Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2014., 10:47   #41
Oduvijek sam mrzila filmove i serije s nasiljem. One u kojima ima klanja još i pogledam ako je ostatak zanimljiv, ali psihičko nasilje i prikaz institucionaliziranog mrcvarenja, to uopće ne mogu gledat. Zato sam vidjela svega dvije ili tri epizode Mad Mena. Mrzim tu seriju.

Masters of Sex tako lijepo pleše oko svega toga da zapravo ne prikazuju život pedesetih, s poniženim sekretaricama, ženama koje se žele dobro udati i ljudima koji su "negro" pa moraju koristiti stražnji ulaz u autobus, nego kroz prizmu svega toga vraćaju nas u naše vlastite oči. Odnosno, to nije priča o "vremenima koja su na svu sreću iza nas" (vraga jesu...), nego o pitanjima koja ostaju aktualna za sva vremena.

Je, malo sam pod dojmom.

Ovaj članak kaže da je "Fight" možda najbolja epizoda ove serije snimljena do sad.

A nema puno toga. Jako je jednostavna priča. I ima sve.

Perfektna televizija. Ali perfektna. Jedna od onih koje vraćaš ispočetka. To će se reprizirati kao Breaking Bad.

(Dobro, ima mane. Ima. Al neću sad o njima. Ne gledam MoS zbog mana, za boga miloga.)

(Upozorenje! Nemojte me napadat da je epizoda dosadna, da nema svježinu i da se ništa ne događa, jer ja ionako nisam vjerodostojna. Ja, naime, gledam Grimm.)
__________________
No Man's Land
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2014., 21:21   #42
meni nije nimalo dosadna, dapace super epizoda i svidja mi se i clanak koji si linkala
__________________
I am SHERlocked
Lendoxia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 10:00   #43
Ova serija je cisto savrsentvo. Bojim se da ce ubrzo zauzeti prvo mjesto mojih all time favourites, koje je dugo vremena drzao Mad Men
A ova posljednja epizoda je bila tako dobro napravljena u svakom pogledu, da ce je tesko nadmasiti bilo koja slijedeca.
Cudi me da je jos uvijek nekako malo poznata, a zasluzuje puuuno vise....
Sakura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:00   #44
Dosadna sezona, so far.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:27   #45
ozbiljno sam razmišljala da prekinem pratiti, postalo je dosadno i repetirajuće .. fight je odagnao takve zamisli .. osobno najupečatljivija ep ove serije, vrijedi gledati zbog ovakvih bisera
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 23:09   #46
Quote:
Sakura kaže: Pogledaj post
A ova posljednja epizoda je bila tako dobro napravljena u svakom pogledu, da ce je tesko nadmasiti bilo koja slijedeca.
najbolja epka cijele serije

Virginia & Masters na momente sam se toliko -ala da me pomalo bilo sram
__________________
When someone accuses you of being “childish,” I think you should take it as a compliment.
Megs is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 08:43   #47
2X3 epizoda mi je ubiti bila dosadna Ok, kemija između Mastersa i Vriđinije i njihovi seksovi ali samo njih dvoje u cijelo epizodi, onako

2X4 je sve popravila.. Šteta što je Virđinija onako "spustila" dr. Lillian, ova se na "samrti" konačno opustila, a ova njoj tako

Vidim gostovao je Odo iz Star Treka (s Lillian)...

Ovaj odnos između Mastersa i njegove žene me zamara
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 23:20   #48
Zar nitko ne prati Masterse?
Meni je ovo baš okej serija, onako čajnaka-serija. Sa seksom.
spondzhie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 09:16   #49
Šališ se? Pa to je najbolje što ima. Naravno da se prati.

Čitam neku kritiku svaki tjedan i ta osoba se stalno žali kako serija "nikamo ne ide" i kako je "razbacana" i slično. A ja baš to volim. Kad zapale duboko analizirat neki odnos ili nekog lika, a sve ostalo ostane visjeti sa strane. Nadam se da autori neće past pod utjecaj ovih što inzistiraju na fck'n strukturi. Ko da nema dosta "strukture" i "usmjerenosti" svuda okolo.

Ne kužim skroz Mastersov odnos s ocem i bratom, ali stvar postaje definitivno jasnija iz epizode u epizodu. Baš mi je to super. Eto. Ta fluidnost radnje i masa likova koji nemaju svi svoje zaokružene vražje priče, meni je to sjajno.

Kostimi su fenomenalni, baj d vej. Glumice way too mršave. Mislim, pa ta količina kostiju i kože nije ni zdrava.
Taj glumac koji glumi Mastersa, hoda sa Sarom Silverman u "stvarnom" životu, ona izgleda zdravije i normalnije od ovih čačkalica u seriji. (Zbilja, kad ti vanzemaljska mršavost odvuče pažnju od dijaloga. Žena koja je upravo rodila drugo dijete ima liniju ko na maturalnoj zabavi? Pretjeruju s tim, kako god da okreneš.)

Žena koja glumi debelu krmaču izgledala bi ko slatka, obla buca da je vidiš na cesti.

Ozbiljno, serija mi je jako draga, ali ovo je totalni minus.
__________________
No Man's Land
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 09:27   #50
Meni je ovo i dalje No.1 serija od svega sto trenutno pratim. Skoro da su mi zamijenili Mad Men (moja all time favourite serija).
Biti ce zanimljivo sad kad budu imali emisiju na televiziji, zanima me kako ce javnost reagirati i kakav ce im biti rejting
Sakura is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 10:31   #51
sa zakašnjenjem odgledah drugu sezonu i na kraju jedino mogu potvrditi ono u što sam bila uvjerena još od studentskih dana - da su svi ti tipovi koji su se bavili istraživanjima sexa u ta sitraživanja krenuli ne radi znanstvenih poriva, već su znanošću pokrivali svoje intimne probleme. Kinsey nije bio oličenje mentalnog zdravlja i imao je problema sa seksualnosti, tražio odobravanje oca i ostale psiho šeme, Masters nije bio ništa bolji. Da sada ne krenem u duboku psihoanalizu, od prve sezone Masters je bio lik s problemima, lik koji bi svaka normalna žena trebala izbjegavati, a ne upustiti se u odnos s njime i upravo zato što se upustila u odnos s njime, Johnsonova je pokazala da je daleko od emancipacije; voljela bih misliti da se u odnos s njim upustila iz oportunističkih razloga, željom za intelektualnim priznanjem, karijerom i kada sam u drugoj sezoni vidjela da je pokupila onog zgodnog frajera nakon boks meča vratila mi se vjera u žensku pamet, ne vjerujem da je taj odnos s Mastersom bio ljubavni, čak niti ljubavnički. Johnsonova se našla u vezi s čovjekom kojem je očito značila daleko više nego on njoj, možda fascinirana vlastitom superiornosti među plahtama i kojeg nije mogla nogirati kada je razvio "problem", a problem je razvio upravo kada je doznao da Virginiji nije dovoljno njihovo znanstveno istraživanje
Masters koji laže vlastitoj ženi po pitanju plodnosti i dozvoljava da se ona psihički izjeda misleći da je problem u njoj (govorimo o 50-tima kada je uloga žene nakon udaje bila da bude domaćica i majka), koji ucjenjuje da bi nastavio svoju studiju, koji suptilno navodi suradnicu na laboratorijsko istraživanje "isključivo u znanstvene svrhe", koji je sam hrpa emocionalnih i seksualnih problema, koji bi još godinama poskrivećki gledao prostituke na djelu da nije bilo JOhnsonove i njene sposobnosti da komunicira i prenosi poruku na potencijalne subjekte istraživanja, na kraju se pokazao i kukavicom, za razliku od Johnsonove koja se bila ustanju odreći i skrbništva nad djecom, samo da se njihovo istraživanje ne prikazuje u krivom svjetlu.

Johnsonovu ne mogu pretjerano strogo suditi jer ju procjenjujem kroz prizmu 50-tih godina, a kako su žene tretirane u to vrijeme već je viđeno u Mad men i ovdje još jednom ponovljeno. Nema puno razlike u odnosu Draperovih i Mastersovih i zato sam na scene u kojima je Libby objasnila Robertu svoj život i kako se osjeća i na kraju napravila prvi korak, spontano viknula aleluja i praise the lord Inače Jocko Sims ... gdje je to savršenstvo bilo do sada?!?

Imala bih još toga za tipkati, ali ovo sam morala izbaciti negdje
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 10:58   #52
SEASON 3






Quote:
Showtime’s acclaimed series Masters of Sex has garnered Emmy and Golden Globe nods for Best Drama, and will make its hotly anticipated return on July 12.

još malo još malo

Virginia mi je predivna u trejleru
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 12:13   #53
^^

jedva čekam
Virginia i Libby

Zadnje uređivanje Megs : 14.06.2015. at 12:48.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 12:56   #54
Wuhuuu

Poster je preeedivan

Quote:
lie kaže: Pogledaj post
Virginia mi je predivna u trejleru
Ispravak Virginia je uvijek predivna

Odbrojavam
__________________
When someone accuses you of being “childish,” I think you should take it as a compliment.
Megs is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 15:25   #55
Nevjerojatno mi je da ovu seriju malo tko gleda. Kad vidiš koje serije imaju masu postova na forumu... 100 ljudi, 100 ćudi, jel... :-)
mlaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 14:07   #56
Na Pickboxu već ima i s03e04, a tek je sutra premijera u SAD-u! Sljedeće epizode dodavat će 24h nakon premijere.
Adriancija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 19:08   #57
Quote:
Adriancija kaže: Pogledaj post
Na Pickboxu već ima i s03e04, a tek je sutra premijera u SAD-u! Sljedeće epizode dodavat će 24h nakon premijere.
Zašto bi ITKO plaćao Pickbox, kad imamo Zaljev?

Inače, ne gledam ovu sezonu uopće. Ne znam zašto. Negdje sam pročitala lošu kritiku, mislim da je to razlog...
__________________
No Man's Land
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 13:49   #58
Dobra je treća sezona druga mi je, osim scena sa Mastersom i Johnsonicom, bila užasno dosadna.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 22:38   #59
prijavljujem se na ovu temu! Gledam drugu sezonu i lagano sam se navukla.
plavi medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 00:06   #60
Gledat ćemo i iduće ljeto MoS

Showtime Renews Ray Donovan, Masters of Sex for Season 4


Quote:
It’s a good day for the creative teams behind Ray Donovan and Masters of Sex. Showtime renewed both summer dramas for fourth seasons today, announcing the news at the Television Critics Association summer press tour.
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:30.