Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 17:47   #21
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Vjerojatno pratimo suprotne izvore informacija. Glavne medije pod kontrolom negativnih sila uglavnom ne pratim pa na mene nemaju izravan utjecaj.
Može se reći da su promjene koje se upravo događaju praktički nepovratne, na duži period, vjerojatno nekih 10-30 milijuna godina.
Informacije "odozgora" su da se sada radi punom snagom na promjenama, i da promjene idu ubrzano.
Pričekajmo još malo da vidimo što će se ostvariti od najava velikih promjena već do ovog Božića, i njihovih izjava da sada djeluju punom snagom.
Pratim ja te najave o uzdizanju, pa ima više od šest, sedam godina, a ono ništa.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:50   #22
Quote:
Frater111 kaže: Pogledaj post
Idemo prema Integralnoj svjesti.
Danasnja racionalna je potrosena
Ima ti naš pjevač Grašo novi spot ( ''Ako te pitaju'' ). Zamrzni ga na 3:42. Ti znaš na što mislim.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 17:57   #23
Dakle, vezano za temu. Ja vjerujem da smo kao civilizacija imali priliku doseći jedan viši stupanj svijesti. U vidu nekakve duhovne evolucije. No, nismo uspjeli u tome. Nažalost. Osobno znam kako je teško bilo ostati na duhovnom putu, ali ipak sam ''pao'' kad sam se najmanje nadao da ću pasti. Dakle, na raskrižju, što svjesno, što nesvjesno, izabrali smo put ka potpunoj materijalnosti. To će se dogoditi trenutkom spajanja ljudskog tijela s tehnologijom. Svijet u kojem će A.I. biti dominantna jako je blizu. Kakvo će mjesto čovjek imati u tom svijetu, nisam siguran.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:00   #24
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
.. izabrali smo put ka potpunoj materijalnosti. To će se dogoditi trenutkom spajanja ljudskog tijela s tehnologijom. Svijet u kojem će A.I. biti dominantna jako je blizu. Kakvo će mjesto čovjek imati u tom svijetu, nisam siguran.
Neki su izabrali materijalni put, "service to self", neki spiritualni, "service to others", put ljubavi prema drugima i pomaganje drugima da budu sretni, u čemu onda i sami nalaze svoju punu sreću. Dana nam je slobodna volja za takav odabir, i bila je dozvoljena krajnja polarizacija usmjerenja.
Međutim ovaj se ciklus ubrzano privodi svom kraju, i donesena je čvrsta odluka da se negativno usmjereni u potpunosti uklone sa Zemlje. Sljedeći ciklus je ciklus ljubavi na Zemlji. Neće biti polarizacije.
Inače razvoj civilizacija na nižim stupnjevima ide prema razvoju tehnologije, ali istovremeno i spiritualnosti. Dugoročnije, tehnologija gubi smisao na višim stupnjevima razvoja. Konkretnije, šesta razina su bića svjetlosti koja doslovno mogu živjeti na zvijezdama, gdje tehnologija nema praktični smisao. Više razine još više u tom smjeru, na kraju ostaje samo misao, od koje je sve nastalo, i koja je u stvarnosti jedino što postoji.
Na nižim stupnjevima razvoja tehnologija još ima smisao. No već na kraju četvrtog stupnja u koji se sada transformiramo, za nekih 30 milijuna godina, proizvodnja hrane i materijalnih dobara se provodi s mislima, a potreba za materijalnim dobrima drastično opada. Na kraju je svjetlost jedino što nam treba, a još dalje niti to.
Duhovne vrijednosti su jedino što nam trajno ostaje, do kraja. Ostalo gubi smisao.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:07   #25
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Neki su izabrali materijalni put, "service to self", neki spiritualni, "service to others", put ljubavi prema drugima i pomaganje drugima da budu sretni, u čemu onda i sami nalaze svoju punu sreću.
Na osnovi čega ocjenjuješ da "service to self" nije spiritualni put?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:09   #26
I tko kaže da bogati ljudi koji su u servisu sebe ne mogu pomoći drugim ljudima, što duhovno što materijalno.
Hrvacki privatni poduzetnici su jedna stvar, jako bogati ljudi ipak imaju drugačiji mindset
__________________
Ae
Bushi no nasake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:34   #27
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Na osnovi čega ocjenjuješ da "service to self" nije spiritualni put?
OPS vs. OPD. Nemoj mi reći da ne znaš osnove njuejđa.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:34   #28
Quote:
Frater111 kaže: Pogledaj post
Idemo prema Integralnoj svjesti.
Danasnja racionalna je potrosena
Voliš Kena Wilbera?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:43   #29
Kako se moze potrosit sto se jos nije razvilo. Ljudi mahom ne znaju pravo racionalno jos razmisljat, a ovi bi nadilazili

Proci ce jos stoljeca dok racionalno kritisko razmisljanje postane normativno, ako ikad, a price o nadilazenju istog su najcesce samo isprika iracionalnog besmisla u borbi za prezivljavanje.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:46   #30
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Kako se moze potrosit sto se jos nije razvilo. Ljudi mahom ne znaju pravo racionalno jos razmisljat, a ovi bi nadilazili

Proci ce jos stoljeca dok racionalno kritisko razmisljanje postane normativno, ako ikad, a price o nadilazenju istog su najcesce samo isprika iracionalnog besmisla u borbi za prezivljavanje.
To ti je samo za duhovne one-percentere.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:56   #31
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
To ti je samo za duhovne one-percentere.
A, onda OK
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:56   #32
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Na osnovi čega ocjenjuješ da "service to self" nije spiritualni put?
Ma da, u pravu si, i to je spiritualni put.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 12:21   #33
Quote:
Bushi no nasake kaže: Pogledaj post
I tko kaže da bogati ljudi koji su u servisu sebe ne mogu pomoći drugim ljudima, što duhovno što materijalno..
Ovisi u kojoj su mjeri polarizirani na ovu ili onu stranu. Osoba koja je jako orijentirana na "service to self" druge prezire. Tu onda ne postoji volja za pomoć drugima. No većina na dosadašnjoj razini još nije u toj mjeri negativno orijentirana, i za njih se može reći da su miješano orijentirani. Još im nije dovoljno jasna ta podjela i njene vrijednosti. Postoji i šansa da im nove vibracije pomognu u jačanju pozitivne orijentacije. Zahtjevi za pozitivnu orijentaciju na dosadašnjoj razini i nisu jako veliki. Dovoljno je da osoba druge voli malo više nego sebe. 51/49 %.
Druga je priča promjena frekvencija koja kako kažu sada ide ubrzano i treba se svakodnevno prilagođavati da prijelaz ne bude previše neugodan. Kažu da će novi frekvencijski uvjeti na promijenjenoj Zemlji za negativno orijentirane biti previše neugodni za opstanak.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 16:54   #34
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Neki su izabrali materijalni put, "service to self", neki spiritualni, "service to others", put ljubavi prema drugima i pomaganje drugima da budu sretni, u čemu onda i sami nalaze svoju punu sreću. Dana nam je slobodna volja za takav odabir, i bila je dozvoljena krajnja polarizacija usmjerenja.
Međutim ovaj se ciklus ubrzano privodi svom kraju, i donesena je čvrsta odluka da se negativno usmjereni u potpunosti uklone sa Zemlje. Sljedeći ciklus je ciklus ljubavi na Zemlji. Neće biti polarizacije.
Inače razvoj civilizacija na nižim stupnjevima ide prema razvoju tehnologije, ali istovremeno i spiritualnosti. Dugoročnije, tehnologija gubi smisao na višim stupnjevima razvoja. Konkretnije, šesta razina su bića svjetlosti koja doslovno mogu živjeti na zvijezdama, gdje tehnologija nema praktični smisao. Više razine još više u tom smjeru, na kraju ostaje samo misao, od koje je sve nastalo, i koja je u stvarnosti jedino što postoji.
Na nižim stupnjevima razvoja tehnologija još ima smisao. No već na kraju četvrtog stupnja u koji se sada transformiramo, za nekih 30 milijuna godina, proizvodnja hrane i materijalnih dobara se provodi s mislima, a potreba za materijalnim dobrima drastično opada. Na kraju je svjetlost jedino što nam treba, a još dalje niti to.
Duhovne vrijednosti su jedino što nam trajno ostaje, do kraja. Ostalo gubi smisao.
Čuj, ja mislim da ti i ja živimo na dvije različite Zemlje. Znam o čemu pišeš, ali to se nije pomaknulo još od prije desetak godina. Možda da si sebi ostavila barem 1% mogućnosti da to što si negdje pročitala, da to jednostavno nije istina. Taj 1% je onaj alat čovjeka koji kritički pristupa svemu.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:27   #35
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Čuj, ja mislim da ti i ja živimo na dvije različite Zemlje. Znam o čemu pišeš, ali to se nije pomaknulo još od prije desetak godina. Možda da si sebi ostavila barem 1% mogućnosti da to što si negdje pročitala, da to jednostavno nije istina. Taj 1% je onaj alat čovjeka koji kritički pristupa svemu.
Pa jesu li nam ulješure lijepo rekle da postoje mnoge Zemlje i mnogi svjetovi?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:11   #36
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Pa jesu li nam ulješure lijepo rekle da postoje mnoge Zemlje i mnogi svjetovi?
Možda je to tako, a možda i nije tako.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:39   #37
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Možda je to tako, a možda i nije tako.
To 'možda' je ključ svega. Preciznije, radi se o ne-binarnom organiziranju podataka - ne trpaš ih više u ladice s natpisima "točno/netočno", "istinito/neistinito" pa čak ni "korisno/štetno". Pustiš ih da plutaju negdje između i da se sami organiziraju kako im je ćeif. Postčinjenično doba, jelte.

Inače, ovom podforumu strašno fali tema na kojom bismo mogli kanalizirati svoje memetičke entitete ilitiga imaginarne prijatelje.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:49   #38
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
To 'možda' je ključ svega. Preciznije, radi se o ne-binarnom organiziranju podataka - ne trpaš ih više u ladice s natpisima "točno/netočno", "istinito/neistinito" pa čak ni "korisno/štetno". Pustiš ih da plutaju negdje između i da se sami organiziraju kako im je ćeif. Postčinjenično doba, jelte.

Inače, ovom podforumu strašno fali tema na kojom bismo mogli kanalizirati svoje memetičke entitete ilitiga imaginarne prijatelje.
Podsjetila si me na nešto. Jednom sam pročitao nešto o nekom bogatašu poduzetniku. On je otkrio kako dolazi do ideja. Naime, on je zamislio u svom umu jednu prostoriju. I u njoj je zamislio određene povjesne ličnosti. I tako ih je zamišljao sve dok oni nisu započeli razgovore s njime u tim vizualizacijama. I tako, u tim njegovim razgovorima s njima, dobivao bi ideje koje je realizirao u stvarnosti.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:43   #39
hmm uzdizanje postoji i kako stvari stoje neće biti rata i nwo režima. Međutim struktura stanovništva i psihopata je i dalja ista npr. rockefeler je odapeo, neki novi se rodio.

što se tiče kanaliziranih poruka, nadam se da su ti izvori ok za razliku od astara sherana i sličnih Uglavnom zanimljiva vremena, iako bi bilo ljepše da uzdizanje dolazi intrinzično/izunutra, a ne potaknuto vanjskim izvorom.
joskoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 14:21   #40
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Podsjetila si me na nešto. Jednom sam pročitao nešto o nekom bogatašu poduzetniku. On je otkrio kako dolazi do ideja. Naime, on je zamislio u svom umu jednu prostoriju. I u njoj je zamislio određene povjesne ličnosti. I tako ih je zamišljao sve dok oni nisu započeli razgovore s njime u tim vizualizacijama. I tako, u tim njegovim razgovorima s njima, dobivao bi ideje koje je realizirao u stvarnosti.
Čula sam i ja za to, ali ne mogu se sjetiti o kome se radi. E, sad... isto kao što u toj sobi možeš razgovarati s Einsteinom i Teslom, možeš i sa jednorozima s Kasiopeje ili ulješurama iz Šljokičaste Nebule. Princip je isti, sve su ostalo nijanse.

Quote:
joskoo kaže: Pogledaj post
što se tiče kanaliziranih poruka, nadam se da su ti izvori ok za razliku od astara sherana i sličnih Uglavnom zanimljiva vremena, iako bi bilo ljepše da uzdizanje dolazi intrinzično/izunutra, a ne potaknuto vanjskim izvorom.
Izvori su onoliko okej koliko je okej osoba koja ih 'kanalizira'. Stavljam pod navodnike jer ne mislim da se radi o fizički stvarnim entitetima nego o mentalnim konstruktima, koji znaju nadrasti osobu koja ih je stvorila.

Principi na kojima to radi opisani su u ovoj knjizi. Ništa mistično ni paranormalno, samo aktivna imaginacija i ništa drugo.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.