Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2015., 22:38   #61
Odjaviš TV po njihovom obrazcu. Nakon mjesec dana kuca na vrata inkasator. Žena pita tko je ? I kada on kaže da je iz TV ti mu ne otvaraš niti se javljaš na njegovu zvonjavu. I tako još koji put kada dođe na vrata?
Da li je to dovoljno da ti napiše nekakvu prijavu da se ne držiš ugovora potpisanog u javnog bilježnika ??
I onda ti naprde prisilnu naplatu.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 22:54   #62
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Odjaviš TV po njihovom obrazcu. Nakon mjesec dana kuca na vrata inkasator. Žena pita tko je ? I kada on kaže da je iz TV ti mu ne otvaraš niti se javljaš na njegovu zvonjavu. I tako još koji put kada dođe na vrata?
Da li je to dovoljno da ti napiše nekakvu prijavu da se ne držiš ugovora potpisanog u javnog bilježnika ??
I onda ti naprde prisilnu naplatu.
Ne. Otvoriš, on pita imaš TV, nemam, imate računalo, smartfon, imam, pa onda ste dužni plaćati pretplatu, ne nisam već jedino ako bi u računalu/smartfonu postojala mogućnost reprodukcije TV/radio signala a nije, aha...doviđenja.

Sad imaju i taktiku telefonskog nazivanja i raspitivanja o posjedovanju TVa.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 23:36   #63
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ne. Otvoriš, on pita imaš TV, nemam, imate računalo, smartfon, imam, pa onda ste dužni plaćati pretplatu, ne nisam već jedino ako bi u računalu/smartfonu postojala mogućnost reprodukcije TV/radio signala a nije, aha...doviđenja.

Sad imaju i taktiku telefonskog nazivanja i raspitivanja o posjedovanju TVa.
Uskoro će kod mene ostati bez te mogućnosti. Mogu samo da me nađu na mobitel.
https://www.forum.hr/showthread.php?p...7#post54140067

Pošto nisu bili baš obazrivi ni susretljivi ODMAH sam išao u konkurenciju pored njih (VIP) i tamo prijavio prijalazak na njihovu liniju uz zadržavanje broja.
Sutra će mi biti aktiviran vip-broj.
Uz to se spremam odjaviti moj i majčin fiksni telefon koji se vodi na moje ime. Mati ga koristi malo, a ja samo za internet.
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 14:15   #64
Tražim odgovore na pitanja

Pozdrav! Negdje sam pročitala prvo: da se tv pretplata određuje po 1,5 % neto plaće i sukladno tome određuje se iznos za plaćanje tv pretplate, zanima me, ako sam ja u trenutku prijave pretplate bila nezaposlena i na dalje 5 g. bez posla i ikakvih prihoda s dvoje djece i samo 400 kn dječjeg doplatka, da li su HRT-ovci prekršili neki zakon i da li sam po tom pitanju oštećena? Ima li tu ikakve pravne osnove za dizanje tužbe ili?
A drugo: pročitala sam i da TV pretplatu plaća kućanstvo/vlasnik po prebivalištu, odnosno, u našem slučaju, mi jesmo prijavljeni gdje i živimo, ali nismo vlasnici nekretnine u kojoj živimo, već je svekar vlasnik, ali on već plaća TV pretplatu na adresi na kojoj je on prijavljen. Malo sam zbunjena, ali smatram da ipak ima neke osnove da stopiramo to plaćanje 80 kn mjesečne pristojbe HRT-u, zato molim neke konkretne odgovore na gore navedena pitanja i ako nema nikakve zakonske osnove, na koji način se ipak može odjaviti ta pretplata jer to je zbilja nepošteno, sve što imamo kupimo svojim novcem (mobitel/radio/auto/televizor...) i da nam na to silom nabijaju mjesečnu pretplatu to mi nije jasno! Lp
mb007zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 14:33   #65
Dakle, da se ispravim u nekim stvarima: piše da se tv pristojba (a ne tv pretplata) određuje na temelju 1,5 % svih plaća zaposlenih u RH. Dakle po tome mi imaju pravo naplaćivati iako mi stoji na potvrdi o visini dohotka 0 kn???!!!! Da li mogu probati odjaviti prijamnik pod 'pokvario se televizor i više ne radi', a ovaj drugi koji ni nije naš nego burazov, ako i vidi ovaj kontrolor kroz prozor, pošto smo u prizemlju i tv nam je taman na zidu koji se vidi ravno kroz taj prozor s ulice, na njega mi ne mogu ništa naplaćivati jer nije naš, za koji mjesec će biti vraćen vlasniku koji je u selidbenom postupku i nas je zamolio pošto televizor ima garanciju i nije ga ima gdje adekvatno čuvati da ga mi kroz neko vrijeme čuvamo za njega.
mb007zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 18:15   #66
Pozdrav!
Par pitanja imam. Prije tjedan dana dosao nam je HRT inkasator, cim je rekao tko je zatvorili smo mu vrata no ono sto mi nije jasno jest to da nam je danas stigla uplatnica 240kn, Obavijest o pokretanju prekrsajnog postupka. Kako reagirati na ovo? Podstanari smo, ja nisam niti prijavljena tamo vec kod mame koja placa pristojbu, a decko ima prijavljeno boraviste ovdje a prebivaliste isto kod mame koja placa pristojbu.
Da li da uopce ista radim ili da samo pustim?
Planiram ih nazvat sutra i natjerat ih da storniraju, uspjelo mi je jednom vec, prepali su se. No ako ne uspijem, sto onda?
__________________
"To the well organized mind, death is but the next great adventure."
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 12:41   #67
Pozdrav i sve naj u Novoj


Gledam teme hrt pretplate i sve su davno započete...2006.,2011.,2013 itd...znači li to da smo kapitulirali i pomirili se s tim da to zlo moramo plaćati?
Evo čitam- hrt mora zaposliti još 70ak ljudi jer na svoja nejaka pleća preuzimaju posao od odvjetničkih društava
'Hrvatska radiotelevizija dužna uskladiti svoj rad, poslovanje, opće akte i računalne programe obrade podataka o obveznicima i mjesečnim pristojbama s odredbama Zakona o dopuni Zakona o Hrvatskoj radioteleviziji'.

Sa žaljenjem konstatiraju da je, prije preuzimanja odvjetnika, samo 92% pretplatnika plaćalo a sad nakon 15godina ovrha i mizernih proganjanja ljudi koji ne mogu ili ne žele plaćat tu cirkusariju, utjerali su mak na konac i bome 98% ljudi plaća...da,da..slomili su kičmu neposlušnima

8 godina sam živjela u maloj zgradi ali dobro zaštićenoj od neželjenih ulazaka i 1 se inkasator uspio provući te se čudio kako od 9 stanova ima prijavljena samo 3 nisam mu, naravno otvorila ali sam čula kad je docirao susjedi...

sad sam uselila u jako veliku zgradu,u stanu je dugo otkazan tv i ne mislim se prijavljivati a nema ni pločice na vratima

Mislim si, pa u 8 god neplaćanja mi je u kućanstvu ostalo 8500kn, dajbože i u idućih 8 će ostati pri meni
U zgradama je to relativno izvedivo, naravno da su ljudi u kućama po manjim mjestima direktno na udaru..

I dalje ne otvaram nikome osim najavljenim gostima i samo ću se raspitati, postoji li neka zakonska odredba po kojoj na vratima mora stajati prezime
Chucky'sBride is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 13:02   #68
Zašto bi bilo ime na vratima? Ja to recimo radi privatnosti nikad nebi stavljao.
Nek inkasator sazna tko tu živi, nek prošeta malo do katastra i suda.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 13:44   #69
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Zašto bi bilo ime na vratima? Ja to recimo radi privatnosti nikad nebi stavljao.
.

a ne znam zašto. Ali nisam vidjela baš stan koji dugo nema prezime, pa provjeravam je li to obavezno.
Chucky'sBride is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 13:28   #70
Quote:
Chucky'sBride kaže: Pogledaj post
a ne znam zašto. Ali nisam vidjela baš stan koji dugo nema prezime, pa provjeravam je li to obavezno.
Mislim da nije, iako kako ti onda postar dostavi pakete ako nesto kupis online?
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 13:36   #71
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Taj obrazac odjave nije zakonom zaštićena tiskanica (kao npr. prijava na HZZO), što znači da ga se smije preuređivati.

Stoga je najbolja ideja taj obrazac popuniti, precrtati onaj dio o provođenju kontrole, ili napraviti isti obrazac bez te zadnje napomene na novom papiru (C/P metoda), pa onda ovjeriti kod JB i poslati.
Mozes i dodati neke svoje clanke, tipa da u slucaju raskida ugovora radi tvojeg nezadovoljstva HRT tebi duguje iznos od milion kuna.
Mislim da je jedan rus slicno napravio u ugovoru o kreditu, koji banka nije skuzila, potpisala i sud je presudio da shodno ugovoru banka njemu mora placati kamatu na kredit koji mu je dala.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:24   #72
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Mozes i dodati neke svoje clanke, tipa da u slucaju raskida ugovora radi tvojeg nezadovoljstva HRT tebi duguje iznos od milion kuna.
Mislim da je jedan rus slicno napravio u ugovoru o kreditu, koji banka nije skuzila, potpisala i sud je presudio da shodno ugovoru banka njemu mora placati kamatu na kredit koji mu je dala.
je, kredite su odobravali elektronskim putem.
Oni strankama ugovor, stranka potpiše , skenira ili već nešto i bla, bla - čovjek dobio kredit.

Jedino nitko nije provjeravao što piše u ugovoru i da je on dodao članak
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.