Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2012., 13:09   #1
Regionalne televizije (zbirni topic)

Dobio sam dopuštenje od moda da otvorim topic o regionalnim televizijama.
Ovdje možete pisati kritike, pohvale i prijedloge o svim hrvatskim regionalnim televizijama...
(Tipa NeT, Z1, Tv jadran, RiTv, Vox....)
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 13:38   #2
najbolji je NeT. puno su bolji i od nekih nacionalnih televizija
M.Williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 13:47   #3
Net ima jako dobar program... ali su ukinuli dnevnik sa voditeljima i studiom i sad idu samo vijesti... Nisu ni ostale loše... RiTv ima serija i filmova, osječka isto, Tv jadran ima filmova, F1...
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 18:00   #4
TV Jadran ima užasnu grafiku/sliku.
NeT mi se čini najkvalitetniji, RiTV također. Osječka, STV, VTV, pa i Z1.
MystSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 21:22   #5
Istina... Tv jadran bi hitno trebao novu grafiku i tehniku... I bilo bi dobro da se udruže sa ostalim televizijama pa naprave regionalnu mrežu televiziju i tako bi bili konkurentniji na hrvatskom tržištu... Imaju F1 sa ostalim televizijama, još zajednički dnevnik, par serija, par sapunica, neki muzički show, talent show (reality)... I mogli bi biti bolji od sadašnjih acionalnih televizija...
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 21:25   #6
U mojem domu se često gledaju regionalne televizije. I po mom mišljenju najbolji je NeT, daleko ispred ostalih, bolji i od nacionalnih televizija...Evo upravo smo gledali Sedmu silu s Ozanom Bašić....odlična emisija..Sviđaju mi se i njihova javljanja uživo, to nisam vidio ni kod jedne druge regionlane televizije... Nije loša niti RITV,Z1, a najgora mi se čini Jabuka , i po kvaliteti slike i po programu koji emitiraju...
pis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 21:55   #7
trebate viditi tv dalmaciju... strava živa... slika i program u globalu... najgora televizija u Hrvatskoj... definitivno...
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 09:46   #8
Quote:
hrco1908 kaže: Pogledaj post
trebate viditi tv dalmaciju... strava živa... slika i program u globalu... najgora televizija u Hrvatskoj... definitivno...
vjeruj mi nisu
M.Williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 10:59   #9
liće na tv zagreb 70- ih godina...
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 11:33   #10
...ajmo priču malo okrenuti u drugom pravcu.

Koja je budućnost ovakvih regionalnih TV programa? Po meni nikakva. Cijeli njihov program se svodi na loše voditelje, "puštenje" reklamanih panoa ili oglasa uz glazbu, regionalne vijesti, poneki low,low budget dokumentarac ili za koji euro, a najčešće valjda badava, nabavljeni strani program, filmove koje besplatno legalno skineš na netu i intervjui sa loklanim močnicima koji taj tv program i finaciraju te Sve u svemu - lokalna radio postaja koju gledaš. S time da je radio, mislim, jeftinija varijanta. U HR , barem trenutno, nema finacijskih i ljudskih resursa koji mogu takve TV programe napraviti kvalitetnim i barem malčice ih približiti ozbiljnim TV postajama.
Naravno, da ima tu i dobrih i kvalitetnih ljudi i ideja, ali sve skupa - nedovoljno da se od svih napravi jedan iole ozbiljni tv program.
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 12:02   #11
Ja mislim da mogu imati budućnost, ali da trebaju imati svježe i inovativne ideje kao što je bila zadnja sa Formulom 1. F1 je pravi dokaz da se i lokalne televizije mogu izboriti za nešto kvalitetno, ako imaju želju i volju... Sa F1 su privukli T com kao sponzora i tako su jako smanjile troškove (ako ne i potpuno), a dobili prihod od reklama. Mislim da bi tako trebali nastaviti i otkupljivati filmove, serije, dogovorit se sa nekim (pa makar to bio i grand) pa da naprave glazbeni show, talent show, otkuzpit još neki sportski događaj... F1 je imao jako veliku gledanost na lokalnim televizijama, pa ne vidim zašto i ostali sadržaji nebi imali veliku gledanost... Jedino mi je cudno sto regionalne televizije nemaju nikakvog smisla za estetiku... logo u boji, spice za emisije bez ikakve estetike, kao i studia... što im je tako teško dati 5 minuta više vremena pa napravit to da lici na nešto...

Zadnje uređivanje hrco1908 : 19.02.2012. at 12:13.
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 12:09   #12
A i tv jadran ima jako puno reklama i to od nacionalnih firmi poput B.neta, saponije, cinestara, konzuma, ožujskog, erste banke...

Zadnje uređivanje hrco1908 : 19.02.2012. at 12:59.
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 13:59   #13
F1 je do sad bio iznimka, a ne pravilo. Plus što je sam prijenos F1 osuđen na uspjeh. Jedino je kratkovidnost jačih TV kuća i njihova orijentiranost na sasvim drugačiju vrst programa i nezaintersiranost za sportske događaje omogučila da se F1 prenosi na loklanim tv postajama. Uostalom, da netko da prava za prijenos EP u nogometu bilo kojoj od tih TV kuća - normalno je da bi im se isplatilo. No ponavljam, to nije smisleno ili rezultat dugorične vizije nego splet okolnosti.

Nadalje, što se tiče reklama "jakih" igrača - što misliš koliko oni para daju RTL-u, HTV-u ili Novi, a koliko regionalnima. Mislim da je novac koji oni daju za reklamu na svim tim postajam manji nego pare koju daju samo jednoj od nacionalnih TV kuća.

Što se tiče produkcijski zahtjevnijih projekata - regionalne tv kuće jednostavno nemaju nikakvu šansu iz jednog jednostavnog razloga - nemaju opremu i logistiku potrebnu za takvu vrst "posla". Ista stvar je i sa otkupom iole relavatnijih serija - tko će dati novce za prikazivanje, ne znam, bilo kojeg CSI na TV Jadran...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 14:05   #14
pa ne sam tv jadran... udruže se u mrežu televizija npr. NeT- osječka- RiTv- Vox- Tv Jadran- DuTv- Sbtv... pokrili bi najveći dio hrvatske, bili bi jači zato što bi udružili kapital, imali bi novinarske jedinice u svakoj regiji i mogli bi napraviti kvalitetne vijesti, kao nacionalna mreža bi mogli privući sponzore i oglašivače, mogli bi zajedno uložiti u tehniku i program... Eto formula za uspjeh...
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 16:28   #15
@hrco 1908 slažem se s tobom..
npr.kad bi se uložilo malo više truda i novca (barem u početku) mogli bi i oni postizat malo veću gledanost, normalno sa boljim programom.
prvo bi trebali smisliti ideje i nove koncepte, zatim bi trebali izgraditi studije (barem virtualne, ali ih lijepo "urediti"), napravit špice, izreklamirat se u novinama, osvježavat web stranice i slično...

meni bi bilo ok kad bi ovakav raspored imali npr. ta grupacija kanala (NeT, Osječka TV, RiTV, TV Jadran, SBTV, itd.):
06:00-09:00 Nešto kao dobro jutro samo s manje sponzoriranih sadržaja, ugl.neka mozaična emisija sa gostima i zanimljivim i ležernim temama
09:00-10:00 Crtani filmovi (sinkronizirani)
09:00-11:00 Spotovi (a u donjem djelu ekrana neke poruke koje šalju gledatelji, neznam tipa: sretan rođendan ljubici )
11:00-12:00 1x2 (to je ona emisija o klađenju, samo u osvježenom izdanju i da nije sve onako monotono)
12:00-12:30 Dnevnik (dakle sve lokalne tv snimaju priloge, tj.jadran snima priče sve koje se tiču ovog dalamtinskog i primorskog kraja, osječka snima gore baranju, slavoniju, neznam sad)
12:30-13:30 Program same lokalne televizije (dakle to je program šta sama televizija pripremi, tipa. Bez pardona, TV jadran, dok na NeT-u ide neka njihova emisija)
13:30-15:00 Reprizni program od prošlog dana (repriza domaćeg talk showa/ repriza dok.programa)
15:00-17:00 Mozaična popodnevna emisija
17:00-17:30 Dokumentarni program
17:30-18:00 Vijesti (vijesti koje snimi svaka televizija svoju verziju npr. tv jadran prikazuje svoje "vijesti", net svoje...)
18:00-18:30 Talk show, domaći
18:30-19:00 Kulinarska emisija, domaća
19:00-19:45 Dnevnik (dnevnik kao i u podne, samo produženo izdanje)
19:45-20:00 Lokalne reportaže (svaka lokalna snima nešto iz svog kraja)

Prime time bi ja svaki dan drugačiji program, npr.
ponedjeljkom - političke emisije
utorkom - humoristični program (domaći i strani)
srijedom - dokumentarci (domaći i strani)
četvrtkom - emisije magazinskog tipa (poput provjerenog)
petkom - neki normalni reality koji nije dosad bio u rh
subotom i nedjeljom - filmske večeri

prime time: od 20 do 23h

23:00-23:15 Vijesti
23:15-23:30 Lokalne vijesti
23:30-00:30 Serija (neka horor serija, misterij...)
00:30-01:00 Kulinarska emisija, domaća, (REPRIZA)
01:00-03:00 Astro show
03:00-06:00 reklame, marketing
M.Williams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 21:12   #16
ja se nadam da ovo čitaju ovi s regionalnih televizija i da se udruže i naprave svi zajedno još bolji program...čini mi se da je sazrelo vrijeme za to...a i dobro bi došla konkurencija ovim nacionalnim zatupljivačima magle....
pis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 21:12   #17
Jajančev Dnevnik i Blaževa Radionica na Net-u je donekle onaj dio koji je još malo besmislen, al ipak za neke ljude donekle samo za smijeh, no Net je najbolji od svih regionalnih, u to se slažem.

Al Jabuka... 5 puta ponavljaju jednu te istu svoju špicu prije reklama, i isto tako nakon reklama, a da i ne zaboravimo onaj kviz 123 navečer.
Tom.K is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 23:51   #18
Dakle, super je ideja da bi lokalci trebali imati zajednički program veći dio dana i onda da bi nešto mogli i postići. To bi bilo super. Ali... Prema važećem zakonu Vijeća za el. medije, ako se nešto nije promijenilo, stoji činjenica da lokalna televizija, ukoliko se odluči na udruživanje s nekom drugom TV, mora proizvoditi minimalno 70 % vlastitog programa (svoja regija), a da 30 % može biti zajednički. Tako da bi prema tome mogli napraviti nacionalne vijesti, prikazati jednu seriju, neku utakmicu i ode 30 %. Ništa od zajedničkog jutarnjeg programa i slično. Nažalost...
slowmo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 00:32   #19
sve se može dogovoriti, samo treba imati volje, može se dati prijedlog vladi za promjezu zakona, kad će već mjenjati zakon o HRTu, zašto nebi mjenjali zakon i o lokalnim televizijama...
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 11:39   #20
Nije točan taj podatak oko umreženja..to je staro..mislim da se može umrežiti koliko hoću osim što moraju 20 % programa proizvoditi lokalno..
pis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:28.