Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2018., 09:28   #81
Pozdrav svima,
vidim da je tema malo "zamrla" al' predpostavljam da će u skoroj budućnosti još netko polagati stručni ispit za djelatnika službe zaštite od požara...ili da se sprema za isti...
Naime, zanima me dali imate preporučiti kakvu dobru ustanovu u Zg koja održava tečaj za I kategoriju?

Ps koji je nekakav okvirini rok koji prođe nakon slanja prijave u MUP?
Hvala.
kardonj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2018., 11:30   #82
bok!
iako dugo nema nikoga, nadaaam se nekom odgovoru.
Ima li netko da ide na ispit 17.10.?
Voljela bi znat neka iskustva, kako ste to prošli, jel bilo teško, pitanja i sličmo.

Hvalaaa
juandmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2018., 15:10   #83
eto samo da javim detalje vezane za ispit!
Prvo se piše zadaća koja nije strašna i mislim da svatko dobije temu opisivanja svog okruženja u firmi (tehničke i organizacijske mjere zop-a, procjena ugroženosti), svi su prošli pismeni.
poslije se ide na usmeni kod svakog profesora.
pitanja: bitni zahtjevi za građevinu u zaštiti od požara, sadržaj procjene ugroženosti, opisati numeričke metode, čemu služi procjena, evidencije u zop-u, procesi gorenja, oksidacija, kontrolirano gorenje, stabilni sustavi pita sve i sad ovisi koje vas pitanje zahvati (za više kategorije je nužno znati sve u detalje). Prekršajne i kaznene mjere mislim da nitko nije ni učio i tip je toga svjestan pa on ne tlači previše. Pitanja su zapravo vrlo logična i ako i malo kužite bit svega ne bi trebalo biti problema, nitko ne traži točne definicije već da razumijete postupak, ako ste zaposleni pitanja vam vrte oko toga kako je sustav riješen kod vas u firmi.
Ako radite sa zapaljivim tekućinama vjerojatno će vas više oko toga pitati.
Sve u svemu stvarno nije strašno!
Sretno svima.
juandmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2018., 21:08   #84
Quote:
juandmi kaže: Pogledaj post
eto samo da javim detalje vezane za ispit!
Prvo se piše zadaća koja nije strašna i mislim da svatko dobije temu opisivanja svog okruženja u firmi (tehničke i organizacijske mjere zop-a, procjena ugroženosti), svi su prošli pismeni.
poslije se ide na usmeni kod svakog profesora.
pitanja: bitni zahtjevi za građevinu u zaštiti od požara, sadržaj procjene ugroženosti, opisati numeričke metode, čemu služi procjena, evidencije u zop-u, procesi gorenja, oksidacija, kontrolirano gorenje, stabilni sustavi pita sve i sad ovisi koje vas pitanje zahvati (za više kategorije je nužno znati sve u detalje). Prekršajne i kaznene mjere mislim da nitko nije ni učio i tip je toga svjestan pa on ne tlači previše. Pitanja su zapravo vrlo logična i ako i malo kužite bit svega ne bi trebalo biti problema, nitko ne traži točne definicije već da razumijete postupak, ako ste zaposleni pitanja vam vrte oko toga kako je sustav riješen kod vas u firmi.
Ako radite sa zapaljivim tekućinama vjerojatno će vas više oko toga pitati.
Sve u svemu stvarno nije strašno!
Sretno svima.
Hvala na info. Molim Vas, jeste polagali za 1.i2. ili 3.i 4. kategoriju? Iz čega ste učili? Hvala.
rokopiera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2018., 13:45   #85
Da li uz zahtjev za polaganje stručnog ispita djelatnika službe ZOP nužno priložiti ovjerenu presliku diplome ili je dovoljna kopija pa naknadno na uvid donjeti original?
MrNemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 19:25   #86
Ako vam treba pomoć postoji pripremni tečaj za ispit, javite se u DM ili na mail [email protected].
Mogu vas informirat od a-ž.
Sretno svima!
TiaMars is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2019., 18:39   #87
Dodatak

Quote:
TiaMars kaže: Pogledaj post
Ako vam treba pomoć postoji pripremni tečaj za ispit, javite se u DM ili na mail [email protected].
Mogu vas informirat od a-ž.
Sretno svima!
Šaljem skriptu i odgovore na pitanja po pravilniku!
TiaMars is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2020., 13:19   #88
Jel netko u skorije vrijeme polagao ispita za stručnjaka zaštite od požara za IV kategoriju (obavljanje poslova zaštite od požara i unapređenje zaštite od požara za zgradu IV kategorije)? Koliko dugo je potrebno pripremati ispit i koliko je težak za nekoga tko je eknomska struka i nema nikakvo predzanje o požarima?

Trebao bih informacije odakle učiti te da li ima netko kakvu skriptu. Ukoliko ima, može me kontaktirati na PM da mu dam mail adresu. Unaprijed hvala!
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2020., 11:39   #89
Pozdrav, nadovezao bih se na prethodni post kolege El Niña, vrijedi sve isto osim što sam ja tehničkog usmjerenja (strojarstvo/pomorski promet). Meni također treba IV. kategorija pa ako netko ima iskustva ili neke materijale iz kojih treba učiti bilo bi super.

Zvao sam u MUP i kažu da otprilike od prijave ispita do ispita prođu cca 2 mjeseca s obzirom na ovu kompletnu situaciju
nedzizou is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 08:50   #90
Pozdrav svima!

Planiram na stručni ispit u prvoj polici ove godine pa me zanimaju iskustva:

1. Koliko se čeka od prijave do ispita?
2. Jeste li išli na neki pripremni seminar i ako da koji je najbolji i najkorisniji?
3. Ukoliko netko ima neke materijale u obliku skripte koja je ažurirana (netko tko je nedavno bio), molio bih da ju pošalje na mail (mail: [email protected]).
4. Ima li neka skripta sa frekventnim pitanjima? 5.Koliko je teško i koliko treba otprilike vremena za pripremu ispita?

Hvala unaprijed!
IlCapitano is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2021., 13:32   #91
Quote:
IlCapitano kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Planiram na stručni ispit u prvoj polici ove godine pa me zanimaju iskustva:

1. Koliko se čeka od prijave do ispita?
2. Jeste li išli na neki pripremni seminar i ako da koji je najbolji i najkorisniji?
3. Ukoliko netko ima neke materijale u obliku skripte koja je ažurirana (netko tko je nedavno bio), molio bih da ju pošalje na mail (mail: [email protected]).
4. Ima li neka skripta sa frekventnim pitanjima? 5.Koliko je teško i koliko treba otprilike vremena za pripremu ispita?

Hvala unaprijed!
Tehnički priručnik za zaštitu od požara (drugo izdanje)

Milan Carević, dipl.ing.
Pavao Jukić, dipl.ing.
Zdravko Sertić, dipl.ing.
Branko Šimara, dipl.ing.

Druži se s tom knjigom mjesec dana cca i prolaziš bez problema. Ispit su poglavlja iz te knjige (5 ih je). Za svaki dio nauči osnovno, ne treba ti puno više. Posebnu pažnju posveti sustavima za gašenje (sprinkler, stabilni i polustabilni). I to je to, ispit nije nešto zahtjevan, pogotovo ako nisi I kategorija.

Barem je tako bilo kada sam ja polagao, prije nekih 5 godina.

Pozdrav.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2021., 18:52   #92
Pozdrav!

Na stranicama ministarstva pronašao sam Naputak za prijavljivanje kandidata za polaganje stručnog ispita iz područja zaštite od požara.

U naputku stoji kako se Zahtjev za polaganje stručnog ispita podnosi Ministarstvu unutarnjih poslova isključivo poštom.

Također je navedeno što sve treba priložiti uz zahtjev, no nikako ne mogu pronaći taj famozni zahtjev/obrazac koji treba ispuniti za prijavu?

Zbunjen sam
Basshunter™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2021., 21:19   #93
Oprema i zaštita od požara – obveze poslodavca

Odredbama Zakona nije jasno razdijeljen pojam opreme od pojma sredstva za zaštitu od požara i u stručnoj literaturi definicije ovih pojmova često imaju zajedničke elemente.
https://seminar.hr/oprema-i-zastita-od-pozara/
Emanuel 44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2021., 09:18   #94
Quote:
Emanuel 44 kaže: Pogledaj post
Odredbama Zakona nije jasno razdijeljen pojam opreme od pojma sredstva za zaštitu od požara i u stručnoj literaturi definicije ovih pojmova često imaju zajedničke elemente.
https://seminar.hr/oprema-i-zastita-od-pozara/
Daj se više prestani ovako naprasno reklamirati svakim postom ili kao i svi pošteni ljudi plati sponzorski profil. Naporan si više.
Yvone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2022., 11:28   #95
Pozdrav, trebao bih polagati stručni ispit za djelatnika iz zaštite od požara (zgrada IV kategorije). Ukoliko netko ima literaturu za polaganje navedenog ispita molio bih ga da mi se javi na PM ili da stavi link s kojeg se ista može kinuti. Također, kakav je ispit i koliko je potrebno za pripremu istog?

Unaprijed hvala na odgovorima i pomoći!
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2022., 13:32   #96
Zar nikog nema tko ide navedeno polagati ili je nedavno polagao?
El Niño is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2022., 11:00   #97
Pozdrav,

Planiram ići polagati stručni ispit za djelatnika zaduženog za obavljanje poslova zaštite od požara i unapređenje stanja zaštite od požara, pa me zanima da li netko ima iskustva sa ispita te da li mi netko može poslati neku skriptu?
Domsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2023., 20:25   #98
Da li mi moze netko reci da li poslodavac me moze prisiliti na polaganje strucnog ispita za zastitu od pozara? Ako bilo tko ima kakav info jer ne znam di da se informiram

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
orchid1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.