Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2017., 00:42   #4481
Krajem aprila mi dolazi svekrva na 2 sedmice,ja vec imam nocne more o tome.Muz i ja smo o tome pricali danas,ja zapocela ,rekoh "hoces stati uz mene ako tvoja mama krene nesto opet pricati" kaze on "nece nista biti" i odmah krenu kako ja ne mogu nikako da prihvatim da ce ona doci ,nije vidjela bebu 6 mjeseci a ja bezobrazno pricam a ona nije jos ni dosla.U biti sam samo htjela potvrdu da ce me podrzati ako ona bude pravila probleme a on se nasao uvrijedjen...i onda je krenula prica kako on nece dozvoliti da ga odvojim od majke itd.i tu smo se posvadjali i ja sam mu nabrojala sve iz proslosti sto mu zamjerim...a on odgovorio "branio sam te uvijek ali uvidjam da je mama za sve u pravu bila"

Ne znam sta zelim ovim,,valjda da cujem vasa misljenja,jesam li u pravu ili je greska sto zelim unaprijed da nesto odlucim u vezi ovoga? ja zaista mislim da ce ona nesto napravit,ko prati moje komentare zna zenu
sarajka89 is offline  
Old 09.04.2017., 07:27   #4482
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Krajem aprila mi dolazi svekrva na 2 sedmice,ja vec imam nocne more o tome.Muz i ja smo o tome pricali danas,ja zapocela ,rekoh "hoces stati uz mene ako tvoja mama krene nesto opet pricati" kaze on "nece nista biti" i odmah krenu kako ja ne mogu nikako da prihvatim da ce ona doci ,nije vidjela bebu 6 mjeseci a ja bezobrazno pricam a ona nije jos ni dosla.U biti sam samo htjela potvrdu da ce me podrzati ako ona bude pravila probleme a on se nasao uvrijedjen...i onda je krenula prica kako on nece dozvoliti da ga odvojim od majke itd.i tu smo se posvadjali i ja sam mu nabrojala sve iz proslosti sto mu zamjerim...a on odgovorio "branio sam te uvijek ali uvidjam da je mama za sve u pravu bila"

Ne znam sta zelim ovim,,valjda da cujem vasa misljenja,jesam li u pravu ili je greska sto zelim unaprijed da nesto odlucim u vezi ovoga? ja zaista mislim da ce ona nesto napravit,ko prati moje komentare zna zenu



Znaš šta - daj probaj živjeti iz dana u dan. Ne razmišljati šta će biti sutra, nego prilagoditi se situaciji kada nastane i rješavati je u datom momentu. Pa je onda ili mirno riješiti ili se posvađati na pasja kola i cijeli dan se duriti.
I to je bolje nego se danima, tjednima, mjesecima unaprijed opterečivati šta će i kako će MOŽDA biti.
Sjetila si me jedne moje frendice koja je udavala kćer, prija joj od dana upoznavanja nije sjela, zapravo i prije nego ju je upoznala osobno jer su joj "dobronamjerni" ljudi napričali o njoj svoje verzije vlastitih osobnih dojmova i onda ona meni govori - ma kaj bude ona meni, ja budem nju ovak, ja budem njoj onak.......oladi curo, prvo djela - onda sankcije.

Ti, veliš, znaš unaprijed da će svekrva nešto napraviti. Iz iskustva znaš i šta će napraviti. Ma kakav si mi ti to ratnik da ne znaš isplanirati liniju obrane ili protuudara a imaš tjedne unaprijed vremena pripremiti se i razraditi ih?
Sa ovoliko iskustva koliko tvoja situacija traje, ti bi to da u trifrtaljjedan i tri minute ujutro otvoriš oke morala biti u stanju napraviti.
Pusti muža, ne uvlači ga u osobne sukobe - zavali mu se u krilo,štipni ga za guzu, poseksajte se, smijte se zajedno, ne upropaštavaj si brak sa svekrvom i svojim problemima sa njom.
Stabilnost braka i ljubav nisu u kamenu uklesani, podložni su modifikacijama, ovisni su o okolnostima i uvijek su na tankom ledu koji kada jednom napukne svakim daljnjim udarcem, potresom, puca sve brže i sve dalje.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 09.04.2017., 08:20   #4483
Sveki s osmjehom, fino u krasni ako je tako.

Ako pljuje hranu jer je neslana skuhaj sutra juhu i u njen tanjur kilo soli.

Ako je prašnjavo u 7ujutro joj uleti iznad glave s krpom. Al osmjeh ne gubi.
Tih 2tj su ti za čas gotova. Mora vidit unuče.

Al muzeva izjava
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 09.04.2017., 08:34   #4484
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post


Znaš šta - daj probaj živjeti iz dana u dan. Ne razmišljati šta će biti sutra, nego prilagoditi se situaciji kada nastane i rješavati je u datom momentu. Pa je onda ili mirno riješiti ili se posvađati na pasja kola i cijeli dan se duriti.
I to je bolje nego se danima, tjednima, mjesecima unaprijed opterečivati šta će i kako će MOŽDA biti.
Sjetila si me jedne moje frendice koja je udavala kćer, prija joj od dana upoznavanja nije sjela, zapravo i prije nego ju je upoznala osobno jer su joj "dobronamjerni" ljudi napričali o njoj svoje verzije vlastitih osobnih dojmova i onda ona meni govori - ma kaj bude ona meni, ja budem nju ovak, ja budem njoj onak.......oladi curo, prvo djela - onda sankcije.

Ti, veliš, znaš unaprijed da će svekrva nešto napraviti. Iz iskustva znaš i šta će napraviti. Ma kakav si mi ti to ratnik da ne znaš isplanirati liniju obrane ili protuudara a imaš tjedne unaprijed vremena pripremiti se i razraditi ih?
Sa ovoliko iskustva koliko tvoja situacija traje, ti bi to da u trifrtaljjedan i tri minute ujutro otvoriš oke morala biti u stanju napraviti.
Pusti muža, ne uvlači ga u osobne sukobe - zavali mu se u krilo,štipni ga za guzu, poseksajte se, smijte se zajedno, ne upropaštavaj si brak sa svekrvom i svojim problemima sa njom.
Stabilnost braka i ljubav nisu u kamenu uklesani, podložni su modifikacijama, ovisni su o okolnostima i uvijek su na tankom ledu koji kada jednom napukne svakim daljnjim udarcem, potresom, puca sve brže i sve dalje.
Da slazem se. Ne mješat njega u sukob između njih.
ALI njegova majka je njegova majka i shodno tome kod nje njegova rič piza više nego njena i ako on stane na stranu nje kao supruge.

Moj muz je na mojoj strani u svim našim svađama i prepirkama. Prvo zena sam mu, djecu mu rodila, odgajam. Drugo vidi da sam u pravu. Teće ako sam i u krivu muz nikad nije na strani kontra mene, ni ja kontra njega.

EDIT: nemoj mi reć da će time što tepa muzu i ne zabrinjava ga tim što prezivljava sa svojom materom?
Jesi ti svoju ćer isto poučila da muzu sjedi z krilu svaki put kad joj nešto smeta?
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 09.04.2017., 09:35   #4485
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Da slazem se. Ne mješat njega u sukob između njih.
ALI njegova majka je njegova majka i shodno tome kod nje njegova rič piza više nego njena i ako on stane na stranu nje kao supruge.

Moj muz je na mojoj strani u svim našim svađama i prepirkama. Prvo zena sam mu, djecu mu rodila, odgajam. Drugo vidi da sam u pravu. Teće ako sam i u krivu muz nikad nije na strani kontra mene, ni ja kontra njega.

EDIT: nemoj mi reć da će time što tepa muzu i ne zabrinjava ga tim što prezivljava sa svojom materom?
Jesi ti svoju ćer isto poučila da muzu sjedi z krilu svaki put kad joj nešto smeta?
Točno, majka je majka, ali riječ žene mora uvijek više vrijediti od riječi majke. Majci poštovanje i ljubav djeteta prema majci, odanost prema roditelju, ali sa ženom se dijeli i živi život, živi dvije trećine života.
No, problem nastaje kada tih riječi ima previše, kada se situacije nižu ko na tekućoj traci - zna to zamoriti, dopizditi, tipa pričice "to je vuk, to je vuk". Pa kada vuk zaista dođe, više se ne vjeruje na riječ.

I moj muž je uvijek i oduvijek bio na mojoj strani, čak i onda dok sam ja bila u krivu - pred svekrvom, općenito u javnosti. O tome da nisam bila u pravu smo razgovarali u četiri oka - ne tipa ti nisi u pravu, nego sa argumentima zašto nisam bila u pravu.

Krivo si shvatila komentar sjedenja u krilu - mislila sam na općeniti tip načina bračnog života - opuštenost, ležernost, svakodnevnu komunikaciju koja naravno ima daleko opširniji opus načina ponašanja od onih par pobrojanih, no, u tome, takvom načinu, zapravo najveću ulogu ima tip osobnog karaktera koji određuje način iskazivanja emocija i načina doživljavnja i življenja života koji to dopušta ili ne dopušta. A karakter se izgrađuje kroz cijeli život i moguće ga je mijenjati ako se ima volje i snage za to.
Ne na licemjerno rješavanje trenutnih problema.

Ma da, djeca usvajaju ponašanja roditelja, jer zapravo uče iz njega i primjenjuju viđeno kasnije kroz život.
Zapravo svi problemi i proizlaze iz tog iz promatranja i usvojenog ponašanja okoline te primjenom istog nastaju problemi kod osoba koje ne mogu selektirati dobro i loše, te loše odbaciti a samo ono dobro primjenjivati.

Neće sarajka ništa dobroga postići svakodnevnim kljucanjem muža po mozgu riječima - tvoja mama meni radi ovo, ono. Jedino što će se iz toga izroditi je averzija prema njoj samoj. Morati će naučiti sve sitne probleme rješavati sama, a samo za one velike, u kojima sama ne uspijeva sama tražiti njegovu pomoć.

Jedan moj prijatelj mi je ispričao svoje probleme međuobiteljske komunikacije - doveo snahu u kuću, roditelji je nisu prihvaćali, bilo je pakosti, vrijeđanja, pokušavalo se to prevazići na razne načine.
Puklo je kada snaha zbog preopterečenosti poslom nije stigla skuhati ručak, a roditelji mu rekli - kaj ta kravetina radi, kad bude ručak skuhan?
Poslao ih je u vražju mater i odselili su, istoga dana.
Hoću reći da sve ima svoj momenat i način reagiranja , razlog i težinu.
Kvocanje i maltretiranje nije isto.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 09.04.2017., 10:50   #4486
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Točno, majka je majka, ali riječ žene mora uvijek više vrijediti od riječi majke. Majci poštovanje i ljubav djeteta prema majci, odanost prema roditelju, ali sa ženom se dijeli i živi život, živi dvije trećine života.
No, problem nastaje kada tih riječi ima previše, kada se situacije nižu ko na tekućoj traci - zna to zamoriti, dopizditi, tipa pričice "to je vuk, to je vuk". Pa kada vuk zaista dođe, više se ne vjeruje na riječ.

I moj muž je uvijek i oduvijek bio na mojoj strani, čak i onda dok sam ja bila u krivu - pred svekrvom, općenito u javnosti. O tome da nisam bila u pravu smo razgovarali u četiri oka - ne tipa ti nisi u pravu, nego sa argumentima zašto nisam bila u pravu.

Krivo si shvatila komentar sjedenja u krilu - mislila sam na općeniti tip načina bračnog života - opuštenost, ležernost, svakodnevnu komunikaciju koja naravno ima daleko opširniji opus načina ponašanja od onih par pobrojanih, no, u tome, takvom načinu, zapravo najveću ulogu ima tip osobnog karaktera koji određuje način iskazivanja emocija i načina doživljavnja i življenja života koji to dopušta ili ne dopušta. A karakter se izgrađuje kroz cijeli život i moguće ga je mijenjati ako se ima volje i snage za to.
Ne na licemjerno rješavanje trenutnih problema.

Ma da, djeca usvajaju ponašanja roditelja, jer zapravo uče iz njega i primjenjuju viđeno kasnije kroz život.
Zapravo svi problemi i proizlaze iz tog iz promatranja i usvojenog ponašanja okoline te primjenom istog nastaju problemi kod osoba koje ne mogu selektirati dobro i loše, te loše odbaciti a samo ono dobro primjenjivati.

Neće sarajka ništa dobroga postići svakodnevnim kljucanjem muža po mozgu riječima - tvoja mama meni radi ovo, ono. Jedino što će se iz toga izroditi je averzija prema njoj samoj. Morati će naučiti sve sitne probleme rješavati sama, a samo za one velike, u kojima sama ne uspijeva sama tražiti njegovu pomoć.

Jedan moj prijatelj mi je ispričao svoje probleme međuobiteljske komunikacije - doveo snahu u kuću, roditelji je nisu prihvaćali, bilo je pakosti, vrijeđanja, pokušavalo se to prevazići na razne načine.
Puklo je kada snaha zbog preopterečenosti poslom nije stigla skuhati ručak, a roditelji mu rekli - kaj ta kravetina radi, kad bude ručak skuhan?
Poslao ih je u vražju mater i odselili su, istoga dana.
Hoću reći da sve ima svoj momenat i način reagiranja , razlog i težinu.
Kvocanje i maltretiranje nije isto.
Moj muz ima oči i vidi, jasno mu je što se radi protiv mene.
Od prvog dana je rekao : ti i moja mater se nećete slagati, ona zeli da joj nevista bude rob i da joj šuti na prigovore a ti nisi rob nikad nikome. Imaš predug jezik i prejak karakter za nju. To je tako nakraju i bilo.

Pred neko vrijeme je mom muzu govorila kako ništa ne radim kako on i kuću i posao drzi u svojim rukama.
Ne vidi da sam ja doma, da ja dok je on na poslu imam dvoje djece u rukama, da sam imala i njegovu baku u kući koju sam hranila, kupala i presvlačila, vodila doktorima.. Kuhala, prala, čistila, peglala svu robu od gaćica do košulja, hlaća odjela, brinula o kući i dvorištu, psu, pomagala u poslu ako je bila velika gužva, dizala se svaku noć.
A problem je bio jer bi ja otišla frizeru, na kavu, van s prijama, na kavu s braćom ili prijama, kupit sebi nešto.
Nikad ničiju pomoć nisam trazila i onda sam ja bila na njenom piku jer eto u tom perijodu bi čuvao on djete.. U njeno vrijeme kako kaze djeca su bila majčina briga i majke su ih 90% vremena čuvale. Mm trebaju njegova djeca i oni trebaju njegovu pažnju i vrijeme koje je samo njihovo.

Ona vidi samo trud svog sinčića ne vidi trud mene, ni bilo kog drugog.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 09.04.2017., 11:13   #4487
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Moj muz ima oči i vidi, jasno mu je što se radi protiv mene.
Od prvog dana je rekao : ti i moja mater se nećete slagati, ona zeli da joj nevista bude rob i da joj šuti na prigovore a ti nisi rob nikad nikome. Imaš predug jezik i prejak karakter za nju. To je tako nakraju i bilo.

Pred neko vrijeme je mom muzu govorila kako ništa ne radim kako on i kuću i posao drzi u svojim rukama.
Ne vidi da sam ja doma, da ja dok je on na poslu imam dvoje djece u rukama, da sam imala i njegovu baku u kući koju sam hranila, kupala i presvlačila, vodila doktorima.. Kuhala, prala, čistila, peglala svu robu od gaćica do košulja, hlaća odjela, brinula o kući i dvorištu, psu, pomagala u poslu ako je bila velika gužva, dizala se svaku noć.
A problem je bio jer bi ja otišla frizeru, na kavu, van s prijama, na kavu s braćom ili prijama, kupit sebi nešto.
Nikad ničiju pomoć nisam trazila i onda sam ja bila na njenom piku jer eto u tom perijodu bi čuvao on djete.. U njeno vrijeme kako kaze djeca su bila majčina briga i majke su ih 90% vremena čuvale. Mm trebaju njegova djeca i oni trebaju njegovu pažnju i vrijeme koje je samo njihovo.

Ona vidi samo trud svog sinčića ne vidi trud mene, ni bilo kog drugog.
To je problem tih starijih generacija, pa i moga godišta još uvijek, koje su bile naučene na strogo podijeljene muško - ženske poslove, a nemaju potencijala sagledati cijelokupnu situaciju i promjene u načinu života sadašnjice. Rad u kući, za obitelj, se zapravo nije smatrao poslom koji zahtjeva fizički angažman i vrednuje se jer ne doprinosi financijskom buđetu o kojem ovisi zapravo opstanak obitelji - novac je taj koji je potreban za sve resurse koje obitelj treba i troši, i uvijek se smatrao najvrijednijim doprinosom obiteljskom životu. Otuda je valjda i proistekao onaj izraz - hranitelj obitelji.
Kada to sagledaš iz toga kuta, možeš razumjeti svekrvu, iako je to dakako ne opravdava. Ali lakše ćeš prevazići nelagodu koju ti takvim svojim stavom priređuje. A i iz toga možeš izvući način na koji ćeš joj parirati, oduprijeti se njezinom stavu.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 09.04.2017., 12:56   #4488
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
To je problem tih starijih generacija, pa i moga godišta još uvijek, koje su bile naučene na strogo podijeljene muško - ženske poslove, a nemaju potencijala sagledati cijelokupnu situaciju i promjene u načinu života sadašnjice. Rad u kući, za obitelj, se zapravo nije smatrao poslom koji zahtjeva fizički angažman i vrednuje se jer ne doprinosi financijskom buđetu o kojem ovisi zapravo opstanak obitelji - novac je taj koji je potreban za sve resurse koje obitelj treba i troši, i uvijek se smatrao najvrijednijim doprinosom obiteljskom životu. Otuda je valjda i proistekao onaj izraz - hranitelj obitelji.
Kada to sagledaš iz toga kuta, možeš razumjeti svekrvu, iako je to dakako ne opravdava. Ali lakše ćeš prevazići nelagodu koju ti takvim svojim stavom priređuje. A i iz toga možeš izvući način na koji ćeš joj parirati, oduprijeti se njezinom stavu.
Ja nemam potrebu natjecanja s njom. Rodila je mog muza, ljubav mog zivota. Ima pravo da je mm iz tog aspekta poštuje ali ja neću ni dozvolit da mi ona kroji zivot, neće ni on jer je taj tip. Voli prqvedno i pošteno, voli svoj kruh steć sa svojih 10 prstiju. Njoj se to nikad nije sviđalo dapače uvjek je tezila da joj se ostane uz nju i da bude u toj kući sa svojom obitelji. Recimo mm je nebi 2tj. Prihvatio da mu zivi u kući jer voli svoj mir i zva da zena unosi nesklad u nas odnos.

Ja samo zelim da ako me već ne voli ima poštovanja prema meni kao prema zeni svog sinčića i majci njezine unučadi. To većina zena tu i trazi.
Ja znam da je njoj teško vidit kako ja na drigači način odgajam klince, kako ih učim nekim drugim stvarima, kako gradim poprilično otvoren odnos s njima.

Ona se treba prilagodit tome da su sad nova vremena i da je kakva takva ravnopravnost došla.
Meni je prvi put dala savjet slušaj muza i kad ti nešto ne paše uli vode u usta i šuti.
Meni je to morbidno i bolesno, zar da budem rob i dluškinja samo zato što imam pi***?
Zar da on bude u pravu i kad je kriv? Zar da on ima odriješene ruke a ja doma uz štednjak stojim?

Ja to svom djetetu nebi rekla, nikad, svoj stav i svoje ja treba glasno izreć. Puštat druge da pričaju i kroje tvoj zivot mi je suludo.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 09.04.2017., 13:05   #4489
Lee Anabel je vise u onom sto ja zelim reci

Johabi,mene su najvise uvrijedile rijeci moga muza,bi li tebe uvrijedilo da ti kaze sve to? ovako mi djeluje kao zesci mamin sin,dok smo zivjeli u zajednici svadjao se i on sa njom,ali sada je hvali ...cak govori stvari poput "ko to nije imao problema u zajednici" u pokusaju da relativizira i smanji probleme,i to mi ide na zivce.Bas me plasi kakav ce biti kad ona dodje u goste,plasi me da ce na sve sutjeti samo da nebi "majku kraljicu" uvredio..u tom slucaju sta mogu
sarajka89 is offline  
Old 09.04.2017., 13:38   #4490
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Lee Anabel je vise u onom sto ja zelim reci

Johabi,mene su najvise uvrijedile rijeci moga muza,bi li tebe uvrijedilo da ti kaze sve to? ovako mi djeluje kao zesci mamin sin,dok smo zivjeli u zajednici svadjao se i on sa njom,ali sada je hvali ...cak govori stvari poput "ko to nije imao problema u zajednici" u pokusaju da relativizira i smanji probleme,i to mi ide na zivce.Bas me plasi kakav ce biti kad ona dodje u goste,plasi me da ce na sve sutjeti samo da nebi "majku kraljicu" uvredio..u tom slucaju sta mogu

Pričekati da dva tjedna prođu? Razvesti se? (znaš da se za "razvesti se" šalim, nikada to nikome zbog tako banalnih problema ne bih predložila)
Jednostavno ne spominati svekrvu kada ona nije pokraj vas dvoje, u vašoj blizini, ne pitati o čemu muž i ona razgovaraju telefonom ako to ne utječe direktno na vaš odnos. Istini za volju može utjecati indirektno, kada se zbog njezinih upliva u vašu intimu mijenja njegova percepcija prema tebi - e, to je onda već veliki problem.
Veliš, uvrijedio te odgovor muža.
A dobro znaš kako on reagira na tvoje insistiranje da se unaprijed odredi i bira stranu.
To ti je isto kao da znaš da vatra opeče, ali ti svejedno gurneš prste u nju. I onda veliš - joj.

A da pokušaš sumirati vaš odnos, odvagnuti kako se tvoj muž odnosi prema tebi kada ste sami i kada ne spominjete njegovu majku, i on nije pod pritiskom dijeljena emocija na dvije strane? Brak ok? Vaša intima, suživot kada nema nikakvih problema ok?
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 09.04.2017., 13:45   #4491
Mene cudi da je jos s tobom. Ne zbog mame nego zbog tebe.
Na zalost zapamtim svaku glupost koju procitam pa mi je jako poznata tvoja prica.
Stvarno ga previse jasis. Na tvojoj je strani (bar je bio) ali to ti nije dosta. Svatko bi popizdio da mu pljujes po mami ma kakva bila. A o psovanju mrtvog oca necemo.
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 09.04.2017., 17:39   #4492
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
Mene cudi da je jos s tobom. Ne zbog mame nego zbog tebe.
Na zalost zapamtim svaku glupost koju procitam pa mi je jako poznata tvoja prica.
Stvarno ga previse jasis. Na tvojoj je strani (bar je bio) ali to ti nije dosta. Svatko bi popizdio da mu pljujes po mami ma kakva bila. A o psovanju mrtvog oca necemo.
Ovo je vec netacno,nisam mu nikada psovala,to je bila tema o drugoj osobi,,,sto jasno pise u tekstu
sarajka89 is offline  
Old 09.04.2017., 18:38   #4493
Opusti se i uživaj... nemoj da ti aždaja kvari doživljaj la la




Lako je reći šuti i istrpi kada se radi o tuđim živcima i osjećajima. Razumijem da si napeta ali čuvaj živce kada zmaj dođe. Zato samo probaj što manje dati da te isprovocira a puno toga prepusti sinu i majci.,
Ti bebu van i u šetnju a sinu predloži ili čak rezerviraj večeru sa mamicom.
Neka skupa kuhaju ili mu predloži da je odvede u šoping, šoping i šoping.
Što dulje budu skupa manje će se obožavati obzirom na njen "umilno dragi, zabavan i inteligentan " karakter.

Muž ti je iznimno glup i nezreo, kada ide ovo govoriti ženi koju maltretira njegova mama, pa bi ti trebala koji puta usred ili neposredno prije intimnog čina naglo ustati i reći " Joj ne možemo to raditi... tvoja mama je uvijek u pravu kada tvrdi da to ne trebva osim vikednom. Ne možemo to sada dušo, ne želiš valjda da razočaramo tvoju majku. Što bi ona rekla ? "
Digneš se i odeš u kuhinju.
Onda ti uzmi ili daj njemu telefon neka pita mamu smijete li vi raditi one stvari jer kada mu je već mama uvijek u pravu i za sve autoritet.
Ponovi to po potrebi svaki puta dok ne skonta ali bez svađe, prebacivanja i sa ozbiljnim izrazom lica.
Onak' brižno
Zato jer tvoj mužić ovo namjerno govori da te povrijedi (zna gdje si slaba i nesigurna - njegova mama i ti) pa i ti isto igraj malo zločesto.
Bome bi ja i nazvala ali ja sam huncut i takav bi uostalom dobio vritnjak da mi gura svoju mamu pod autoritet svemira i da me uspoređuje sa njom. To uspoređivanje žene sa majkom, sestrom, kumom, bivšom, traženje da je vaka ili naka to samo budaletine rade.
Srećom nisam imala iskustvo ovakve ludače kao tvoja svekrva a i ja sve okrenem na šalu, diplomaciju plus kaj me zaboli kaj o meni misli nečija mama, tetka, sestra, tetec Štef, ujna Bara, susjeda Mara itd.

Možeš tako a možeš i njemu reći kako i ti sada konačno misliš da je žena u pravu kada te htjela odmaknuti od sina. Bude li te pitao zašto, ti reci kako je stvarno bila u pravu kada je htjela spriječiti tvoje vjenčanje sa njim. Sada tek vidiš da je stvarno bila u pravu i da ti nije željela zlo.
Kužiš što ti želim reći ?

Opusti se. Doći će, otići će.
Hoćeš li dati da ti priušti živčani slom... stvar je u tebi.
Najviše je bude pogodilo kada vidi da te ne diraju njene gluposti.
Samo reci dobro i oukej pa napravi po svom.
Mame zmajevi postaju svete i bezgrešne proporcionalno udaljenosti i vremenu bez njihovih drama. Što su dalje to su svetije i bolje.
Zato sin treba biti što bliže sa takvom vrstom iscrpljujućih mama. On a ne ti.
Samo se smješkaj, bebu u ruke i van u grad. Ona neka misli o tebi što hoće... to nije tvoja primarma zadaća. Mislim... usrećiti njegovu mamu, zadiviti njegovu mamu itd.
Vidiš da žena ima misiju: razoriti ti brak. Glupi sin joj puno pomaže u toj misiji ali ti ne moraš. Kužiš ?
Jednu vrstu ljudi prezirem. To su podmuklice i "samo je meni teško i meni je najteže pa izvolte me slušati" Tvoja svekrva je baš takva a sin joj vidim, jako sliči u tome. Oboje su malo podmukli.
Možeš joj i reći u šali (kada podbada ) kako bi je obožavali kineski umjetnici.
Kada pita zašto, ti reci kako oni vole crtati zmajeve i zmije.

Bude li opet dramila sa repertoarom " buhuhuu majka sam ti, jedina, ja ti moram biti kao žena, svuda trebam ići ja, ja želim sve što i ona, mene treba slušati, ona je gadura a ja svetica, ja sam najglavnija" ti je ozbiljno par puta pitaj želi li i spavati sa vlastitim sinom u vašem krevetu, kada je toliko navalila.
Želi li se udati za njega kada toliko želi njemu biti kao žena a vidi se da joj nedostaje muško. To sve mirno pitaj.
Par puta za redom, kao papagaj.
Reci da bi bilo dobro pitati i ostatak familije o tome jer svi imaju dojam da ona to želi.
Ovo gore upotrijebi jedino i jedino onda ako ti stvarno bude 5 do 12 i na rubu si eksplozije joj pokažeš vrata. Samo onda.

btw. bez obzira na njenu gnjavažu i podmetanje pokušaj svome mužu ne nametati stalno pod nos " tvoja mama je ovo, tvoja mama je ono".
Prešuti neke stvari i bavi se sobom. Bude li te otvoreno napala, slobodno pričekaj da on urgira a ako ne urgira na otvoreno vrijeđanje, napad pred bebom zamoli je da sutra napusti vaš stan. Tako je najbolje.

Zadnje uređivanje pozitivax : 09.04.2017. at 19:35.
pozitivax is offline  
Old 09.04.2017., 19:00   #4494
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Lee Anabel je vise u onom sto ja zelim reci

Johabi,mene su najvise uvrijedile rijeci moga muza,bi li tebe uvrijedilo da ti kaze sve to? ovako mi djeluje kao zesci mamin sin,dok smo zivjeli u zajednici svadjao se i on sa njom,ali sada je hvali ...cak govori stvari poput "ko to nije imao problema u zajednici" u pokusaju da relativizira i smanji probleme,i to mi ide na zivce.Bas me plasi kakav ce biti kad ona dodje u goste,plasi me da ce na sve sutjeti samo da nebi "majku kraljicu" uvredio..u tom slucaju sta mogu
U cijeloj toj priči - tvom mužu je najteže.
On je između dvije vatre. Mamu voli, a s tobom ima dijete, pa ste zato još uvijek zajedno. Da ga nemate, tko zna da li bi više mogao podnositi tvoja stalna prigovaranja i svađe.
Razmisli malo o tome i digni ručnu dok je još vrijeme.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Old 09.04.2017., 20:57   #4495
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Lee Anabel je vise u onom sto ja zelim reci

Johabi,mene su najvise uvrijedile rijeci moga muza,bi li tebe uvrijedilo da ti kaze sve to? ovako mi djeluje kao zesci mamin sin,dok smo zivjeli u zajednici svadjao se i on sa njom,ali sada je hvali ...cak govori stvari poput "ko to nije imao problema u zajednici" u pokusaju da relativizira i smanji probleme,i to mi ide na zivce.Bas me plasi kakav ce biti kad ona dodje u goste,plasi me da ce na sve sutjeti samo da nebi "majku kraljicu" uvredio..u tom slucaju sta mogu
svi imaju problema ovih ili onih u braku. ko nema sere!

ne znam što je prije pisalo.
al probaj nju nekako ne čut, kad žuga pusti je da odžuga što ima klimni glavom i po svom, ako tebi i muzu to paše.

neće ti sad baš predlagat rastavu pa ono, nakon ta 2 tj. opet imate mira.

ako je sveki najveći problem u zdravom odnosu kod zdravih ljudi onda posve sigurno ispod tepiha ćući jako jako puno drugih problema.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 10.04.2017., 00:17   #4496
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
U cijeloj toj priči - tvom mužu je najteže.
On je između dvije vatre. Mamu voli, a s tobom ima dijete, pa ste zato još uvijek zajedno. Da ga nemate, tko zna da li bi više mogao podnositi tvoja stalna prigovaranja i svađe.
Razmisli malo o tome i digni ručnu dok je još vrijeme.


mamu voli, a šta ženu ne voli? s njom SAMO ima dijete?
naravno da se neće otrest na vlastitu mater i sterat je u rodno mjesto, ali može na lijep način (a ako treba i malo grublji način) objasnit da treba poštovat njegovu ženu. blateći ženu zapravo blati i njega jer je to bio njegov odabir, nije se valjda pod prisilom oženio. drugo, za dobrobit djeteta, ako je toj babi imalo stalo do unuka, neće mu htjeti svjesno uništavat obitelj, zato jer ne može imati malo poštovanja prema ženi svog sina i majci svog unuka. još pogotovo u njihovoj kući bi mogla pokazati malo zahvalnosti i poštovanja.
pravi muž bi zaštitio svoju ženu i učinio sve što je u njegovoj moći da ju poštedi nepotrebnog nerviranja i nepotrebnih svađa. ako baba ne može i ne želi tolerirati njegovu ženu ne mora niti dolazit.
ovdje su savjeti šuti i jedi govna, il - razvod braka radi svekrve koja se upliće u brak. ako su to problemi za razvod, kako bi takav muž koji ne zna "zaštitit" ženu pred napadima mame reagirao u nekom gorem problemu? jel bi ju uopće zaštitio i bio na njenoj strani ili bi se pičkasto povukao?
a ja ono - u dobru i zlu, zdravlju i bolesti - shvaćala doslovno
__________________
love me or hate me, but spare me your indifference 🌙
lily_rose is offline  
Old 10.04.2017., 09:42   #4497
Quote:
lily_rose kaže: Pogledaj post
mamu voli, a šta ženu ne voli? s njom SAMO ima dijete?
Pa da. Žena je rasplodna junica, stanica za čuvanje podataka o plaćanju računa i vrlo jeftina, ali efikasna perilica suđa.
Ali kraljica majka je kraljica majka. Nju se voli i ona je nezamjenjiva.

Koliko je pobogu djece najebalo zbog takvog stava i bezmudnih očeva?
__________________
Lutko ja sam rešio peticu idemo da plešemo! - BPE <3
QMSBiaaač is offline  
Old 10.04.2017., 10:57   #4498
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
i onda je krenula prica kako on nece dozvoliti da ga odvojim od majke...
a on odgovorio "branio sam te uvijek ali uvidjam da je mama za sve u pravu bila"
Mamino dete.
Katastrofa.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Old 10.04.2017., 11:40   #4499
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Ne znam sta zelim ovim,,valjda da cujem vasa misljenja,jesam li u pravu ili je greska sto zelim unaprijed da nesto odlucim u vezi ovoga? ja zaista mislim da ce ona nesto napravit,ko prati moje komentare zna zenu
A znamo i tebe.
I tvoje priče i teme...
Odselili ste se od nje (koliko ono km?), a ti se i dalje s njom svađaš u glavi?

Što bi ti točno unaprijed odlučila u vezi toga?
Jesi li možda pomislila da si konstantnim napadanjem matere, koju vidite 1-2x godišnje - mužu dopizdila?
Koliko se sjećam, nedavno ti je smetalo što se čuju preko telefona.
Rekla si i sama da te uvijek branio dok ste bili u zajednici, ali to ti nije dovoljno, ti želiš unaprijed garanciju akcije na još uvjek nepostojeći problem.... a onda bi ti vjerovatno smetalo što nije reagirao na način koji ti smatraš adekvatnim.

Nitko ne spori da je baba užas, ali tvoj način rješavanja tog problema, očito stvara kontraefekt, pa daj probaj drugačiji pristup ovaj put.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Old 10.04.2017., 11:42   #4500
ja ću reć da si ti sarajka naporna i da muž tako reagira jer mu te je više dosta.
kvocaš čovjeku neprestano.

zašto se jednostavno ne pomiriš da je žena takva, okreneš se od nje i ili ignoriraš njene komentare ili joj odgovoriš.
zauzmi se sama za sebe kad ti već muž šonjo.
žena još nije ni došla, a ti već daviš, i tako svaki put.

umjesto da tražiš greške svojoj svekrvi ili mužu, razmisli i o svojim postupcima.
__________________
Like the drink, only not spelled the same.
Coffey is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.