Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2020., 07:40   #121
Quote:
eustahijebrzica kaže: Pogledaj post
Ovo i je remote posao.
TS je američka firma, taj najveći klijent za kojeg radimo je također američka firma.

A što se Red Hat-a tiče, ako tu ima možda 10 ljudi sve skupa koji bi mogli i RHCSA položiti... pali bi već na kreaciji particija, s KVM-om ne radimo skoro ništa, hardver i provisioning rade ili botovi ili ekipe u DC-ima.

O ispitima... ajd pliz ne. Za juniora je 80% stvari koje ionako stalno radiš, ostalih 20% pod jedan bi trebao znati, pod dva nije da moraš imati 100% da prođeš. Dalje neću.
Pa doma ucis i kad naucis ides polagati rhce.
crvenipapagaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2020., 12:15   #122
Quote:
Ilon kaže: Pogledaj post

Glede Osijeka, glavni baja je čelavi klošar koji samo obećava neka brda i doline ali onda na kraju svakoga ispali, misli da bi svi eto trebali biti sretni što rade za 3800 i trpiti njegove fore koje se svode na to da svakome tko nešto ne zna govori da je retardiran, njemu se u šupak uvlači neki stari prdonja od preko 40 godina koji je sebi priskrbio neku sobicu na zadnjem katu i tamo kad udjete očigledno je da lik puši koliko sve smrdi i taj tip je dokazano najveći druker i pakaš, on ne radi pozive a glavno da svi drugi mogu raditi.
Da se nadovežem na Osijek office i par brabonjaka koji tamo rade.
Taj ćelavi kloš je ozbiljni mentol tj. jedan glasni, iskompleksirani i egocentrični kromanjonac koji mrzi sve osim nekolicine jadnika koji mu se uvlače u njegovu svrbljivu guzicu.
Radi se o duboko oštećenoj osobi koja se iživljava na drugima onako kako mu se digne.
Onaj samodopadni 40+ šarlatan što si je prisvojio prostoriju mu je bff i teški dupelizac koji sve prenosi ćelavcu i onom hrkljavcu s dužom kosom koji je ranije prešao s windowsa odjela.
To vam je sveto trojstvo debilkOSa kojima se svi podsmijavaju iza leđa.
Pametni ih debelo ignoriraju jer znaju da takvim neljudima nije mjesto u uredu već negdje dalje. Da ameri znaju kakav trulež drže u firmi, poslali bi ih kući svojim majkama.
whatso3v3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2020., 13:11   #123
preuštogljeno za moj ukus. pozitivno je što nećeš raditi ni jedan sat neplaćenog prekovremenog. baš paze da je sve po ps-u što se tiče prava radnika.
buli6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2020., 21:46   #124
Prijavio sam se za poziciju Junior Accountant nedavno i 10. sam imao testiranje.
Zna li netko koliki rezultat traže na wonderlicu (rijesio sam 29/50, ali nisam 100% siguran da je sve tocno, iako se engleskim sluzim svakodnevno, svejedno mi su mi ona pitanja sa sinonimima i sl. bila poteska.. )?

I vidim ovdje informacije uglavnom za windows/linux support pa me zanima je li netko radio u odjelu za računovodstvo?
andi0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2020., 22:53   #125
Quote:
andi0807 kaže: Pogledaj post
Prijavio sam se za poziciju Junior Accountant nedavno i 10. sam imao testiranje.
Zna li netko koliki rezultat traže na wonderlicu (rijesio sam 29/50, ali nisam 100% siguran da je sve tocno, iako se engleskim sluzim svakodnevno, svejedno mi su mi ona pitanja sa sinonimima i sl. bila poteska.. )?

I vidim ovdje informacije uglavnom za windows/linux support pa me zanima je li netko radio u odjelu za računovodstvo?
Imao si wonderlic za accountant poziciju? Kakvi manijaci, ajde jasno mi je da su nama za support to stavili jer ono kao brzina pod pritiskom, imamo sla vrijeme i sl.

Rezultat ti je 50% mislim da moraš imati uvjet za prolaz, onda idu intervjui.
Ilon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2021., 13:52   #126
TS je stancaona ticketa, ako imas nekog iskustva ne ici tamo. L2/L3 ljudi vecinom nesto znaju ali bilo je i onih koji su dosli kod nas na razgovor pa nisu prosli ali s druge strane je bilo par top ljudi.
praetorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2021., 13:59   #127
Moje iskustvo s Touch Supportom je bilo dosta čudno i na kraju jako razočaravajuće...

Imao sam tada već neki posao i tražio novi. Bolji, naravno.

Prijavio se u Touch, dobio link na neko Wonderlic IQ testiranje, obavio testiranje i za par dana me zvala ljubazna mlada dama (M.A.C.) da bi vlasnik Alex molio ljubazno da ponovim testiranje pred webcamom jer da im je sumnjiv rezultat.

To me prvo zateklo, ali ajde, nasmijao se i ponovio testiranje s nadzorom preko webcama. Dobio isti test, pa je i rezultat bio barem isti, ako ne i bolji, pa sam dobio i ispriku što sumnjaju u mene

Nakon toga - razgovor s njihovim voditeljem Supporta, par tehničkih pitanja gdje se i nisam proslavio (po mom mišljenju), ali sam za par dana dobio feedback da sam i tu bio dobar. I dobio poziv za interview sa vlasnikom.

E to je bio razgovor, vlasnik Toucha i ja na Skypeu, pretresali sve zadatke, career path i edukaciju i sve, kao javio mi se on jer sam "top candidate", bit ću L2/L3 začas, pa manager, voditelj nekog odjela, a na kraju je rekao "Regarding your salary, I don't understand those things you have, kunas... Talk to my people in Zagreb."

Iako sam ja lakonski ustvrdio da možemo mi razgovarati i u dolarima, razgovor je tu stao. Uglavnom - on mi nudi posao, napredovanje i sve, samo da za plaću ne pitam. Prvi "red flag" recimo.

Nazvao po uputi šeficu financija u Zagrebu, predstavio se, rekao što joj vlasnik poručio za mene i da dogovorimo plaću početnu, pa za 3-6 mjeseci već bude bolje, ima Alex neki plan za mene.

I onda šok. Žena mi mrtva-'ladna kaže da mi nude plaću nekih 30-ak% MANJE od plaće za koju sam tada radio. U malom gradu izvan Zagreba. Gdje je prosjek plaća jedva 2/3 zagrebačkog prosjeka.

Ništa se ja tu nisam dao smesti, mislio sam da gospođa nije čula ili shvatila što joj govorim, pa ja opet, ja sam taj i taj, evo sad sam bio na Skypeu s vlasnikom, rekao je to i to, pa dajte onda ponudu u skladu s dogovorenim.

Ma kakvi. Ista ponuda plus 500kn putnih troškova. O.o
Što onda ostalima nude, koji nisu kao "top candidate" vlasniku?

Napisao sam mu mail, rekao sam mu da hvala na komplimentu i njegovom planu za mene, ali da mi ne pada napamet mijenjati posao za debelo manju plaću+putovanje u Zagreb u raznim smjenama i da je to sve skupa smiješno.

Onda još jedan Skype poziv - zvao me je da me nagovori da ipak potpišem, ali nije ni on povećao ponudu.

Na kraju sam ostao zbunjen cijelim tim procesom, a sad vidim da je očito takva politika.

A ovo da ljude iz TS-a svi jedva čekaju zaposliti - zapošljavao sam ljude za support team jedne manje strane tvrtke sa uredom u Zagrebu i kandidat koji je radio u Touchu nije prošao ni prvi krug provjere iskustva i engleskog jezika, tako da... Pffffffff....
__________________
A woman's shoulders are the front lines of her mystique, and her neck, if she's alive, has all the mystery of a border town. A no-man's land in that battle between the mind and the body.

Zadnje uređivanje DiComo : 23.02.2021. at 14:00. Reason: Dopuna informacija
DiComo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2021., 14:03   #128
sad cu biti zao i reci da bi top kandidat trebao znati editirati post a ne dvaput isto poslati
praetorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2021., 14:23   #129
Quote:
praetorian kaže: Pogledaj post
sad cu biti zao i reci da bi top kandidat trebao znati editirati post a ne dvaput isto poslati
Hvala na dojavi, server me odlogirao, pa nisam ni vidio da imam dupli post (radio sam edit, a ne novi post). Forum.hr ima svoju volju, nema tu kako forumaš hoće...

I nisi zao. Ne razumiješ ti taj pojam, izgleda... Više si "zajedljiv" ili "sitničav".

Precijenio si se...
__________________
A woman's shoulders are the front lines of her mystique, and her neck, if she's alive, has all the mystery of a border town. A no-man's land in that battle between the mind and the body.
DiComo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2021., 15:39   #130
hahahaha uglavnom, moj savjet stoji, osim ako to nije neki prvi posao koji radis, nema ti se smisla tamo javljati, ako imas iskustva, bilo sto drugo.
praetorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2021., 20:11   #131
Quote:
praetorian kaže: Pogledaj post
hahahaha uglavnom, moj savjet stoji, osim ako to nije neki prvi posao koji radis, nema ti se smisla tamo javljati, ako imas iskustva, bilo sto drugo.
U zadnjih pola godine javio sam se na skoro sve pozivne centre koje znam i nitko mi nije ni odgovorio osim Touch Supporta.

Da li se malo situacija poboljšala ili je i dalje sranje?

Inače sam već radio i u Top Shopu i u Vipnetu jako dugo pa imam iskustva, ne znam da li se isplati doći a moram pod hitno promijeniti posao.
Ingvar25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 02:23   #132
Quote:
Ingvar25 kaže: Pogledaj post
U zadnjih pola godine javio sam se na skoro sve pozivne centre koje znam i nitko mi nije ni odgovorio osim Touch Supporta.

Da li se malo situacija poboljšala ili je i dalje sranje?

Inače sam već radio i u Top Shopu i u Vipnetu jako dugo pa imam iskustva, ne znam da li se isplati doći a moram pod hitno promijeniti posao.

Što si radio u Top Shopu i Vipnetu? Zanima te billing/sales ili neki od tehničkih odjela, koji su velikom većinom Linux?

Ja mogu samo reći za ovog našeg najvećeg klijenta/kompaniju.

Stvari se jesu i nisu popravile. Početne plaće su i dalje šrot, a onda dijelom zbog slabog mentoringa a dijelom jer zapošljavamo ljude koji nemaju baš iskustva (a bome ni volje u nekim slučajevima) ostaješ na toj lame L1 plaći relativno dugo... recimo godinu dana u prosjeku.

On the other hand, bonusi se puno bolje i veće isplaćuju nego prije, tu se može dosta para dodati, plus L2 nije više ograničen na samo Support. Sada se može na L2 i u sklopu Monitor ili Abuse, koji su puno manji timovi, ali ako se tamo uspiješ uvući i proći te ispite, imaš nelošu plaću a 98% vremena radiš sa strojem (nema tu poziva i četova)

Ali opet, ovisi što želiš i očekuješ od te firme. Ako hoćeš dosta zanimljiv start za Linux servere, onda nije loše doći i probati.
eustahijebrzica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2021., 01:16   #133
Quote:
annay kaže: Pogledaj post
Znači veliko razočaranje. Prijavila sam se na natječaj objavljen u ožujku za radno mjesto u računovodstvu. Nakon što sam poslala CV i zamolbu, javili su mi se mailom u kojem su mi poslali link na testiranje. Testiranje je na engleskom jeziku sasatvaljeno od tri dijela. Ukupno trajanje on line testiranja je približno jedan i pol sat. Nakon nekoliko dana su me pozvali na on line razgovor za posao. Intervjuirala me mlada djevojka, rekla bih, sigurno 10 godina mlađa od mene, postavljajući uobičajena i općenita pitanja, tipa gdje se vidite za 10 godina. Dakle, o strukovnom dijelu uopće nismo razgovarali. Intervju je bio dijelom na engleskom, dijelom na hrvatskom jeziku. Prije intervjua su mi poslali kratak test engleske gramatike. Dakle, sve je to u redu, ali kada smo došli do dijela u kojem smo dotaknuli plaću sam ostala u šoku kakvu plaću nude za posao kojem je radno vrijeme isključivo popodne dakle od 12-20 h ili od 14-22 h navečer. Riječ je o američkom modelu računovodstva i to im je opravdanje da plaćaju 4800 bruto! Mislim skoro sam pala sa stolice. Pitam se, kako je moguće da smo mi sami sebi dozvolili da nas stranci gaze sa tako malim, ponižavajućim plaćama? Koliko god to bilo zakonski opravdano, dozvoljeno, mi to sebi ne bi smjeli dozvoliti. Tko može preživjeti sa plaćom od 4800 bruto (oko 3000 neto)? Znači u hrvatskoj se obavlja račnovodstvo za američke tvrtke po užasno niskim cijenama. Koliko čitam komentare, nije to jedini odjel u kojem iskorištavaju.
Koliko vidim već mjesecima imaju otvorene pozicije i još uvijek je oglas aktivan. U svakom slučaju

4800 bruto je 3840 neto jer nema poreza ni prireza. to je pretpostavljam bilo za Junior Accountant? ja sam se nedavno bila prijavila i rješavala neke testove, čini mi se od dva dijela, ne tri. uglavnom, opet je potrebna velika brzina za logičke testove i vjerojatno sam nedovoljno zadataka riješila i nisu me dalje zvali. ali slažem se sa svim ostalim što je napisano, također i s onim što je ranije napisala također kolegica knjigovotkinja. nema šanse da taj posao radim za manje od 5000 neto. bilo mi je privlačno što je moja struka a rad od doma jer iako volim rad u uredu, iz nekog razloga od nedavno mi je bolje da radim od doma
lilith forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2021., 11:37   #134
Touchsupport - financije

Ukoliko imate iskustva, najbolje ih je zaobici, iz vise razloga:
1) Konstantno ste u poziciji da nekog morate "povlaciti za rukav", vezano za pitanja (na koja cesto ne dobijete odgovore, ili ti odgovore nakon par dana).
2) Radite sa kolegama iz Bjelorusije kojima ENG nije jaca strana, pa je ponekad tesko uspostaviti dobru komunikaciju.
3) Radi se iskljucivo u popodnevnim smjenama, te ukoliko server zbog preopterecenja "padne" u vecernjim satima, taj posao se mora odraditi van vase smjene.
4) Rijec je o outsorcingu poslova koji su u SAD-u skupi, te im je jeftinije koristiti neadekvatnu radnu snagu iz Istocne Evrope.
5) Nema kvalitetne edukacije, a treba uzeti u obzir da se posao odvija remotely.
6) Veliki broj ljudi odlazi nakon par mjeseci, sto nije ni cudno, te su zbog toga natjecaju uvijek otvoreni.
7) Shift lead su mahom osobe bez iskustva, imaju volju, ali tesko mogu hendlati vise stvari odjednom.

Ukoliko nemas iskustva, TS je dobra prigoda za usvojiti osnove GAAPA, ali preporucam neke druge firme gdje mozes usvojiti vise znanja, i gdje se posao ne odvija remote.
PS. cisto da docaram nacin poslovanja, zaposlili su osobu koja je u HRV dosla iz Tajlanda (nemam nis protiv), ali koja gotovo da i nema iskustva u accountingu, te su je zaposlili jer je vjerojatno pristala na njihove uvjete.
Angie22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2021., 10:56   #135
Zna netko za sta uopce imas customer support ? Za koju firmu ili liniju posla.
I za IT support intern, sta se uopce radi.
__________________
I see no changes. Wake up in the morning and I ask myself: Is life worth living ? Should I blast myself ?
92marko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2021., 17:08   #136
Quote:
Ingvar25 kaže: Pogledaj post
U zadnjih pola godine javio sam se na skoro sve pozivne centre koje znam i nitko mi nije ni odgovorio osim Touch Supporta.

Da li se malo situacija poboljšala ili je i dalje sranje?

Inače sam već radio i u Top Shopu i u Vipnetu jako dugo pa imam iskustva, ne znam da li se isplati doći a moram pod hitno promijeniti posao.

Evo mogu ti primjer iz bliske okoline dati. Frend radio u TS, dosao do L2, pucao na nocne i dobru lovu mogao pohvatati. Ali to mu je bila samo odskočna daska, sada radi za stranu tvrtku, za nekoliko k $ . Ako zelis, mozes pohvatati znanje i onda nakon toga traziti bolji posao. Sto u sustini, vecina ljudi i radi .
Lokica01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2022., 18:17   #137
Poz ekipa!
Ima li tko iskustva za podijeliti vezano za junior accountant/accountant u TS?
Mlin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:55.