Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2016., 12:37   #1
Darko Koren, župan i potencijalni kandidat za predsjednika Hrvatske seljačke stranke

Darko Koren je na televiziji javno istaknuo da će se kandidirati za predsjednika Hrvatske seljačke strane. “Apeliram na predsjednika Beljaka, a bit će do sljedeće izborne skupštine, pozivam ga da ukine suspenzije i javno ističem da ću se kandidirati za predsjednika stranke na sljedećim unutarstranačkim izborima”, istaknuo je Koren na kraju TV emisije.

"25 godina sam u politici i stranci, ne pamtim takvo autokratsko ponašanje i želju za tim da netko klekne pred nekog", dodao je, no kaže da ga cijela situacija ne može odbiti ili obeshrabriti od toga da se bavi politikom."

"Ja nisam u HSS ušao radi Kreše Beljaka. Ne pada mi na pamet svoj stranački put projektirati na osnovi odnosa s Krešom Beljakom. Nije puno ljudi izašlo iz HSS-a, poznato je da je Branko Hrg zbog svojeg nezadovoljstva oko sporazuma s SDP-om učino taj korak, no ja nisam i neću."

"Činjenica je da sam se protivio promjeni smjera stranke, i potpisivanju koalicije s SDP-om, iznio sam javno stavove, no to nisu bili samo moji stavovi, nego stavovi doneseni na županijskom odboru HSS-a moje županije, gdje sam ja predsjednik, jednoglasno. Dakle, ja sam prezentirao stavove članstva, i sada zbog toga snosim odgovornost", ispričao je Koren.

"Odluka Beljaka nadilazi ovlasti koju bi predsjednik sebi trebao stavljati kao teret, mislim da se o tom pitanju treba raspraviti na Glavnom odboru, ali najprije ukinuti suspenzije i prekinuti trenutačni period u HSS-u koji ostavlja žučan trag."

"Ostat ću na putu na kojem sam bio do sada, moj pogled je prema desno, ali ne razmišljam o odlasku iz HSS-a niti odlasku u HDZ. Želim demokratski djelovati u HSS-u", stav je Korena, koji kaže i da je sam odlučio iznijeti svoju kandidaturu za šefa stranke, "nakon što je vidio da mnogi koji su na čelnim pozicijama u HSS-u nisu ništa pametniji, bolji ili uspješniji od njega", pa smatra da bi vlastitim angažiranjem mogao vratiti stabilnu situaciju u stranci.

Darko Koren predsjednika HSS-a Krešu Beljaka optužuje za „nezabilježen koncept kontrolirane demokracije u kojem eliminira protivnike i delegate kako bi doživotno bio predsjednik stranke“.

"Ovo je sumrak stranačke demokracije. Beljak pokazuje svoje lice svaki dan kada svoje odluke mijenja iz dana u dan, prvo daje potpise Vladi, pa ne daje. Ljudi na terenu su razočarani i nadam se da će oni koji i dalje podržavaju Beljaka shvatiti o čemu se radi. Ovo graniči s katastrofom, i mogu reći da je poslije Puniše Račića Krešo Beljak napravio najveću štetu stranci. Račić je pucao u čelnike stranke, a Beljak u cijeli HSS" izjavio je Darko Koren.
Blamsbary is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 13:07   #2
Podrska Korenu I tim pravim istinskim HSSovcima....
Neka se rijese trojanaca I postave HSS na noge...
Uvik mogu imati izmedju 7-10 mandata al ne darovanih neko glasackih...
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 13:14   #3
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Podrska Korenu I tim pravim istinskim HSSovcima....
Neka se rijese trojanaca I postave HSS na noge...
Uvik mogu imati izmedju 7-10 mandata al ne darovanih neko glasackih...
To je točno, a Darko Koren i Marijana Petir rade zajedno i zajedno će voditi HSS.

"Velika je nesreća za Hrvatsku to što se danas na čelu HSS-a nalazi politički uličar i trgovac Krešo Beljak, koji je svojom pojavom ne samo u HSS-u, nego i na ukupnoj hrvatskoj političkoj pozornici dobrim dijelom umanjio pozitivan korak koji je u hrvatskom političkom javnom diskursu donio Andrej Plenković. Svojim totalno nedemokratskim, apolitičnim i nasilničkim ponašanjem Beljak je hrvatsku političku scenu zagadio još mnogo više nego što je većina hrvatskoga naroda vjerovala da je to moguće. Krešo Beljak ne samo da ni u kojem pogledu ne pripada Radićevoj Hrvatskoj seljačkoj stranci, nego je on danas opasnost i za cijelu hrvatsku političku scenu."

"Premda sam već bio siguran da je Beljak dokrajčio HSS uz pomoć svoga mentora Zlatka Tomčića, koji je nedavno izjavio da on podržava skretanje HSS-a ulijevo, tj. koaliciju s Milanovićevim neokomunističkim SDP-om, europarlamentarka i dugogodišnja vodeća dužnosnica HSS-a Marijana Petir, koja se u zadnjih nekoliko dana vrlo hrabro i oštro u javnosti suprotstavlja Beljakovu diktatorskom vođenju HSS-a, uvjerila me da sam ipak pogriješio. No, ne dobije li taj hrabar i odgovoran čin Marijane Petir većinsku potporu među članstvom HSS-a, od Beljakova odlaska s dužnosti predsjednika te stranke neće biti ništa. Krešo Beljak svojim je dosadašnjim ponašanjem pokazao da je spreman na sve i kako mu ne pada napamet svojevoljno odstupiti sa sadašnje dužnosti prvoga čovjeka u HSS-u. Osim članova HSS-a Marijani Petir svoju potporu trebaju dati i drugi dijelovi hrvatskoga društva koji žele uljuditi hrvatsku političku scenu i kojima nije u interesu da politički nitkovići poput Beljaka gurnu Hrvatsku na nepovratan put kaosa i propasti. "

"Pozivam sve istinske radićevce i sve članove HSS-a diljem Hrvatske koji žele spriječiti Beljakovo pokapanje HSS-a da otvoreno i bez straha pokažu svoj neposluh Kreši Beljaku. Iako bi on to možda želio biti, Beljak, nasreću, nije ni Tito ni Staljin, koji su imali neograničenu vlast u Partiji i državi. Koliko god bila nesavršena, demokracija u Hrvatskoj nam svima pruža pravo i mogućnost da se oštro i otvoreno suprotstavimo onim političarima koji nas žele vratiti u totalitarnu i nedemokratsku prošlost. Pali su Josipović i Milanović. Past će i njihov sluga i ideološki istomišljenik Krešo Beljak. U to sam jako siguran."

"Na samom kraju obraćam se i četvorici saborskih zastupnika HSS-a da zbog Hrvatske i budućnosti Hrvatske seljačke stranke ponude svoju suradnju Andreju Plenkoviću i HDZ-u. Tim će činom u velikoj mjeri pridonijeti ne samo toliko potrebnoj stabilnosti nove Vlade, nego i dugoročnom očuvanju svojeg obraza. Ako im ni to nije važno te ako su u igru ušli zbog političke ambicije, što nikako nije nelegitimno, onda im je daleko profitabilnije surađivati s HDZ-om nego biti u oporbi četiri godine i nakon toga otići u povijest kao izdajnici HSS-a i Stjepana Radića. A sve zbog jednog politički opasnoga čovjeka, a u ranoj mladosti sitnoga kriminalca u osobi Kreše Beljaka." (Antun Babić)
Blamsbary is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 13:20   #4
Ok, vidim da si unutra...
Kakav je trenutni operativni odnos??
Ima li mogucnosti da se makne Beljak ili ne...

Mislim da tu morate REALNU PROCJENU napraviti da nebude nismo znali....
Jedno je imati zelju I volju I legitiman cilj al sa druge strane ruke daju
dosta moralno upitni sefovi podruznica koji oce NESTO....

Tako da matematikom se baviti ovih dana...I to realnom.

Znaci u tom zecu lezi grm..hahaha Tomcic Zlatkec....mislio sam da je van HSSa...
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 13:40   #5
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Ima li mogucnosti da se makne Beljak ili ne...

Mislim da tu morate REALNU PROCJENU napraviti da nebude nismo znali....
Jedno je imati zelju I volju I legitiman cilj al sa druge strane ruke daju
dosta moralno upitni sefovi podruznica koji oce NESTO....

Tako da matematikom se baviti ovih dana...I to realnom.

Znaci u tom zecu lezi grm..hahaha Tomcic Zlatkec....mislio sam da je van HSSa...
Rješenje je suspenzija svih suspenzija! Obaviješteno je i Ministarstvo uprave o svemu što nije u skladu sa zakonom. Ministarstvo uprave bi moglo poništiti donesene odluke. Nakon toga će se povući suspenzije za Darka Korena, Marijanu Petir i preko 100 delagata na izbornoj skupštini. Slijedi legalna izborna skupština i na njoj pad Kreše Beljaka koji si može osnovati neki novi HSS u skladu sa svojim svjetonazorom. Jedina nada za spas HSS-a je čvrsti savez Marijane Petir i Darka Korena, koji će HSS vrati na demokršćanski put!
Blamsbary is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 17:56   #6
Gledala sam danas konferenciju i držim fige njemu i Petirki da vrate HSS tamo gdje oduvijek prirodno pripada.

A i zgodan mi je čovjek.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 18:01   #7
Thumbs up

Quote:
Blamsbary kaže: Pogledaj post
Rješenje je suspenzija svih suspenzija! Obaviješteno je i Ministarstvo uprave o svemu što nije u skladu sa zakonom. Ministarstvo uprave bi moglo poništiti donesene odluke. Nakon toga će se povući suspenzije za Darka Korena, Marijanu Petir i preko 100 delagata na izbornoj skupštini. Slijedi legalna izborna skupština i na njoj pad Kreše Beljaka koji si može osnovati neki novi HSS u skladu sa svojim svjetonazorom. Jedina nada za spas HSS-a je čvrsti savez Marijane Petir i Darka Korena, koji će HSS vrati na demokršćanski put!
Sritno !!!
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 22:24   #8
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Gledala sam danas konferenciju i držim fige njemu i Petirki da vrate HSS tamo gdje oduvijek prirodno pripada.

A i zgodan mi je čovjek.
I ja im držim fige. Meni je isto zgodan, ali prepustim ti ga ako ti je baš jaaako zgodan.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 22:42   #9
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
I ja im držim fige. Meni je isto zgodan, ali prepustim ti ga ako ti je baš jaaako zgodan.
Awww, baš si draga. Al ne trebaš prepuštati, možemo se skupa diviti.

Vidiš da nam se nađe ukus na istoj liniji.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 23:33   #10
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Podrska Korenu I tim pravim istinskim HSSovcima....
Neka se rijese trojanaca I postave HSS na noge...
Uvik mogu imati izmedju 7-10 mandata al ne darovanih neko glasackih...
HSS ne može samostalno osvojiti ni za saborski klub. SDP im je previše dao mandata.

I ako se HSS prebaci ponovno na desnu stranu, lijevi dio HSSa će glasati za SDP.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 23:42   #11
Quote:
Blamsbary kaže: Pogledaj post
To je točno, a Darko Koren i Marijana Petir rade zajedno i zajedno će voditi HSS.

"Velika je nesreća za Hrvatsku to što se danas na čelu HSS-a nalazi politički uličar i trgovac Krešo Beljak, koji je svojom pojavom ne samo u HSS-u, nego i na ukupnoj hrvatskoj političkoj pozornici dobrim dijelom umanjio pozitivan korak koji je u hrvatskom političkom javnom diskursu donio Andrej Plenković. Svojim totalno nedemokratskim, apolitičnim i nasilničkim ponašanjem Beljak je hrvatsku političku scenu zagadio još mnogo više nego što je većina hrvatskoga naroda vjerovala da je to moguće. Krešo Beljak ne samo da ni u kojem pogledu ne pripada Radićevoj Hrvatskoj seljačkoj stranci, nego je on danas opasnost i za cijelu hrvatsku političku scenu."

"Premda sam već bio siguran da je Beljak dokrajčio HSS uz pomoć svoga mentora Zlatka Tomčića, koji je nedavno izjavio da on podržava skretanje HSS-a ulijevo, tj. koaliciju s Milanovićevim neokomunističkim SDP-om, europarlamentarka i dugogodišnja vodeća dužnosnica HSS-a Marijana Petir, koja se u zadnjih nekoliko dana vrlo hrabro i oštro u javnosti suprotstavlja Beljakovu diktatorskom vođenju HSS-a, uvjerila me da sam ipak pogriješio. No, ne dobije li taj hrabar i odgovoran čin Marijane Petir većinsku potporu među članstvom HSS-a, od Beljakova odlaska s dužnosti predsjednika te stranke neće biti ništa. Krešo Beljak svojim je dosadašnjim ponašanjem pokazao da je spreman na sve i kako mu ne pada napamet svojevoljno odstupiti sa sadašnje dužnosti prvoga čovjeka u HSS-u. Osim članova HSS-a Marijani Petir svoju potporu trebaju dati i drugi dijelovi hrvatskoga društva koji žele uljuditi hrvatsku političku scenu i kojima nije u interesu da politički nitkovići poput Beljaka gurnu Hrvatsku na nepovratan put kaosa i propasti. "

"Pozivam sve istinske radićevce i sve članove HSS-a diljem Hrvatske koji žele spriječiti Beljakovo pokapanje HSS-a da otvoreno i bez straha pokažu svoj neposluh Kreši Beljaku. Iako bi on to možda želio biti, Beljak, nasreću, nije ni Tito ni Staljin, koji su imali neograničenu vlast u Partiji i državi. Koliko god bila nesavršena, demokracija u Hrvatskoj nam svima pruža pravo i mogućnost da se oštro i otvoreno suprotstavimo onim političarima koji nas žele vratiti u totalitarnu i nedemokratsku prošlost. Pali su Josipović i Milanović. Past će i njihov sluga i ideološki istomišljenik Krešo Beljak. U to sam jako siguran."

"Na samom kraju obraćam se i četvorici saborskih zastupnika HSS-a da zbog Hrvatske i budućnosti Hrvatske seljačke stranke ponude svoju suradnju Andreju Plenkoviću i HDZ-u. Tim će činom u velikoj mjeri pridonijeti ne samo toliko potrebnoj stabilnosti nove Vlade, nego i dugoročnom očuvanju svojeg obraza. Ako im ni to nije važno te ako su u igru ušli zbog političke ambicije, što nikako nije nelegitimno, onda im je daleko profitabilnije surađivati s HDZ-om nego biti u oporbi četiri godine i nakon toga otići u povijest kao izdajnici HSS-a i Stjepana Radića. A sve zbog jednog politički opasnoga čovjeka, a u ranoj mladosti sitnoga kriminalca u osobi Kreše Beljaka." (Antun Babić)
Inače taj Babić dolazi iz Australije, pa me ne čudi njegova retorika. Ono kada Hercegovci iz Australije uče domovinske Hrvate o domoljublju. Meni je to smiješno.
Samo me čudi kakve veze on ima sa Radićem. Njegovi su više privrženi poglavniku, ako ćemo biti iskreni.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.