja je bila posebno pohranjena.
I u najvećoj tajnosti štovana kao mošti nekog sveca.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 16:29   #169
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post

No jedno mi nije jasno: gdje su? Sa tolikim potencijalom, mogu zgaziti sve velesile.
Razmisli malo, otmice letečih tanjura i pokusi nad ljudima su možda zaparvo potrage za 100% arijevcima koje bi "uzgojili" za konačnu pobjedu 4. reicha.
Zašto bi sad krenuli u rat kad nemaju temelje za izgradnju novog reicha?
xyxyxyxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 17:00   #170
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Uništeni početkom sedamdesetih po nalogu Jurija Andropova kada je postao šef obavještajnih službi, zajedno sa ostacima Eve Braun. Preostala je samo tjemena kost koja je bila posebno pohranjena.
Ne vijerujem,ja mislim da je on evakuiran na sigurno poslije rata i da je bio ziv.
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 03:38   #171
Quote:
xyxyxyxy kaže: Pogledaj post
Razmisli malo, otmice letečih tanjura i pokusi nad ljudima su možda zaparvo potrage za 100% arijevcima koje bi "uzgojili" za konačnu pobjedu 4. reicha.
Zašto bi sad krenuli u rat kad nemaju temelje za izgradnju novog reicha?
Kad i pogledaš zašto bi se i žurili sami ćemo se mi uništiti. Ako i napadnu postoji velika mogućnost da se zemaljske države ujedine i uzvrate.
Dam Vuk Medo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.