Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2016., 20:10   #141
Quote:
Trit kaže: Pogledaj post
A nista onda..Imam nekih prijatelja iz RH pa bih mogao preko njih nesto narucit..Nego koje su vako iz UK 'provjerene' stranice?
Mind Nutrition, intellimeds, nootorpics uk.... narucivao sam samo od mind nutritiona noopept... u kombinaciji sa modafinilom... ali narode.. zapamtite.. ja sam bolestan, ja sam taj koji treba te ljekove.. .a ne vi.. ako ste zdravi, normalno funkcionirate... manite se toga !!!!
Lee Van Cleefe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 01:56   #142
hmm
a što mislite o ritalinu da li je netko probao Ritalin?

Mentalni doping uzeo maha među učenicima i studentima

Ritalin se na hrvatskom tržištu prvi put pojavio prije mjesec dana pod imenom Concerta i registriran je, a proizvodi ga Jansen Pharma

Neki novi speed? Da bi lakše položili ispite mladi sve učestalije zloupotrebljavaju lijek ritalin
S približavanjem posljednjeg školskog zvona i završetka predavanja na fakultetima počinje ispitna groznica. To je sezonska pojava uz koju se sve češće koristi ‘mentalni doping’ ili ‘mind doping’, ‘brain booster’ kako ga zovu na američkim sveičilištima odakle je cijela stvar i krenula, a riječ je o sredstvima koja povećavaju mentalne sposobnosti, jačaju koncentraciju i pamćenje, daju snagu da se u najmanjoj jedinici vremena popamti najviše podataka, posebno brojki.
Zvijezda među takvim ‘pomagačima’ je lijek ritalin za kojim je prema nekim istraživanjima poseglo barem jednom 16 posto američkih studenata, a onda se stvar poput epidemije proširila Europom što potvrđuje i vrtoglavi porast proizvodnje tih lijekova za 900 posto u samo jednom desetljeću.
Postoji podatak da je ritalin osobito popularan među studentima medicine koji moraju konzumirati gradivo iz najdebljih knjiga i to im s ritalinom ‘ide kao po loju’.
A kako ni Hrvatska nije na kraju svijeta, nego već jednom nogom u Europi ritalin je već dobro poznat i našim đacima u studentima koji ga, iako u Hrvatskoj donedavno nije bio registrian, nabavljaju na crnom tržištu i putem interneta.
Cijena je između 150 do 300 kuna zavisno o broju i jačini tableta u kutijici. Da se učenicima popravilo pamćenje i želja za ispravljanajem ocjena primjećuju i profesori kojima je neobično kako su mnogi ‘nabildali’ mozak znanjem i sada ispravljaju ‘kronične ase’ u jednome danu ili pripreme debeli ispit za tjedan-dva umjesto mjesec dva.
Neki priznaju da nisu trošili na repeticije nego da su posegli za ‘vitaminom R’ kako ga u žargonu nazivaju i da je stvar profunkcionirala. Pojava mentalnog dopinga nije nimalo bezazlena, jer lijek primarno služi za lijećenje hiperaktivnosti i poremećaja pažnje kod djece i nipošto nije namijenjen zdravoj populaciji jer ima niz nuspojava i kontraindikacija što nam potvrđuju i stručnjaci.

Poseban oprez
- Ritalin se na hrvatskom tržištu prvi put pojavio prije mjesec dana pod imenom Concerta i registriran je, a proizvodi ga Jansen Pharma, kazala nam je dr. sc. Asja Smolčić Bubalo mr. farmacije.
Lijek se proizvodi u obliku tableta od po 30 komada od 18 mg ili 30 tableta od 36 mg, a uskoro će se pojaviti i pakiranje od 54 mg. Služi za liječenje hiperaktivnosti i poremećaja pažnje kod djece starije od šest godina i kod tinejđera i izdaje se isključivo na recept i to specijalistički tako da ga ne može prepisati liječnik opće prakse. U svijetu ga se nalazi pod imenima ritalin, vitamin R, ili modafilin...i sl.
Razlozi takvih mjera opreza su, kaže farmaceutka, brojne kontraindikacije. Tako se lijek ne smije koristiti u vrijeme izražene tjelesne napetosti, a to je baš vrijeme intenzivnog učenja, u trenucima tjeskobe, kod glaukoma, aritmije, hipertenzije, poremećaja rada štitnjače, angine pektoris...Također je potreban poseban oprez kod osoba ovisnih o alkoholu, a poznato je da se kod naših đaka i studenata vrlo često bilježe trovanja zbog prekomjernog konzumiranja alkohola.

Moguća ovisnost
Moguće su dakako i zloupotrebe, ističe mr. Smolčić Bubalo. Ako se lijek dulje koristi a to je upravo mjesec ili dva koliko traje ispitna groznica, a ponekad i spremanje jednog ozbiljnijeg ispita može doći do intolerancije i ovisnosti. Nakon toga, kad su se posložile petice ili položili ispiti, slijedi postupak koji mora biti pod strogim nadzorom jer u tom razdoblju može doći do teške depresije. I tako se zatvara krug ovisnosti koja kod dulje upotrebe može dovesti do prestanka rasta i naglog debljanja.
orao9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 22:25   #143
Je li tko naučivao Modalert s ove stranice: https://www.modafinilcat.com/uk/modafinil-modalert-200 u Hrvatskoj? Pošto se ne prodaju u ljekarnama bez recepta, brine me hoće li carinici uzeti zbog toga.
Bourne- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 06:44   #144
Quote:
Bourne- kaže: Pogledaj post
Je li tko naučivao Modalert s ove stranice: https://www.modafinilcat.com/uk/modafinil-modalert-200 u Hrvatskoj? Pošto se ne prodaju u ljekarnama bez recepta, brine me hoće li carinici uzeti zbog toga.
Vrlo vjerojatno, lijek ide na privatni recept psihijatra ili neurologa.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 09:30   #145
Poslao sam Modafinilcat-u mail i ovo su odgovorili:
Quote:
Yes, we have shipped to your country many times before. I cannot comment on the legal details of ordering to your country but we have many happy customers from there. Ordering from us has never lead to problems if you import for personal consumption only (300 pills and less).
Bourne- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 14:42   #146
Evo da podjelim iskustvo s https://store11326292.ecwid.com

Šalju unutar/iz hrvatske, tako da nema problema s granicom i slicno.

Narucio neku verziju modafinila (x20), doslo me 200kn. Pošto sam već prije probao artvigil (isto neka verzija modafinila) od frenda s faxa, sve sto mogu reci je da djeluje isto, ali mozda cak mrvicu vremenski krace.

Platio sam tek kad mi je paket dosao (dakle postaru) i sve je bilo diskretno zapakirano u pismu.

A vidim da imaju i neku verziju metilfenidata, dakle ritalin koliko ja kuzim.
Ako je netko od ekipe probao nek' podjeli iskustvo...
Veleraptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 21:39   #147
Pozdrav, da li je mozda netko ikad naručivao Lumonol? http://www.lumonol.com/ Cijena se kreće između 40-60 USD + cca 15 $ za dostavu koja nije free za non-US građane što mi je malo preskupo. Ili možda netko zna da se negdje lokalno ili barem u susjednim zemljama može naručiti nešto od ovih 10 -> http://www.top10brainpills.com/top-1...ropic-reviews/
Pokušavam naći neku povoljnu alternativu bez receptaza za Ritalin ili Aderral za ADHD.
reverse gravity is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 14:05   #148
Quote:
reverse gravity kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da li je mozda netko ikad naručivao Lumonol? http://www.lumonol.com/ Cijena se kreće između 40-60 USD + cca 15 $ za dostavu koja nije free za non-US građane što mi je malo preskupo. Ili možda netko zna da se negdje lokalno ili barem u susjednim zemljama može naručiti nešto od ovih 10 -> http://www.top10brainpills.com/top-1...ropic-reviews/
Pokušavam naći neku povoljnu alternativu bez receptaza za Ritalin ili Aderral za ADHD.

Ja ti mogu samo za modafinil garantirat od izvora kojeg sam naveo iznad tvog komentara. Imaju i metilfenidat al' nisam od njih nikad to narucio tako da za to neznam... raspitaj se...

A ove zmiksane bullshit stvari poput OptiMinda sam probao i sve sta cu ti reci je uzmi pravu stvar ili nista, jer su gubljenje novca i vremena.
Veleraptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 19:19   #149
Pozz, uzeo bi neki nootropik ali koji ne izaziva ovisnost i po mogucnosti da djeluje sto prije jer su mi rokovi za mjesec dana. Jel lose narucit piracetam + kolin ?

edit: i moze li mi netko tko se razumije donekle reci koji je proizvod najbolji sa amazon.uk kad bi odtamo uzimao nesto jer brzo dodje a nema carine
glava111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 19:48   #150
Osim amazona ima jos engleskih "dilera" bez carine.

Vecina nootropica bas ne izaziva neku ovisnost, iako ima izuzetaka (ovisno i o tome sto se uopce klasificira u nootropice, nije bas jako precizno).

Ja bih rekao da ovisi o tome koje efekte zelis (nije da su nootoropici svi istog ciljanog djelovanja pa da se nesto narucuje sao zato sto ga je netko nazvao nootropikom), kolko od toga ocekujes... + dosta je individualno i ne reagiraju svi na sve isto. Mislim da je ipak potrebno malo vise eksperimentiranja da bi pronasao sto ti odgovara, ako uopce ima ikakvog efekta (osim placeba), da nije nesto sto ces pocet uzet dan prije ispita ocekujuci izvjesne i predvidljive efekte koji ce nekim cudom nepogresivo od svakog covjeka napraviti nevidjenog genija.

Je li ti problem strah od ispita i stres? Uzeti ces nesto sto smanjuje anksioznost.
Je li problem manjak koncentracije? Ovisno o uzroku moze biti trazeno anksioliticko ili stimulativno djelovanje.
Je li u pitanju pamcenje? Nesto trece?
Ako postoji deficit nesto poput (sulbu)tiamina moze biti od prilicne koristi, ako pak ne postoji mozda neces uopce primjetit ikakvog efekta.

__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 20:10   #151
Rokovi su mi za mjesec dana i poceo sam ucit ima tjedan dana i ide uzasno sporo i nemam koncentracije. Bilo sta drugo mi odvuce paznju. Nisam ucio 3 tjedna pa mi valjda treba malo vremena da se vratim, ali nemam uopce koncentracije niti volje.
Tako da nemam previse vremena ni novca za isprobavanje 10 vrsti pa me zanima koja supstanca najcesce pomogne ljudima ili su to sve placebo efekti? Vise ni sam ne znam sta bi mislio..
glava111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 00:06   #152
ja sam uzo noopept bio za ispite i mogu rec da nisam prakticki nista osjetio, frend je rekao da mi nema smisla to uzimat za ucenje, meni se cini da je to previse razvikano ovak kao da ce ti automatski boostat sve i da ces ko lud ucit
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 03:56   #153
Možete li preporučiti nešto za pamćenje? Idealno bez recepta i da zapravo radi.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 14:08   #154
Quote:
glava111 kaže: Pogledaj post
Rokovi su mi za mjesec dana i poceo sam ucit ima tjedan dana i ide uzasno sporo i nemam koncentracije. Bilo sta drugo mi odvuce paznju. Nisam ucio 3 tjedna pa mi valjda treba malo vremena da se vratim, ali nemam uopce koncentracije niti volje.
Tako da nemam previse vremena ni novca za isprobavanje 10 vrsti pa me zanima koja supstanca najcesce pomogne ljudima ili su to sve placebo efekti? Vise ni sam ne znam sta bi mislio..
To je samo signal da te tema koju bi trebao svladati uopće ne zanima.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 21:09   #155
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
To je samo signal da te tema koju bi trebao svladati uopće ne zanima.
to stoji no mislim da malo koga zanima pol tog kaj se radi na faksu
imam slican problem i ne vidim kako to lako rjesiti, zavidim ovim ljudima koji mogu sjest i ucit bez da im pada glava, da gledaju u zid vecinu vremena i tak to
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 22:50   #156
Quote:
glava111 kaže: Pogledaj post
Pozz, uzeo bi neki nootropik ali koji ne izaziva ovisnost i po mogucnosti da djeluje sto prije jer su mi rokovi za mjesec dana. Jel lose narucit piracetam + kolin ?

edit: i moze li mi netko tko se razumije donekle reci koji je proizvod najbolji sa amazon.uk kad bi odtamo uzimao nesto jer brzo dodje a nema carine
Preporučio bi ti da si pogledaš ovaj link. Čovjek opisuje razlike između raznih vrsta racetama. Ja si naručujem phenibut i piracetam preko nootropics depota, i dosad nisam imao nikakvih problema. Obična dostava je dosta brza, jednom su mi dostavili u manje od tjedan dana .
PolucijaZraka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 13:28   #157
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
to stoji no mislim da malo koga zanima pol tog kaj se radi na faksu
imam slican problem i ne vidim kako to lako rjesiti, zavidim ovim ljudima koji mogu sjest i ucit bez da im pada glava, da gledaju u zid vecinu vremena i tak to
I sam sam imao problem prije završetka studija (uff davno je to bilo), napravio i diplomski a ostala 4 ispita i nikako da ih počnem riješavat (što je najgore beskorisni su bili), ali kad sam riješio prvi ostala tri su šaptom pala u dva tjedna.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:16   #158
Quote:
PolucijaZraka kaže: Pogledaj post
Preporučio bi ti da si pogledaš ovaj link. Čovjek opisuje razlike između raznih vrsta racetama. Ja si naručujem phenibut i piracetam preko nootropics depota, i dosad nisam imao nikakvih problema. Obična dostava je dosta brza, jednom su mi dostavili u manje od tjedan dana .
,

kolka im je postarina? I jel placas carinu?
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 21:15   #159
Ima tko iskustva sa alpha gpc?
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 19:25   #160
Vidim mrtva tema, ali probat ću još jednom: zna li tko gdje kupiti *racetam u RH? Po mogućnosti pramiracetam.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:25.