Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2012., 14:14   #281
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
kad si gazda izdao račun, ili sklopio posao u nekoj cifri, prihvatio si i da ćeš platit poreze po istom.
ako si zagrizao prevelik kolač, snosi posljedice. kao i ostali građani koji ih snose na ovaj ili onaj način. ovrhama po kreditima ili po htv pretplatama...
Valjda izdavanje računa podrazumjeva i da će netko račun platiti? Bilo bi normalno da u situaciji izdavanja računa od npr. 125 kn, onaj tko izdaje račun + država ruku pod ruku idu u naplatu (državi njenih 25 kn pdva, a izdavatelju računa njegovih 100 kn). Ali ne. TI izdaš račun, TI moraš dati državi 25 kn, država ti nije partner i onda se snalazi za ovih sveukupnih 125 kn.

Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
zašto procjena? rebnu te po kupoprodajnom ugovoru, ti platiš i rješena stvar. u čemu je problem? malo smo procjenom htjeli smanjiti cifru? s "procjeniteljem" se ,,,"dogovoriti"?
Problem je u tome što su njihove tablice "prenabrijane" jer ih nisu korigirali od 2008e kada je nastupila kriza (A nisu namjerno tako da mogu udariti previše poreza). I onda se dogodi da netko kupi stan za 50 k eur kojem je cijena prije krize bila možda 70 k eur, a ovi iz porezne, lijeni da dignu guzicu iz ureda, odu na teren i procijene, rebnu nekome osnovicu od 75 k eur i na to 5%. Naravno da se čovjek žali jer ako je platio 50 k eur zato jer je tržište u penisu i prodavatelju je bilo hitno zašto bi plaćao više nego što treba? Ni ja ne volim ugostitelju platiti dvije butelje vina ako sam popio jednu.

Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Sve pet, ali kad tebi država samo uzima i uzima i stalno smišlja nove namete - pa ne možeš ti zaraditi za sve to
Najbolja sprdačina je ovaj komorski doprinos koji obrtnici plaćaju, a za njega dobe - doslovno ništa!
Čitao sam negdje (nisam obrtnik pa ne znam iz prve ruke) da dobiju neki časopis.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 14:26   #282
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Valjda izdavanje računa podrazumjeva i da će netko račun platiti? Bilo bi normalno da u situaciji izdavanja računa od npr. 125 kn, onaj tko izdaje račun + država ruku pod ruku idu u naplatu (državi njenih 25 kn pdva, a izdavatelju računa njegovih 100 kn). Ali ne. TI izdaš račun, TI moraš dati državi 25 kn, država ti nije partner i onda se snalazi za ovih sveukupnih 125 kn.
Iliti:

TI izdaš račun, TI NE moraš dati državi 25 kn, država ti je partner i onda se snalazi za ovih sveukupnih 100 kn.

Tih 100 kn utjeraš (ima puno načina - od "lijepog pisanja" do 20 kg mesa /dan), na brzinu naručiš intlektualne usluge savjetovanja, prebaciš lovu na privatni računčić i boli te kita, kita, kitica za porez na budale.
carlosan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 15:01   #283
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Čitao sam negdje (nisam obrtnik pa ne znam iz prve ruke) da dobiju neki časopis.
Ae

A unutra slikice članova skupštine i njihovim obrta "za primjer" i poneku nemušt tekstić na niovu Modre laste..
I sve to na nekakvom šrot papiru s kojim si, u slučaju muke, ne možeš ni rit obrisat
E da - ne dobe ga niti svi
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 15:06   #284
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
nisu ga radili godinama
ne rade oni niš.
nisu mi hteli vratit porez pred dve godine jer je moj bivši poslodavac imal nekakav dug prema njima, koji nikakve veze nije imal z menom.
nakon godine i pol natjeravanja bivšeg poslodavca, tek kad mi je pukel film i kad sam rekla, sad mi je dosta, inspektorat i kaznena prijava, ovaj je platil kaj je dugoval i porezna mi konačno vratila moju lovu.
na moje da kog vraga meni nisu dali moju lovu neg mi doslovno rekli "utjeraj taj dug i kad plati, dobit ćeš povrat poreza", da po kojem je to zakonu, uštogljena žena tamo, kojoj je svaki put opal mrak na oči kad bi prek telefona čula moj glas, odgovorila mi je svaki put "to mi tako radimo"... na moje protestiranje da dug bivšeg poslodavca nemam nikakve veze sa mnom, uredno je svaki put rekla "mi uvijek blokiramo sve, bez obzira na koga se dug odnosi"...
iz priloženog je vidljivo kak sve blokiraju...
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 15:18   #285
Nije to ništa - na riješenju obrtnicima piše da ukoliko imaju preplaćen porez, da imaju pravo tražiti povrat.. aha - ak ideš u pemziju ili ak krepaš, pa će dat nasljednicima
..u protivnom - jok!
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 16:24   #286
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
.....................
1. koliko računa od 125kn je trebalo nenaplatiti za dug od 500000, ili 35000000kn?? kad si postao odgovorna osoba u tvrtci prihvatio si odgovornost u poslovanju. ako 100000 bruto računa od po 125kn nisi naplatio onda si fenomen.
bez brige, rijetko je tko od ovih sa spiska ikad u stvarnom životu ispisao bruto račun od 125kn.

2. svatko bi rado skuplje prodao, a jeftinije kupio. neki bi tu opciju još i s mogućnošću da kad kupuje sam određuje i vrijednost i porez.

3. ugostitelju se uglavnom plaća 3-5 butelja za jednu dućansku.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 18:04   #287
Quote:
carlosan kaže: Pogledaj post
Iliti:

TI izdaš račun, TI NE moraš dati državi 25 kn, država ti je partner i onda se snalazi za ovih sveukupnih 100 kn.

Tih 100 kn utjeraš (ima puno načina - od "lijepog pisanja" do 20 kg mesa /dan), na brzinu naručiš intlektualne usluge savjetovanja, prebaciš lovu na privatni računčić i boli te kita, kita, kitica za porez na budale.
Izvini no ništa nisam razumio. Može pojašnjenje. Kako izdaš račun, a ne moraš dati državi pdv?

Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
1. koliko računa od 125kn je trebalo nenaplatiti za dug od 500000, ili 35000000kn?? kad si postao odgovorna osoba u tvrtci prihvatio si odgovornost u poslovanju. ako 100000 bruto računa od po 125kn nisi naplatio onda si fenomen.
bez brige, rijetko je tko od ovih sa spiska ikad u stvarnom životu ispisao bruto račun od 125kn.
O jbte blesava. Napisao sam tih 125 kn kao primjer. Zašto da pišem cifru od 1.250.000 ili s još više nula ako objašnjavam princip. Potežeš tu neka pitanja i otvaraš raspravu na 10 fronti iz koje pobude? Zna odgovorna osoba za što je odgovorna, a za što nije. Nije npr. odgovorna što su sudovi zaklani pa se ne može naplatiti u nekom normalnom roku (max 1 god.).
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 18:19   #288
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
. ......
iz izdanog se računa i ostvarenog prihoda ne plaća samo 25%. ima tu još puno za platiti.

- uvjeren sam da je velika većina tih s popisa do dugova prema državi došla raznim nezakonitim malverzacijama. btw, ne znam nikog da je radio direktno za državu, a da mu država nije platila. slučajevi podizvođača nemaju veze direktno sa državom, jer su ugovaratelji poslova uglavno novac primili na račune, a iz tih uplata nisu plaćali podizvođače, "kooperante,, ili su im plaćali djelomično i sa zakašnjenjima.

neki se i nisu uvaljivali u poslove kao podizvođači raznih lopina, pa se nisu ni uvalili u sranja. čak još i solidno rade. pohlepa svašta čini.

neke tvrtke posluju avansno, a mogu reći da im jako dobro ide i nemaju problema.
__________________
fidbek
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 18:24   #289
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Ne trebas nastavljati jer lupas bezveze o necemu o cemu nemas pojma.
Kako bi ti to mogao znati? Očito nisi u poduzetničkim vodama. Tamo ti je divno, med i mlijeko.
Što čekaš, otvori tvrtku za 10 kuna i počni mlatit pare!

Nabrajam konkretne primjere koji su se dogodili ljudima koje poznajem, a ti samo tako pljusneš uvredu ?
Koji je smisao takve komunikacije?

Da je ovo što sam opisao nešto jako neuobičajeno, ponudio bih ti podatke o ljudima na PP . Ali slobodno porazgovaraj sa malim poduzetnicima i obrtnicima, i imat ćeš primjera koliko hoćeš.

Zadnje uređivanje felixx : 02.08.2012. at 18:58.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 18:57   #290
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Nije to ništa - na riješenju obrtnicima piše da ukoliko imaju preplaćen porez, da imaju pravo tražiti povrat.. aha - ak ideš u pemziju ili ak krepaš, pa će dat nasljednicima
..u protivnom - jok!
Dok sam imao obrt jednom sam tražio povrat PDV-a cca 12.000 kn. Knjigovođa mi je govorio "ne traži, ne zovi vraga" a tetka na poreznoj "pa šta će vam povrat, ionako plaćate 3-4.000 mjesečno pa ste mirni najmanje 3 mjeseca". Povrat sam ipak tražio, i dobio na žiro-račun od obrta idući mjesec, a vrag nikad nije došao.

Al, da su govna, govna su...
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 21:48   #291
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
iz izdanog se računa i ostvarenog prihoda ne plaća samo 25%. ima tu još puno za platiti.
To su troškovi poslovanja, rashodi, to uopće nije tema.
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
- uvjeren sam da je velika većina tih s popisa do dugova prema državi došla raznim nezakonitim malverzacijama.
Od uvjerenja se ne živi. Živi se od kuna. Evo ti primjer MK Slavonije, firme iz Osijeka. Dug 47 mil. kn, a država 80% vlasnik. I ta firma je na popisu. O kojim ti malverzacijama pričaš?
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
btw, ne znam nikog da je radio direktno za državu, a da mu država nije platila.
Ti ne znaš i to znači što? Da to ne postoji? Ja znam firmu koja tuži državu zbog radova koji su napravljeni, uporabna dozvola postoji, objekt se koristi no nije plaćen.
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
slučajevi podizvođača nemaju veze direktno sa državom, jer su ugovaratelji poslova uglavno novac primili na račune, a iz tih uplata nisu plaćali podizvođače, "kooperante,, ili su im plaćali djelomično i sa zakašnjenjima.
Kako nema veze s državom kada njoj moraš odmah platiti pdv. Ona se ne želi strpiti. Moraš angažirati svoj novac. I to tebi nema veze? Sve sam više u uvjerenju da trollaš.

Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
neke tvrtke posluju avansno, a mogu reći da im jako dobro ide i nemaju problema.
Te koje posluju avansno moraju odabravati velike popuste. I ja sam nedavno npr. kupovao beton pa sam isposlovao 21% rabata na avansno plaćanje. Nemaju problema, ali posluju na rubu.
Bočko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 22:02   #292
Ne vidim na popisu poreznih dužnika državu.

Svake godine čekam povrat poreza između sedam i jedanaest mjeseci. I ove godine također povrat još nisam dobila. Kad sam jučer zvala MF dobila sam odgovor da se povrat obračunava i isplaćuje do kraja kalendarske godine za prethodnu godinu, dakle gotovo godinu dana zadržavaju tuđi novac.

O kamatama nikad ni riječi - na njih nemam pravo: sama sam si kriva što su moji poslodavci (javna služba i nekoliko privatnih) po zakonu uplaćivali više no što je bilo potrebno (a da nisu, bili bi pred zakonom krivi).

Zašto država ima pravo zadržavati moj novac, bez prabnih posljedica i bez kamata?

Kap preko pune čaše jest to što od 2009. do ove godine kad povrat ne dođe do rujna, odem u MF u Aveniju Dubrovnik gdje mi kažu da poreznu prijavu uopće nisam predala ili je nisam predala na vrijeme. Tada me pitaju imam li potvrdu pošte.
Naravno, čuvam je. Tko to nema, može se pozdraviti sa svojim novcem.

Lani su mi rekli da uvažavaju to što imam potvrdu, no da nemaju moje papire, ne znaju gdje su, na što sam im dala im kopije porezne prijave i svih priloga.

Pitam se što bi bilo da nisam osobno išla u MF. Koliko je onih koji to ne učine?

Računaju li možda na to da se mnogi neće buniti jer se radi o nevelikim iznosima? (U mojem slučaju povrat je iznosio od 2000 kn do 12.000.)

Da je bilo jedanput, rekla bih da je slučajnost, ovako moram reći da smatram da se radi o uputi da se povrat pokuša ne isplatiti. U rujnu ću opet u MF, da provjerim jesu li opet što zagubili.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 22:11   #293
Od kad je svijeta i vijeka narodom se upravljalo uz princip "Kruha&Igara" a obzirom da je kruha ( posla ) sve manje igara je sve više. Da nam ne bude dosadno ovo ljeto, pored pravih igara za globalne mase što Olimpijske igre nedvojbeno jesu, vlast se pobrinula za dodatni igrokaz zvan Lista poreznih dužnika.

Da vidimo što se sve može naći na listi-musaki:

Na listi se mogu naći firme poput HRTea, kojem je pokojni Račan ničim izazvan ukinuo obvezu plaćanja poreza, da bi je HDZeova Vlada nakon toga ponovo uvela, te smo tako dobili slučaj HRTea. Ne treba posebno napominjati zašto je Račan poogodovao HRTeu, to je jasno i budali.

Zatim imamo slučaj Industrogradnje, čuvenog Josipa Galinca, miljenika Račanove i Linićeve vlasti. Kao što vidimo on nikad nije bio prisiljen uredno podmirivati svoje obveze, kao ni HDZeovi miljenici, što negira točnost izjave gospođe Čavlović da su samo HDZeovci bili oslobođeni obveze plaćanja.

Nakon njih imamo tvrtku Tempo na koju ne treba trošiti puno riječi, ona je praktički u stečaju od 1990. godine, ako ne i značajno prije. Upravo je nevjerovatno da ona uopće postoji kao subjekt, predikat ili glagol naše ekonomije. Tim veća sramota pada na leđa Porezne uprave.

I na kraju od velikih poduzeća tu je Varteks, koji je kupio čovjek uz pomoć Ivana Jarnjaka, no kao što vidimo po zadnjim napisima, država se sprema uskočiti u pomoć i toj ekipi lezilebovića na račun poreznih obveznika, a čak će im se i namjestiti neki natječaji da bi im se pomoglo da nastave uspješno varati državu. Kako je to kompatibilno sa njihovim neplaćanjem poreza nije nam jasno.

Poseban slučaj je svakako Mikulićev Pan, koji je jedan od najvećih dužnika i HDZeov je "kadar", koliko to može biti netko poput Roberta Ježića koji igra na sve strane pa tko pobijedi. Naime dotični Mikulić je u dogovoru sa ministrom financija Matom Crkvencem davnih dana dogovorio prebijanje poreznog duga od 92 milijuna kuna dajući uništeni voćnjak Borince pod dug, iako ga je kupio za svega 1,7 milijun Dem. Crkvenac na intervenciju Mate Arlovića na to pristaje.



Šećer na kraju

No da vidimo slučaj Bubalo:

"Alen Bubalo je Zagrepčanin rođen 1969., a kao treći na listi najvećih dužnika državi duguje 34,6 milijuna kuna. U karijeri se prema podacima Poslovne Hrvatske bavio građevinom ( tvrtka Audacter ugašena je ove godine), iznajmljivanjem automobila ( tvrtka AB ADMIRAL osnovana je još 1996. godine, i još uvijek nije u blokadi ), a ostalih osam tvrtki mu je ili guašeno ili u blokadi ( tvrtke Universal, Srida Marketing, PRogram Produkcija, Orginalna promocija bavile su se promocijom i marketingom i sve su u blokadi).

Bubalo se nalazi i na listi tvrtki koje su najdužnije: njegova agencija Srida marketing ostala je dužna 67 milijuna kuna! Taj će dug ostati nenaplaćen budući da je i ta tvrtka brisana iz sudskog registra. Poduzeće je brisano na početku ove godine, a jedini podatak koji se može naći jest da joj je direktor Alen Bubalo."



Znači ukupno je dužan najmanje 101 milijun kuna. Što nam govori ovaj slučaj.

Nitko za dotičnog nikad nije čuo, nije bio ni u jednoj stranci, nitko ga nije štitio a natukao je porezni dug od astronomskih 101 milijun kuna!!!!

Ili ga je ipak netko štitio a taj netko su ovi navodno neporočni kadrovi koje štiti, gle čuda, ravnateljica Porezne uprave Nada Čavlović.

Ne treba se čuditi tome, duga je povijest političkog kadroviranja SDPea i HDZea u Poreznoj upravi. Naravno ono što nam drugarica ne želi reći to je da u Poreznoj sjedi 80-90% kadra kojeg je imenovao SDP.

I naravno da je Bubalo nabubao toliki dug uz njihovu obilatu pomoć. Tu će teško proći teza o spriječenosti Nade Čavlović ( odnosno njezinog prethodnika ) jer je Bubala štitio netko iz HDZea.

Jer imao je naš Bubalo duga i kad je 2000. godine došao na vlast SDP, a kao što vidimo njemu se apsolutno ništa nije desilo, nego je uredno nastavio rabotu, uz obilatu pomoć "nedužnih" kadrova Porezne uprave.......



Na kraju svega postavlja se dosta pitanja:

1) zbog čega se trkelja o političkom utjecaju samo jedne opcije kad je očigledno da su obje radile jednu te istu stvar?

2) zašto se ništa nije poduzelo od strane Porezne uprave da se dužnik blokira do namire duga?

3) da li je akcija krenula baš sada nakon što sav porezni kriminal iz razdoblja 2000-2004. pada u vodu zbog zastare, pa se sad može trabunjati samo o odgovornosti HDZea?

4) može li gospođa Čavlović objasniti fenomen no name pojedinaca poput Bubala i sličnih koji nikad nisu prismrdili nijednoj stranci?
5) tko je eutanazirao Financijsku policiju u korist Porezne uprave koja nije radila svoj posao?

Zaključak se sam nameće:

Poreznu upravu bi trebalo dramatično provjetriti po načelu svatko tko je vodio poreznog dužnika i prešutno ga puštao da ne plaća državi porez treba dobiti NOGU U GUZICU!!!! Kakvi su to sad izgovori .....nije se moglo...to je potpuna budalaština....stotine tisuća građana se oporezovalo i prisilno naplatilo im dugove, dakle moglo se i moralo, a oni koji nisu radili svoj posao a bili su za njega plaćeni ne mogu ga nastaviti raditi......


btw 0d 52 mrld kuna poreznog duga 22 mrld se odnose na dužnike koji su umrli i na taj način odlučili zajebat poreznu upravu.........zato Linić malo govori o dugu od 52 mrld, a kad govori o tome koliko bi eventualno mogli naplatiti onda govori o polovici od 30 mrld kn.......
također nije točno da je najveći dug natukao HDZ......rekorder je potpredsjednik tadašnje vlade Slavko Linić sa 14 mrld u manje od 4 godine, a nakon njega je tek na redu Sanader sa 14 mrld za pune 4 godine........eto samo istine radi.......
porezni dug prije dolaska na vlast Slavka Linića 2000.te godine je bio svega 10 mrld u 10 godina a on ga je povećao za 140% u manje od 4 godine
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 22:21   #294
Quote:
Bočko kaže: Pogledaj post
Čitao sam negdje (nisam obrtnik pa ne znam iz prve ruke) da dobiju neki časopis.
evo , sve si rekao.

a kao što ja već rekoh, nisu dugovi s neba pali i većina je rođena na rubu kriminala, a obzirom na količinu , radi se o teškom kriminalu. sve su to napravile osobe, ljudi s imenom i prezimenom. vrlo mali dio slučajno, veći dio s namjerom punjenja svog osobnog proračuna.. ruka je ruku mila.

prošla su vremena kad su četiri familije dobro živjele od jedne trafike ili birtije od 20m2 i svake godine imale keš za novi auto, a svakih pet stan.

no, sad će opet biti oprosta poreznih dugova, pa opet 10g mir. LoL

ajd bok
__________________
fidbek

Zadnje uređivanje tj1 : 02.08.2012. at 22:34.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 02:08   #295
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post

no, sad će opet biti oprosta poreznih dugova, pa opet 10g mir. LoL

ajd bok
A hoce se onda oprostiti dugovi i onima koji imaju kredite u svicarcima ?



ocemo li onda i banke ponovo spasavati ?

Zbog duga za sanaciju banaka iz 1991. Vlada uzima dugoročni kredit

A sve to tako da dizemo nove kredite ?

Sad je vec kamata na te kredite skoro 7 posto

Hoće li obveznice RH dobiti rejting "junka/smeća"?
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 02:46   #296
do sad sam ćoresala i naprezala čorave oči ičitavajući tu jebenu listu. popisala dužnike koje poznam a ima ih iohoho. jedan je zagrebački obrtnik dužan 1 milijun i nešto tisuća kuna državi za sve i svašta, još mu je moj blesavi muž opizdio autogram na kredit koji smo otplatili, tužili istoga, dobili sud a na njemu nema ništa što bi mu mogla oteti. naplatit ću dug nikada.

mene su jebali i blokirali zbor par tisuća kuna jebemimmater a od mojih ušminkanih kompića koji lade jaja pred birtijama a ni jedan nije državi dužan manje od 400 000 kuna ništa. ja kriminalac, oni pošteni i još mi se krevelje i jebu me kak hoću rintati na zemlji, blesava sam, ovakva i onakva. isčitavala sam do stranice br 70, dalje sam popizdila i odustala.

taj dug se nije nakupljao od prekjučer, većini nemaju što oteti jer ih je većina gologuzana koji muljaju i snalaze se i žive 100 puta bolje i lakše od mene. e pa državo nabijem te. i tebe bi ministre samo da si malo mlađi
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 07:25   #297
Quote:
teta-elza kaže: Pogledaj post
e pa državo nabijem te. i tebe bi ministre samo da si malo mlađi
E zato će on tebe, bez obzira na godine, pa čak i ako su djeca od 7.godina na popisu.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 07:48   #298
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Kako bi ti to mogao znati? Očito nisi u poduzetničkim vodama. Tamo ti je divno, med i mlijeko.
Što čekaš, otvori tvrtku za 10 kuna i počni mlatit pare!

Nabrajam konkretne primjere koji su se dogodili ljudima koje poznajem, a ti samo tako pljusneš uvredu ?
Koji je smisao takve komunikacije?



Da je ovo što sam opisao nešto jako neuobičajeno, ponudio bih ti podatke o ljudima na PP . Ali slobodno porazgovaraj sa malim poduzetnicima i obrtnicima, i imat ćeš primjera koliko hoćeš.
Napisao si da je inspektorica protivno zakonu poslala covjeka na sud sto je apsolutno netocno. Ako je zatecen u prekrsaju (ovisno naravno o konkretnom prekrsaju), bez obzira sto je stvar ispravio, slijeduje prekrsajna prijava. Tako je po zakonu i inspektorica nije mogla drukcije postupiti. O tome jesu li takvi zakoni OK ili nisu, se moze raspravljati, ali prvo treba znati sto JEST po zakonu, pa koristim prigodu, sto bi pravnici rekli, da te poucim. A to jesam li iz poduzetnistva ili nisam si potpuno krivo zakljucio. Ja jesam iz poduzetnistva i smatram da neodgovornost politicke vrhuske nikako ne moze biti izgovor za nepostivanje zakona. kakvi god oni bili. Nisam cuo od udruga poslodavaca konkretne prijedloge sto konkretno u zakonima treba mijenjati, vec samo sjede u busiji, pustaju da veliki dogovaraju zakone, pa onda kakti kritiziraju "nepoduzetničku klimu" (a Todoric, Mudrinic i ekipa se samo smijulje). Isto tako, nacelno smatram ako netko utaji porez da to direktno utice na povecanje poreza ostalima.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 09:15   #299
evo drzava najavljuje u tisku da ce odlucno krenuti u naplatu duga.

smijem se opkladiti da ce krenuti od onih s kraja liste.
hiro111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 09:22   #300
Quote:
hiro111 kaže: Pogledaj post
evo drzava najavljuje u tisku da ce odlucno krenuti u naplatu duga.

smijem se opkladiti da ce krenuti od onih s kraja liste.
Kao i uvijek.

Na kraju, jedini popuše oni koji su na kraju liste.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.